Dvě hodiny nadupané akcí, ve kterých se gang mladých zlodějíčků zaplete do sítí kruté a brutální zločinecké armády. Uprostřed území nikoho přežije jen ten nejsilnější. Helene Laborie (Nadia Fares) je francouzská důstojnice zvláštního policejního komanda. K soudnímu přelíčení má předvést Abedinam Nexhepa, největšího bosse podsvětí, ale během transportu na speciální eskortu zaútočí uprostřed opuštěné průmyslové oblasti jeho lidé, kteří se nezastaví před ničím. Ono místo právě vykrádá ne moc zkušený mladý gang… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Master19

Po nudném a nepřehledném začátku nerealistické až trapné přestřelky, a tomu mám dát více než dvě hvězdičky? Ani omylem. ()

Musak

Jako velikej klad hodnotím za 1) snad žádný klišé, za 2) neni tam žádná postava, která by se chovala nejak iracionálně. Navíc je akce od začátku do konce, takže nuda tady fakt nehrozí a ta hodina a 45 minut utekli vážne rychle. A proto hodnotím velice vysoko, konečně jednou velice povedej akční film!!!! ()

giovanni3

Příjemné překvapení. Nečekal jsme od tohoto filmu mnoho, ale bylo to chutných 105 minut. Zajímavá zápletka kombinace zlodějíčků notebooků+ochranky+členů speciální jednotky vs. obrovské množství zabijáků z jakési Albánské mafie.. Některé nápady a scny byly velmi dobré, ale jinak povětšinou klasická průměrná akce. Dávám lepší 3z5 ()

Looser

Čekal jsem odpad, ale byl jsem příjemně překvapen. Průměrný akční film s čitelnou zápletkou i koncem.Není to sice oskarový film ale je to lepší než běžná tv nabídka na všední den :-)). ()

sheilla

Pro me prumerny akcnak, ktery me jen utvrzuje v tom, ze s francouzskou kinematografii to jde posledni dobou docela z kopce. Obzvlast pokud si chce hrat na Hollywood. Akorat me vzdycky u tehle filmu fascinuje policie, prijede pokazde az jako posledni a jeste po akci. A to se plati z nasich dani :-). ()

sedm.1

Viděl jsem krátce po "remakovém" Přepadení okrsku 13.,ty filmy my přišli hodně si podobné,zde více psychologičtější,ovšem méně charismatičnější hrdinové,než jejich američtí kolegové,akce méně zábavná,začátek poměrně hodně nesrozumitelný,dějově bez jakéhokoliv překvapení,o nudu se ovšem jednoznačně nejedná. ()

Mr.Nigga

Hodně podprůměrný akčňák, který se snaží zaujmout diváka laciným pokusem o dramatičnost, leč ve výsledku vychází jako nemastná-neslaná blbost. Francouzi měli skvělý potenciál udělat akční komedii a dokonce k tomu ze začátku směřovali, bohužel se to zvrtlo a jako samotný akčňák to prostě nevyšlo. škoda ()

Hopper

Akčka, ktorá sa frantíkom docela podarila, aj keď je občas nepriehľadná až zmätená, ale inak solídne odmakaná. Ende gut alles tot. ()

Paity

Původně jsem chtěl dát 2*, ale přece jen dám ještě o jednu víc. Můj oblíbenec Samy Naceri + zápletka nijak složitá, ale vcelku fungující. Nelíbila se mi ale hlavně 1/2 filmu, kdy je to celé zbytečně rozvláčněné. Celkově na jeden večer ok, ale opakování se z mé strany tehle film nikdy nedočká. ()

Radim

Překvapivě dobrý film. Sice se mi jeví jako snaha přiblížit se americké produkci, přesto si uchovává evropský originální rukopis. Občasnou logickou chybku jsem rád odpustil. ()

Disease

Celkem zábavné. Assault on Precinct 13 mě napadl také, jen v souvislosti s tím, že v těch "čekacích" scénách to nemá tu atmosféru jako u Carpentera. ()

cityman

"Nid de guêpes" je dalším důkazem toho, že v poslední době francouzi umí točit nejen vynikající komedie, ale že když se pustí do trošičku ostřejšího žánru, jde jim stejně ne-li ještě o trochu lépe. Ikdyž i tento film tak trochu potvrdil, že závěry ještě musí trochu pilovat. Né, že by byl závěr tohoto filmu stejně "divný" jako třeba u Purpurových řek, ale přece jen po cca 80 minutách tvrdé řežby byl přeci jen trochu "vlažný" a působil trochu jako, kdyby si už režisér a scénárista tak trochu nevěděli rady čím celou tu kanonádu uzavřít. Kromně konce snad nemám tomuto filmu co vyčítat, protože film, přesně splnil co jsem od něj očekával! Prostě o co méně je v něm děje a jakékoliv filozofie o to rychleji v něm létají kulky. Největší pochvalu si dle mého zaslouží zvuková stránka filmu, protože tenhle film je opravdu ten pravý kvůli kterému by měl člověk zajít do nějakého kina vybaveného minimálně Dolby Digital. Takový nápor na moje uši (v tom kladném slova smyslu) už dlouho nepamatuji. Pro mnoho lidí možná bude tento film "odpad" protože rozhodně se o něm nedá mluvit jako o filmu vyjadřujícím nějaký postoj či stanovisko, ani není nijak "umělecký". Je to prostě čistý nostop nářez jak má být a pokud od toho nečekáte nic jiného a máte takový typ filmu rádi, tak se vám to prostě musí líbit, nemluvě o tom, že po spoustě akčních filmů v angličtině je příjemná změna slyšet z úst herců tak lahodný jazyk jakým je francouzština. Je opravdu velká škoda, že naši tvůrci se bojí do tohoto filmového žánru jak čert kříže a raději se drží svých nudných a neustále se opakujících témat z okolního života "obyčejných" lidí. Nevím jak vy, ale já bych rozhodně uvítal něco podobného i v naší kinematografii, rozhodně by jí to neuškodilo, možná by jí to obohatilo, ale zcela určitě by jí to zpestřilo! ()

filipvrbik

AkčŇák ve francouzském hávu, a vůbec nedopadl špatně... Je to sice taková jednohubka, ale fakt dobře natočená. Populární (tehdy) Samy Naceri dokázal zahrát i jinde než v TAXI a vznikl zajímavá akční thriller. Viděno v kině (fra)...80% ()

crozet

Jako televizní divák programu ČT1 v sobotu večer (poněkud neslibné východisko) jsem byl překvapen mile. Příběh sice trpí nadsázkou a ojediněle bílými místy, avšak režie vytvořila živou až strhující atmosféru obrany improvizovaného spolku policie a profesionálních lupičů vůči démonickým zločincům. Dobrý střih. ()

arcticsky

Povedená béčkovka, kde především potěšily rozšláplé gule hlavního záporáka. Samozřejmě - není nutné si lámat hlavu s nějakou logikou. Divokou noční přestřelku, byť na okraji města v průmyslové zóně by těžko někdo přehlédl a opět nefungovaly mobily... ()