Zrádce mezi námi

• Austrálie

• Nový Zéland

Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / Francie, 2016, 108 min

"Když šukáš svoji studentku, neseš následky. Když pomáháš ruské mafii, je to stejný." Určitě by mě nebavilo dělat spojnici mezi ruským mafiánským účetním a britskou tajnou službou, ale kdyby se můj svět skládal pouze z výuky poezie, tak bych do toho asi šel jako Perry. A mě bavilo chlastat s Dimou dobrotu za 16.000 Euro za flašku, hrát s ním tenis a spoléhat se na britský smysl pro fair play. Taky jsem si užil nějaké to napětí a musím uznat, že boj o život patrně dokáže stmelit uvadající vztah. Jen bych poprosil autory, aby už nikdo naháněný mafiány nepoužíval svůj chytrý telefon a nevyzrazoval jim, pod kterým kamenem se schovává. Děkuji.(30.1.2019)

Taky by se mi libilo byt vysokoskolsky vzdelana nula .. ne, pockat, to uz jsem. Ale jinak; vysokoskolsky vzdelana nula, ktera ma za manzelku superbohatou a sexy pravnicku v podobe Naomie Harris! Kdyz meli usmirovaci dovolenou v Marakesi a McGregor pak chodil na rusky megamejdany s koksem a dalsima megakundama, zdalo se to jako dobrej sen pro dlouhy mrazivy vecery. Pak se to ale zmeni ve spionazni film, kterej sice postrada jakykoliv zvraty nebo cokoliv necekanyho, ale napeti tam je a zabavnost taky. Hodne tomu pomaha i megasympaticky herecky obsazeni. Film nakonec dopadl nad ocekavani dobre a takovych 70% si zaslouzi urcite.(30.12.2016)

Filmové adaptácie le Carrého románov mám radšej ako tie seriálové( the night manager ma celkom sklamal). Our kind of traitor pritom nepracuje s postavami tak u mne ako je tomu v predchádzajúcich adaptáciach a v zásade neponúka v rámci špionážneho thrilleru nič nové, ale predsa len je tu vidieť určitá myšlienková vyzretosť. Zamrzí jedna jediná vec( ústredné duo McGregor a Harris, sú skôr postavičky znázornené cez okienko povrchnosti a tie ku ktorým máme skutočný presah sú tie vedľajšie ako skvelý Skarsgard a výborný Lewis - jeho monológ na zasadaní pred papalášmi je veľmi pôsobivý. Lepší nadpriemer, s ktorého som mal ale pozitívny pocit, pretože zase raz dobro vyhralo nad zlom.. hoci sa to neobišlo bez strát. Chladnejší vizuál som uvítal.(11.9.2016)

John le Carré teď docela jede, a tak se tvůrci rozhodli, že zfilmují další jeho knihu. Ponechají podobný vizuál jako ve filmu "Jeden musí z kola ven", ubere se trochu známých jmen a ponechá se pomalejší tempo. Stellan a Ewan jsou dobří, ale ani oni nedokážou zápletku vytáhnout k něčemu víc než jen průměrnému filmu.(1.9.2016)

Skromná žánrovka, místy poctivá a hlavně na začátku poměrně diváka namlsávající. Ruská mafie, britská tajná služba, manželé postavení do nezvyklých rolí. Jede v příjemném rytmu, představuje zajímavé charaktery. Jenže pak se nějak zadrhne, nepřeřadí na vyšší stupeň a v polovině člověk začne sledovat hodinky. Postavy jsou čím dál plošší, zápletka méně atraktivní. I napětí pomalu mizí, předvídatelnosti naopak přibývá. Manželský pár, který nezažívá zrovna nejzamilovanější období, by nezašel tak daleko, jak se nám tvůrci snaží namluvit. Inteligentní thriller prostě nečekejte, nějakou akční jízdu také ne. Spíš něco mezi tím. Tentokrát toho přesto bylo docela málo.(7.10.2016)

• - Timeline: Původně měl film režírovat Justin Kurzel. Natáčení začalo 26. března 2014 a trvalo celkem deset týdnů. Natáčelo se mimojiné ve Finsku, které suplovalo ruskou část filmu. V roce 2015 zakoupila společnost Lionsgate práva na kinodistribuci ve Spojených státech. Film si odbyl světovou premiéru 1. května 2016 na filmovém festivalu v San Francisku. Do kin se v limitovaném množství podíval přesně o dva měsíce později. (Hal_Moore)

• - Natáčení probíhalo v Londýně, Paříži, Moskvě, Marrakechi a na několika místech ve Švýcarsku. (Terva)

• - Celkově se natáčelo na více než 50 různých lokacích. (Hal_Moore)