Zvonilka a piráti

• USA The Pirate Fairy (více)
Trailer 1

Ze světa Petra Pana přichází do našich kin snímek Zvonilka a piráti, velkolepé dobrodružství o Zarině, chytré a ambiciozní víle, která je ohromena neuvěřitelnými možnostmi modrého kouzelného prášku. Když se kvůli svým odvážným nápadům dostane do potíží, uteče ze země víl a spojí své síly s piráty, kteří z ní udělají kapitánku své lodi. Zvonilka se společně se svými přáteli musí vydat na dobrodružnou pouť, aby Zarinu našli a společně pak zkřížili meče s bandou pirátů pod vedením plavčíka Jamese, ze kterého se má záhy stát legendární Kapitán Hook. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Brinkley

A jak já tu zelenou pozitivní divoženku díky Disney Channel nesnáším..... Do kina jsem byla dotažena čtyřletou slečnou připravena na nejhorší. Ano, moje hodnocení subjektivně považuji za přehnané, ovšem v tomto případě se pokusím o objektivitu... překvapivě jsem se ani nijak zvlášť nenudila, přestože můj původní plán byl nenápadně si v přítmí sálu zdřímnout. Díky pirátům a odkazům na "budoucího" Petera Pana se bavil dokonce i syn, jehož přítomnost byla zajištěna výhradně za pufovaný úplatek. Stačí jen dodat, že pro dětského diváka je zcela irelevantní, pokud na tento cíleně určený animák dorazí kupříkladu čtyřicetiletý chlápek s jasným úmyslem ho na netu vtipně rozcupovat. Bez přítomnosti ratolesti mi totiž účast dospělce na podobných snímcích přijde poněkud nesmyslná (časově ztrátová a hlavně zbytečná). ()

Dyas

Já teda viděl jen tento poslední díl, ale je to pěkná animovaná pohádka, která je bohužel víc zaměřena jen na děti, tudíž tu není tolik humoru pro ty starší osoby jako je tomu např. u animáků Ratatouille nebo Bolt. Naštěstí tento animák nabízí krásný vizuální příběh, v němž figurují roztomilé víly a jeden malý rozkošný krokodýl. Neurazí a uteče celkem rychle. ()

hygienik

Pirátska téma je v poslednej dobe v animákoch veľmi obľúbená. Lenže vizuálna krása príbehu o Zvonilke tkvie v prekrásnom zobrazení kvetov a prírody. Táto pridaná hodnota je v tomto filme menšia, kedže príroda je tu z veľkej časti vymenená za palubu lode, resp. modrý oceán a oblohu. Okrem toho dejová vykrádačka Petra Pana (krokodýl, čo zhltne budík) bola zjavná. Ani dejovo nebola Zvonilka a piráti objavná, hoci vtipná a milá rozhodne bola. Aj napriek istým slabinám ostáva pirátska Zvonilka nadpriemerný rodinný film a celú sériu považujem prekrásnu a vydarenú. ()

majo25

V prvom rade škoda, že aj štúdio Disney nasadlo na pirátsku vlnu. Na druhej strane je animák dostatočne zaujímavý, svižný a celkovo fantazijný. Nuda rozhodne nehrozí. Animácia neleňoší a prináša štandartne vysokú kvalitu. Humor je menej výrazný, resp viac zameraný na nežnejšie pohlavie ("orandžová sa mi vôbec nehodí k topánkam"), ale to náleží celej sérii o Cililing a vílom spoločenstve. ()

castor

Pro dívky předškolního věku momentálně jedna z největších srdcovek. Třpytivé a skrz naskrz pozitivní Zvonilce to v kině sluší i tentokrát, takže dospělý doprovod neusne. Milá animace a rytmické songy potěší, nekomplikovaný příběh odsýpá, postavičky jsou sympatické a malé divačky se tak budou vrtět blahem. Když už se objeví nějaká dramatická situace, tvůrci z ní rychle vybruslí, aby to dívky v kinosále unesly. A možná právě to se mi na Zvonilce líbí. Dokáže si diváka získat (především) pozitivní energií, které z těchhle milých vílích slečen srší. Stačí několik dobře míněných experimentů, které se ne úplně povedou, a z vílího ostrova je chaos na druhou. Slečna, která za pohromou stojí, ztrácí post strážkyně vílího prachu, naštve se a o nějakou dobu později už kope na straně pirátů, pro které ukradne zdroj prachu, aby se staly nejmocnějšími piráty široko daleko. Zvonilka a její juchající kamarádky to tak samozřejmě nenechají. Bum bác, nápad následuje jiný, líbivá písnička, nějaké to ponaučení, bum bác. Toť vše. V sérii přibylo na akčnosti, to rozhodně. Vzniká i víc konfliktů (prohození magických schopností nicméně potěší). Kvalitu to nijak nesráží. A to se počítá. ()

• Malý krokodíl, ktorý sa vo filme vyliahol, je ten istý, ktorý v Petrovi Panovi trápil Kapitána Hooka. Je vidieť, ako krokodíl zhltne hodiny a naháňa Jamesa. (Eeve)