Zrádce mezi námi

• Nový Zéland

Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / Francie, 2016, 108 min

• MontyBrogan

Príklad uveriteľnosti, resp. jej zanedbateľného podielu na blábolovitosti: ruský mafián bojuje v zasneženom alpskom lese hore bez, asi len aby bolo vidieť jeho drsné tetovania. Už mu zastrelili dvoch kolegov, tak si radšej zvolí boj holými rukami (doslova). Alebo, ako by povedal ruský gangsterský disident Stellan Skarsgård, "What The Fuck?!"...(15.5.2018)

Taky by se mi libilo byt vysokoskolsky vzdelana nula .. ne, pockat, to uz jsem. Ale jinak; vysokoskolsky vzdelana nula, ktera ma za manzelku superbohatou a sexy pravnicku v podobe Naomie Harris! Kdyz meli usmirovaci dovolenou v Marakesi a McGregor pak chodil na rusky megamejdany s koksem a dalsima megakundama, zdalo se to jako dobrej sen pro dlouhy mrazivy vecery. Pak se to ale zmeni ve spionazni film, kterej sice postrada jakykoliv zvraty nebo cokoliv necekanyho, ale napeti tam je a zabavnost taky. Hodne tomu pomaha i megasympaticky herecky obsazeni. Film nakonec dopadl nad ocekavani dobre a takovych 70% si zaslouzi urcite.(30.12.2016)

"Když šukáš svoji studentku, neseš následky. Když pomáháš ruské mafii, je to stejný." Určitě by mě nebavilo dělat spojnici mezi ruským mafiánským účetním a britskou tajnou službou, ale kdyby se můj svět skládal pouze z výuky poezie, tak bych do toho asi šel jako Perry. A mě bavilo chlastat s Dimou dobrotu za 16.000 Euro za flašku, hrát s ním tenis a spoléhat se na britský smysl pro fair play. Taky jsem si užil nějaké to napětí a musím uznat, že boj o život patrně dokáže stmelit uvadající vztah. Jen bych poprosil autory, aby už nikdo naháněný mafiány nepoužíval svůj chytrý telefon a nevyzrazoval jim, pod kterým kamenem se schovává. Děkuji.(30.1.2019)

Scénář byl tak přitažený za pomyslné vlasy, že mu vylézaly pomyslné oči z pomyslných důlků, děj byl místy až příliš předvídatelný, ale i tak jsem se vcelku dobře bavil. Ewan McGregor zahrál velice slušně, postavu Perryho jsem mu bez problémů věřil a Stellana Skarsgarda si dokážu užít vždycky tím víc, když podává výkon jako tady. Škoda, že k hereckým výkonům nebyl i kvalitní příběh, takhle jsem musel zůstat jen u lepšího průměru.(31.12.2018)

Film se zajímavě rozjede, ale postupně mu tak nějak dochází dech. Z dobře rozehrané situace nám nakonec vyleze poněkud tuctová a obehraná zápletka o ruských mafiánech, konspiraci na vysokých místech, jednom přeběhlíkovi a manželech, kteří se do toho všeho namočili ani neví jak. Film nicméně drží nad vodou výborné herecké obsazení a minimálně výborný Skarsgard, jakmile se objeví na scéně, dokáže spolehlivě probrat i diváka, který by snad začal u filmu klimbat. Tahle příjemná jednohubka je navíc pěkně nasnímaná a odehrává se v atraktivních lokacích. Takže za mě velmi slušné tři ***.(11.11.2016)

• - Timeline: Původně měl film režírovat Justin Kurzel. Natáčení začalo 26. března 2014 a trvalo celkem deset týdnů. Natáčelo se mimojiné ve Finsku, které suplovalo ruskou část filmu. V roce 2015 zakoupila společnost Lionsgate práva na kinodistribuci ve Spojených státech. Film si odbyl světovou premiéru 1. května 2016 na filmovém festivalu v San Francisku. Do kin se v limitovaném množství podíval přesně o dva měsíce později. (Hal_Moore)

• - Celkově se natáčelo na více než 50 různých lokacích. (Hal_Moore)

• - Roli Stellana Skarsgårda si měl původně zahrát Ralph Fiennes. (Terva)