Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Seriálu jsem nikdy moc neholdoval, ale sem tam jsem něco zahlédl. Zároveň mám opravdu rád tento styl animace (jako Wallace and Gromit). Takže jsem si celovečerní trampoty ovečky Shauna nemohl nechat ujít. Zvlášť když se sešli pochvalné recenze a vysoké ratingy na filmových databázích. Příběh je hodně jednoduchý a cílený především na mladším publikum, ale rozhodně nabízí spoustu zajímavých věcí, které okouzlí i starší publikum. Celkově hodně příjemná záležitost, které ale trošku chybí šmrnc. Krátkometrážní formát sedí Shaunovi obávám se asi více.(4.1.2016)

Technologicky prostě opět skvělé s hromadou výborných gagů, ale pořád mám radši ostatní Aardmanské celovečeráky. Celkově němý film působí totiž místy už super pro děti, ale humor je často viditelně jenom pro dospělé. Čumící pes v cele a celý jeho gag - výborné momenty :)) Plus beatbox od mojí nejoblíbenější ovce :D(1.6.2015)

Je to dost zvláštní, když dospělí lidé koukají na film pro předškoláky. I když už jsem ze školky 23 let pryč, je občas uvolňující dostat se zpátky do toho bezstarostného dětského věku. Na podobný žánr se už dávno nekoukám ani v televizi, ale mám pocit, že Shaun ve filmu nepatřil zase tak úplně jen dětem. Je tam totiž dost náznaků, kterých si bystrý divák jistě všimne, ale oko filmem nezkušeného 6letého dítěte jen těžko postřehne. Film je vypiplaný do nejmenšího plastelínového detailu, tady není co řešit, i když pár výhrad bych měl. Pokud je film mládeži přístupný, nejsem si jistý, jestli jedna ze závěrečných pasáží je opravdu určena dětem. Taky mě mrzelo, že jsem neslyšel úplnou Reevesovu píseň "Life's a treat". Ale nelituju toho, že jsem tam byl. Můj zážitek navíc umocnilo ještě dítě, které začalo tančit na závěrečnou píseň Vica Reevese.(10.4.2015)

(Rozto)milá podívaná, nicméně stopáž byla na můj vkus trochu nadsazená, čímž příběh občas lehce ztrácel tempo, které známe ze seriálu. Jinak je ale film gejzírem jednoduššího humoru pro děti s příměsí chytrých gagů i pro dospělé (Beatles, Zelená míle, Shawshank, Mlčení jehňátek...), takže si jistě každý přijde na své. 80%(20.10.2015)

Zkorumpovaná kačena započne rozvrat na farmě, kterou zachvátí anarchie :) . Nápadů je v ovečce fůra. Lidé, co mají rádi klasický groteskní humor roztomilých postaviček si to užijí (třeba pavouček). Figurka lovce zvířat - v té jsem se viděl :) . Už jen znak jeho firmy nebo vězení pro zvířátka...fakt skvělé. Celkově to má promakaný děj. Citlivější diváky to chytne za srdíčko. V kategorii animáků špičková záležitost. 86%. PS: Co zamrazí je muslimský živel, jakožto přirozená součást evropského města :( .(1.6.2015)

• - Restaurace, kde se ovce snaží splynout a napodobovat jiné hosty, se jmenuje "Le Chou Brûlé", což znamená "Spálené zelí". (willy1)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)