Princezna Nevěsta

• slovenský

Princezná Nevesta

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1987, 98 min

Klasika, kráse knihy se to blížit ani nemůže (byl už popsán nějaký případ, kdy se tak stalo?), ale i tak se mi filmová Princezna Nevěsta líbila. Mladá Robin Wright, jako vnouček s dědou potěšili Peter Falk a Fred Savage a i ostatní obsazení bylo fajn. Trochu nízkonákladovka, ale my Češi jsme ostatně z televizních pohádek zvyklí... 80%(15.9.2015)

"Právě jsi se stal obětí jedné z nejobvyklejších chyb v dějinách. Nejznámější je: 'Nikdy se nezapleť do války v Asii.' Ale jen o něco málo známější je tahleta: 'Nikdy nebojuj se Siciliány, když je smrt blízko.'" - Tak to je jen jedna z mnoha skvělých hlášek této pohádkové komedie, která nepochybně inspirovala pozdějšího animovaného Shreka. Jediné co mi nesedlo je, že ne celém filmu je bohužel poznat jeho rozpočet pohybující se zřejmě kolem cifry dvaceti dolarů.(24.10.2005)

Princezna nevěsta je trošku podobnej film jako Bláznivý příběh Robina Hooda a to nejen díky Cary Elweosvi, je to takovej dost podobnej styl vtipných scén, jenže Princezna nevěsta je mnohonásobně lepší, většina vtipů nejsou trapný a jsou většinou nečekaný a co víc, jsou fakt dobrý. K tomu se přidaj opravdu dobře vybraný herci a pěkně vtipně propracovaný filmový postavy a je to opravdu nadprůměrná fantasy pohádka(27.11.2006)

Sympatická hlavní dvojice princezny a nádeníka (jemu hodně pomohlo, když si nechal narůst knírek ve stylu sňatkového podvodníka) a dobrá atmosféra jsou dva trumfy této pohádky. Jinak ji ale ubližuje jev typický pro americké pohádky (a bohužel i pro ty české z posledních let) - je přeplácaná. Vystupuje v ní mnoho rázovitých figurek - zejména otřesný byl neuměle stařecky namaskovaný pár lékaře a jeho ženy - a taky spousta motivů, takže příběh hlavní dvojice je matný a nijak zvlášť napínavý. ___ KOUSEK DĚJE Přinejmenším problematické taky bylo, že hlavní (kladný?) hrdina se roky živil jako pirát proslavený tím, že nebere živé zajatce. /2.5. 13./(2.5.2013)

Věděl jsem, že je to velká klasika, ale netušil jsem, že to není pravověrná fantasy pohádka. Po nějaké té první půlhodince vám totiž dojde, že vlastně koukáte na parodii, a že vše vystavěné se dříve či později zase zdárně shodí. Chvílemi je to fakt sranda, chvílemi televizní průměr, celkově ale milé překvapení s krásnou Robin Wright. 7/10(2.5.2017)

• - Role obra byla nabídnuta i basketbalové hvězdě Kareem Abdul-Jabbarovi, tomu to ale nedovolily závazky v NBA. (Epistemolog)

• - Film se měl původně točit již 70. letech a Fezzika měl hrát Arnold Schwarzenegger. Když došlo k natáčení o 12 let později, byl Arnold již takovou hvězdou, že si jej studio nemohlo dovolit zaplatit. (Kulmon)

• - Legraci si herci užili i při natáčení. Při vystoupení Billyho Crystala (k nepoznání změněného do masky kouzelníka Maxe) musel režisér Reiner odcházet ze scény, protože svým smíchem několikrát zkazil záběr. (Epistemolog)