S láskou, Rosie

• Velká Británie Love, Rosie (více)

Faila

Vzhledem k tomu, kolik (ve finále) špatných rozhodnutí hlavní hrdinové udělali, ani bych se nedivila, kdyby to celé nakonec nedopadlo nijak šťastně. Po formální stránce šlo o fajn film, roztomilí sympatičtí protagonisté, něžná hudba, vtipné hlášky, ale to je už pro mě bohužel zaběhnutý standard. Takovéhle filmy mě spíš štvou, logiky v nich moc není a akorát mohou nabízet dost zkreslený pohled na svět, lidi a vztahy mezi nimi. Ty mi tady totiž přišly vyloženě padlé na hlavu. ()

Rathalos

Velmi prijemny a mily romanticky film so sympatickymi hercami v hlavnej ulohe,kde citit lasku vo velkom,pacilo sa mi to...:-) ()

Ben Nevis

Film je vhodné médium na řešení vykonstruovaných problémů, ke kterým by v normálním životě nemuselo dojít. Protože jsem neviděla jediný důvod, proč spolu Rosie a Alex nemohli chodit už od střední? V reálu takové kamarádství neexistuje, protože když trávíte s opačným pohlavím většinu volného času, nutně přijde zamilovanost. Obvykle jednostranná, protože ten druhý není dost atraktivní nebo společensky přijatelný. Nicméně hledání Rosie a Alexe je dobře zpracované a přála jsem jim, ať to konečně vyjde. Bohužel scénář je občas dost kostrbatý, např. ignoruje existenci mobilních telefonů, jehož použití by děj notně urychlilo. ()

MickeyStuma

Mohou se do sebe zamiloval lidé, kteří se znají již od svých pěti let? Tak s takovou otázkou pracuje romantický příběh o Rosie a Alexovi, kteří jsou právě z takového důvodu k něčemu takovému, jako je vzájemná láska, společný život a vůbec k správně volbě, nepřátelé. Jenomže jak už to v životě bývá, nic není jednoduché, jak se zdá být. A s takovým přesvědčením bojuje právě Rosie. Snímek představuje dotek srdce a dává realistický pohled na lásku, život, sen a naději. Doslova srdcervoucí vyznání Rosie na konci příběhu asi divačky stejně tak zaskočí, jako všechny v oné scéně. Ne nadarmo se snímek jmenuje ´S láskou, Rosie´. Určeno je to především pro toho, kdo trpěl nekompromisní láskou, a kterému láska proklouzla mezi prsty. Vyznání pocitů nebylo dlouho tak silné, jako právě v tomto filmu. Není smutnějšího okamžiku, než uvědomění, že nelze být s někým, koho nejvíce milujete. Trochu to vzbuzuje u diváků lítost nad nevyužitím své šance a zároveň povzbuzuje ty, kdo v takové podobné situaci právě jsou. Snímek dojemný, povznášející, relativní a to i ze zábavnými situacemi. ()

Nikkilee

Ráda bych dala 5*, protože jsem se nenudila a bylo sympatické hlavní obsazení - hrozně jsem jim fandila. JENŽE, musím být trochu objektivní. Bylo to místy překombinované, zbytečně zamotané a objevil se výskyt nelogických prvků ve scénáři, leckdy neseděly roky, postavy dělaly nelogická rozhodnutí (např. proč by si Greg schovával dopis, který poslal Alex Rosie - to by byla první věc, co by vyhodil, když to chtěl utajit), apod. Ale všeho všudy to mělo moc hezkou atmosféru i tempo a občas jste se i zasmáli. SWEET! ()

FeriusParfax

Dost klišoidní film. Ale která romantická komedie není klišé? Příběh byl klasicky tak předvídatelný, že ho nebylo těžké s šibalským úsměvem na rtech předem předvyprávět. Ale i přes to všechno bylo na této romantice něco víc a dost mě to chytlo.  Sam Claflin je ultra sexy chlap s nádherným přízvukem. Stejně tak Lily Collins, která je strašně roztomilá. Jakožto velká drsňačka jsem se rozbrečela jen jednou. Zkrátka je to taková lepší, odpočinková romanťárna, která ničím speciálním nepřekvapí, ale je vám u ní prostě dobře. ()

radaza

Příjemný film, na kterém mě vytáčela pouze ta pro každého, kdo byl ve VB, zřejmá pohádkovost. Chtěl bych vidět tu střední školu, kde by se sešlo tolik pohledných děvčat. Ve VB ? Nemožné. S takovými pohlednými chlapci tam randí sýrovité beztvaré nebo bledé kostnaté....Angličanky. ()

katmandzoo

Jedna z najlepších romantických komédií natočených za posledných pár rokov, počas ktorej dvom sympatickým hlavným hrdinom tú lásku naozaj doprajete. Darmo, Briti proste vedia točiť romantické filmy. Páčilo sa mi, že čo sa niektorých scén týka, tak tvorcovia príliš netlačili na pílu a nesnažili sa to za každú scénu zakončiť happyendom, i keď citovo vypätých chvíľ tam je dosť, takže na svoje si príde každá romantická duša. Naopak, veľmi vyzdvihujem snahu o realistickejšie priblíženie súčasných vzťahov. Život so sebou prináša množstvo strastiplných prekážok, ktorých prekonanie vás nakoniec môže doviesť do vytúženého cieľa a presne nato tento film krásne poukazuje. ()

Ondr@932

Moc pěkný romantický film, ve kterým je ale až zbytečně moc překombinovaných věcí ... Nic se nemá přehánět :)) 70% ()

Rockerman

Páry, které spolu "jen" kamarádí, ikdyž oba dva ví, že je to něco víc a přátelstvím to jen maskují, jsme tu už měli. Rosie a Alexovi to jen trvalo déle, než přišli na to, že jeden bez druhého nemohou žít. Film ničím nepřekvapí ani nenadchne, ale zase ani neublíží, takže se na to bez duševní újmy dá dívat. Když to však srovnám s nedávno viděným filmem "Věčně mladá", tak je to sto a jedna. Nasazená romantická laťka je tak vysoko, že každý další "R" titul to buda mít u mne hodně těžké. A tak pokud jsem "Adaline" dal 5*, musím "Rosie" dát jen půlku. Protože jsem se u toho nestyděl tak se přikláním ke 3*. ()

UniqueNett

Byly to nervy, ale stálo to za to. Jemná a nenásilná slaďárna, která vás dojme, aniž byste chtěli. A k tomu všemu třešnička na dortu v podobě krásné Lily Colins. ()

Critic

Lily Collins se tímto filmem dostala do mé TOPky. Pak jsem zhlédl ještě Stuck in Love a zjistil, že mi někoho strašně připomíná protože to je dcera od Phil Collinse a už mezi mými oblíbenkyněmi i zůstane :) ()

MissSimm

Proč sakra tu blondýnu dabuje kluk?! Jinak nádherný film :) Čekala jsem že to bude jen další stupidní americký film pro teenagery, který nemá hlavu a patu a je o ničem, ale tohle naštěstí nebyl ten případ :) ()

grosek

Je až neuvěřitelné, jak to těm dvěma sluší! Sam a Lily, tvoří až do vesmíru vystřelující chemickou bombu. Možná je to tím, že jsem dosud tento film viděla 6x včetně jednoho zhlédnutí v kině... Možná je to tím, že Sam Claflin je moje platonická láska nebo tím, že jsem jednoduše ženská, která je tak trochu ujetá na široké úsměvy - a co se týče Claflina... jednoduše jsem z něho na větvi jako puberťačka. Probouzí ve mně zvláštní fanynkovské pocity. Zkrátka, kdybych ho viděla naživo, asi bych to vydýchávala hodně těžko a kdyby v tomto filmu hrál ještě Matthew McConaughey.... už jen ta představa... Lidé, držte mně... (Můj drahý jistě odpustí mé zapálení, jako já odpouštím jeho opěvování Jennifer Aniston nebo Charlize Theron). Nádherný příběh o neskutečně silné lásce, která je založená na dokonale silném přátelství - tuhle filozofii miluju a podepisuju se pod ni! Herci výborní, děj dokonalý, hudba skvělá, humor parádní. Musím říct, že si běžně nevšímám kamery apod. prakticky tomu vůbec nerozumím, ale některé záběry byly jako z dokonalého videoklipu.. všechno bylo tak, jak má být, vypadalo to nesmírně přirozeně a úchvatně. Tenhle film ve mě vyvolává podobné pocity jako Láska nebeská. Vím, že Love Actually je jiná - komplikovanější, složená z více příběhů...ale možná je to těmi dokonalými Brity, jejich humorem a stylem jakým zobrazují příběhy o lásce... Zkrátka a dobře, žeru je. A nesuďte mě, že to říkám takhle po lopatě, škrobit se mi dneska nechce, jsem jen člověk. ;) ()

Torgal

Right in the feelz. Tak silne vo mne romantika nerezonovala už dávno a hlavnú zásluhu na to má samozrejme famózna Lily Collins, ktorá nielenže fantasticky vyzerá, ale navyše aj nečakane dobre hrá. Ale tak férovo musím uznať, že rovnaký podiel má aj príbeh, ktorý ma prekvapil svojou dospelosťou, pričom ale nezabudol servírovať hromady milého humoru ani dojímať. Instantná romantická klasika. 9-/10 ()

chrispe

Příběh o tom, že ne vždy všechno v životě vyjde podle plánu. Někdy se občas všechno posere a ne jednou. Ale člověk by měl věřit, že dokáže vše, co doopravdy chce. Nebyla to strhující jízda, ale má to pěkné poslání. Kapesníky s sebou. Btw: Nemůžu uvěřit, že dabing Bethany byl míněn vážně. ()

pepa3rd

Vlastně to není ani tak moc komedie, ale rozhodně je to romantický film, příběh o tom, jak stačí jednou jedinkrát mlčet, když se má mluvit a mluvit, když by měl člověk mlčet a celý život se najednou ubírá uplně jiným směrem, než by chtěl. Příběh o tom, jak se může všechno totálně podělat a příběh o tom, jak těžké je se vrátit do původních předurčených kolejí, když si lidé jen domýšlí, co ten druhý skutečně chce. 70 % ()