poster

The Politician's Husband (TV seriál)

Drama

Velká Británie, 2013, 3 h (Minutáž: 60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pítrs85
  ****

  Po The Escape Artist další pro mě tématicky na hony vzdálený seriál, jenže- David Tennant... A ani tentokrát tento skotský sympaťák nezklamal, tu mu navíc zdatně sekunduje výborná Emily Watson. Minisérie BBC zaujme nejenom nechutným zákulisím vrcholné politiky, ale i jako rodinné drama. A po Bartym Skrkovi je to snad poprvé, co jsem si u Tennanta pomyslel: "Ty jseš ale hájzl"... :-)(11.1.2014)

 • Radiq
  ***

  Politikařina je vždy plná falší, lží, hyen a inteligentů, kteří si myslej, že jsou něco víc. A tak není divu, že i v této minisérii se s tím setkáme, načež to má působit trošku šokujícím dojmem... ale mě to teda nemůže překvapit. Ať je to v Británii nebo u nás, všude je to stejná pakáž. Emily Watson fakt vypadá jak nějaká poližtyčka a David Tennant umí zahrát všechno, takže po herecké stránce není co vytknout. Horší je to se scénářem - moc mě to nezaujalo. Jejich machinace, intriky a politické cíle kolem mě jenom tak chodily, než aby se stavily na kafe a pokec a chytly mě. A tak jediny, co mě udivilo a překvapilo, tak to, že britskej politik si užije sexu víc, než já. Ale jinak není co závidět... ale každému co si zaslouží, že.(13.3.2016)

 • filmmovier
  *****

  Tradičně fenomenální David Tennant (tentokrát s blond odstínem) se v této strhující dramatické minisérii (jak jinak než od BBC) pouští do boje s Babišem (a to je pravda, navíc je to poměrně zajímavý charakter) a nejen s ním... Tenhle seriál je typicky britskou (ne tedy zrovna pozitivní) studií rodičovství, kariéry, vztahů a hlavně manželství (tady bych doporučil úplně poslední scénu celé trojhodinovky, která mimochodem ani chvíli nenudí). David Tennant je poměrně hajzl, který má ovšem ke svému hajzlovství důvody (někdy), ale zároveň milující otec rodiny. David bravurně zvládl všechny polohy své nesmírně zajímavé postavy a opět potvrdil, že je jedním z nejlepších herců vůbec, Doctor byl navíc opět zapomenut, zato byl vzpomenut Barty Skrk, junior. Emily Watson je neméně perfektní a Tennantovi obstojně sekunduje a místy ho dokonce i překonává a navíc to mezi nimi skvěle jiskří. Pokud chcete něco náročného, krátkého a s perfektními herci, tohle je rozhodně jeden z nejlepších typů, obzvlášť když, jak je dobrým britským zvykem, napětí postupně prohlubováno. Opět platí, že nebýt Tennanta, tak bych se na to asi nepodíval a i v tomto případě by to byla veliká škoda. Je to kvalitní, skvěle natočené, je v tom Babiš a nejspíš se na to časem podívám znovu. 100%.(4.1.2017)

 • emma53
  ***

  Po seriálu Broadchurch jsem byla docela natěšená na další skvělý seriál s Davidem Tennantem, to bych ovšem těsně předtím nesměla vidět naprosto dokonalý House of cards, který byl také plný zákulisních politických intrik. Navíc mě docela dost mrzí, že jsem zde ústřední dvojici tolik nevěřila, ale to bylo do jisté míry ovlivněno Emily Watson, která mně do role ctižádostivé političky dostatečně nesedla. Jako rodinné drama bych to hodnotila zcela jistě kladněji, ale v té politické rovině jsem byla zklamaná a i když u Davida Tennanta respektuji jeho herecké kvality, tak doufám, že podobnou roli už s ním neuvidím. 70%(18.5.2013)

 • rikitiki
  ***

  Obstojné drama, která nezkoumá ani tak špinavost politiky, jako spíš špinavosti, které rozvrátí dosud idylické manželství, když najednou žena je tou úpěšnější. Ani by to nemuselo mít politické pozadí, které je spíš jen lacině nahozené (zrada v úvodu, korupce, podraz v závěru). Nic z toho není nijak zajímavě vykresleno, jen to ilustruje pitvu manželství, které se mžikem dostalo do krize náhlým prohozením rolí. Konec je spíše sarkastickým úsměškem než reálným vyústěním příběhu. Skvěle zahrané, ale scénář měl víc přemýšlet nad vedlejší politickou linkou a neodbýt ji banalitami.(29.3.2016)

 • - Když v poslední části Aiden (David Tennant) vysype Freyin (Emily Watson) šuplík, lze zahlédnout, že je na nočním stolku položená kniha "Zlodějka knih" od Markuse Zusaka. V tom stejném roce si Emily Watson (Freya) zahrála ve filmové adaptaci této knihy matku hlavní hrdinky, Rosu Hubermannovou. (Sadi)