S láskou, Rosie

• Velká Británie Love, Rosie (více)

oSiSko

"Better late than never". Celý film hovorí o tom, že ako sa hovorí nemému ani vlastná mater nerozumie. Keď niečo chcete, tak go for it, lebo sa môže stať, že strávite neskutočne veľa času zlými rozhodnutiami a potom napokon aj tak zistíte, že ste mali spraviť to, čo ste chceli hneď na začiatku, ale niečo vám zabránilo to spraviť. Niekedy však môže byť už neskoro, v tomto filme nebolo. Dobrý film, ale zo začiatku mal veľa hluchých momentov. P.S. "Hi iam Dick. Of course you are" a Lily Collins je neskutočne krásna. ()

LencaN

Ještě žádná romantická komedie na mě neměla takový účinek a nemyslím to v dobrém. Konec byl tím jediným, který do tohoto žánru patřil, ale jinak mě jímala spíš depresivní nálada. Všechno je podáno s tendencí ke vtipkování, ale úsměvu by se u mě nikdo nedočkal a naopak to působilo velice ponuře. Celý film se vlastně hlavní dvojice míjí a už v okamžiku nějakého jejich rozhodnutí je jasné, že je to jen z nouze ctnost a že je to chyba. Naprosto nechutně mě ale uzemnil český dabing. Znělo to jako nahrané někde v garáži bandou kluků, kteří to dělají jen z recese. Příšerné. ()

Fajung

Priemerná romanca s dosť nepredvídateľným dejom, hlavne vďaka svojmu deju, kde vystupujú dosť citovo nestáli ľudia, ktorí v jednú chvíľu milujú toho prvého, v druhú zase otehonejú s tým druhým, a hneď na to chodia s tým tretím, no cez to všetko nadovšetko milujú toho prvého. No, aj cez všetky tieto abnormality, ktoré sú dnes vlastne také normálne a štandardné abnormality film pekne plynie, a to hlavne vďaka sympatickej ústrednej dvojici. 60% ()

jjjerry

Ne, takhle ne. Komedii jsem v tom bohužel neviděl a na romantiku to bylo až moc náhodně předplácané. Děj předvídatelný, tušíte co se stane, čekáte jak...a nic vás nepřekvapí, možná to děj jen trošku oddálí. Pro mě nuda, zbytečně přeslazená a vykonstruovaná citovka. ()

alica009

ked si chcete pozriet vynikajucu love story, vrelo odporucam :) autenticky, vtipny, dynamicky a negycovy pribeh s vybornymi hercami, scenarom aj reziou. ()

polegirl

Naprostá bomba. Je to tak krásné, romantické, roztomilé, komické. Dříve jsem Lily Collins neměla ráda, ale její kousavé komentáře a krásně zahraná Rosie mě dostala do kolen. Nejde nemilovat! ()

Vairon odpad!

Je přesně polovina filmu a vzdávám to. Postavy: Hm, zajímavý, mají se rádi, asi se dají dohromady, kdy to bude? Počkat, proč místo toho spí s jinými? Zase to vypadá, že by se mohli dát dohromady, počkat, proč mají děti s jinými? Z toho plyne, že základní filosofie tohoto filmu je naprosto zvrácená, proč je to komedie netuším a sice nejsem proti romantice, ale představuju si ji jinak. 10% ()

hrdygay

pekny film, na konci filmu som sa neubranil slzam, od detstva najlepsi priatelia rosie (lily collins) a alex (sam claflin) si po tolkych rokoch predsa nasli cestu k sebe, pri tom tolko prekazok sa im postavilo do cesty, scena s uviaznutym kondomom vo vagine bola podarena, problem bol, ze vacsina postav vobec nestarla, rosie vyzerala rovnako na maturitnom plese, ked otehotnela ako aj neskor, ked jej dcera katie mala 12 rokov, jebacka lily collins bola roztomila, vo filme hrala aj dalsia jebacka suki waterhouse 8/10 ()

Kozlowski8

Příběh kamarádství a osudové lásky, která vydržela od dětských let... Dojemný, sentimentální, milý a vtipný příběh, který lze - s lehkou tolerancí romantické dušičky - označit jako uvěřitelný a ze života. Osudová setkání a celoživotní kamarádství a lásky život někdy přináší a jsou to ty nejúžasnější příběhy, které píše a které můžou být skvělým a vděčným námětem k filmovému zpracování. A pokud je s ním správně naloženo, vzniká snímek, jako tento - milý a poutavý, s krásnou hudbou Ralfa Wengenmayra a sympatickými Samem Claflinem a především Lily Collins. 80%. ()

Tinka456

Film natočený podľa dobrej knižnej predlohy ešte nemusí byť kvalitná filmová adaptácia. No našťastie, Briti sú v tomto smere majstri, zachovali všetky atribúty spisovateľkinej tvorby. Rosie už odmalička mala svojho vysnívaného princa vo svojej blízkosti, no vôbec o tom netušila. Ba ani ako 18 - ročná, keď lásku mala priamo na dosah. Príbeh obsahuje veľa otázok typu KEBY BOLO KEBY. Hrdinke osud hádže neustále polená pod nohy, keď napríklad sa ešte ako čerstvá tridsiatnička zúčastnila svadby svojho princa, avšak s inou ženou. Vo filme je veľmi výrazne vidieť priateľstvo s osobou opačného pohlavia, ktoré však má svoje veľké riziká. Ak totiž prepadnete čaru osobnosti toho druhého, je oveľa ťažšie vyjadriť svoju náklonnosť svojmu priateľovi ako neznámemu. Alex a Rosie s týmto bojujú celých 12 rokov, no nie sú schopní urobiť rázny koniec svojej mlčanlivosti, často sa preto dostávajú do trpkých situácií. S láskou, Rosie je produkt filmového priemyslu, kladie veľký dôraz na city diváka, no napriek tomu má vysokú pocitovú hodnotu. ()

MrKrahujec

Ze začátku jsem se trochu bál, že to bude něco jako Pytlákova schovanka, ale nakonec jsem s údivem zjistil, že to sice opravdu trochu Pytlákova schovanka je (zvlášť ten motiv spousty uzavřených omylných vztahů), ale taková, která je natočená opravdu dobře a profesionálně. ()

Radek273

Toliko romantická komedie o tom, jak nedorozumění, náhoda či chybný úsudek dokáží s životem zamávat a poslat ho .........! Tvůrci se opravdu snažili vyhnat emoce do nejvyšších obrátek, ale zapomněli, že vtip žije v těsném sousedství s nuceným vtipem, potažmo s trapností přes ulici. A to je právě mnohdy případ tohoto snímku. Obzvláště pak co se "dětského" myšlení ústřední dvojice týče! A přitom by stačilo jen opravdu málo. Jinak však nezbývá než souhlasit, že nápadem a lidskostí (respektive opravdovostí) se příběh blíží ryzím žánrovým špičkám. Navíc angažováním Lily Collins lze vždy opravdu jenom vydělat! U gumového Claflina je to pak horší, tam sedí spíše jeho postava vozíčkáře z "Než jsem tě poznala", ale úplná beznaděj to zde také není. Ve výsledku slušný snímek, avšak s intenzivní trpkostí v podobě rádoby vtipných scén, které celý dojem notně poznamenávají. Jo, a o dabingu snad raději jindy!!! ()

zigy

Rosie je kočanda a tu lásku jim všichni přejem....kdo má rád emoce a životní lásku, tak si pošušňá, cynici ať jdou jinam. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Príjemný romantický film s výbornou produkciou a sympatickými hereckými výkonmi. Večný príbeh dvoch ľudí, ktorí k sebe patria, ale nevedia k sebe nájsť cestu. Takže si musia prejsť svojimi cestami plnými omylov, aby sa ich cesty nakoniec stretli. Napriek všetkým problémom z filmu srší optimizmus. Klišé na klišé, ale dobre sa na to pozerá. 50% ()