blondboss

Rodinná oddychová jednohubka, ktorá prekvapí najmä svojim prevedením, myšlienkou a skvelými hereckými výkonmi. Murray absolútne skvelý, Naomi Watts v pre ňu skutočne netradičnej roli a takisto malý Jaeden bol dobrou voľbou. Miestami trošku prepísknuté, ale celkovo z filmu vyžarovala harmónia a cit. Preto u mňa jeden z tých lepších nadpriemerných filmov. 65 % ()

srolyma

Občas je dobré pustit si nějakou tu Murrayovku, protože každý se rád podívá na osud někoho, kdo je na tom ještě hůř než on. A Bill Murray ty svoje role protivných, zapšklých, sešlých a velmi sarkastických dědků hraje naprosto skvěle. A těch lůzrů kolem sebe tady má povícero. Těhotnou ruskou prostitutku, tlustou rozvedenou sousedku, jejího rachitického adoptivního synáčka a v podstatě všechny, co se tam mihnou. Na první pohled jasná depka, ale ono je to naopak po celou dobu velmi zábavné. Vtip a dojetí v poměru 1:1, dokonale vyvážená chuť. A Bill naprosto exceluje, pro mě jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. ()

lobo87

Pocitovo veľmi príjemný film. Taká sladká verzia Eastwoodovho Gran Torina. Murray bol tradične skvelý, Naomi vo svojej úlohe zaujímavá a celým film sa nieslo také pozitívne posolstvo. Scéna v škole s "vysväcovaním" však mala byť silnejšia a dojemnejšia... 65% ()

Domas88

Hezky udělané drama, které nijak nepřečnívá ty co jsem už viděl, nicjméně je to dobře udělané a herci hraj všechno zvladli dobře.. ()

HrudkaJ

Dal bych i čtyři, ale kvůli tomu, co udělali s Naomi Watts, jak z lidské mrzutosti učinili něco naprosto nežádoucího, a kvůli celkovému vyznění musím dát tři. ()

solisoli

Sentimentálna humorná oddychovka na jedno posedenie, ktorej vyhovujúcu úroveň potiahli Bill Murray a Naomi Watts, na ktorých je vždy dôvod pozerať. ()

jirkahodr odpad!

Murray je skvelý a to je jediné co na filmu je dobré. ALe nedá se vystavět film jen okolo jednoho dobreho herce. Tak , že nakonec z toho je lacina americká taškařice která neurazí v 20 :00 v sobotu na Nově. Prostě v kině očekávám víc. ()

ProfiDivak

Znovu a znovu to isté klišé, znovu a znovu pohoda. Tuctovosť? Ak je pohoda tuctová, Bill je úplne najtuctovejší. A vieme, že je to úplne opačne. ()

987Castiel

Veľmi príjemný malý filmík, naštvaný veterán, tehotná ruská "lady of the night", mexickí sťahováci a skysnutá mačka. Je len škoda, že takýchto filmov už každý videl neúrekom a nemajú čo nové ponúknuť. Bill Murray je skvelý, ale nedočkal som sa dávky humoru ktorú som očakával zo žánru "Komédia/Dráma". Komédia tvorila tak 10% filmu a ostatok bolo klasické americké hranie na city, sentimentalita a pod. Hudba ma ale výrazne potešila, akoby som soundtracky vyberal ja sám. ()

david666

Výborný Bill, sexy Naoumi s ruským přízvukem a pohodová Melissa - k tomu troška černého konverzačního humoru a pěkný příběh. Hodně dobrá práce ()

Uccueta

ano, ok .... ale prečo takto? Nepriame (potom priame) útoky na city diváka, príliš uponáhľané zmeny v charakteroch alebo konaní postáv, miestami falošne cynický patriotizmus ("môj ocko je pacifista" ... "táto krajina určite nebola postavená milovníkmi stromov"), či naozaj nelogická východisková situácia zápletky (áno každá starostlivá matka, ktorá sa snaží urobiť pre svoje dieťa čo najviac, aj keď trošku sebecky, by určite súhlasila aby jej na dieťa dával pozor agresívny, vulgárny, alkoholik ...). Tlačenie na pílu, atmosferické nadhľady a spomalenia kamery aby sa poukázalo na duálnosť istých scén, pôsobia vo výsledku rozpačito. A hlavne, hlavne ... pokus o vykrádanie Gran Torino s viac iritatívnym, menej zásadovým, ale stále čiastočne rasistickým a preto pre istotu parodovaným susedom by potreboval inú výstavbu a scenár. Hodnotenie dávam len za remeslo (ktoré je už štandardom) a za výkony Billa Murraya, či Chrisa O'Dowda, ktorý hrá farára presvedčivo, ale skôr pripomína obľúbené diely IT Crowd. ()

metztlimoon

V ktorom vesmíre je toto komédia... Taká oddychovka ktorá sa čoskoro dostane do nedeľného primetime niekedy o tretej ku káve. A tie postavy ma bavili. 65% --- O pár týždňov neskôr: o čom ten film vlastne bol? No fukin idea... ()

mr.twizta

Ze zacatku se to tvari jako Bad Santa 2, aby se to pak preradilo do nebyvale zkratkoviteho feel good dramedy. Bill Murray je furt frajer, o tym zadna, ale cela ta zdravotnicky ladena zapletka pusobi priserne vychtene. Celkem vzato mila zabava na stredecni vecer, reprizu si ale asi necham ujit. ()