Složité soužití rozvedených manželů v malém bytě rozděleném na dvě domácnosti tragicky ukončí smrt paní Rusové, která léta bojovala se závislostí na alkoholu. Zemřela na následky dlouhodobého pití? Toxikologický rozbor ale potvrdí přítomnost metanolu v lahvi, která byla nalezena vedle těla poškozené. Vrátil se do oběhu otrávený alkohol? Stala se žena další obětí metanolové kauzy? (Česká televize)

JohnnyV

Já nevím. Zatím mně to tedy moc nesedí. Je to všechno jiné. Od nového prostředí kanceláří přes podkladovou hudbu tam, kde by být nemusela. Vladyka to začíná přehrávat a jeho Sršeň srší vtipy taky tam, kde nemusí. Nová dvojice nesedí a je zbytečně upřednostňována před starými harcovníky. Je to prostě jiný styl se vším všudy, na míle vzdálený předchozím řadám. Snad tomu dodá grády Korejs a časem i Plíšek (něco jako vysloužilec Mrázek v Panoptiku města Pražského). Ovšem výkon Thermolky AKA Nádeníčka bravurní. ()

T.E.Elf

Po stránce pseudoumělecké nic moc. Teda spíše nic, než moc. Ale po stránce faktické ... nějak si nevzpomínám, že by za sociku byl metanol nedostupný a byl na příděl. ()

Wav

Zlepšení po prvním dílu nepřišlo, právě naopak - dialogy působí stále příliš křečovitě (což je dobře vidět na po sobě jdoucích scénách na chatě u sestry a v hospodě), hlášky se snaží být humorné za každou cenu (krizová manažerka a následný smích státní zástupkyně), charaktery až příliš přehnané (Adéla outsider za každou cenu, Martin maximální pruďas, no a Víťova debilita má snad růst geometrickou řadou). Citelně chybí chemie, která mezi postavami/herci fungovala první dvě série. Zkrátka, snad s výjimkou Anděla (který však nedostal příliš prostoru) jim to člověk nevěří. A jestliže se první sérii vyplatila sázka na neokoukané tváře, pak v třetí sérii to zatím nevychází především díky Adéle - sice je napsaná jako inteligentní a pracovitá, no v podání Báry Bočkové působí zcela nepolicejně, ba i neherecky, jako by snad na place byla jen z důvodu genderové vyváženosti. Ovšem Juraj Loj se mi naopak do role Netíka hodí a dobře ztělesňuje určitou nejistotu vzniklou rozdílem jeho vzdělání proti zkušenosti starších operativců. Samotnou kapitolou je výkon Oldřicha Navrátila, zvlášť v závěru dílu. Komu čest, tomu čest. Zápletka epizody je jinak kvalitní, byť mi přijde, že názorový obrat státní zástupkyně při sepisování návrhu na domovku nebyl nijak vysvětlen. Navíc dle slov policistů čekala Adéla u bytu právě na návrh, který však musel ze státňáku ještě na soud, takže by se dost možná načekala trochu déle. Pozitivně pak nemůžu hodnotit práci kamery s až příliš záběry přes hlavu. No a hudební doprovod taky nepůsobí vždy adekvátně. Vzato kolem a kolem, mám strach (a doufám, že se mýlím), že prvotřídní a hlavně realistická detektivka pozvolna sklouzává k průměrnému seriálu o policajtech. Pokud ještě rehabilitujou prachhajzla Korejse, který svou záporností snad jako první překonal doktora Cvacha, a přetaví ho v kladnou postavu, pak se obávám, že tuto sérií do konce nedosleduju ()

dew

Tak to je zase zklamání po celkem kvalitních předešlých 2 sériích. A druhý díl 3. série se mi zdá ještě  horší než ten první. Nechápu vůbec casting na roli vyšetřovatelky, a to jak typově, tak především co se týká nepříjemného hereckého projevu Bočkové. Celé je to nějak strnulé, utahané, nedívá se mi na to dobře. Mnohé dialogy mi přijdou  nepřirozené, humor nucený, až to tahá za uši. Nelíbí se mi tentokrát ani jak hraje Vetchý. Dva body snad pouze za Ondřeje Navrátila. ()

Player11

Za Oldřicha Navrátila dávám tři a půl hvězdy. Bez něj tak 2,5. Proč je nutné dělat z Vladyky takového troubu? To fakt někdo takový by mohl dělat na kriminálce? Nesmyslně vyostřené vztahy příchodem Loje, neadekvátní reakce Blažka, nereálný part ve Všechnopárty - skutečně je nutné to tak nadsazovat? ()

kreyson13

Pořád velký zklamání. Sršeň je už regulérní imbecil. Ti dva noví jsou sympatický jak osiny v prdeli, Pražák s Andělem dělají jen křoví. Je to odfláknutý.... na jedničku a dvojku sérii to nemá ani náhodou 👎 ()