Princezna Nevěsta

• slovenský

Princezná Nevesta

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1987, 98 min

Nádherná záležitost pro celou rodinu, která šikovně prokládá klasickou pohádkovou naivitu vtipnými scénkami a dialogy. Chvílemi nemá daleko k absurdnímu humoru Monty Pythonů, samozřejmě upravenému pro děti. Cary Elwes (ano, to prkno z prvního Saw) je skvělý, a vlastně i všichni ostatní. Škoda jen, že k závěru už filmu docházel dech, protože bych se nebránil ani nejvyššímu hodnocení.(24.3.2008)

Sympatická hlavní dvojice princezny a nádeníka (jemu hodně pomohlo, když si nechal narůst knírek ve stylu sňatkového podvodníka) a dobrá atmosféra jsou dva trumfy této pohádky. Jinak ji ale ubližuje jev typický pro americké pohádky (a bohužel i pro ty české z posledních let) - je přeplácaná. Vystupuje v ní mnoho rázovitých figurek - zejména otřesný byl neuměle stařecky namaskovaný pár lékaře a jeho ženy - a taky spousta motivů, takže příběh hlavní dvojice je matný a nijak zvlášť napínavý. ___ KOUSEK DĚJE Přinejmenším problematické taky bylo, že hlavní (kladný?) hrdina se roky živil jako pirát proslavený tím, že nebere živé zajatce. /2.5. 13./(2.5.2013)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $30,857,814Tržby Celosvetovo $-║ Príbehovo nič nové, aspoň nič čo by mohlo zaujať a povzniesť príbeh do nejakého strhujúceho dobrodružstva, čo by ste chceli zažívať stále a teda opakovane sa k filmu potom aj vrátiť. Jedine čo vyčnieva z priemeru su svižné šermiarske súboje, ináč nič viac tak nepoteší aby bola skutočná spokojnosť, aj keď herci sa snažia svoje úlohy celkom pútavo hrať, moc to nepomáha lebo príbeh je až moc priamočiary, bez čo i len lepšieho náznaku silnejšej scénky. Dosť ma prekvapuje umiestnenie tohto filmu na imdb.com kde je k 20.10.2008 na 165.mieste, čo je na priemernú rozprávku fakt dosť sila, napríklad taká Legenda či Willov z toho obdobia je omnoho kvalitnejšia. /60%/(20.10.2008)

Tohle je moje srdcovka,na kterou mi nikdo nesmí šáhnout :-) Princezna Nevěsta je krásná komediální pohádka se skvělými herci a skvělým humorem.Místo infantilních fórků pro nejmenší je tady humor občas i drsnějšího rázu.Hlavní hrdina v podání sympaťáka Caryho Elwese je totiž cynik k pohledání a dává to na sobě sakra znát.Na krásnou Robin Wright Penn se dívá moc hezky,ale králem filmu je pro mě jednoznačně španělský šermíř Indigo Montoya v podání okouzlujícího Mandyho Patinkina.Vyčítat tomuhle filmu předvídatelnost je jako vyčítat Indymu,že má klobouk a bič.Je to pohádka,nic víc,nic míň.Myslel jsem si,že nikdo už nic podobného nenatočí,ale to jsem ještě nevěděl,že se blíží Hvězdný prach.95 %(10.9.2009)

Důvtipná pohádka s okouzlujícím Cary Elwesem (kterému nepochybně dopomohla k roli Robina Hooda v Brooksově parodii z devadesátéhotřetího), nádhernou Robin Wright Penn a maximálně sympatickým Mandy Patinkinem. Vesele se tu žongluje s pohádkovými klišé, dialogy srší vtipem, nešetří se akcí a herci jsou výborní. Malý nepříliš známý klenot, mnohem lepší než o rok mladší WILLOW Rona Howarda. Ve vedlejší roli "předkevinovský" Fred Savage.(4.12.2006)

• - Celý natáčecí den štáb stála výzva Caryho Elwese, aby ho herec, představující princova "muže na špinavou práci", nešetřil a doopravdy uhodil. Udělal to a Elwes strávil zbytek dne v nemocnici. (Epistemolog)

• - Herec Andre the Giant, který hrál obra Fezzika, měřil 213 cm. (Kulmon)

• - Legraci si herci užili i při natáčení. Při vystoupení Billyho Crystala (k nepoznání změněného do masky kouzelníka Maxe) musel režisér Reiner odcházet ze scény, protože svým smíchem několikrát zkazil záběr. (Epistemolog)