Zvonilka a piráti

Cililing a pirátska víla

Tinker Bell and the Pirate Fairy

Animovaný / Fantasy

USA, 2014, 78 min

Pirátska téma je v poslednej dobe v animákoch veľmi obľúbená. Lenže vizuálna krása príbehu o Zvonilke tkvie v prekrásnom zobrazení kvetov a prírody. Táto pridaná hodnota je v tomto filme menšia, kedže príroda je tu z veľkej časti vymenená za palubu lode, resp. modrý oceán a oblohu. Okrem toho dejová vykrádačka Petra Pana (krokodýl, čo zhltne budík) bola zjavná. Ani dejovo nebola Zvonilka a piráti objavná, hoci vtipná a milá rozhodne bola. Aj napriek istým slabinám ostáva pirátska Zvonilka nadpriemerný rodinný film a celú sériu považujem prekrásnu a vydarenú.(16.3.2014)

Kdo by to byl řekl, že to bude ještě lepší jízda, než Tajemství křídel, nu asi ten kdo zná piráty! :) Oceňuji nepřepálenou stopáž, kde není prostor pro nudu (radil bych obecně scénáristům a producentům filmů takto natáčet, méně je někdy více). Rozhodně se těším na další shlédnutí, které přijdou... jsem si jistý... :)(24.12.2015)

Zdá se, že u Disneyho (s výraznou kreativní pomocí Johna Lassetera) dokáží držet slušnou úroveň i u svých řekněme druholigových titulů - když tedy chtějí. Další (už pátý) Zvonilčin příběh funguje skoro tak dobře jako třeba Velká Záchranná Výprava, a nutno říct, že zvídavá Zarina je i relativně nejednoznačná postavička, což rozhodně nebývá v současné "západní" tvorbě pro děti zvykem. A nápad s trochou práce s mytologií vílího prachu je taky proveden slušně, a hlavně je po celý film využíván. Takže i když to reálně netrvá ani hodinu deset, uděje se toho tak akorát, krásně to vypadá, je to dokonale morálně nezávadné, a ještě k tomu věc téměř nevídaná, těch pár písniček, co tu jsou ke slyšení, není vůbec otravných (naopak Weightless od Natashi Bedingfield je úžasná, skrznaskrz pozitivní věc). Ode mě velmi dobré vysvědčení, i když ta osmdesátka je tentokrát hlavně kvůli dost zbytečně nasazenému "jistému kapitánovi" (kterého v originále mluví Tom Hiddleston:P) asi přece jen trochu moc. Za plnou cenu za lístek do kina celkem zlodějna, na DVD naprosto ideální, když jsou třeba děti nemocné. Oproti ostatním dílům "jen" 70% za to, že popěvek "Hej, hou, piráti zastavit nejdou", nejde dostat z hlavy dřív než za půl dne, což se písničkám ze starších dílů nestávalo:)(16.1.2016)

Zvonilka a pirátska víla prekvapujúco nedosahuje vysoké hodnotenia ako predchádzajúce časti, ale to vôbec nevadí. Podľa mňa vôbec nestráca na kvalite, práve naopak. Divákov, ktorí si radi pozrú jednoduché kreslené rozprávky, čo vedia vyťažiť maximum i z krátko metrážneho animáku si prídu na svoje i teraz (síce sa táto časť nedá považovať za krátkometrážnu, no jej predchodcovia skôr áno). Ja si skôr myslím, že spojitosť animáku Zvonilka: Tajemství křídel s Pirátskou vílou tvorí jednu veľkú kúzelnú rozprávku. 4*(3.8.2014)

Jelikož jde o pohádku tak zde hodnotily děti a ty byly z pohádky nadšené, holce se moc líbily víly především záměna schopností a pirátská Zarina a klukovi zas děj kolem pirátů a krokodýlek, co rád kouše piráty a spolkne budík. Mě samotné se také pirátská Zvonilka moc líbila, jen postrádala cosi kouzelného, co mě v každém dílu Zvonilky vždy nadchlo, i tak stále pro mne jedna z nejpovedenějších Disneyovek. :-)(17.3.2014)