V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu. Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (Falcon)

Kacenka_73 odpad!

Příběh "ze života", ve kterém jsem se nejvíc kochala pohledem, nikoli poslechem, modelky a svými dvěma oblíbenými herci - Aňa a Jiří - chvílemi jsem se nudila, což jsem od toho prvotně neočekávala, takže jsem odcházela s mírným zklamáním. ()

bilder

Čekala jsem to mnohem horší. A nakonec se to dalo. Herzigová vůbec není tak špatná, jak by člověk očekával. Jinak obsazení skvostné, tam nebylo co zkazit. ()

Martazoe

Pan režisér Michálek měl schopnost oslovovat duši, proto se také stal jedním z mých oblíbených režisérů. Tento film je ale natolik zvláštní a zmatený, že mě dost nudil až na noir atmosféru z detektivova bytu. Navíc nějak nechápu, že dvě krásné ženy si vybraly zrovna typa jako je Macháček a perou se o něj-dost vtipné. Také jednání detektiva je divné. Postavy celkově jsou tak nesympatické, že se skoro těšíte, že film skončí a nebudete už na jejich hysterické a nelogické chování koukat. Nebo je to záměr autora ukazovat partu zoufalců obou pohlaví? Nevím, každopádně nic moc záležitost. ()

Ekdahl odpad!

Tady už se snad zbláznili uplně všichni - Michálek adaptoval Demla, Topola, a nyní...sepisovatelku slabomyslných snobských harlekýnek Nesvatbovou. Výsledek odpovídá: rozplizlé cosi, zcela bez logiky, motivace, příběhu, čehokoli. Neni to detektivka, neni to "romantika", neni to nic. Vydržel jsem to do chvíle, kdy obšourník Macháček žužlá Geislerovou. Tohle opravdu nemám zapotřebí. A ještě něco: Roman Holý sice neoplývá bůhví jakou inteligencí - viz. jeho někdejší moderování Kinoboxu - ale je to celkem renomovaný hudebník. Jak je možný, že nechápe, že se prací na takovémhle škváru kompromituje? Totéž scenárista Epstein, ten má snad taky vyšší ambice, ne? Ale kšeft je asi svatej. ()

JerryPilsen

To co se celou dobu někam vyvíjí skončí jakoby "nečekaně" a bez pointy začnou titulky.Postavy nastíněněné,pointa žádná,vše se schovává za rádoby tajemnem. ()

KcarlosK

Samozřejmě jsem nečekal žádné veledílo. Vždyť je to české a napsala to B.N. Ale co tohle sakra mělo být? A hlavně o čem? Komu jsem to měl fandit? Děvkaři a podvodníkovi nebo všem těm děvkám? A kdo obsadil tu vyschlou zubatou blbku? Zkrátka moje resumé zní - český film ještě stále dokáže překvapit....... tím, že může spadnout ještě níž, než na dno. ()

MIKETUK

Zmatená slátanina, kterou udrží v koukatelnosti akorát dobré obsazení, hlavně Macháček a Hádek a skvělá hudba. Kamera fajn, někdy ale až otravně dlouhé a opakující se záběry(přes skleničky..) Po skvělých Michálkových filmech (Dobrá světlo, Amerika, Je třeba zabít Sekala...) průser. 20% ()

solange85

Velice neucelený a bohužel i nudný film. Ani romantická vztahovka, ani kriminální drama. Film se sice o obojí pokouší, ale zůstalo jen u pokusu a nic z toho nebylo dotaženo do konce. Herecké obsazení nic nezachránilo a ač mám sice Macháčka ráda, tak v této roli mě nijak nezaujal. Musela jsem se o pravdu hodně snažit, abych se vydržela dodívat do konce. Celkově hodnotím Pohádkáře jako hodně nepodařeného a dvě hvězdy dávám tak trochu ze soucitu hlavně kvůli Hádkovi a jeho ztvárnění Rotta. ()

Tempter

Z piety půl hvězdy za Sekala a Zapomenuté světlo a půl hvězdy za vyšpulenou zadnici paní Evy. Jinak odpad jak vyšitý. ()

Vinohradnik

Jiřímu Macháčkovi sedí opravdu více komedie, než romantická zápletka s prvky detektivky. Opět mě přesvědčilo, že jít na český film do kina se nevyplácí. Herec, který je proslulí svým humorem a hereckými výkony prostě nemůže vykřesat z velmi slabého filmu průměrný či dobrý film. Jeden tahoun na to zkrátka nestačí. Film mi přijde jako ztráta času, pokud nejste ubrečená slečna po rozchodu, která neví, kde se nachází její ex, nic pro Vás. ()

dedavena

Poslabši herecki vykon něsympatyckeho kryminalniho kapitana, kery cosi vyšetřuje, mig hrajici na ululele, vyšpulena prdelka. Něznam film, gdě by si gajslerka nězapichala, tuž tu musi tež. To se režyserovi něpovedlo. Cele to je jaksi moc slabučke. ()

stanslon

Na celém filmu mne baví teprve až komentáře. Někteří z nej dělají doslova ART a ze sebe náročného diváka (Pomalé, atmosferické - nič pre "komerčného" diváka), Jiní to samé považují za průšvih ( Nevěrohodné, pomalé a nevýrazné. ) Je to takový americký film, jaké se natáčejí poslední dobou, jednodílná telenovela, krásné herečky, raději bez zvuku, bez nápadu. Nejen že se to dalo od Epsteina a Michálka čekat. Oni takhle dolů klesají i jiní "osvědčení, v téhle nové době. Začal to Menzel, další převzali štafetu. Snad to není tím, že v téhle Nové době nastupuje i nová vlna. Prachy dodá sponzor, vymáhat zpátky je nemá nárok, ostatně už jen tím že se objevil v těch amerických titulcích je smlouva naplněna a o nic jiného nejde. Zdlouhavé, vykonstruované, laciné. Ani pořádné kozy tam nejsou na rozdíl od té "ameriky" (abych to odlehčil). ()

kecal

Dobře natočené nic. A Macháček je hajzl, protože si mohl pořádně podlachnit kozy Evi Herzigové, které byli ve své době sakra ceněným zbožím a já mu to kurevsky závidím :) ()

VerJer odpad!

Krava Nesvatbova vysrala dalsi ze svych hoven. Ta pani se cim dal vice propada do srancotvorby. Holt mlada uz neni, zadouci neni tak ji zustava jen psat ty hovna. ()

Milonak odpad!

První předpoklad toho, že se film bude blížit odpadu - předloha Nesvadbová. Takže jako vždy v jejím případě od reality odtržený příběh, Nesvadbová zasazuje do svých děl jednotlivým postavám převážně jen extrémní povahové vlastnosti - stejně jako Viewegh. Druhý předpoklad - ve filmu hraje nudný a nezáživný neherec Macháček, který pro mě osobně symbolizuje nevkus a nezajímavost ať už svým vzhledem, nebo "herectvím". Třetí předpoklad - nezajímavá Geislerová a nezajímavá a pitomě hrající Herzigová. V součtu z toho nemůže být nic jiného než odpad. Jenom další důkaz toho, kam až na výjimky český film posledních let spěje..... ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble