Zlodějíček Casper (Gustav Dyekjær Giese) bydlí v nejchudší části Kodaně. Když dostane nabídku pracovat pro místní kavkazský gang, neodmítne. Netuší ale, co vše rozhodnutí pracovat pro organizovaný zločin obnáší. Syrový kriminální příběh oplývá intenzitou a věrohodností díky ruční kameře, dynamickému střihu i hereckým výkonům. (MFF Karlovy Vary)

tatanapope

Film o mladém zlodějíčkovy, který krade, aby pomohl své matce z jejich nuzným živobytím. Ze začátku dělá byty, domy pro místní bandu, za pár šupů, pak mu ale jistý člověk nabídne lepší obchod a čistou náhodou u něj získá práci na stálo, za velmi slušné peníze, jak jinak než tak trochu nelegální a jak se říká s jídlem roste chuť a tak se zaplete do spousty nepěkných situací. Film velmi přirozeně zachycuje, uvažování a jednání mladého člověka, když se nechá zlákat na peníze a neuvědomuje si rizika, protože ze začátku se zdá být všechno tak jednoduché a ke všemu je to tak trochu i zábava. Člověk ale nikdy neví, kam až to může zajít.... Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko ()

LadyPupu

Syrové, realistické drama bez větší snahy zkoumat psychologii jednotlivých postav. Zobrazení je přímočaré, silně dokumentární, což ještě násobí výslednou přirozenost filmu. ()

bizz_mjc

Nenápadně začínající příběh minimalistického, syrového a uvěřitelného sociálního dramatu/thrilleru postupně graduje až do posledního okamžiku. ()

Jello Biafra

Veľmi silný a intezívny filmový zážitok. Thriller o zlodejíčkovi, ktorý sa dielom náhody vypracuje na mafiánského poskoka je totiž natočený silno autenticky, k čomu prispieva aj fakt, že je točený ručnou kamerou a nie je tu vôbec žiadna filmová hudba. V poslednej tretine film graduje to takých podôb, že som len zíral s otvorenou hubou a posledný záber filmu to všetko len potvrdil. Film je zároveň pôsobivou výpoveďou o kriminalite privandrovaleckých komunít v Dánsku. Bohužiaľ, znovu sa tu potvrdzuje, že Arabáči a Afričania, ktorí obývajú predmeststké ghettá, sú poväčšinou špinavá zgerba, ktorá vie len lúpiť a páchať trestnú činnosť. ()

Maynard.

3.film od tohodle dánskýho rejži a i na potřetí dávám 4 hvězdy, což je krásně vyrovnaná bilance. Značí to o tom, že jsou to všecko parádní filmy, kterým ovšem k mé naprosté spokojenosti kousíček chybí... Tohle je pohled do nitra jednoho borce, kterej byl jednou dolo a jednou nahoře a jednou mrtvej (teda si, páč to tam nebylo na konci vidět) :o). A když byl nahoře, tak byl šŤastnej, měl "kámoše", prachy, koksu plnej rypák. No, ale to by asi nebyl dánskej film, aby to tam nepodělali jarabáci, sakra tihle kujóni už se dávaj i do severskejch filmů, což značí, že jich tam asi je kotel... ()

Lukoboss

Nehraj si s ohněm nebo se spálíš, popř. oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. I tak by se dal metaforicky popsat tenhle film, kterej diváka přenáší do severských zemí, kde nám ukazje drsnou tvář organizovaného zločinu. A věřím, že na podobným principu to funguje i v reálu - zlodějíček z chudé rodiny přičuchne k větším penězům a dostane příležitost si vydělat víc za cenu, že se spolčí s jedním z místních gangů. A ještě do toho zatáhne svýho bráchu. No a ono to přináší víc starostí než radostí, takže je potřeba se pořádně ohlížet přes rameno, jestli za váma náhodou někdo nestojí, aby srovnal účty. Syrově vyhlížející snímek, tak jak severští tvůrci mají ve zvyku, "pěkně" ukazuje, jak to v také branži chodí. A že to není procházka růžovým sadem, to ví asi všichni. ()

SpaceOdyseus

Na dren oholena kriminalka, jak ji umi jen danove. Je to syrove, spinave a setsakra opravdove. Diky dokumentarnimu feelingu se socialni aspekt dari Noerovi komunikovat tak, ze se neda odtrhnout zrak z platna. ()

Schuldiner

Dobré drama, komorní příběh z dánského podsvětí, kvalitní herecké výkony. Nenudilo, zabavilo, a i když to nic závratného není, za vidění to stojí... ()

Disease

Drsné a ve svém minimalismu hodně autentické sociální krimidrama z prostředí lidí, jejichž (de)mentalitu nikdy nepochopím. ()

mira007

Rozmazlen dánskými tematickými filmy jako V Číně jedí psi a série Dealer musím konstatovat, že tohle dílko je slabší, ale přesto parádní syrový pohled na dánskou šedou zónu s mladým zlodějem. PS: Taky vás zaujalo, že arabská menšina dokáže být diktující v celé dánské čtvrti? ()

Santino7

Veľmi slušná dánska krimi záležitosť, ktorá mi mierne pripomenula Refnovu prvotinu Pusher, čiže nižšie uvedené podobné tituly sú podľa mňa nastavené veľmi správne. Nordvest je totižto rovnako autenticky podaný, na nič sa nehrajúci svieži počin, navyše plný nových neokukaných tvárí. Inak, predviedli sa vo veľmi dobrom svetle, neznáme bratské duo obsadené do titulných rolí sa v tomto prípade osvedčilo, pôsobili tak nejak prirodzene a ich vzájomná zohranosť je asi vec samozrejmá. A hoci je miestami možno trošku cítiť dôsledky skromnejšieho rozpočtu, myslím si, že koniec koncov to vôbec neprekáža. Príbeh je aspoň o to viac priamočiary a dynamický, bez nejakých vyumelkovaných hlúpostí pre efekt či vedľajších zápletiek, ktoré by tomu aj tak iba uškodili. Všetko je plynulé, nič nevybočuje z rámca a ja som s tým naozaj vskutku spokojný. Ono je to miestami tak blízke realite, až z toho človeku (s trochou nadsázky) vyskočí husia koža. Páčilo sa mi dokonca aj použitie ručnej kamery, ktorej zakomponovanie len podčiarklo už bez tak kvalitnú atmosféru, takže fajn. Severská tvorba sa mi v poslednom čase začína pozdávať stále viac a viac, len tak ďalej. 4/5 ()

edie sedgwic

Na severskej kinomatografii sa mi paci, ze sa na nic nepokusa hrat, neprikrasluje a citovo nevydiera ako to byva v americkych filmoch. Nie je to vzdy prijemne pozeranie a malokedy sa dockame happyendu, napriek tomu Dani opat raz ukazali svoje kvality v pribehu dvoch mladistvych kriminalnikov. Koniec je trochu predvidatelny, napriek tomu sa udeje sposobom, aky necakate. ()

agassi68

Nazrieme do života dvoch bratov, ktorí sa rozhodli živiť zlodejinou a inými nezákonnými kšeftami. Postupnosť deja tušíte od začiatku, ale to vám nebráni sa vžiť do každodennej reality boja o miesto medzi súperiacimi gangami hlavného mesta Dánska. Povedal by som, že to je taký výchovný film pre puberťákov, ktorí si myslia ako ľahko a beztrestne sa dá prísť k prachom. Za všetko sa však platí.. ()

WillyMarks

Ponurý sever a jeho pouliční gangsterka. Jednoduchá, silná zápletka, slušný vývoj a spád. Syrové, kruté.....perfektní kamera, střih a herecké výkony! 81% ()