Zrádce mezi námi

• Austrálie

• Nový Zéland

Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / Francie, 2016, 108 min

McGregor vnesl do role hloubku. Svůj charakter hraje ostře se zvědavýma očima a jeho rty jsou něco mezi úsměvem a šklebem. Skarsgard vystihl tenkou hranici mezi nemilosrdnou postavou a milujícím rodinným mužem. Ale napětí je nesoudržné a příběh je uvěřitelnější v románu Johna LeCarrého než velké plátno režisérky Susann White.(7.12.2018)

• MontyBrogan

Príklad uveriteľnosti, resp. jej zanedbateľného podielu na blábolovitosti: ruský mafián bojuje v zasneženom alpskom lese hore bez, asi len aby bolo vidieť jeho drsné tetovania. Už mu zastrelili dvoch kolegov, tak si radšej zvolí boj holými rukami (doslova). Alebo, ako by povedal ruský gangsterský disident Stellan Skarsgård, "What The Fuck?!"...(15.5.2018)

• Kaka

Na první pohled dobře vypadající film, ve kterém však nic nefunguje tak jak by mělo. Úvodní klavír a táhlé záběry dávají pocit, že se bude hrát na vážnou notu a řešit se závažné věci, jenomže pak začne jedno absurdum střídat druhé. Hvězdné obsazení je tady vyloženě na oko, protože hrát moc není co, báchorky o praní peněz a zlých rusácích taky nic moc, to už jsme viděli jinde a mnohem lépe. Celé je to navíc zoufale málo napínavé a ukrutně předvídatelné. Včetně konce, resp. závěrečného zvratu. Nejhorší je však fakt, že to postrádá logiku a zdravý úsudek. Příběh se odehrává tak, že je naprosto mimu realitu, aby postavy dvou hlavních hrdinů byly ochotné zajít takhle daleko. A i když se člověk snaží přimhouřit oči, vždyť je to přece film, tak tady to opravdu bylo do nebe volající. Málo kdy takhle dobře obsazený a vypadající film se zajímavým a chytlavým tématem dopadne takhle mizerně.(28.9.2016)

Filmové adaptácie le Carrého románov mám radšej ako tie seriálové( the night manager ma celkom sklamal). Our kind of traitor pritom nepracuje s postavami tak u mne ako je tomu v predchádzajúcich adaptáciach a v zásade neponúka v rámci špionážneho thrilleru nič nové, ale predsa len je tu vidieť určitá myšlienková vyzretosť. Zamrzí jedna jediná vec( ústredné duo McGregor a Harris, sú skôr postavičky znázornené cez okienko povrchnosti a tie ku ktorým máme skutočný presah sú tie vedľajšie ako skvelý Skarsgard a výborný Lewis - jeho monológ na zasadaní pred papalášmi je veľmi pôsobivý. Lepší nadpriemer, s ktorého som mal ale pozitívny pocit, pretože zase raz dobro vyhralo nad zlom.. hoci sa to neobišlo bez strát. Chladnejší vizuál som uvítal.(11.9.2016)

• misterz

Ďalší z dlhej rady politicko-špionážnych mdlých snímkov, ktorý ma nebavil. Príbeh nezáživný, príliš jednoduchý a plný nudných žvatlanín o britskej politike, ruskej mafii a ekonomickom skorumpovanom systéme. Ako keby o tom ľudia už dávno nevedeli, že ten kto sa dostane ku korýtku neodolá, aby sa z neho aj nenažral. Nič objavné, a totálne zbytočné. Jediné čo ma zaujalo, bol Skarsgård s dlhými vlasmi. Podpriemer. 40/100(9.3.2018)

• - Timeline: Původně měl film režírovat Justin Kurzel. Natáčení začalo 26. března 2014 a trvalo celkem deset týdnů. Natáčelo se mimojiné ve Finsku, které suplovalo ruskou část filmu. V roce 2015 zakoupila společnost Lionsgate práva na kinodistribuci ve Spojených státech. Film si odbyl světovou premiéru 1. května 2016 na filmovém festivalu v San Francisku. Do kin se v limitovaném množství podíval přesně o dva měsíce později. (Hal_Moore)

• - Autor predlohy filmu John le Carré sa vo filme objavil v cameo úlohe zamestnanca Einsteinovho múzea v Berne, ktorý rozdáva návštevníkom letáky. (denulik)

• - Roli Stellana Skarsgårda si měl původně zahrát Ralph Fiennes. (Terva)