Muži v černém: Globální hrozba

• USA Men in Black: International (více)

Muži a ženy v černém vždycky chránili Zemi před šmejdem z vesmíru. Ve svém novém dobrodružství čelí dosud největšímu globálnímu ohrožení: zákeřnému dvojímu agentovi v organizaci Mužů v černém. (Falcon)

DoubleJack

Film, který nikdy neměl vzniknout. Scénář je nelogický a nepřináší nic - vtip, nápadité zvraty ani wow momenty, které zdobily předchozí díly. Je to sterilní a bez jakéhokoli náboje. Thor je herecké dřevo a je asi tak vtipný jako Zeman s becherovkou. Postavy jsou ploché a způsob jakým jsou agenti H a M dáni dohromady je nešťastně uchopený. Potom všem mi v hlavě zůstává jen otázka, kde ti dva uprostřed pouště vzali dřevo na oheň.... :thiking ()

Renie42

Bylo to fajn a ani mi nevadilo, že už tam není agent J, ale dva jiný H a M :-). Stále to mělo ten šmrnc těch minulých filmů, jen ta hlavní hrdinka tam tak strašně chtěla a nedělala žádné vstupní testy, kde sedělo několik týpků v židli připomínající vajíčko a jen ten jeden si k vyplňování testu přitáhnul stolek. Ona si šla za tím, co chtěla a taky se ji to podařilo. Škoda, že mluvící mopsík tam neměl víc prostoru, ale museli nějak lehce připomenout starý časy a přesunout ho do pozice psa pro vrátnýho. Za to ho nahradil malý zelený "Pjéša" :-). ()

mirkath1

Vůbec to nebylo špatné, jak jsem se obávala. Sice se mi zdá, že Chris už ztrácí své charisma a chyběl mi tam Will a Tommy, a film měl přesto co nabídnout 70% ()

Hemlock

Muži v černém jsou trochu jako sinusoida - jednička super, dvojka slabší, trojka super, no a čtvrtý díl u mě zaznamenal zase propad. Začnu nejprve pozitivy: fajn nápad vše zglobalizovat, takže se film neodehrává jen v Americe, ale mrkneme se i do Afriky a Evropy. Emzáci sice ztratili tu slizskou drsnost a jsou z některých z nich spíše chodící plyšáci, ale budiž, pro holky dobrý. Za topku ovšem považuji technologické vymoženosti a hlavně pak ty kvéry co tahali z auta, no zkoušel jsem zatahat za výfuk i u svého auta a asi budu muset vyhledat nějaký servis... Teď ta horší část filmu: herecké obsazení prostě zlé, MIB nejsou Avengers a taky to tak dopadlo - Hemsworth byl asi celou dobu na tripu, choval se jako klasická barová buzna a Tessa Thompson byla tak dokonalá, že lezla akorát tak na nervy... Když už nesehnali starého dobrého Smitha, který je symbolem MIB, proč vynechali i toho mluvícího psa a dali tam místo něj nějakého zeleného Alzazmrda?? Snímek nepostrádal akční scény, ani různý světelný bordel, ale kde se vypařil ten kvalitní suchý humor, to fakt nevím. Bylo to celé jakési zženštilé a z toho rádoby jiskření hlavní dvojice se mi chtělo akorát tak grcat - toto do takových typicky chlapských bijáků prostě nepatří. 55% a to jsem ještě hodný. ()

murkl

Starší Muži v černém byli pro mě srdečnou záležitostí, takže tohle mě dost zklamalo. Celý ten starší svět prostě vypadal mnohem přesvědčivěji než to čeho jsme tu svědky. Příběhy velice přímočaré a nenucený humor, který dokázal rozesmát a vycházel spíš z generační propasti mezi agenty. To mě dokázalo rozesmát, kdykoliv se na to podívám. Tenhle nový svět MIB je pro mě moc velký. Všechny postavy se snaží být za každých okolností cool a marvelovské vtípky jsou dobré, když je člověk vidí poprvé. Nic na opakovaný zážitek. Celý film jako by cílil na jiné ,mladší publikum. Což by vysvětlilo toho otravného pěšáka. Celkově velké zklamání. ()

Kimkong

Nebylo to vyloženě špatné, ale chyběl tomu naprosto humor, který dával Smith. Tohle byla taková tuctová detektivka s mimozemšťany. ()

Mkartaylas56

Sérii Mužů v černém jsem nikdy nijak zvlášť nemiloval, ale i přesto jsem cítil, že to v tomhle reebootu zkrátka není ono. Atmosféra, jedinečný humor či silné a lehce zapamatovatelné hlavní postavy, které mezi sebou mají výbornou chemii, to všechno tady buďto chybí, anebo je tu toho zatraceně pomálu. Konkrétně ta absence dvojice Smith & Lee Jones tu je asi nejcitelnější, protože Chris Hemsworth spolu s Tessou Tomphson mezi sebou nemají tu správnou chemii a jako postavy mi byli celkem ukradení. Navíc i celková režie byla taková zvláštní a i když ta určitá kostra příběhu tam byla, tak se od ní často zbytečně odklonilo a tudíž je ve filmu x samostatných scén slepených dohromady, kvůli kterým na mě působil trochu nesoudržně. Nakonec tedy vidím všechny obecně viditelné problémy a naprosto chápu lidi, co tomuto návratu do světa Mužů v černém napálí klidně jen 1 *, avšak jak jsem psal, tak já tuto sérii nikdy moc nemiloval, a tak mi většina věcí nevadila tolik, jako ostatním a navíc jsem se na film koukal naprosto bez přemýšlení s účelem odpočinku, takže možná i proto jej hodnotím stále ještě na celkem pozitivní, leč průměrné notě. 50% ()

instageek_cz

Za mě příjemný překvapení!:) Usmíval jsem se už u úvodních titulků, jejichž design jasně odkazuje na to, že se v sérii pokračuje, nikoliv začíná od nuly. Zajímavá mi přišla nová rekrutka s tváří Tessy Thompson (má oblíbenkyně už od prvního Creeda). Její příběh a způsob, jakým se do skvěle padnoucího černého obleku dostane, mě bavil. Skrze ni pak (někteří znovu, někteří poprvé) poznáváme pravidla téhle pestré reality. A mě to okouzlilo skoro stejně, jako když před lety v centrále MIB žasnul mladičký Will Smith. Tolik různorodých a bláznivých mimozemských ras by mohl závidět i George Lucas. A nejlepší je, že i ty sebebizarnější postavičky sem pasují, vše působí jako uvěřitelný živý svět. Paradoxně největší problém jsem měl tam, kde bych to vůbec nečekal – u Chrise Hemswortha, aka Thora. Sám o sobě je cool jako vždy, ale jeho postavu někdo debilně napsal, nebo pak film nevhodně sestříhali. V jedné scéně působí jako největší borec, ale v další je z něj totální idiot, a vy se budete často v duchu ptát, kterou z těch poloh tedy jen předstírá, nebo o co tady jde. Jinak ale chemie mezi ním a Tessou Thompson funguje na výbornou. Nakonec mě vlastně i mrzí, že se s touhle sestavou žádného pokračování nedočkáme, protože našlápnuto tu bylo sympaticky! Hodnocení: 7/10     Více recenzí a zajímavostí nejen o filmech najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Blazkowicz

Další z řady moderních braků. Vypadá to pěkně, ale uvnitř je to úplně prázdné a bez nápadu. Občas se mi zdálo, že ani nesleduju MIB, ale jen další z řady nevýrazných sci-fi filmů. Horší dvojici agentů snad ani vybrat nemohli. Laciný humor taky dneska jede koukám. 2+* ()

PlysovyMacko

Neškodná blbosť. Scenár generický, akcia genericka a zradcu som odhadla už na začiatku. Hlavní hrdinovia sú v pohode, ale najlepší je malý zelený mimozemšťan. Rebecca bola strašne zle namaskovana. Na jedno pozretie to nikoho nezabije. ()

ostravak30

Muži v černém se proměnili a do doby vzniku se musela logicky promítnout i moderna. Agentkou je tak žena, čemuž se filmaři vlastně nevyhýbají, protože sama hlavní hrdinka o rovnoprávnosti mluví i v souvislosti s názvem Muži... Pravdou je, že  Will Smith a Tommy Lee Jones byli za mě dokonalá dvojka, které to skvěle ladilo, což se zde tak zcela nedaří. Navíc je zde trochu změna. Zatímco ti dva věděli naprosto přesně co dělají, a přesto se dostávají do konfliktů a vtipných situací, nová dvojice se do toho též dostává právě proto. A oba ani moc netuší, co dělají. Chris Hemsworth proto, že jeho postava je flákač, dě.kař a to vše zabaleno do lehkomyslného a nedůsledného tónu. Tím spíš to působí blbě, když si uvědomíme, že jeho kolegyně Tessa Thompson je nováček a místy působí zkušenějším a zralejším dojmem. Muži v černém: Globální hrozba vlastně nepřináší nic nového. Pravda je, že humorné situace tu jsou a bavil jsem se, ale ne po celé dvě hodiny. Lepší než předchůdci nejsou a ani být nemohli a trochu na mě snímek působí, jako by s tím tvůrci i počítali a proto se moc nesnažili o to, aby tomu tak bylo. Byť odkazy na předchozí filmy jsou... ()

Tominni

MIB - Globální hrozba má novou hrdinku (Tessa Thompson), která touží se k MIB dostat....až se to povede. Ve dvojici s Chrisem Hemsworthem to celkem jde, jen ten scénář by mohl být lepší, takhle to MIB vrhá zpátky do průměru. Všechny emzáci stále baví, vizuálně svět MIB funguje, ale dějově to prostě není žádná velká sláva. ()

titmok

Herecky a trikovo to celkom aj ušlo, ale najmä asi po príbehovej stránke to trochu trpelo. Aj keď sa tvorcovia snažili o nejaké lepšie emočné nadviazanie s postavami, tak v konečnom dôsledku to moc nezabralo, skôr to tak plávalo na povrchu a nedokázalo sa to dostať pod kožu. O tých dvoch "zlých" pajácoch sa ani nebavím, to bol totálny random bullshit go moment :D ()

waltosin

Před sedmi lety jsem říkal sbohem navždy a i tak to mělo zůstat!! Ne počkat? ono to nemá vlastně nic společnýho s Men in Black akorát urazili společný název a na to se měli vysrat!!! Ufffff to jsem si jinak oddechl, protože to byla katastrofa! 40% ()

BobArmstong

Muži v čiernom: Globálna hrozba majú veľký problém v tom, že okrem humoru a zastúpenia ukážkových vizuálnych efektov idú iba na pol plynu. V akčných scénach je totiž réžia absolútne neefektívna, kde by som rád uviedol ako príklad perfektne zvládnutého, novátorského prístupu k snímaniu strhujúcich scén Jamesa Wana a jeho Aquamana. Ústredné postavy z nejakého dôvodu nedosahujú kvalít predošlej dvojice, no a kvôli komplexnému príbehu si túto snímku pustíte len veľmi ťažko. Je naozaj škoda, že letný blockbuster s astronomickým rozpočtom dokáže diváka na ploche takmer dvoch hodín výrazne nudiť, avšak scenáristom menom Matt Holloway a Art Marcum sa to bezproblémovo podarilo a to i napriek tomu, že kedysi vyprodukovali pomerne kvalitného prvého Iron Mana. Novinku z pútavého sveta tak skutočne nemožno odporučiť ani skalným fanúšikov pôvodného komiksového príbehu, nakoľko nudí rovnako efektívne ako aj tohtoročná Godzilla. ()

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Proč Muži v černém selhali?

Proč Muži v černém selhali?

19.06.2019

Začíná se z toho stávat skoro pravidlo. Blockbuster X několik měsíců před premiérou narazí na produkční problémy. Následně se musí přetáčet, filmové servery mezitím analyzují každičkou spekulaci, a… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Gladiátora?

Jak to vypadá s pokračováním Gladiátora?

14.06.2019

O pokračování Gladiátora se mluví už pár let. Šílený scénář ke dvojce dokonce kdysi napsal herec, scenárista a skladatel Nick Cave, který měl v plánu poslat zesnulého Maxima do podsvětí plného… (více)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (více)