Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně. (Falcon)

bycer

Tomu konci něco chybělo. Aha, už to mám: Ve skutečnosti šlo o politickou odvetu za bojkot západních zemí, které se v roce 1980 nezúčastnily předchozích Her v Moskvě, sídle tehdejšího sovětského bloku. ()

stanslon

Opravdu silný film a musím souhlasit s marigold a tím zvracením u popelnic. Proboha, copak to není dost jasná výpověď o tehdejší době, aby se to muselo dramatizovat takovými blbostmi? A to, že dali na Českém lvu přednost takovým kravinám, jako je ta Díra a Cesta ven, jen ukazuje, kam kráčí čeští lvi a kam se snaží nasměrovat český film ta partička, co ukazuje cestu. Zpátky k Annám proletářkám a Světlým zítřkům. Vážně mám pocit, že se to tady v Česku sune alespoň ideologicky a propagandisticky vzhůru do let padesátých. ()

Scott67

Na tento film jsem se docela těšil. A byl jsem z něho poněkud zklamán. Scénář mi přijde jaksi zkratkovitý. Taky se mi vůbec nezdá skutečnost, že všichni měli potřebu emigrovat. (Měl bych vědět, o čem mluvím. V té době mi bylo dvacet.) Úplně zaniká skutečnost, že toto je má vlast. Tady žiju, tady jsem se narodil. Toto je můj domov, kde to mám rád. To mi přece nemůže znepříjemnit žádný komouš, Ani jiný panák. Z dnešního morálního bahna je mi též na blití. Ale že bych utíkal? To ne. Tam se seznámí dva lidi ( v tramvaji) Ona poznamenaná emigrací, On budoucí emigrant. Musím poznamenat, že hustota emigrantů opravdu byla o něco nižší. Ve většině filmů z této doby je naší mládeži jaksi podsouvána jakási smyšlená temnost. Bylo temno. To je pravda. Ale člověk si mohl a když chtěl, tak uměl, vytvořit pro sebe a svoje blízké jakýsi ostrůvek svobody, kam oni nemohli. I já jsem kdysi okusil policejní pěsti a kopance. Ale vždycky jsem měl na mysli jediné: Nepůjdu já. Půjdete vy. Dřív nebo později. Ale já jsem tady doma. To jsem trošku odbočil od kostry filmu. Je to film přesto zdařilý, i když opravdu zbytečně moc zatemnělý. A když někdo točí takovýto retro film, mohl by se najít ve štábu aspoň jeden člověk, který ví, že na motorce ve městě se nenosí zmijovka, ale přílba (řidič). Takhle by dojel akorát k prvnímu pochůzkaři a vyklopil by mu obsah kapes. To je sice drobný detail, ale mě tyhle zbytečný voloviny ve filmech štvou. ()

Berserkr

Velmi realistické..chválím za režii, chválím za herecké výkony...příběh je velmi prostý, o to uvěřitelnější....jsem velmi ráda, že jsem měla odvahu se na něj podívat ()

karmalat

K námětu jsem přistupoval velice odtažitě, sport nemám moc rád, ale film mě přesvědčil. Patří k těm lepším v rámci české kinematografie a k tomu nejlepšímu z loňského roku. Dobrý příběh, uvěřitelný závěr, prostě tento film doporučuji ke shlédnutí. ()

RozaF

Zajímavé téma tohoto filmu mě velice přitahovalo. Po shlédnutí jsem až tak nadšená nebyla, čekala jsem možná trochu více, ale se zájmem jsem dokoukala. A zase mě úplně rozhodilo co se v tomto státě před rokem 89 dělo. To byla prostě hrůza všech hrůz. ()

k.rakonos

Malý velký film, nebo lépe řečeno velký film, který nepochopitelně po mnoha nominacích na Lva nezískal ani jednoho, i když by si to zasloužil. Ale nedělejme si iluze, doping je stálý, jedna skupina lékařů zakázané látky vyvíjí, druhá objevuje. ()

JamesR

Holá pravda, nic víc tento film neukazuje. Drsná skutečnost totalitního Československa v tomto snímku je až pozoruhodně přesvědčivá a brilantně předvedená. Realističnost, herecké výkony, atmosféra i dějový spád dávají filmu Fair-Play status jedinečného díla, které by měl vidět asi každý Čech. Vskutku jedinečná podívaná ze sportovního socialistického prostředí. ()

Herbert007

Je to tak na "3 a půl" ale když to porovnávám s ostatní českou tvorbou z poslední doby, tak si to asi tu půlhvězdičku navíc zaslouží. Scénář má své mouchy, ale to je hrozný problém českého filmu obecně... že to pak už sebelepší výkony herců a všech ostatních řemesel nespasí... ()

DavidAAAA

Skoro slabší průměr. Skoro amatérští herci ( až na pár vyjímek ), představitelka hlavní role vysloveně nesympatická, děj plný kotrmelců a dost nelogických počinů, konec pro ty, kdo o sportu něco vědí, odhadnutelný po pár minutách. Tvůrcům se ale musí poděkovat za skoro dokonalé socialistické reálie, uteklo jim naprosté minimum detailů ze současnosti. Shrnutí: vážně míněný příběh o temnější stránce historie našeho sportu zkažený tragickými a nesympatickými herci. ()

bambiz

Téma originální, škoda, že scénář a dialogy nebyly propracovanější, takhle mi film vlastně neukázal víc než už jsem věděla z traileru. ()

Kinepa

1.1.2016, ČT, Nechápu jen jednu věc, kdo může v dnešní době věřit v rekordy např. Kratochvílové... Parádní film s výbornou hlavní představitelkou a Aňa jako vždy bezchybná. ()

kecal

Na české poměry solidní práce. U nás máme velice šikovné lidi kolem filmu, problém vždy nastává u scénéře a režie. U tohoto filmu je to hlavně scénář a pak výběr hlavní herečky. Tahle slečna prostě nemůže hrát vrcholovou sportovkyni, ani kdyby byl celej film točenej potmě. Příjemně mě překvapila hudba. ()

Tempter

Tak to prostě bylo. A je hodně dobře, že bylo ! I když je bohužel pořád spousta lidí, kterým se to nelíbí. Ne výjimečný, ale dost dobře udělaný a poctivý film s autentickou atmosférou. Pouštět děckám ve škole, aspoň by se ptaly, když už jim učitelé nic neřeknou... A ty oči taky stály za to. ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka