Zvonilka a piráti

Cililing a pirátska víla

Tinker Bell and the Pirate Fairy

Animovaný / Fantasy

USA, 2014, 78 min

Krátká pohádka pro děti, asi převážně pro dívky. Jako obvykle tu je mnoho víl a jejich vílího prachu. V originálním znění byla použita velmi jednoduchá angličtina a proto doporučuji větším dětem, aby to zkoukly v angličtině. Protože se jedná o dětský animovaný film, nedovolím si hodnotit složitost a nápaditost děje. Co můžeme očekávat od filmu pro děti. Dospělí se možná budou dost nudit, protože děj je dosti předvýdatelný a není zapotřebí zapojit mnoho mozkových buněk asi jste přišli na to, jak film skončí. Hlasový herci odvedli dobrou práci. Jak už jsem řekla, ideální film pro menší na studium angličtiny.(29.3.2014)

Opět skvělá zábava. Příběh se nese jako obvykle ve stejném stylu - víla způsobí průšvih a po celý zbytek filmu ho napravuje. Ovšem tentokrát to nebyl průšvih Tinkerbell, ale sexy Zariny. Pirátské prostředí bylo super a pirátská písnička je vysoce nakažlivá. :-) A ta zápletka s prohozením schopností dokonale pobavila.(13.8.2014)

Já teda viděl jen tento poslední díl, ale je to pěkná animovaná pohádka, která je bohužel víc zaměřena jen na děti, tudíž tu není tolik humoru pro ty starší osoby jako je tomu např. u animáků Ratatouille nebo Bolt. Naštěstí tento animák nabízí krásný vizuální příběh, v němž figurují roztomilé víly a jeden malý rozkošný krokodýl. Neurazí a uteče celkem rychle.(31.3.2014)

Perfektní animovaná podívaná pro ty, kteří chtějí vidět něco originálního ze světa animovaného filmu. Na scénu už po šesté vypochodovala jedna sympatická animovaná postavička jménem Zvonilka, která sice nedostává tolik očekávaného prostoru, jak by se podle názvu filmu dalo předpokládat, ale film od úvodních minut zabaví, a to především malé caparty. Na ně se doslova vyplaví množství atraktivních postaviček, ze kterých je nemožné si nevybrat tu svoji oblíbenou a do konce poutavého dobrodružství jí fandit. Množství originálních motivů je k nepřehlédnutí a dobrodružná cesta nabere rychlost několika námořních uzlů. To vše od počátku nepolevuje. Velmi dobré je výtvarné pojetí. Netvrdím, že se jedná přímo o revoluční animaci, ale ne každý divák touží v kině zkoumat, z jaké že to nejmodernější animované techniky film vzešel a první, co na první pohled upoutá, je líbivá animace. To rozhodně nelze prohlašovat o každém filmu, ale tenhle by mohl bavit i rodičovský doprovod. Piráti, víly, moře a příběh plný fantazie s postavičkami, které si menší divák bude chtít odnést domů. Nejedno dítko bude po cestě z kina žadonit své rodiče, aby mu Zvonilku a spol pořídili do jeho pokojíčku. V tom případě animovaná pohádka zafungovala, jak měla. Mé hodnocení: 60%(24.3.2014)

Další Zvonilka nás tentokrát zavede jak název říká za piráty. Je to opět krásné dobrodružství, ve kterém je spousta kouzelných momentů, roztomilých zvířátek a i vtipných situací. V tomto jsou příběhy o Zvonilce vždy srdce chytající. V tomto příběhu není zdaleka hlavní hrdinkou Zvonilka, ale kolektivní spolupráce známých víl, které musí spojit síly, aby se jim podařilo napravit vše tak jak má. Z celého filmu vyzařuje taková milá hravost. Opět zde nenajdeme žádné chmury působící pasáže, vše je natočeno s citem a krásná animace tomu dodává cit pro zahřátí na srdci. Příběh je prostý a bez větších překvapení, u kterého se nebude ani dospělý divák nudit. Já jsem opět spokojený a dávám 100% :)(22.6.2014)