Vesmírný pirát Kapitán Harlock (festivalový název)

• Japonsko

Japonsko, 2013, 115 min

Předloha:

Reidži Macumoto (komiks)

Joseph Chou

Mass Effect meets Pirates of the Carribean meets Star Wars. Japonci se opět pomazlili s audiovizuální formou, která většinu času přebíjí samotný příběh a seznámili mimojaponské publikum s legendou jménem Captain Harlock. Příjemnou žánrovou změnou je fakt, že od začátku nejsou rozdány karty v klasickém duchu "ti dobří" versus "ti špatní", ale o onom dobru a zlu vedou tvůrci pomyslnou filozofickou debatu s divákem minimálně do půlky filmu, kdy se začnou odkrývat další zajímavé skutečnosti. Pro fanoušky žánru a CGI filmů povinnost, pro ostatní zajímavá příležitost vidět, co se taky dá natočit za 30 miliónů dolarů.(3.4.2014)

Pokud by toto anime nemělo prvotřídní vizuální, atmosférovou (a kupodivu i hlasovou) složku, byl by Space Pirate Captain Harlock pouze na cca 57%. Jenže ono má. Zaujalo mě, že zde mluví Yu Aoi, ale překvapivě jsem "objevil" i jinou, primárně "hlasovou herečku" - Miyuki Sawashiro, která v roli blonďaté Kei Yuki, zněla super! ■ Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=1vdw0If6Zzg(16.3.2014)

• MartinezZ

Nepřekvapivý japonský animák. Z toho plyne: špičková počítačová animace, naroubovaná na sci-fi ultra-dramatickou pitomost. Celé je to táááák osudové, že bych plakal... kdyby to tu nebylo už po sté první. Další japonské anime (tedy animovaný film a je mi putna, jestli se tomu tak říká nebo ne), jehož skutečným kladem je pouze technické zpracování. o blbostech a hromadě nesmyslů ála lodní kormidlo, pirátská vlajka vlající ve vzduchoprázdnu a tady bohužel i příliš moc zvuků ve vesmíru (což mi normálně nevadí, ale tady to s tím vším dohromady bilo do očí), plus zjištění lidstva, že je osamělé, ale perpetuum mobile vynalezla cizí rasa a jeden její zástupce žije. A co lépe, vypadá jak člověk resp. Elf. Zase promrhaná technologie.(29.3.2014)

• JohnCZ

Tady vyloženě pasuje kultovní hláška: "To muselo dát práce a přitom taková blbost." Vizuálně je to překrásné, CGI je vypiplané do posledního detailu. Postavičky jsou v pohybu možná trochu tuhé, ale vesmírné bitvy vypadají moc dobře a ze začátku to ohromí. Jenže dějově to je těžko uchopitelná nuda plná nelogičností a nedodělků, takže i ty bitvy velmi rychle omrzí.(29.5.2018)

Vizuální stránka je naprosto úchvatná. Tohle vidět v kině, to musí být celkem zážitek. Jenže to trvá dvě hodiny, což je přece jen trochu moc, protože ten příběh zas tak zajímavý není. Je ale celkem hezké, jak se 2D kreslený seriál ze 70. let může stát vizuálně krásným 3D filmem, který stále zůstane takovou lehkou space operou.(3.6.2014)