Dynamit v zeleném

• Západní Německo

Dynamit in grüner Seide

• Itálie

Il più grande colpo della malavita americana

• Itálie

Dinamite in seta verde

Dynamit v zelenom

Akční / Thriller

Západní Německo / Itálie, 1968, 91 min

Jo tak tomu rikam odpoved na bondovky tenhle film je z tech tri co sem zatim videl asi nejvic takovej bondovskej ukrutne se tu hlaskuje a mne to nejvic bavilo hlavne ten puvodni Ceskej dabing je proste bezchybnej jinak Reinl potvrdil pozici Nemecky rezisersky jednicky byl to proste mistr svoji doby a kdyz clovek sleduje kam az ti Germani klesli je to skoro k neuvereni tohle je kazdopadne tezkotonazni zabava se skvelou a nezapomenutelnou uvodni melodii pravda starne to pred ocima to sice jo ale bavilo mne to vic nez nektery bondovky ze 60 let hlaska na zaver Jerry k padouchovi potrebujes vymenit srdce ja se srdcem nic nemam nech si vymenit i mozek kam jedes? nekam kde se nemusim zpovidat nejaky becce sadla!(22.6.2012)

Německá odpověď na britského Jamese Bonda! Velký to hit československých kin koncem let šedesátých! Zajímavé je, že tento typ filmů cenzor pracujícímu lidu pustil, ale 007 nikoliv. Pravdou je, že v německé sérii filmů s agentem Jerry Cottonem jaksi nebyl komunistický nepřítel, byly všecky takové jaksi stejně bezpohlavní.(30.6.2008)

Filmový pulp v tom nejčistším slova smyslu. Klasické šedesátkové béčko, německá variace na bondovky, ovšem ještě o něco (dost) víc přitažená za vlasy a přikrášlená někdy až pochopitelnými kousky hlavního hrdiny (ano, třeba proskok předním sklem automobilu). Takový Italian Spiderman myšlený vážně. A Carl Möhner jest německým Sheenem! Jestli Martinem nebo Charliem, to však nedokáži přesně určit.(23.3.2014)

Mě příběhy Jerryho Cottona baví. Odsejpá to a na rozdíl od některých jiných jeho příběhů tady nejde o zkázu lidstva, ale "jen" o hrst diamantů. Pravda, ve srovnání s tím, co se už dva tři roky předtím točilo ve Francii a Itálii, tohle je hodně oldschool. A taky je fakt, že při sledování více příběhu Jerryho Cottona dojdete k závěru, že je to strašnej kurevník. Zde v roli děvčete do pelechu Silvia Solar, která na to tak úplně neměla.(20.2.2016)

Scénář: Rolf Schulz, Christa Stern .. Zábavné německé béčko od režiséra několika Vinnetou! Jerry Cotton je zajímavý hrdina a přiznám se že jsem se u těchto 'bondovek' velmi bavil. Kdypak nám je televize zase dopřeje? Už je to opravdu mnoho let, co jsem tyhle filmy viděl .. a chtěl bych znovu!(28.3.2005)