Mann má nepochybně navíc než na pouhé "sofistikované béčko". Jenže ono je to i tak stále zábavnější a nepoměrně lépe natočené než většina zbylé žánrové produkce. Prostě pozvolna budovaný thriller v trademarkově mannovském neonovém hypno hávu, kde počítače nahrazují pistole a příkazové řádky kulky. A ke své škodě i film, který do značné míry posílá do kopru finální akt "dva na útěku s vendettou v srdcích", kde se to z rázu mění v žánrově bezpočtukrát ohrannou tuctovku, která nemá co nabídnout a ani čím překvapit.(13.1.2015)

Michael Mann je muž činu a doposud jsem u jeho práce nebyl svědkem ničeho jiného, než precizně natočeného kousku. Nejinak je tomu i u Blackhat, alespoň tedy v mém případě. Kritiky bylo hodně, ale dle mého neoprávněně. Jistě, uvěřit nasvalenému Chrisovi Hemsworthovi, že to s počítačema teda pořádně umí, je jedna věc, ovšem i přes trošku delší stopáž, než by možná bylo záhodno, mě "Hacker" zaujal a jakmile přijde na akční scény, je to lahoda. Scénář samozřejmě trpí obvyklými hollywoodskými přikrášleními a ono hackování si najde plno odpůrců, ale já to to beru tak, že účel to splní a hlavní je, že film odsýpá, má svůj ksicht a je zkrátka poznat, že jej točil přece jen někdo schopnější a ne jen nějaký fušer...75%(10.6.2015)

• Bebacek

Chris Hemsworth jako IT génus? Sory, ale jemu jako typu se nedá věřit ani to, že by věděl, jak si nastavit přeposílání e-mailů. Sympatie s postavami = 0. Motivace postav = 0. Napětí = 0. Logika a kauzalita = 0. Scenáristický slepenec, ve kterém se všechno děje jaksi nahodile, včetně milostného vzplanutí mezi postavami. Jen ta hudba je fajn. Vzhledem k všeobecnému nadšení tady dost velké zklamání.(17.1.2015)

Nejslabší scénář, podle kterého Mann točil. Není vyloženě špatný, spíš nedomyšlený a místy dost hluchý. Starouš Mike se nevyzná v prostředí, ve kterém se pohybuje a tak to nezvládá opravit. Blackhat tak výborně funguje jako příběh o muklovi, který se aklimatizuje ve (nádhernými lokacemi reprezentovaném) světě, ale je trochu blboučký v samotném hledání ultrakoumáckého hackera. Na druhou stranu dílčí věci, jsou zvládnuté naprosto dokonale - viz. učebnicový hack banky a vzniká tak rozpor, který především zamrzí, protože se štábem takového kalibru se daly dělat divy. Hacker možná je nejlepší film o hackerech, ale sráží sám sebe ve sledovatelnosti, při popisu onoho hackování. Ostatní propriety fungují bez naprostých problémů, vymazlené přestřelky, mrazivé, osudové rozhodování, to proč mám Mannovky rád, šlape pořád skvěle. V jedné scéně i strhne jako za starých časů. Herecká parta super, Hemsworth, působí jako někdo, kdo oboru rozumí a člověk nemá problém přenést se přes fakt, že vypadá jako model/dřevorubec a s Wei Tang táhnou často svou romantickou linkou celý film... Asi podobný "fail" jako Miami Vice, jenže ten se mohl blýsknout naprostým realizmem a to Hacker, vinou scénáře nemůže.(24.1.2015)

Michael Mann ve svých tradičních trademarcích přináší kriminálku, kde ke smrtelným zbraním patří kromě pistolí a samopalů také chytrý mozek za klávesnicí. Ač samotná zápletka zní béčkově, zpracování je dosti realistické. Hackerství spočívá v divácky srozumitelných tricích a podvůdcích, např. v phisingu, tzn. úkony typu "čáry máry fuk a mám peníze na účtě" se snaží Mann snižovat na minimum. Atmosféra filmu je velmi dobrá a může za to kvalitní audiovizuál. Použití kamery je zde naprosto perfektní, zejména musím vyzdvihnout, že tak realistické a po všech stránkách brilantní přestřelky jsem neviděl ještě vlastně v žádném filmu! Dočkáme se sice jen dvou, ale obě berou dech. Díky tomu nakonec odpouštím i ten slabší béčkový scénář... 7/10(14.1.2015)

• - Film se měl původně jmenovat Cyber. (JORDY)

• - Originální název filmu je Blackhat (černý klobouk). Toto je moderní anglické označení pro hackera, který se nezákonně nabourává do počítačových systémů pro vlastní potěšení, z pomsty nebo pro osobní výhodu. "Black hat" je tedy synonymum kyber-zločince. Označení je převzato z americké kinematografie, kde ve westernech 20. až 40. let minulého století padouši nosili černé klobouky a kladní hrdinové převážně bílé. Analogicky k tomu označení "White hat" (bílý klobouk) v internetové terminologii znamená eticky jednajícího hackera. (Aelita)

• - Film sa natáčal v indonézskej Jakarte, Hongkongu, Los Angeles či malajzískych mestách Kuala Lumpur a Klang. (Hudakfilms)