Zvonilka a piráti

• USA The Pirate Fairy (více)
Trailer 1

Ze světa Petra Pana přichází do našich kin snímek Zvonilka a piráti, velkolepé dobrodružství o Zarině, chytré a ambiciozní víle, která je ohromena neuvěřitelnými možnostmi modrého kouzelného prášku. Když se kvůli svým odvážným nápadům dostane do potíží, uteče ze země víl a spojí své síly s piráty, kteří z ní udělají kapitánku své lodi. Zvonilka se společně se svými přáteli musí vydat na dobrodružnou pouť, aby Zarinu našli a společně pak zkřížili meče s bandou pirátů pod vedením plavčíka Jamese, ze kterého se má záhy stát legendární Kapitán Hook. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Martrix

Pro cílovku holky 4-10 let, je nejspíš Zvonilka a piráti stejně zábavná, jako předchozí tři filmy. Ale na tom by se nic nezměnilo, ani kdyby víly nedělaly 90 minut nic jiného, než se jen chichotaly a prozpěvovaly si nějakou univerzální melodii. Přestože je tato cílovka nejméně náročná na myšlenku a jakýkoliv přesah nad rámec chichotání, zpěvu a líbivosti je ultrabonus, předchozí filmy něco navíc oproti stupiďárnám, jako jsou Barbie a Winx měly. Byly o sounáležitosti o pomáhání si, o přátelství…o základních věcech, které malé děti ovlivňují. Bylo tam to, co dělá pohádku jedním z nejdůležitějších manuálů pro život. Jenže tady se stalo něco podobného, jako u Jak vycvičit draka 2. Tvůrci se chtěli ubírat cestou vpřed. Zvonilka už není malá naivní víla, která se učí a která poznává skrze dobrodružství sebe, přátele i celý svět. To naivní, bezelstné, jak by někdo řekl dětinské, to už je pryč…jako kdyby si scénáristi řekli, že teď je potřeba děti poučit, jak to chodí doopravdy. Nic proti tomu, ale na to je potřeba opatřit si aspoň trochu dobrý scénář, protože tady už si se zmiňovaným chichi a lalala nevystačí. Příběh, jehož zápletka je tak plytká, že si scénáristi museli vypomoct banální záměnou (spoiler: talentů), aby se dělo aspoň něco málo rádobysměšného, ostře kontrastuje s jednoduchým, ale o to čistějším příběhem Zvonilky a tajemství křídel. Je smutné, že malé děti nepoznají, že dostaly sacharin místo medu. A proto jsem v hodnocení neobjektivně tvrdší. ()

kingik

Perfektní animovaná podívaná pro ty, kteří chtějí vidět něco originálního ze světa animovaného filmu. Na scénu už po šesté vypochodovala jedna sympatická animovaná postavička jménem Zvonilka, která sice nedostává tolik očekávaného prostoru, jak by se podle názvu filmu dalo předpokládat, ale film od úvodních minut zabaví, a to především malé caparty. Na ně se doslova vyplaví množství atraktivních postaviček, ze kterých je nemožné si nevybrat tu svoji oblíbenou a do konce poutavého dobrodružství jí fandit. Množství originálních motivů je k nepřehlédnutí a dobrodružná cesta nabere rychlost několika námořních uzlů. To vše od počátku nepolevuje. Velmi dobré je výtvarné pojetí. Netvrdím, že se jedná přímo o revoluční animaci, ale ne každý divák touží v kině zkoumat, z jaké že to nejmodernější animované techniky film vzešel a první, co na první pohled upoutá, je líbivá animace. To rozhodně nelze prohlašovat o každém filmu, ale tenhle by mohl bavit i rodičovský doprovod. Piráti, víly, moře a příběh plný fantazie s postavičkami, které si menší divák bude chtít odnést domů. Nejedno dítko bude po cestě z kina žadonit své rodiče, aby mu Zvonilku a spol pořídili do jeho pokojíčku. V tom případě animovaná pohádka zafungovala, jak měla. Mé hodnocení: 60% ()

ConanVJ

Další Zvonilka nás tentokrát zavede jak název říká za piráty. Je to opět krásné dobrodružství, ve kterém je spousta kouzelných momentů, roztomilých zvířátek a i vtipných situací. V tomto jsou příběhy o Zvonilce vždy srdce chytající. V tomto příběhu není zdaleka hlavní hrdinkou Zvonilka, ale kolektivní spolupráce známých víl, které musí spojit síly, aby se jim podařilo napravit vše tak jak má. Z celého filmu vyzařuje taková milá hravost. Opět zde nenajdeme žádné chmury působící pasáže, vše je natočeno s citem a krásná animace tomu dodává cit pro zahřátí na srdci. Příběh je prostý a bez větších překvapení, u kterého se nebude ani dospělý divák nudit. Já jsem opět spokojený a dávám 100% :) ()

DaweForeman

Řekl bych, že si to neustále udržuje tu správnou pohádkovost, jako předcházející díly - prostě přeslazený příběh pro děti, ale ostatní taky neurazí jako správná pohodovka. Člověk se sem tam zasměje a samozřejmě tikající krokodýl je nejlepší :D :D. Je vidět, že se to hodně začíná přibližovat příběhem k tomu Petrovi Panovi, kdy zde můžeme konečně vidět začátek určitého nejmenovaného kapitána. Jako obvykle je zde i zajímavý soundtrack a animace je radost pohledět. Samozřejmě nejlepší je kouzelný konec na tom hřišti. Navíc se tu člověk dočká i nějaké te akce, která není vůbec kýčovitá. ()

Tom_Lachtan

Okah, tohle je překvapivě fajn sympatická podívaná, na to, že se jedná o kdovíkolikátý díl video série, která na kinotrh leze tak maximálně v rusákii, Ázerbájdžánu, Mali a ... Ehm, v Čechách.. Co mě asi překvapilo nejvíc je fakt, že přestože rozpočet musí být solidně přiškrcený, počítačová animace vypadá dobře (a když to říkám já, který jinak 3D modely v animácích bez rozpočtů hranic státního dluhu Řecka ze srdce nesnáším, tak už to znamená, že to vážně nepůsobí špatně). A kdo by to byl čuchal, ona i ta banda postpubertálních poletuch nakonec nepůsobí tak otravně. A kdyby to bylo víc laděný do fantasy a mělo to propracovanější příběh, klidně bych vrhal bulvou po dalších dílech. ()

• Malý krokodíl, ktorý sa vo filme vyliahol, je ten istý, ktorý v Petrovi Panovi trápil Kapitána Hooka. Je vidieť, ako krokodíl zhltne hodiny a naháňa Jamesa. (Eeve)