Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiální text distributora)

Zombi

Je fajn vidět Arnolda trochu v soukromí a zjistit víc jaký je. Jako kulturista byl neohrožený, jak svou skvělou postavou, tak psychicky a i díky tomu vyhrával. Těžkej a vtipnej pohodář. On tím prezidentem ještě bude :o) ()

aLPaC

Lidi můžeme rozdělit na dva tábory. Na ty, co Arnolda milují, což jsem mimochodem i já (v dětství jsem hltal snad všechny jeho filmy a u mnohých mi to zůstalo), a na ty, co ho nesnáší. Každý však musí uznat, že tenhle chlapík, který se narodil v malé rakouské vesnici v domě, kde netekla voda a stal se nejlepším kulturistou, nejlepším akčním hercem a guvernérem je symbolem amerického snu. Tento dokument přesně ukazuje, s jakou cílevědomostí Arnold šel do každého turnaje. Ferigno měl možná lepší tělo, ale Arnold to tím svým charismatem a sebejistotou uměl skvěle prodat a proto vyhrával. Jeho vtípky jsou také skvělé. Pozn. Doporučuji ostatním, aby koukli na Zůstaň Hladový, kde hraje Arnold na housle :D. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Arnold Schwarzenegger: Je to jako uspokojení, když to přijde. Jako když mrdáš a uděláš se. Tak už víš jak moc jsem v nebesích? Udělám se v posilovně. Udělám se doma. ()

Mikino00

No vcelku nezajímavý dokument o jednom z nejhloupějších sportů. Jeden kulturista je blbější než druhý, celé je to dělané jen pro fanoušky, nevím co může ostatní lidi na tomhle zaujmout. ()

petrskoc

Arnold je již nyní žijící legendou. Je to typický příklad člověka, který neoplýval nikdy nějakým přirozeným talentem, krásou či vysokou inteligencí, ale vše si vydupal z nuly, učil se ze svých chyb a nabíral životní moudrost a zkušenosti tím, že měl otevřené oči a sledoval svět kolem sebe a jeho zákonitosti. Občas Arnoldovi chybí troška pokory - uvědomuje si svoji neotřesitelnou pozici a dominanci vůči ostatním soutěžícím (dnes by nejspíš mluvil jinak). Jeho cílevědomost a uvědomělost sebe sama a toho, čeho chce dosáhnout, by měly být příkladem pro všechny, kteří zde po sobě také chtějí něco zanechat. Dokument stojí a padá právě na osobě Arnolda a hodnotit tak jeho jednotlivé složky je poněkud zavádějící. Jde o nezávislé dílko, ve kterém je toho údajně i hodně zinscenováno (a popravdě to tak mnohdy působí). Nenudil jsem se, a to je u podobné látky nejspíš to nejdůležitější - na nějakou analýzu duševního rozpoložení jednotlivých bodybuilderů během natáčení asi nebyl prostor. ()

HonzaSim

Další zajímavý dokument o kariéře velké osobnosti, která posunula hranice nemožného. V průběhu jsem s vysokým hodnocením počítal, ale po motivačních slovech nebylo moc co řešit. "Tělo už asi tak od devátého pokusu vzdoruje. Ale při určité váze to znamená, že vám porostou svaly. Překonáváte bolest. Zažíváte bolest ve svalech, ale pokračujete dál a dál. A po těch posledních třech nebo čtyřech opakováních, při těch vám začnou růst svaly. A tohle je rozdíl mezi šampiónem a těmi ostatními. Když překonáte bolest, může z vás být mistr. Když to nezvládnete, zapomenete na to. A na tohle spousta lidí nemá žaludek. Nemají na to odvahu. Musíte si prostě říct: 'Zvládnu to a je mi jedno co se stane. Bolí to, ale i kdybych měl padnout, nebojím se, že omdlím.' Vím, že se to může stát. Mnohokrát už jsem během posilování zvracel. Ale to je fuk, protože to za to stojí." Když se nad tím člověk zamyslí, pochopí, že to neplatí jen v kulturistice, ale obecně ve všem a každý si z toho může vzít své. Pokud bych měl něco vytknout, tak možná příliš velká pozornost na jeho konkurenty. Většina lidí zná Arnolda jako hrdinu z akčních filmů, už ale neví, jak chytrý člověk to je. Všechno je to o psychice a Arnoldovy rady mají velkou váhu a mohou být inspirací každému úspěšnému člověku. Jeho myšlení a přístup k tomu co dělal, je obdivuhodný a tento dokument to skvěle vystihl. 85% ()

JanPancir

Tohle dílo povyšuje kulturistiku a chlápky z posilovny na vyšší úroveň. Dokument jako řemen vkusný, výstižný a hlavně s citem. Arnold dokazuje, že má velkou osobnost a že je právem oblíbeným hercem. Taky dost dobrá motivace zajít do posilky…. :-D ()

masiko

Všichni Arnoldovo soupeři pořád cvičí, sypou, žerou a šílí a Arnold se v klidu opaluje. Ale tak co, když někdo prostě ví že je nejlepší, proč se stresovat... ()

sidddo

Arnold je prostě borec! :-) a bylo vidět, že v té době neměl konkurenta....jinak zajímavě zpracovaný dokument!....90% ()

krvavamera

ještě nikdy jsem neviděla přeložené "lifting weights" (posilovat, zvedat činky) jako "dívat se na televizi". bod pro české překladatele. jinak snímek, který prostě nemá konkurenci! nejlepší film o kulturistice, který dosud nebyl překonán ()

in nomine

Skvělé zaznamenání Arnoldovi top-formy! Na Mr.Olympia 1975 neměl soupeře a je škoda, že po této soutěži skončil (byť se za pět let vrátil a Olympii opět vyhrál ). Motivační dokument pro všechny, kdo chtějí jít do posilovny! Pijete mléko? Ne, mléko je pro mimina, chlap, když vyroste měl by pít pivo :)) ()

majec4

Pekny pohlad do zakulisia sutaze Mr. Olympia. Arnie mi navyse prisiel ako celkom spravny clovek, aj ked sa vtedy pisal rok 1977. Od vtedy sa asi trosku zmenil :-). Kazdopadne to bol profik. A tento dokument to len potvrdzuje. ()

Pawlisman

Svaly, svaly, svaly, kam se podíváš, dokola a dokola. Nic pro mě. Vystavění dokumentu ucházející, ale vskutku nevidím nic, čím by mě měl snímek zaujmout a mohl jsem říct, skvělé. 6,5/10 ()

Honny2

Velké svaly a velké kusy železa, toho tu uvidíte nejvíce. Moc zajímavé mi přišlo, jaká je ve skutečnosti věda to jejich pózování. Kdo se aspoň trochu zajímá o kulturistiku a posilování, tak doporučuji, dozvíte se zde zajímavé věci od opravdových profesionálů. ()

Venous666

Výborný dokument o osobě, která řekla dokážu to a to a on to vskutku dokázal. Neuvěřitelný příběh, naprosto parádní podívána ()