Mladá manželka vietnamského podnikatele a matka dvou malých dětí je vážně zraněna při výbuchu auta na pražském sídlišti. Bomba vybuchla v manželově voze, který se výjimečně chystala použít. Byl důvodem bombového útoku konkurenční boj ve vietnamské komunitě? K vyřešení případu je třeba nejprve překonat hradbu mlčení a uzavřenost uvnitř komunity. (Česká televize)

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začnu netradičně od konce tou naprosto geniální vsuvkou s kalendářem, u které jsem se málem pochcal smíchy. Já dostal před lety úplně stejný nápad a rozdal jsem svůj kalendář po rodině na Vánoce. Korejs mě první dvě série neskutečně sral, ale teď ho úplně žeru. Je to bezkonkurenčně nejvtipnější a nejlépe napsaná figurka. Samotný případ mě moc nebavil a navíc byl až nechutně předvídatelný. Tentokrát jsem během pár minut spolehlivě poznal pachatele i motiv. Poté už jsem jen sledoval, až na to ta banda volů přijde taky. K tomu mě ti příšerně hrající rákosníci neskutečně srali. [75 %] ()

subic

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vietnamská komunita mě moc nebere, protože u nás na ulici a v celé městské části jich snad bydlí víc jak v celém zbytku Brna. Když si starej doveze z Vietnamu o víc jak 20 let mladší, tak to nemusí dobře dopadnout, navíc když má ona techtle i mechtle s někým jiným, to si žádá přímo hrdelní trest. Ale ten trik s eskortou do Vietnamu zabral a jak rychle. A čí to byl nápad? Hm no Kozáka ne, ale Korejse. A Korejsův kalendář nakonec, to nevymyslíš. ()

milwaukee

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Korejs bodoval a stačilo, že v poslední chvíli dostal nápad. Prostě ještě nepatří do starého železa. Ono se přece, ne nadarmo říká, že starý kolo nejlíp šlape. A nejlepší byli ti dva maníci z večerky. To mě rozsekalo. A ještě by mě zajímalo, jestli se někde dá koupit ten kalendář. Ten musím mít, i kdybych si pro něj musel zajet do Dánska :-))) ()

Gig

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ne každý díl je kriminálka, ne každý je detektivka. V tomto díle musel každý vědět, kdo je pachatel. Jen ho bylo třeba usvedčit. A pokud se jedná o vietnamskou komunitu, o to je to někdy těžší. Tentokrát pomohl starý pardál Korejs. Mezi Netíkem a “zakomlexovaným” nebo spíš frustrovaným Pražákem to pořád bouchá. Netík se sice snaží vycházet s Pražákem. Ale on v něm hold vidí soka, který je vzdělaný a ač je na vraždách “chvíli”, tak je na tom líp díky tabulkám atp. Dále jsme poznali rodinu Anděla. Trochu mi vadí, že Korejs se chvíli chová jako Korejs a chvíli spíš Hložánek z Ulice. Jen chci říct, že někdy Korejs balancuje na pokraji parodie. Tak opatrně pardále, ať seriál nepotopíš. I když vím, že to nebude jen tebou. ()

Cesty timem

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím podle mne nejlepší díl 3 série! Prostě bomba, psychologie, Korejs s kalendářem (bomba)... Že se Petr oženil jsem zaznamenal až nyní. To musí bejt šťastnej... No to musí :D ... Kalendář s Korejsem chci taky - už je nás dost ne? Jinak můj kámoš má tiskárnu i na malé náklady, takže klidně jen pro členy klubu "Korejs", kdyby bylo potřeba :-) ... Jinak do vietnamskýho nehtovýho studia bych tu svou nikdy neposlal, něco o tom vím! ()

• Cao Hoang Yen a Hoang Anh Doan, kteří hrají manžele, mají část jména stejnou, přestože nejsou příbuzní. Hoàng znamená ve vietnamštině král. (sator)
  • Kalendář, který zrealizuje Josef Korejs (Miroslav Hanuš), ihned po odvysílání dílu požadovalo na sociálních sítích velké množství fanoušků. Česká televize o něj nejdříve uspořádala soutěž a po jejím skončení nabídla kalendář k běžnému prodeji ve svém e-shopu. Vyprodal se za 2 hodiny a ČT musela zorganizovat dotisk. (Šéfik)
  • Skutečný případ se stal na Měcholupském sídlišti na konci dubna 2015. Za vražedný projev žárlivosti si muž vysloužil osm a po odvolání žalobce dvanáct let vězení. Nepomohlo ani to, že se ho zastala jeho o 15 let mladší manželka. (sator)