Mladá manželka vietnamského podnikatele a matka dvou malých dětí je vážně zraněna při výbuchu auta na pražském sídlišti. Bomba vybuchla v manželově voze, který se výjimečně chystala použít. Byl důvodem bombového útoku konkurenční boj ve vietnamské komunitě? K vyřešení případu je třeba nejprve překonat hradbu mlčení a uzavřenost uvnitř komunity. (Česká televize)

Enšpígl

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprosto mě rozbombil Korejsův kalendář, ale nebylo by fér zamlčet i další atributy tohoto dílu ze série prvňáků. Tady musím říct, že nebýt postav a "filmových scén" vidím hodně kvalitní policjení práci jak dokázat pachtali, že je pachatel. Jo a připojuji se ke kolegům, Korejs kalendář chci taky. Mirek Hanuš fakt začíná seriál totálně ovládat. ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Případ z kategorie "Miss Hanoj", kdy pachatel je sice tentokrát známý poměrně brzy, ale stěžejní pointa tkví v tom, jak se mu dostat na kobylku. Řešení je vskutku elegantní, ovšem nejen na závěr si uzurpuje největší podíl pozornosti Korejs na vedlejší koleji. Schváleno! Humor zdobí nejen tento díl, ovšem dnes jsem se pobavil asi nejvíce. Pokud bude možnost, snad poprvé využiji e-shop ČT. ()

flanker.27

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díl takřka stoprocentně o psychologii, komplikovaný tím, že jde o to, jak proniknout do myšlení člověka s jiným způsobem myšlení a hodnot. Ano, pachatel byl jasný, protože náhody typu "zrovna čistě náhodou jsem musel použít jiné auto" se v reálu nestávají, ale Případy přece nikdy nebyly o tom hádat pachatele, ale o tom pachateli vinu dokázat, což je daleko těžší. Atmosféra závěrečného výslechu by se dala krájet. A Korejs začíná vládnout. I kalendářům :) ()

troufalka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tady jsem se na konci smíchy málem počůrala! Zatímco v prvních dvou sériích byl Kozák za hrdinu a Pepa Korejs mistrovsky předváděl hajzla první kategorie, tady se úlohy převrátily. Hanuš ze sebe dává to nejlepší, přiznávám, že mě tahle proměna vážně baví. Pokud by náhodou Česká televize prodávala kalendář přes e-shop, už vím, jaký chci vánoční dárek. Špetíková výborná jako vždy. ()

Autogram

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mlčať je zlato, ale keď mlčia všetci a vietnamským spôsobom, majú to policajti ťažké. Pekné vyšetrovanie, medzi kolegami to pekne iskrí, aj keď nie láskavým spôsobom. Záverečná finta na podozrivého bola veľmi drsná, to si asi ani nevieme predstaviť. –––– A když neposlouchá, tak se to bere jako ostuda. Toho manžela, že ji nevychoval. –––– Nezapomínej: Kdo si hraje, nezlobí. –––– Na to by byla nejlepší Adéla... ()

• Kalendář, který zrealizuje Josef Korejs (Miroslav Hanuš), ihned po odvysílání dílu požadovalo na sociálních sítích velké množství fanoušků. Česká televize o něj nejdříve uspořádala soutěž a po jejím skončení nabídla kalendář k běžnému prodeji ve svém e-shopu. Vyprodal se za 2 hodiny a ČT musela zorganizovat dotisk. (Šéfik)
  • Skutečný případ se stal na Měcholupském sídlišti na konci dubna 2015. Za vražedný projev žárlivosti si muž vysloužil osm a po odvolání žalobce dvanáct let vězení. Nepomohlo ani to, že se ho zastala jeho o 15 let mladší manželka. (sator)