Zvonilka a piráti

Tinker Bell and the Pirate Fairy

Animovaný / Fantasy

USA, 2014, 78 min

• Martrix

Pro cílovku holky 4-10 let, je nejspíš Zvonilka a piráti stejně zábavná, jako předchozí tři filmy. Ale na tom by se nic nezměnilo, ani kdyby víly nedělaly 90 minut nic jiného, než se jen chichotaly a prozpěvovaly si nějakou univerzální melodii. Přestože je tato cílovka nejméně náročná na myšlenku a jakýkoliv přesah nad rámec chichotání, zpěvu a líbivosti je ultrabonus, předchozí filmy něco navíc oproti stupiďárnám, jako jsou Barbie a Winx měly. Byly o sounáležitosti o pomáhání si, o přátelství…o základních věcech, které malé děti ovlivňují. Bylo tam to, co dělá pohádku jedním z nejdůležitějších manuálů pro život. Jenže tady se stalo něco podobného, jako u Jak vycvičit draka 2. Tvůrci se chtěli ubírat cestou vpřed. Zvonilka už není malá naivní víla, která se učí a která poznává skrze dobrodružství sebe, přátele i celý svět. To naivní, bezelstné, jak by někdo řekl dětinské, to už je pryč…jako kdyby si scénáristi řekli, že teď je potřeba děti poučit, jak to chodí doopravdy. Nic proti tomu, ale na to je potřeba opatřit si aspoň trochu dobrý scénář, protože tady už si se zmiňovaným chichi a lalala nevystačí. Příběh, jehož zápletka je tak plytká, že si scénáristi museli vypomoct banální záměnou (spoiler: talentů), aby se dělo aspoň něco málo rádobysměšného, ostře kontrastuje s jednoduchým, ale o to čistějším příběhem Zvonilky a tajemství křídel. Je smutné, že malé děti nepoznají, že dostaly sacharin místo medu. A proto jsem v hodnocení neobjektivně tvrdší.(16.7.2014)

Grafické spracovanie ako obyčajne veľmi pekné, príbehovo to však bolo narozdiel od predchádzajúcich častí trocha slabšie. Možno to je aj tým, že tu chýbalo nejaké výraznejšie detské poučenie a hudobný doprovod nebol tak chytľavý. Aj dievčatám sa táto časť páčila asi najmenej zo všetkých. 60/100(4.10.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $64,867,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,005,586 //počet predaných kusov 636,214Tržby za predaj DVD v USA $17,686,552 //počet predaných kusov 931,953║ aj keď nejakú tu príbehovú úroveň si to udržalo, je to zatiaľ najslabší diel z danej série, na slušný priemer to ale bez problémov dosiahlo /60%/(14.7.2014)

Když jsem se chystala na tenhle film, jsa přemluvena potomkem, tak jsem se upřímně moc netěšila. S těžkým srdcem jsem u pokladny obětovala tři stovky, v duchu si opakujíc "děláš to pro své dítě, děláš to pro své dítě". Zvonilka se mým top oblíbených animákem určitě nestane, ale musím si přiznat fakt, že jsem se opravdu bavila. Milý, humorný, místy dětsky napínavý děj prolínající se se smíchem dětí v sále. Tenhle mix dětského představení a odezvy ze sálu je mi příjemný. Takže určitě doporučuji a za děti dávám své čtyři pohádkově třpytící se hvězdičky. POZOR SPOILER !!! dobro zvítězilo nad zlem. KONEC SPOILERU !!!(13.4.2014)

Perfektní animovaná podívaná pro ty, kteří chtějí vidět něco originálního ze světa animovaného filmu. Na scénu už po šesté vypochodovala jedna sympatická animovaná postavička jménem Zvonilka, která sice nedostává tolik očekávaného prostoru, jak by se podle názvu filmu dalo předpokládat, ale film od úvodních minut zabaví, a to především malé caparty. Na ně se doslova vyplaví množství atraktivních postaviček, ze kterých je nemožné si nevybrat tu svoji oblíbenou a do konce poutavého dobrodružství jí fandit. Množství originálních motivů je k nepřehlédnutí a dobrodružná cesta nabere rychlost několika námořních uzlů. To vše od počátku nepolevuje. Velmi dobré je výtvarné pojetí. Netvrdím, že se jedná přímo o revoluční animaci, ale ne každý divák touží v kině zkoumat, z jaké že to nejmodernější animované techniky film vzešel a první, co na první pohled upoutá, je líbivá animace. To rozhodně nelze prohlašovat o každém filmu, ale tenhle by mohl bavit i rodičovský doprovod. Piráti, víly, moře a příběh plný fantazie s postavičkami, které si menší divák bude chtít odnést domů. Nejedno dítko bude po cestě z kina žadonit své rodiče, aby mu Zvonilku a spol pořídili do jeho pokojíčku. V tom případě animovaná pohádka zafungovala, jak měla. Mé hodnocení: 60%(24.3.2014)