Princezna Nevěsta

• slovenský

Princezná Nevesta

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1987, 98 min

Cary Elwes na mě udělal dojem jako Robin z Loxley, zapůsobil jako doktor v Saw... ale jako opravdu dobrého herce jsem ho začal brát až po hajzlíkovi, kterého zahrál v Aktech X -- Princess Bride jsem chtěl vidět vyloženě kvůli němu. S výkonem spokojenost, s filmem též. Tak si tak zpětně uvědomuji, kolik v posledních letech točených pohádkových a fantasy příběhů z Princess Bride vyloženě čerpá, co se týče pojetí a stylu vyprávění.(9.2.2013)

Klasika, kráse knihy se to blížit ani nemůže (byl už popsán nějaký případ, kdy se tak stalo?), ale i tak se mi filmová Princezna Nevěsta líbila. Mladá Robin Wright, jako vnouček s dědou potěšili Peter Falk a Fred Savage a i ostatní obsazení bylo fajn. Trochu nízkonákladovka, ale my Češi jsme ostatně z televizních pohádek zvyklí... 80%(15.9.2015)

• Superpero

Strašlivá, strašlivá věc. Při sledování týhle sračky mi bylo fakt nehorázně trapně. Kromě toho španěla jsou tam samý nesympatický postavy, navíc naprosto amatérsky zahraný. Hlavní hrdina by obstál leda tak v telenovele pro homosexuály a ten debilní obr ani nejde popsat. Dialogy by při dobrém zpracování mohly být i vtipné, ale při tom všem papundeklu kolem jsou jen ubohým a neskutečně trapným pokusem o humor. Usmál jsem se dvakrát za film. Nechápu zdejší hodnocení, protože větší divácký zážitek mám kolikrát i u porna.(29.4.2008)

Princezna nevěsta je trošku podobnej film jako Bláznivý příběh Robina Hooda a to nejen díky Cary Elweosvi, je to takovej dost podobnej styl vtipných scén, jenže Princezna nevěsta je mnohonásobně lepší, většina vtipů nejsou trapný a jsou většinou nečekaný a co víc, jsou fakt dobrý. K tomu se přidaj opravdu dobře vybraný herci a pěkně vtipně propracovaný filmový postavy a je to opravdu nadprůměrná fantasy pohádka(27.11.2006)

V případě Nevěsty se nemohu vyhnout korelaci s bezchybnou Goldmanovou knihou, oproti které působí snímek drobně chudobně (nejde však o nikterak markantní problém). Kromě jednoznačné prohry s předlohou, řadím mezi vyloženě protivná pasiva Knopflerovu elektronickou (cosi) hudbu, která řeže do uší jako stará rezavá pila a nedá se tudíž poslouchat bez rizika dlouhodobého poškození vědomí. Po čem jsem ale žehral nejvíce je neskutečně vtipné zakončení knihy, které vyvrací zažitý mýtus o stoprocentně dobrých koncích. Život ale není vždycky fér, že? Škoda, ale i přesto se jedná o královskou podívanou, která vás zaručeně pobaví. Bodíky navíc za neskutečně sympatické obsazení!:)(17.3.2008)

• - Celý natáčecí den štáb stála výzva Caryho Elwese, aby ho herec, představující princova "muže na špinavou práci", nešetřil a doopravdy uhodil. Udělal to a Elwes strávil zbytek dne v nemocnici. (Epistemolog)

• - Film se měl původně točit již 70. letech a Fezzika měl hrát Arnold Schwarzenegger. Když došlo k natáčení o 12 let později, byl Arnold již takovou hvězdou, že si jej studio nemohlo dovolit zaplatit. (Kulmon)

• - Role obra byla nabídnuta i basketbalové hvězdě Kareem Abdul-Jabbarovi, tomu to ale nedovolily závazky v NBA. (Epistemolog)