Reklama

Reklama

Dynamit v zeleném

  • Západní Německo Dynamit in grüner Seide (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Gangsterské zločinecké skupině se podaří zmocnit tajného plynu, který rychle umí člověka omámit a poté usmrtit. Externí přisluhovači bandy jsou tvrdě likvidováni, ale jeden před smrtí promluví. Do akce jest nasazen detektiv Jerry Cotton. Nejlepší agent FBI v přestrojení za specialistu na poplašné zařízení se vloudí do přízně členů bandy, kde dojde i na tvrdé pěsti, nože a revolvery. Pro daný úkol je podstatné, že pronikl do struktury zločinecké organizace. Nic není tak růžové, jak se zdá, ale Jerry Cotton si poradí i v tomto případě a neváhá nasadit i svůj život. Posléze odhalí i pravou tvář….. (tahit)

(více)

Recenze (29)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Jo tak tomu rikam odpoved na bondovky tenhle film je z tech tri co sem zatim videl asi nejvic takovej bondovskej ukrutne se tu hlaskuje a mne to nejvic bavilo hlavne ten puvodni Ceskej dabing je proste bezchybnej jinak Reinl potvrdil pozici Nemecky rezisersky jednicky byl to proste mistr svoji doby a kdyz clovek sleduje kam az ti Germani klesli je to skoro k neuvereni tohle je kazdopadne tezkotonazni zabava se skvelou a nezapomenutelnou uvodni melodii pravda starne to pred ocima to sice jo ale bavilo mne to vic nez nektery bondovky ze 60 let hlaska na zaver Jerry k padouchovi potrebujes vymenit srdce ja se srdcem nic nemam nech si vymenit i mozek kam jedes? nekam kde se nemusim zpovidat nejaky becce sadla! ()

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Když v blahé paměti roce 1992 tehdy ještě Československá televize vytáhla Jerryho Cottona z archivu, byl jsem neskutečně šťasten, strašně jsem se vždycky těšil na jeho nové dobrodružství, i na reprízy v ranních hodinách. Jen mi tehdy vrtalo hlavou, proč byl vyroben k některým částem nový dabing. Že by vadili komunističtí dabéři (proto asi nikdy neuvidíme původní dabing Planety opic se Švorcovou), v čele s Jiřím Valou, který si párkrát Jerryho nadaboval (Zahajského mám tušení nechali). Režisér Reinl věděl co si publikum žádá, proto mu naservíroval perfektní komikovou akci, sympatického hrdinu, pěkný ženský (v Německu to zvláštní jev) i solidní hudbu Petera Thomase (ale Raumpatrouille už nikdy nepřekoná). Vrať se mi Jerry na obrazovku, pokud možno s původním dabingem, budu tě čekat. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Rolf Schulz, Christa Stern .. Zábavné německé béčko od režiséra několika Vinnetou! Jerry Cotton je zajímavý hrdina a přiznám se že jsem se u těchto 'bondovek' velmi bavil. Kdypak nám je televize zase dopřeje? Už je to opravdu mnoho let, co jsem tyhle filmy viděl .. a chtěl bych znovu! ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Průměrný film. Co se Haralda Reinla týče, patří spíše k tomu slabšímu. Jeho cottonovky jsou si všechny podobné: ukázka amerického industriálního prostředí velkoměsta, v němž bují organizovaný zločin. Cotton jako borec, kterého zločinci pořád váhají konečně oddělat, a tak se mu vždycky podaří vyváznout. Zde Cotton vynikl jako technický specialista na eliminaci bezpečnostních zařízení. Komiksovou scénku z akčních rodokapsů připomínala dívka s bičem, působíci na city zamilovaného hrdiny. Jinak, nemohu si pomoci, ale tvář George Nadera na mne působí tak nějak gumově. Prostě nelíbí se mi...ani ostatní herci se mi v cottonovkách nelíbí. Dost mne proto překvapuje, že Reinl, který měl tak šťastnou ruku na výběr herců v mayovkách (Lex Barker, Pierre Brice, Herbert Lom, Mario Adorf, Klaus Kinski aj.) tady zvolil takový trapný průměr... ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Filmový pulp v tom nejčistším slova smyslu. Klasické šedesátkové béčko, německá variace na bondovky, ovšem ještě o něco (dost) víc přitažená za vlasy a přikrášlená někdy až pochopitelnými kousky hlavního hrdiny (ano, třeba proskok předním sklem automobilu). Takový Italian Spiderman myšlený vážně. A Carl Möhner jest německým Sheenem! Jestli Martinem nebo Charliem, to však nedokáži přesně určit. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama