V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu. Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (Falcon)

allegria

Pro mě velké zklamání. Dobří herci, nejspíš i dobrá kniha (nečetla jsem, nemůžu soudit), ale tento film je zmatek na zmatek. Než jsem se jakž takž zorientovala, kdo s kým o čem a pro koho, byl konec. Ještě že aspoň ten ušel. ()

BeeSK

Film neprináša mnoho zaujímavého ani nového. Dejová linka vyšetrovateľa akurát dotvára celkovú - rozumej ponurú/ depresívnu - náladu filmu, inak je v podstate zbytočná. Hudba miestami vyložene vadí, ale najväčším kameňom úrazu je, že film nesie síce označenie romantický, ale usmievať sa pri jeho sledovaní nebudete - teda ak nie ste fanúšikom čistokrvných drám, kde dostávaju postavy jednu životnú facku za druhou. ()

FatimaO

Tohle tedy s klidem můžu nazvat zklamáním sezóny. Vladimíra Michálka mám ráda, dva jeho filmy mám dokonce moc ráda, ale tohle jsem tedy nečekala. Product placement který bije do očí způsobem nevídaným (MasterCard) - to je tak jediné co jsem si z toho filmu odnesla. Jinak příběh absolutně o ničem. ()

ondysovec

Film bez nejakeho konce- casto tam nejǎsou vysvetlene vztahy mezi partnery. Prolinani dvou dejovych linek casto zmatecne. Stacilo film natahnout o 20 minut a mozna by tam neco zajimaveho a vysvetlujiciho bylo. Ceske filmy neumi zachazet s product placement - takove okate reklamy na internetove servery, obleceni a dalsi veci a hlavne co je nejhorsi sama detailne zabrana reklama na karetni spolecnost. Kamera z pocatku pro me nejista a pak dobra. Aňa Gaislerova a Jirka Machacek tam sve klasicke role, ktere skvele zahrali. Celkove 3/5* ()

rakosabasta

spíš 2+ než čisté 3* Podivný pokus o americký psychologický thriller s vlezlými product placementy? Bohužel zase jeden z filmů, kterým trailer dělá medvědí službu. Film se tváří realisticky - ale jen chviličku, pak psychologicky - ale neudrží to a přešlápne plyn - je nadupaný příliš mnoha "detaily", které ale rejža/scénárista/sřihač (?) nakonec nechali válet po divákovi, jako kousky puzzlete po stole. Jediné, co je na filmu "vzrušující" byla možnost, že dva jsou ve skutečnosti jen jeden (nechci více rozvádět), jenže ani k tomu se tvůrci očividně nechtěli postavit čelem... Z celého filmu tedy jen velká rozpačitost. (A aspoň něco málo pozitiv: Matěj Hádek a Jiří Macháček velmi dobří! Eva Herzigová příjemné překvapení :-) ) ()

Uroboros77

Nečetl jsem recenze ani nástíněný děj. Šel jsem do kina s tím, že to bude další komedie typu Medvídek. No a byl jsem překvapen jak dobré to bylo. Film k zamyšlení, nízké známky chápu...nechtělo se vám přemýšlet :) ()

NeverEver

Asi nejzbytecnejsi film soucasne ceske kinematografie! Pominu-li dej, ktery je naprosto o nicem, minimalni spad, naprostou absenci klasickeho inteligentniho ceskeho humoru, zustanou mi vlastne jen 3 veci, ktere mi hnou zluci: 1.Ackoliv si Jiriho Machacka nesmirne vazim, at jako herce nebo muzikanta, je ve filmu sexy asi jako sakacka na travu v barve velbloudiho trusu! A diky tomu, je zcela nemozne pochopit proc s ena platne deje to, co se na nem deje. 2. Eva Herzigova, je moc hezka. Ovsem to na herectvi nestaci. Urcitou utechou ji muze byt, ze ta jeji postava je sama o sobe napsana tak blbe, ze by si s tim neporadila ani Tatiana Vilhelmova. 3. Uplne posledni zaber filmu - WTF?!?! Celkove jedna * a to jsem jeste moc a moc hodna! ()

lucienecek

Po celé Praze na mě koukaly plakáty k tomuto filmu. Tak jsme na něj šli do kina. Bylo to pro mě zklamání. Na konci filmu jsem seděla a přemýšlela, jaký je vlastně konec? Jak to skončilo? Obě hlavní mužské postavy se neustále prolínaly, až si člověk myslel, že z toho bude nějaké vyústění, nějaký závěr. Nebylo to nic. Film skončil a já stále čekala na konec. Je pravda, že nejvíc se mi líbil Macháček. Je to dobrý herec, na něj jsem se těšila. Svou roli zahrál dobře, věřila jsem mu to. Jen je škoda, že téhle postavě nebyl dám větší prostor. Víc rozvést jeho minulost. To, proč se takhle chová, co ho k tomu vede. Zbytečně se do toho motal policista (detektiv) se svým mini příběhem. Je to škoda. Kdyby byl dán větší prostor postavám jako byla ta Macháčkova, Herzigové a nebo Geislerové, bylo by to rozhodně lepší zpracování. Co se mi na filmu ale líbilo, bylo to, jaká atmosféra vládla mezi Macháčkem a Herzigovou. Erotické scény se podle mě vyvedly na jedničku. ()

hanca.uh odpad!

Jednoznačně neskutečná SRAČKA. Skutečně :-)). Ani moji jinak oblíbení herci Macháček+Geislerová takto zfilmovanou nudnou hovadinu prostě nemohli zachránit, navíc Herzigová byla odporně strnulá jako by se v duchu rozhodovala, zda půjde kadit hned nebo to ještě chvilku vydrží:-)) ()

pan_Bily

Poprvé v životě (i když nechodím pravda do kina zas až tak často) jsem při odchodu z kina zalitoval vynaložených peněz. Tak vidět to v televizi, proč ne, to by možná můj pohled na film (neříkám že i ohodnocení) byl v lepším světle. Slušné obsazení. Geislerová je jistota kvality, ukázala svůj tradičně vysoký standard. Macháček vystoupil ze škatulky jeho typických, víceméně komických rolí (Nestyda, Muži v naději, Medvídek ...), ve kterých já ho žeru, a tentokrát zahrál na vážnou notu. Sice mi to k němu moc nesedělo, ale zvládnul to dost dobře. Z Herzigové asi žádná excelentní herečka nebude, ale nijak zásadně mi nevadila, ušlo to. A je pořád sexy :-) Hádek v pohodě. Zásadní problém mám s námětem, příběhem, scénářem - prostě s tím, o čem to bylo. O ničem. A nebo je to dílko pro náročného diváka. Nesourodý mix několika žánrů. Nemastný neslaný příběh popisující milostný trojúhelník protkaný rádoby „detektivní zápletkou“, která ve finále stejně ustupuje do pozadí rodinným problémům detektiva. Takže nakonec sledujeme paralelně, a dost nepřehledně, dva životní příběhy rozpadajících se vztahů. Vyprávění příběhu retrospektivně z pohledu vyšetřování případu je dost nešťastná volba a je to základní kámen úrazu. Dějové vlákno vyšetřování je natočené hodně slabě. Do klasické detektivky má daleko a v tomto spojení působí, že to takovéhoto filmu o vztazích prostě nepatří. Film má pak i dost divný a takový „nijaký“ konec. A když se v kině nudíte vnímáte negativně například i to, že drtivá většina filmu se odehrává pouze ve třech bytech. Takže i vizuální stránka filmu je dost slabá a nezáživná. Jediné co opravdu stojí za to vidět, i když asi potěší jen určitou část publika :-) je jedna žhavá scéna s Evou Herzigovou, to je parádní pokoukáníčko ;-) ()

Rudysoft

Po režijní stránce nemám námitky a i herecké výkony nejsou zlé, ale scénárista co to psal by si zasloužil facku z každý strany tváře. Knihu jsem nečetl, ale to co v knize může fungovat nemusí vůbec fungovat ve filmu a to je asi právě tento případ. Epstein se měl jen volně inspirovat a dodat tomu pořádnou šťávu, takto byl vyzněl úplně v niveč a konec filmu je jak plivnutí do tváře zírajícímu diváku. Co bych např. předělal: policajt co si píchá inzulín úplně zbytečně, páč to vyšlo v niveč, čekal jsem nějakou důležitou spojitost a kromě toho že se bouchl do hlavy, nic nepřišlo, mrazivý začátek filmu, chvíli se to vyvíjelo jako krimi-drama, které se jím nakonec nestalo, takže by bylo lepší kdyby místo stopáže 90 min. přidali dalších 90 a ten politik-manžel Herzigový by si třeba najal na Macháčka likvidátory, ty by po něm šli, pár jiných mrtvol, policajt to v přítomném čase vyšetřuje a jdou i po něm, je spoutaný v nějakém sklepě, nemá inzulín... Macháček může přežít a zachránit ho, stejně tak může být tou mrtvolou na začátku filmu, některá z těch jeho ženských může být skrytá mrcha a dělat zle... každopádně to chce hustou atmosféru od druhé části filmu, do toho ještě nějaký nejlépe násilný sex a mrazivý konec :-) ()

pepe_r odpad!

Michalka mám rád, vím že umí točit dobré filmy a několikrát to dokázal. Z Pohádkáře je mi smutno protože to je, prazdný film který absolutně nefunguje. Nevím kde se stal problém, ale pokud by tam nehrali přední hvězdy tak je to věc naprosto nekoukatelná. Ale takhle se filmy dělat přeci nedaj proto odpad. ()

shinlove

Já nějak nevím...Filmy Michálka mě většinou přinutily k zamyšlení, ať už se mi líbily nebo ne, vždy ve mě zanechaly výraznou stopu, ale Pohádkář je jiný. Nevím, jestli je inspirací dlouhá etapa života Radka Johna, ale kromě dějové linky si vlastně nic včetně hudby týden po shlédnutí v kině nevybavím. Herecké výkony Macháčka s Geislerovou strojové, řekl bych rychlokvaškově (rozuměj seriálově) zahrané, Herzigová je tam hlavně pro to, aby do kin přišli s partnerkami i muži a měli se na co (koho) podívat. Jediné, co mě příjemně překvapilo byl fakt, že Linhartová umí hrát. Hodně slabé 3* ()

foils

Bára Nesvadbová se jako správný one trick pony už zase ukájí vizí nějakého 'nepolapitelného' maníka (všimněte si mnohovrstevnatosti její metafory - nejen že ho nedostane žádná ženská, ale dokonce ani četní věřitelé, natož spravedlnost). Aby to trochu zpestřila, vysvětlí nám v jedné noční scéně, proč se rozvedla s Březinou (pro ty, co film neviděli, ve zkratce: Březina /minirole Jiřího Dvořáka/ chodil pozdě domů a Nesvadbové /Herzigová/ lidé posílali esemesky, s kým vším se vyspal). Tvůrci asi chtěli vyrobit něco podobného jako Fincher, ale bohužel se opět potvrdilo, že ani nezávaznou žánrovou zábavu nemůže dělat úplně každý. Začíná to už úvodními titulky, nepříliš dokonale digitálně zakomponovanými do obrazů. V řadě scén zbytečně zní většinou otravná hudba Romana Holého (mezi nemnoho výjimek patří slušný úvodní track se zpěvem Emy Brabcové a samozřejmě hit Always June z pera Alberta Černého a. k. a. Lake Malawi). Kuriózně až komicky působí mastercardí product placement - v Pohádkáři je zachyceno nevídané množství transakcí platebními kartami. Méně jasně vyznívá ikona Odvážné palce na detektivově monitoru: Má jít o (naivní) snahu zalíbit se protagonistům stejnojmenné talk show, nebo o rafinovanou strofu naznačující divákovi, že hrdinův úsudek je podobně mimo jako komentáře Fuky a spol.? Ale vážně - Pohádkář je prostě typickým představitelem současného českého mainstreamu, tzn. podprůměrný scénář, průměrná kamera, nepříliš originální casting. Eva Herzigová odvedla poměrně dobrou práci, žádných výjimečných výkonů se ale na plátně nedočkáte. Snaha o hledání paralel mezi zážitky detektiva a pohřešovaného vyznívá samoúčelně a násilně. Ve filmu tohoto typu překvapí téměř úplná absence erotických záběrů, jedinou odvážnější scénou zůstává kojení Macháčka Aňou Geislerovou. Prý má tolik mléka, že to zadřelo odsávačku - že by vtipně ironická narážka na mediální obraz této alfa samice českého filmu? :) ()

Kivis

Mno... tak to byl jeden velký krok do špatného kinosálu. Občas se mi snaha nezjišťovat si dopředu o filmu žádné velké podrobnosti vymstí. A Pohádkář byl ten případ... Macháček, Epstein, roztoužená dvojice Geislerová + Herzigová, to zní jako solidní lákadlo, kategorie romantické drama taky hratelná. Bohužel jedna velká slátanina. Nadržené vtípky a řečičky proč ne, ale tohle daleko překonávalo ubohost všech Holky to chtěj taky a Prci, prci, prciček (aspoň tak odhaduji, jelikož jsem z těch filmů viděl sotva pár minut). Doufal jsem, že mě čeká zajímavý a nadprůměrný český film, ale z kina jsem odcházel tak zklamaný, že jsem těchto 90 minut rychle vytěsnil z hlavy a po těch pár týdnech už ani nevím, co konkrétně se mi na něm vlastně nelíbilo. Jediné poznání, které mi v hlavě utkvělo, je, že platit se má zásadně kartou a nejlépe bezkontaktně. Jak kdyby nestačilo, že film stojí za nic, a tak návdavkem ještě přichází porce takového product placementu, až to vypadá skoro jako satira. Malé milé překvapení snad jen Eva Herzigová. Čekal jsem, že bude spíš vizuální ozdobou filmu, což splnila, ale překvapivě k tomu přidala obstojný herecký výkon bez amatérského přehrávání. ()

Nemain1987

Z filmu jsem docela nadšená. Je to temné, je to vtipné, je to zamotané. Hodně se mi líbí Macháček v téhle, pro něj neobvyklé, nekomediální poloze. Místy pusobí děj poněkud zmateně, skáče se z jedné dějové osy do druhé, ale vše plyne tak rychle, že se nad tím člověk nestačí pozastavovat. Možná bych to v tomto ohledu trochu přirovnala k Atlasu mraku. Člověk nestačí sledovat co se děje, většinu filmu se nechytá (obvzlášť pokud si o tom něco přečetl před cestou do kina), ale čím míň se chytá, tím víc je pohlcen, protože se snaží pochopit. Za mě palec nahoru, určitě doporučuji. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble