Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

JimDeNiro

Vždy s obdivem očekávám nový Mannův film. Tady jsem ale asi moc očekával. Michael Mann je skvělý režisér,umí navodit dost dobrou atmosféru a jeho dlouhé záběry třeba jízda v autě nebo opravdu blízký záběr do obličeje herce mě vždy dostávají do kolen, ale tady sestsakra, ať se snažím, jak chci,tak tady mi asi vadil scénář. Absolutně jsem se s ním nedokázal ztotožnit,nesedlo mi to. Režie skvělá,kamera také,výkon Chrise Hemswortha mě docela mile překvapil,ten jeden opravdový zvrat byl dost fajn,ale víc nic. Škoda,mohl z toho být perfektní "hacker" thriller. 55% ()

Bube1

Michael Mann se tentokrát moc nepochlapil a klacky pod nohy mu hází především přepálená stopáž, která má za následek častá hluchá místa plná nudy. Žádný herecký výkon nestojí za zmínku a ani žádná konkrétní scéna mi neutkvěla v hlavě. Jediné, co se mi na filmu opravdu líbilo, byla kamera. Ale to jakože hodně! Byla netradiční, hravá a dokázala udržet pozornost u jinak mdlého obsahu. Ovšem za tuhle jednu světlou věc nemohu dát víc než 2 hvězdy. ()

VvV14

Zbytečně dlouhé, nemastné, neslané a díky tomu i pěkně nudné. Herci a jejich postavy jsou dobří, ale chování a příběh jim nedovoluje zaujmout diváka tak, jak by to film potřeboval. Celá story se začala postupně ubírat jiným směrem než to začalo a zmateně a nesourodě to míří někam za horizont pozornosti diváka. Ani ksicht Chrise Hemswortha nic moc nenapravuje. A tak zůstává jen dojem, že to celé mohlo být o poznání kratší. 2* ()

masino odpad!

Strasne dlha stopaz... viac ako 2 hodiny totalnej nudy. Cele to posobilo chaoticky a v deji som sa uplne stracal. ()

DavidWebb

Hacker je strašne pózerský a v mnohých ohľadoch povrchný film. Napr. casting... Najlepší hacker sediaci v base je navoňaný frajer z módneho móla, ktorý je navyše ešte aj majster sveta v boji z blízka a v streľbe z pištole? No taaak... Mann sa tak sústredil na výsledný dojem, že mu príbeh pretiekol pomedzi prsty ako mne život. Vôbec neukončil Hathawayovu dejovú linku vo vzťahu k americkým tajným službám. Je to povrchné, miestami to nudí a v rámci akčných filmov "A" kategórie je to iba lepší priemer. Rovnako si myslím, že tomu chýba akákoľvek "silná" postava, či už negatívna alebo pozitívna. Hemsworth je snáď ešte horší herec ako VanDamme a mal by sa vrátiť na mólo. ()

DaveSmith

I když režisér Michael Mann a kameraman Stuart Dryburgh nejsou žádní neználci, tak mi na filmu vadila jedna zásadní věc. Kamera i střih na mě působily hrozně lacině. Možná, že byl tohle nějakým způsobem záměr, ale mě to celej film rušilo. Jinak to byl celkem slušnej thriller se spoustou logickejch nedostatků. Spoustou. Ale i tak film bavil a to je hlavní. ()

Ravenus

Film o hackingu by měl být převážně chytrý. A to Blackhat není, scénaristické díry jak blázen, nelogické chování většiny zúčastněných. Mannova režie je poznat, jenže zde to je spíše na škodu, film si zasloužil but Mannův přímočaješí, ale jasný, chytrý a surový přístup nebo pocornovku. ()

Newman_xf

Dobře nelze tomu upřít, že to natáčel Mann, ale asi si měl vybrat lepšího scénáristu. Nechápu zdejší opěvování atmosféry - jaké? Ten zelený filtr? Možná snad Čína měla něco málo do sebe. Film obsahuje spoustu dlouhých (prostě Mann), ale nudných záběrů, u kterých je prostě do očí bijící proč? Proč mám 5minut sledovat odlétající vrtulník, zahleděného hrdinu v dáli, sledovat po 15x průchod elektronů přes 16 vrstvé PCB, poprvé wau, podruhé dobře, potřetí proč... Nejde ani tak o to, že by film neměl tempo, jen je prostě zbytečně rozsekané. Co mi ale vadí jsou skvělé logické díry, jako vážně? Vrcholn čínští představitelé vylíčení jako banda amatérů, čínská speciální jednotka se nechá odchytit a bodnout si šroubovák do krku nebo co, když vidí, že 2 vybuchnou při nastražené pasti, tak je jistě logické poslat do druhé vlny zbytek jednotky - asi to má co dočinění s kolektivní sebevraždou... Dále néchapu, co měla znamenat ta příprava na konci? Časopisy kolem těla? A to k čemu?:D Příště by bylo lepší udělat si neprůstřelnou vestu z pavučiny a křepelčích vajíček... Agent FBI má solidní výcvik ve střelbě, ale nulový v krytí? O těch IT blbostech už ani nemám sílu psát... Naopak oceňuji snahu zobrazit truchlení nad ztrátou bratra, v poslední době mám pocit, že vždy zabijí někoho blízkého a hlavní/vedlejší postava se přes to během 5sekund přenese.. Nebylo to sice dokonalé, ale cením si snahy.. Stejně jako rychlou smrt na vykrvácení při průstřelu podklíčkové tepny (snad), je to pěkně trapná smrt, ale proč ne.. ()

Shitonit

Je to na takový tý hraně. Dobrej film, zajímavě natočenej, a nonstop to sklouzává k tomu, abych rozmlátil televizi a šel si vykouřit péro. Bohužel, těsně před tím, než se do toho pustím, se to zas rozvášní a já čumím. A za chvíli čumím, a přemýšlím, proč si nehulím to péro..a tak to leze asi hodinu, pak jsem začal trpět, dostal křeč, a než jsem to stihnul řešit, tak to zouvrovalo. No a jak jsem byl takovej nijakej, tak jsem zapoměl o čem to vlastně bylo, a šel hledat to péro. ()

liquuid

Nemůžu si pomoct, ale nepřišel jsem tomu na chuť. Nereálnost a reálnost je jedna věc, ale Chrise dostali z vězení, aby hackoval a vypátral jednoho šmejda. Přitom Chris spíš působí jako vyšetřovatel, který honí zločince a tady se mi kříží styly, nějako se ztrácím v tom, co je to vůbec za druh filmu, je to tedy hacker nebo vyšetřovatel ? Co je hlavní záležitost ? Nedaří se mi to pochopit.. Nemám rád chaotickou nestabilní kameru a vůbec ne v běhu a bylo to takové zbytečně dlouhé. 40% až moc bych řekl.. ()

vieriX

Typický Michael Mann a jeho typická kamera která děla z filmu o to více reálný zážitek. Perfektní výběr tématu, které tu sice už mohlo být ale tady je naprosto reálně dotaženo až na pomyslný vrchol. Opět skvělý Chris Hemsworth a záporák tu není zpočátku moc viditelný spíše jeho poskoci. Hodně mě nadchlo jak se cestovalo skoro po celé Asii. Za mě první pecka letošního roku a ještě na téma, které miluju. ()

Romeroo

Mann mě tentokrát jako diváka nezklamal, to je po jeho posledních kouskách celkem milé zjištění. Hacker je především ukázkou jak dokonale sladit hudbu a obraz ( při dvou scénkách jsem se nechal naprosto unášet ). Kamera funguje tak jak jsme u Manna zvyklí, někdy mám pocit, že by se dalo mírně ubrat, protože divák se slabším žaludkem by v kině mohl naplnit kelímek s popcornem k prasknutí. Scenáristiky přijatelné, herecky taky. Nebýt tolika zbytečných výplní přemýšlel bych o plném nášupu, takto dám naprosto zasloužené, plné a baculaté 4 hvězdičky. ()

martinkaziki

Když jsem odcházela z kina měla jsem v hlavě hodně nelichotivý komentář plný peprných výrazů. Zkrátím to na to, že tenhle akční thriller byl napínavý asi jako Víla Amálka. Na fešáka Chrise se sice moc hezky kouká, ale spojení svalnatého hezouna a geniuse mě fakt nejde dohromady. Celý film včetně konce na mě působil až trapným dojmem. ()

KryplXxX

Tak tohle byl velký průser za hodně peněz. Lituju těch 130 Kč za lístek. Béčkový film, který se tváří jako áčko. Hacker, který má být nejlepší ve svém oboru používá keylogger, aby se dostal do NSA? Bože tohle někdo nemohl myslet vážně. ()

Vikta odpad!

Dlouho jsem hledal jedinej důvod, proč tomu dát alespoň jednu hvězdu. Error 404 duvod not nalezen... ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády