PRASÁK

Výborná komedie, v níž září americká herecká legenda jménem Bill Murray, kterej zde ztvárnil stárnoucího a nevrlýho dědka Vincenta. Celej snímek provází příjemně černej až absurdní humor, u kterýho se budete vopravdu smát. Film natočil americkej režisér Theodore Melfi, kterej toho zrovna moc na triku nemá – spáchal dosud jen TV-film „Winding Roads“ (1999) anebo celovečerák „Skrytá čísla“ (2016). ()

Sejkorka

V první řadě skvělá Naomi Watts .  Myslím, že je to fór českého dabingu, v originále to tak nevyzní. Ani nemůže, protože Američani nemají takový cit pro Ruštinu, jako my. No, a pochopitelně Bill Murray, kterému čím dál tím víc přicházím na chuť. Je to pěkný příběh o přátelství 12 letého kluka s mrzutým válečným veteránem. Toho nakonec prohlásí za svatého Vincenta. Ani to nevyzní moc kýčovitě. Skutečný závěr je však v titulcích. Co předvádí Vincent při poslechu Dylanova Shelter from the storm je prča na entou ! Po druhém shlédnutí (09/2022) přidávám jednu * na celkem 5.  A ještě více jsem si užil závěrečné podtitulkové "Shelter from the storm" scény. POTŘETÍ 13-2-24 zraje to jako víno, vše výše uvedené na podtrženou jedničku. TOP film. ()

Unkuhulu

Hezký, pozitivní film s opět skvělým Billem Murrayem, jak ho máme nejraději. Lidský příběh o vztazích a dobrosrdečnosti, přestože trochu patetický a schématický, má srdíčko a Naomi Watts i zbytek hereckého osazenstva jsou taky skvělí. ()