S láskou, Rosie

• Velká Británie Love, Rosie (více)

sh3riff

Člověk se zasměje, ale do komedie to má daleko. Pro mě to je spíše "slice of life" .. drama ze života. Skrytá myšlenka se mi líbila nejvíc. Film krásně ukazuje co se stane, když budete mít špatné/falešné priority, lhát sami sobě a nepřijmete zodpovědnost za svůj život. Emmo53 .. zvítězil rozum. ()

janececek

První projekce mě zcela odrovnala. Nečekal jsem nic a dostal jsem pořádnou nálož emocí. Samozřejmě, film hraje nehorázně na city, ale tak milou formou, že jsem neměl problém se tomu poddat. Rád se k tomuhle počinu vracím, mohu si ho pustit kdykoliv. 80% ()

artlover

Lily Colins zodpovedá mojej predstave Rosie podľa knihy, Alex menej, ale je to možno tým, že vždy, keď niekde vidím Sama Claflina chodiť a používať svaly, niečo mi tam nehrá. Suki Waterhouse bola poslabšia a väčšina scén s ňou ma dosť štvala. Príbeh inak hodnotím ako mierne osviežujúci, lebo nie všetko predsa klapne na prvýkrát. ()

Sejkorka

Změna v mých Top ten. Ať si je to příliš romanticko dojákové, přeci jen je to britské a tudíž ne zas tak cukrkandlové. Že to spěje k happyendu, je zřejmé z označení "komedie/romantický". Pokud by to bylo romantické drama, tak se nakonec rozejdu, či spíše nesejdou. Jediný úlet je putování Rosie do školy s rámem od postele. Já však nakonec měl pocit, jako bych si něčeho šlehnul. Koukal jsem na titulky do konce a pak si je dal ještě jednou. Vychutnával jsem si tu jedinečnou chvíli, kdy se ve mně rozlévá hřejivý pocit nádhernosti světa. Díky za to, tvůrci filmu ! ()

McGuffin

Než nastane S láskou, Rosie, Love, Rosie, a současně i s láskou Alex, uteče mezi Dublinem a Bostonem, a mezi nimi, i s časovým posunem přesně dvanáct let. Aneb co se v osmnácti pokazí, lze ještě ve třiceti spravit. Pokazit znamená mezitím spát s jinou, mít dítě s jiným, prý být otcem, ale nebýt otcem, oženit se, jenže špatně, vychovat dítě, vyhodit jeho otce a ztratit svého otce. Pak to může na mořském břehu ve vlastním hotelu skončit, vlastně začít. Publiku s láskou Juliette Towhidi podle knihy Cecelie Ahern. https://www.macguffin.cz/ ()

Tom10000

Tento film mne doslova nadchnul. Stal se číslem jedna na téma láska, dospívající mládež, a doslova zoufalost jednoho po tom druhém, čemuž ale brání jejich vzájemná stydlivost a trochu i nešťastné náhody. Alex vždycky chtěl Rosie, a ona jeho, a na jejich osmnáctých narozeninách se poprvé políbili. Když ale Alexe pozvala třídní kráska Bethany, udělala Rosie tu chybu, že ona sama šla s jistým Gregem a dovolila mu, aby s ní šel. Tím se Rosie vyspala s Gregem a začala čekat dítě. Alex se zase zamiloval do Bethany a začal jejich romantický vztah. Greg brzy Rosie opustil a ta musela sama rodit a sama vychovávat svoji dceru Katie. Samozřejmě, s Alexem si stále dopisovali, ale ten už šel zase do vztahu s jinou dívkou, Sally. Proto nakonec dala ona sama druhou šanci Gregovi a nakonec se i vzali. V tu chvíli ale Alex skončil se Sally a zůstal sám. Alex napsal Rosie vzkaz, že si Grega nezaslouží, ale on sám dopis viděl jako první a před svojí ženou ho schoval. Později Greg Rosie podvede a najde si jinou, s níž se ožení. A když už najde Rosie Alexův dopis a zavolá mu, zjistí, že se Alex opět zasnoubil. A znovu s Bethany. Nyní je ona tou nešťastnou. Jede mu na svatbu, ale pohled na něj s jinou dívkou ji ničí. V jistéchvíli ji ale Alex prozradí, že s Bethany není tak šťastný, jako byl s ní. Jednoho dne, kdy si Rosie otevře hotel, za ní znovu přijde. Vypadá to, že už s Bethany není. Opět chce jen ji. A ona jeho. Po dlouhých dvanácti letech se opět políbí (konec filmu). Nejlepší podívaná za dlouhou dobu na toto téma. 100 procent. ()

Nuthiel

Krásný film, po kterém ve mně zůstal velice hřejivý pocit. Dokázal mi, že pustit si sem tam pohádku rozhodně není na škodu. Dle mého názoru je totiž nejpřesnější definicí tohoto filmu - pohádka. Což rozhodně není na škodu, protože každý někdy potřebujeme ujištění, že všechny příběhy mají dobrý konec, i když nám někdy může, obzvlášť jako v tomto případě, trvat spoustu let, než se k němu dopracujeme. Jediné, co mi na filmu vadilo, bylo to, že to bylo až příliš nereálné. Kdybych tento film posuzovala bez porovnání i s tou nejzářivější verzí života, byl by to film téměř dokonalý. Bohužel mi to ale nejde, a i přestože si uvědomuji, že tento typ filmů nemusí ani zdaleka odpovídat realitě, musím uznat, že dokonce i ta nejidyličtější představa vytvořená přes velice silné růžové brýle je proti tomuto příběhu jen nudně šedavý náčrt. Mezi hlavní hrdiny tvůrci staví stále další a další překážky a přestože jsem s nimi díky tomu o to víc soucítila, ke konci už se mi zdálo, že toho bylo trochu moc. Na druhou stranu, jak říkám, je to krásná pohádka pro chvíle, kdy vaše nálada dosahuje bodu mrazu. V takové chvíli vám ji totiž téměř jistě přivede na velmi příznivé hodnoty. ()