Reklama

Reklama

Mladý pár Perry a Gail si užívá dovolenou v Maroku. Netuší, že se tím jejich život zcela změní. Stanou se nechtěně součástí týmu britské tajné služby, který se snaží odhalit praní mafiánských peněz i zkorumpované politiky... Hlava ruské mafie, muž, který si nechává říkat Princ, hodlá v Anglii založit novou banku, která by prala peníze z trestné činnosti. Bohatí Rusové, kteří s ním spolupracují, musí převést své účty na něj. První, který tak učiní, je během krátké chvíle i s rodinou zavražděn. Perry MacKendrick, profesor poezie na univerzitě v Londýně, a jeho manželka Gail, obhájkyně, tráví dovolenou v marocké Marrákeši. Při večeři se nepohodnou a Gail odchází. Toho využije jeden z hostů restaurace, ruský boháč Dima, a pozve Perryho ke stolu, aby přišel na jiné myšlenky. Před odjezdem Perryho a Gail zpět do vlasti, požádá Dima Perryho, aby předal flash disk v Anglii tajné službě. Je totiž další na řadě, který má Princovi převést své účty, a bojí se o život své rodiny. Na disku jsou jména zkorumpovaných britských politiků a podnikatelů, kteří spolupracují s ruskou mafií. Za to chce, aby tajná služba zajistila bezpečný odjezd jeho rodiny do Londýna. Jen tak se mohou zachránit. Perry se rozhodne, že to udělá a předá disk agentovi Hectorovi, kterému se informace nezdají být dostatečné na to, aby Dimovi pomohl. Chce kromě jmen i čísla účtů. Dima je bude mít, ale až za několik dní, kdy má v Bernu převést své účty na Prince. Díky Dimovi se Hector dozví o tajné schůzce mezi britským vrcholným politikem Aubrey Longriggem a Princem v Paříži. Na vlastní oči se přesvědčí, že Dima nelže. Všichni zainteresovaní politici, kteří mají vliv na to, aby Princova banka měla šanci v Británii vzniknout, mají dostat milionové částky.
Hector se rozhodne Dimově rodině pomoci, ale musí to udělat na vlastní zodpovědnost. Jeho nadřízený mu to nedovolil. Do akce na záchranu rodiny se zapojí i Perry a Gail. Děti a Dimovu manželku se podaří před očima jejich hlídačů dostat do auta a odjet, aniž by je hlídači vypátrali. Rodinu odvezou na bezpečné místo ve francouzských Alpách. Bohužel Dimova dcera, zamilovaná do jednoho z Dimových hlídačů, prozradí, kde jsou. Netrvá dlouho a do horské chaty jsou vysláni tři zabijáci. Dva se mužům podaří zastřelit, ale třetí někam zmizel i s Dimou. Perry neváhá a jde Dimovi na pomoc. Najde ho v okamžiku, kdy se zabiják rozhodne Dimu zastřelit. Perry je rychlejší a Dimovi zachrání život. Hector se mezitím snaží v Londýně pro Dimu a jeho rodinu zařídit azyl. Poukazuje na to, že banka, kterou chce Princ zřídit, bude pračka peněz. Svolení k ochraně dostane, ale jen pod podmínkou, že Dima opravdu dodá čísla účtů a jména zkorumpovaných politiků a bankéřů. Má do Londýna přiletět helikoptérou, a pokud se jeho informace potvrdí jako správné, jeho rodina může přijet za ním. Zanedlouho poté, co vrtulník vzlétne, dojde k explozi a Dima umírá. Všechno se zdá být ztraceno. Mafie otevírá svou banku v Londýně a Aubrey Longrigg získává místo ministra. Hectorovi se podaří pro Dimovu rodinu vyjednat azyl, protože Dima zemřel, i když byl pod jeho ochranou. Perry se za Hectorem staví. Má pro něj poslední dárek od Dimy. Je to pistole. Když Perry odejde, Hector najde v pistoli malou ruličku papíru, na kterém jsou jména všech zkorumpovaných politiků a bankéřů i s čísly jejich tajných účtů ve švýcarské bance. To jsou informace, které Hector potřeboval. S těmi se mu nyní podaří odhalit Princovy pračky peněz a také odhalit Longrigga a ostatní zkorumpované politiky. (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 5

Recenze (62)

castor 

všechny recenze uživatele

Skromná žánrovka, místy poctivá a hlavně na začátku poměrně diváka namlsávající. Ruská mafie, britská tajná služba, manželé postavení do nezvyklých rolí. Jede v příjemném rytmu, představuje zajímavé charaktery. Jenže pak se nějak zadrhne, nepřeřadí na vyšší stupeň a v polovině člověk začne sledovat hodinky. Postavy jsou čím dál plošší, zápletka méně atraktivní. I napětí pomalu mizí, předvídatelnosti naopak přibývá. Manželský pár, který nezažívá zrovna nejzamilovanější období, by nezašel tak daleko, jak se nám tvůrci snaží namluvit. Inteligentní thriller prostě nečekejte, nějakou akční jízdu také ne. Spíš něco mezi tím. Tentokrát toho přesto bylo docela málo. ()

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Pozdní le Carré je pozdní le Carré. Přízemnější, civilnější, přímočařejší. Sofistikovanou zápletku Tinker, Tailor, Soldier, Spy nečekejte, spíš trochu upgradovaného A Most Wanted Mana. Natočené je to ale krásně a obsazení není co vytknout. Damian Lewis skvělý jako vždy a Stellan Skarsgård tomu svým charismatem bagruje cestu do vyšší ligy. Víckrát to asi vidět chtít nebudu, ale na jedno zhlédnutí slušná zábava. ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Potenciálně zajímavý příběh manželského páru lapeného mezi mlýnskými kameny - z jedné strany britská rozvědka MI6, z druhé ruská mafie Vor - pozornost udrží. Jeho konstantě "zasněná" nálada a přímočaře nalinkovaný průběh bez jakýchkoliv výkyvů (a tím pádem i vrcholů) ji však přeci jen otupí; a na ty (dva) začátečnické pokusy o akčnější scény raději hned gentlemansky zapomeňme. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ono to není vůbec špatně natočené, ale má to několik kazů, které přehlédnout nejde. Předně je to ústřední dvojice McGregor-Harris. Nejde jen o nevýrazný projev obou přítomných, ale i o jejich postavy, které jsou podány strašně ploše, což je ve chvíli, kdy se okolo nich všechno točí, docela problém. Pak je tu určitá černobílost resp. v případě ruského mafiána-přeběhlíka mi chybí jakákoliv kontroverze, s čímž jsem měl trochu potíž. No a nakonec je tu nepříliš rozpracovaná linka tajné služby, která se snaží spojit ruskou mafii s britskou státní správou. Na druhou stranu je tu výtečný Skarsgard, který si jako vedlejší postava krade film pro sebe, nezklamal ani Lewis, který sice nehrál Bůh ví co, ale role mu sedla jak p*del na hrnec a pochvalu zaslouží i dialogy, které měli hlavu i patu. Nakonec jsem poměrně spokojený, ale mělo to být lepší. 60% ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Na začátku vidíte zápletku, pak se začnete seznamovat s postavama a nastíní se linie příběhu, kam se bude film ubírat. No a tohle trvá cca 40min a je to asi ta nejzajímavější část filmu. Bohužel potom se z toho stane neskutečná nuda, která nebaví a táhne se. Navíc když si uvědomíte, jak úplně blbým způsobem celej příběh vznikl (na dovolené potká týpek mafiána, kterej mu po dvou večírcích dá do ruky flashku s nějakýma datama, aby převezl do Anglie, no a ten tupec si to samozřějmě v pohodě vezme, protože je hrozně hodnej a blbej... stačí!), je to fakt na pováženou. No, nebudu tady už dál rozumovat, nicméně snímek doporučit rozhodně nemůžu. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (6)

  • Celkově se natáčelo na více než 50 různých lokacích. (Hal_Moore)
  • Autor predlohy filmu John le Carré sa vo filme objavil v cameo úlohe zamestnanca Einsteinovho múzea v Berne, ktorý rozdáva návštevníkom letáky. (denulik)

Související novinky

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (více)

Reklama

Reklama