Zvonilka a piráti

Cililing a pirátska víla

Tinker Bell and the Pirate Fairy

Animovaný / Fantasy

USA, 2014, 78 min

Zvonilku a její příběhy prostě miluju, vždycky se mi líbilo to "kutilkovské" řešení...ale už u minulého dílu jsem si sama pro sebe musela dovysvětlovat nějaké scény, abych byla stále spokojena s tím kutilkovstvím a ne jenom naivními kouzly...a tady už mi trochu vadilo, že jsem nezaregistrovala, proč jí ten pirát rozuměl (to už mohla Zvonilce rozumět i ta malá hočička), jakto, že pak z lodi sypaly vílí prach, když ho předtím vysypali do moře při převrácení lodi...a co se stalo s tím krokodýlkem, který nevím, nevím, jak by to dával v moři.... v tomto díle bylo více rozporů. Právě proto, že vždycky všechno do sebe zapadalo, jsem měla ráda první díly Zvonilky.....tak, a teď si přijdu hloupě, takhle tu rozebírat Zvonilku, ale což, každý nemůže sledovat pořád Felliniho s Bergmanem, že? =D(12.4.2014)

Zdá se, že u Disneyho (s výraznou kreativní pomocí Johna Lassetera) dokáží držet slušnou úroveň i u svých řekněme druholigových titulů - když tedy chtějí. Další (už pátý) Zvonilčin příběh funguje skoro tak dobře jako třeba Velká Záchranná Výprava, a nutno říct, že zvídavá Zarina je i relativně nejednoznačná postavička, což rozhodně nebývá v současné "západní" tvorbě pro děti zvykem. A nápad s trochou práce s mytologií vílího prachu je taky proveden slušně, a hlavně je po celý film využíván. Takže i když to reálně netrvá ani hodinu deset, uděje se toho tak akorát, krásně to vypadá, je to dokonale morálně nezávadné, a ještě k tomu věc téměř nevídaná, těch pár písniček, co tu jsou ke slyšení, není vůbec otravných (naopak Weightless od Natashi Bedingfield je úžasná, skrznaskrz pozitivní věc). Ode mě velmi dobré vysvědčení, i když ta osmdesátka je tentokrát hlavně kvůli dost zbytečně nasazenému "jistému kapitánovi" (kterého v originále mluví Tom Hiddleston:P) asi přece jen trochu moc. Za plnou cenu za lístek do kina celkem zlodějna, na DVD naprosto ideální, když jsou třeba děti nemocné. Oproti ostatním dílům "jen" 70% za to, že popěvek "Hej, hou, piráti zastavit nejdou", nejde dostat z hlavy dřív než za půl dne, což se písničkám ze starších dílů nestávalo:)(16.1.2016)

Když jsem se chystala na tenhle film, jsa přemluvena potomkem, tak jsem se upřímně moc netěšila. S těžkým srdcem jsem u pokladny obětovala tři stovky, v duchu si opakujíc "děláš to pro své dítě, děláš to pro své dítě". Zvonilka se mým top oblíbených animákem určitě nestane, ale musím si přiznat fakt, že jsem se opravdu bavila. Milý, humorný, místy dětsky napínavý děj prolínající se se smíchem dětí v sále. Tenhle mix dětského představení a odezvy ze sálu je mi příjemný. Takže určitě doporučuji a za děti dávám své čtyři pohádkově třpytící se hvězdičky. POZOR SPOILER !!! dobro zvítězilo nad zlem. KONEC SPOILERU !!!(13.4.2014)

Jelikož jde o pohádku tak zde hodnotily děti a ty byly z pohádky nadšené, holce se moc líbily víly především záměna schopností a pirátská Zarina a klukovi zas děj kolem pirátů a krokodýlek, co rád kouše piráty a spolkne budík. Mě samotné se také pirátská Zvonilka moc líbila, jen postrádala cosi kouzelného, co mě v každém dílu Zvonilky vždy nadchlo, i tak stále pro mne jedna z nejpovedenějších Disneyovek. :-)(17.3.2014)

• Martrix

Pro cílovku holky 4-10 let, je nejspíš Zvonilka a piráti stejně zábavná, jako předchozí tři filmy. Ale na tom by se nic nezměnilo, ani kdyby víly nedělaly 90 minut nic jiného, než se jen chichotaly a prozpěvovaly si nějakou univerzální melodii. Přestože je tato cílovka nejméně náročná na myšlenku a jakýkoliv přesah nad rámec chichotání, zpěvu a líbivosti je ultrabonus, předchozí filmy něco navíc oproti stupiďárnám, jako jsou Barbie a Winx měly. Byly o sounáležitosti o pomáhání si, o přátelství…o základních věcech, které malé děti ovlivňují. Bylo tam to, co dělá pohádku jedním z nejdůležitějších manuálů pro život. Jenže tady se stalo něco podobného, jako u Jak vycvičit draka 2. Tvůrci se chtěli ubírat cestou vpřed. Zvonilka už není malá naivní víla, která se učí a která poznává skrze dobrodružství sebe, přátele i celý svět. To naivní, bezelstné, jak by někdo řekl dětinské, to už je pryč…jako kdyby si scénáristi řekli, že teď je potřeba děti poučit, jak to chodí doopravdy. Nic proti tomu, ale na to je potřeba opatřit si aspoň trochu dobrý scénář, protože tady už si se zmiňovaným chichi a lalala nevystačí. Příběh, jehož zápletka je tak plytká, že si scénáristi museli vypomoct banální záměnou (spoiler: talentů), aby se dělo aspoň něco málo rádobysměšného, ostře kontrastuje s jednoduchým, ale o to čistějším příběhem Zvonilky a tajemství křídel. Je smutné, že malé děti nepoznají, že dostaly sacharin místo medu. A proto jsem v hodnocení neobjektivně tvrdší.(16.7.2014)