Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiální text distributora)

vyfuk

Četl jsem, že Schwarzenegger býval kulturista. Ani jsem si to nepředstavoval, ani nechtěl. Byl dobrý jako nabouchaný herec. V té kulturistice byl určitě taky dobrý, ale je to sport, který se mi moc nelíbí, protože lidi pak vypadaj úplně nepřirozeně, jako vlašský ořech. Ty svalnaté struktury se mi prostě nelíbili, ale jako dokument o dobrém herci, dobý. ()

Autogram

Pozerať sa taký dlhý čas na cvičiacich svalovcov alebo predvádzajúcich pózy by bolo pre mňa naozaj utrpenie. Našťastie to zachraňuje Arnold so svojimi hláškami a príbehmi zo života, jednoducho už počas kulturistickej kariéry mal nejaký komediálny talent. Naviac dabing Pavla Soukupa je výborný a iný český hlas si k nemu ani neviem predstaviť. Český názov filmu nie je celkom výstižný, pretože dokument je aj o iných kulturistoch, ich kariére a súkromí. Kvôli značnej časti venovanej dvíhaniu činiek nedokážem ohodnotiť viac ako dvomi hviezdami, ale zároveň chápem, že pre zanietených kulturistov bol a aj dnes je tento dokument filmovým klenotom. –––– Teď už musím udělat jen jedno. Zlepšit svůj styl pózování. Ale to už skoro není možné. Je dokonalý. Je perfektní, uvidíte. ()

Specs

Hláška: Arnold Schwarzenegger: - "Krev se navalí do tvých svalů a to je to, co my nazýváme NAPUMPOVÁNÍ. Tvoje svaly dostanou opravdu pevný pocit... kůže se chystá každou minutu explodovat. Je opravdu pevný, je to jako když ti tam foukají vzduch. Bezmála se nafoukne a cítíš rozdíl. Fantastický pocit. Je to jako uspokojení, když to přijde. Jako když mrdáš a uděláš se. Tak už víš jak moc jsem v nebesích? Udělám se v posilovně. Udělám se doma." ()

Pecival

Když se mi nechce do posilky, pouštím si tento film jako motivačku :) Pro fanoušky Arnolda nebo kulturistiky obecně jasný "must watch", ale i pro ostatní je to jistě zajímavá podívanä. ()

BuryGol

Arnold je prostě pojem. Neni snad člověka, co by ho neznal. V tomhle dokumentu ho poznáme po lidský stránce a uvidíme jeho boj o 6. titul Mr. Olympia. Ze 100 hodin materiálu vzniknul hodinu a půl dlouhej snímek, kterej mi bohužel ne tak úplně sednul. To pojetí mě prostě nedostalo. Asi by to bylo na 4 hvězdy, nebejt českýho dabingu, kterej se tady k mý smůle objevil. Aby mi dabér celou dobu čet Loua jako "FerrinGo" a správně to řek až na konci, tak to teda ne. Jinak ty 70. léta byla hrozná móda. :-D ()

Wbcko

Nehodnotím ani tak samotný film, jako spíše jeho hlavního protagonistu, kterého jsem vždy obdivoval. Snímek nám toho moc neprozradí a vlastně jen mapuje jednu fázi přípravy nejslavnějšího kulturisty před důležitou soutěží. Arnold je tu líčený jako sebevědomý sympaták, co dře 4 hodiny denně a při tom popichuje svoje konkurenty (jistý si svou výjmečností a neporazitelností). Uvítal bych, kdyby nám tvůrci ukázali spíše průřez, například jednoho roku, co předchází soutěží v delším časovém horizontu (přejídání, rýsování, dehydratování atd..) nebo více o Arnoldovi, jaký skutečně byl a co vše obětoval pro to aby se dostal tam, kde byl. Film vlastně není ani o kulturistice, ani o Arnoldovi jako osobě, nečekejte, že se dozvíte fígle jak posilovat nebo perličky z Arnoldova soukromého života (nehledě na to, že půlku ze scén si štáb vymyslel, aby přispěl k dramatičnosti snímku- viz. Raw iron-making of Pumping iron)... Ale přesto se stal legendou ()

latvar

Náhlednutí do soukromí soutěže kulturistiky, kde Arnold bojuje o svůj poslední titul, kdo neviděl nezná Arnolda... 90% ()

Maynard.

Jestli jsem měl Arnieho před tímto dokumentem rád, tak teď už ho miluju :o). Už od počátečních titulků bylo jasné, že to nebude jen tak průměrný dokument o nejlepším z nejlepších, nýbrž perfektní dokumentární film posazený do příjemné nadsázkové atmosféry. Vždy ledově klidný, jediný a jedinečný Šváca mi tak trochu svým klidem připomíná Blondieho. Blondieho s největší muskulaturou na světě. Chvílemi jsem měl pocit, že za kamerou stojí spolu s kameramanem Petr Zelenka. Kdo má rád Arnieho a chce na chvíli přestat přemýšlet, ať neváhá a kouká :o) ()

lskala

Nejde ani tak o hraný film, ale spíše o dokument z příprav nejslavnějšího kulturisty všech dob na soutěž Mr. Olympia. Kdo se o tento sport zajímá a má nějaký všeobecný přehled, tak ví, že Arnold byl nejen průkopník v tréninkových metodách, ale že jako jeden z prvních věnoval velkou pozornost výživě a "podpůrným" prostředkům pro růst svalové hmoty. 80% - 4**** ()

ranp

Patřím mezi ty, kteří rádi chodí do posilovny a tak jsem byl velice zvědavý na tento film. Jde o zajímavý počin, kde Arnold prokazuje své charisma i smysl pro humor. Pro lidi, kteří rádi cvičí, je téměř povinností tento film vidět. Arnold dokázal posilování velice zpopularizovat mezi veřejností a dnešní profi kulturisté by se od něj mohli mnohému učit (už jen při pohledu na Schwarzeneggerův úzký pas). ()

Sdoom

One-man show by Arnie a člověk díky tomuhle výbornému dokumentu získá přeci jen trošku jiný pohled na kulturistiku. ()

Chater

Jako motivační film pro začínající kulturisty je to více než vhodný :o) Arnold v roli děsnýho machra, co má všechno na háku, kterej nikdy nepije mlíko, protože pro pravý chlapy je pívo (asi na vytvoření beercepsu). Borci se překonávaj v posilovně, hecujou se, dělaj si naschvály, korunou všeho je Arnold, kterej se tam jen tak prochází,občas něco zvedne, a jeho bublina aury přitom mlátí všechny okolo :o) NO asi takhle, K filmu je důležitý vidět bonusovej materiál, kde v rozhovoru vysvětluje, jak je to s tim otcem, tričkem, a v podstatě se všim co bylo v průběhu dokumentu natočený a co tam bylo přidaný. ()

herr_carter

Příjemně ubíhající a hezky vyprávěný příběh, především ze zákulisí kulturistiky - vtipné jé, jak si Arnold věčně dělá legraci a bere věci s naprostým nadhledem, obyčejný člověk. P.S.: Ferrigno je celkem suchar, pouze s ojedinělnými pokusy o smích.. ..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

srbak

Abosolútny vrchol pohodky, relaxu a príjemnej atmosféry v pozadí driny a borcov 20.st. Ďalší zo snímkov, pre ktoré sa oplatí žiť, ďalší z ľudí, ktorých jednoducho musíte obdivovať, kultovná záležitosť pre každého kto aspoň raz benchoval. Všetci veľkí a vtedy ešte veľmi nenasypaní chlapci zlatej éry kulturistiky na pár metroch štvorcových (a ja nemám byť mokrý z toho? :D). Schwarezeneggerov telefonát mame, Columbuove parkovanie level milión a Arnoldove rady a vtípky bez hraníc, v jednoduchosti je krása a Pumping Iron je toho skvelým dôkazom pre generácie na ďalších 100 rokov. Snímok pre všetkých, bez ohľadu na to či sa do toho rozumiete, alebo nie. ARNOLD IS LOVE, ARNOLD IS LIFE. ()

Cruise

I'LL COMING!!!!!!!!!!!!!!!!! Žádný I'll be back!!!!!! Arniho největší hláška je I'LL COMING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z osobních zkušeností musim uznat, že má pravdu! Kdo tohle neviděl, ten nežije v tomhle světě! MAZEC,NEJVĚTŠÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemaj náhodou Schwarzenegger a Schumacher stejnýho psychologa! ()

Dargel

Arnie nám poodhalil kult těla, který nejednoho diváka připravil o znuděný výraz v obličeji. Výborný snímek točený na dokumentární úrovni, který se musel líbit snad každému člověku bez ohledu na jeho tělesnou vizáž. Dokonce sem se občas i vážně zasmál. To bylo při Arnoldových hláškách, které můžeme slýchat i v jeho pozdějším hereckým ztvárněním Terminátora. Stutečně král kulturistů, největší ikona, kterou musí znát každý. Já osobně jsem měl tu čest poznat pana Schwarzeneggera jen z plakátu rozvěšených všude v posilovně, kam po zhlédnutí pravidelně chodím. Tak nezapomeňte! "Až ty tři, čtyři opakování za práhem bolesti, když už si myslíte, že to nezvládnete, donutí svaly růst!" ()

Seti

Moje největší ikona z dětství! Dokument o tom, že kulturistika není jen o zvedání činek, a že Arnold je vážně sympaťák. Už jen čekám, kdy mu konečně postaví tu knihovnu. ()