The Invitation

Muž pronásledován svou vlastní minulostí dostane pozvání k večeři od své bývalé manželky a jejího nového manžela do domu, kterému kdysi říkal domov. Brzy však shledává, že jeho hostitelé a další stolovníci mají nečisté postranní úmysly. Večer začíná vyplňovat stoupající paranoia a hrůza. Nikdo si však nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoli... (FAITH.BABE)

TheDon

Atmosféra, kámo, atmosféra. Pohlcující mrazivá atmosféra se vám pomalu, ale výrazně zarývá až do morku kostí. Všudypřítomná nejistota a neokoukanej kást propůjčujou tomuhle spektáklu takovou zvláštní patinu. V podstatě jde o velice dobře zvládnutej psycho thriller. S hororem to má pramálo společnýho. Ale i tak se to kurevsky povidlo. Le Grand finále pro mě sice lehce očekávatelný, ale dokonale zvládnutý. Proč to teda neopětkuju? Protože se ta první půlka táhne jak sopel. 80% P.s.: to je Hardyho dvojče? ()

peiton

Na to,aby sme snímok definovali žánrom horor by bolo potrebných aspoň zopár ľakačiek.Tu sa nenachádzajú žiadne a týmto sa mi natíska otázka,čo s takým hororom ak nie je strašidelný?!!A na to,aby to bol triller,chýbalo zase kus napätia.Jediné čo mi utkvelo v pamäti bolo tých kopec psychologických žvástov,ktoré aj tak nikam neviedli..A to robí snímok len psychologickým..nič iné.Ach,keby som to ja bola tušila..Prečo sa tvorcovia nespamätali skôr,len prekvapivo neočakávaný záver nestačí.Mne teda nie. ()

Martin741

Jo, to aj u mna, vyrazne lepsie nez The Purge z roku 2013 - najma atmosfera sa buduje pekne pomaly, dialogy perfektne, Logan Podplukovnik Zeleny na urovni, fakt ma to pohltilo, nuda nehrozila ani chvilu, Karyn Kusama doteraz natocila len planu Boxerku z roku 2000, toto bude dlhodobo suverenne jej najlepsi film, smekam : 77 % ()

honajz2

Ach jo, tohle mohlo být dobrý... Já mám tenhle styl rád, celé se to odehrává jen v jednom domě, napětí se tam pomalu buduje, ale buduje se tak strašně pomalu, že jsem se u toho prostě nudil. Tady mě to po 20 minutách přestalo bavit, ačkoli ze začátku jsem si říkal, že mě zajímá, co z toho vyleze. A ono, než se něco začalo dít, tak to trvalo skoro celý zbytek filmu a mě to tady celé nudilo. Kdyby to aspoň mělo nějakou atmosféru, ale ono ne. Teda takhle, pár zajímavých chvil tam je, ale fakt to byly jenom chvíle. Jenže pak už přišlo finále a to mě celkem zklamalo, hlavně tím, že jsem ten konec odhadnul už od té chvíle, co tam bylo to náborové video od té sekty (asi nejlepší část filmu), navíc to je celé hodně podobné filmu Believers, až na to, že tam hlavní hrdiny unesou, tady ne. No, nakonec jsem z toho celkem zklamaný, přitom to mohlo být fakt dobrý... Škoda. 2* EDIT 5.8. 2022: Určitě jsem to teď docenil víc než při prvním zhlédnutím, ale nadšený z toho být pořád nedokážu. Atmosféru to má místy dobrou (ale místy moc nefunguje a působí to rozvlekle), psychologické to překvapivě bylo a závěrečných 20 minut je dost povedených, ale celému filmu dost ubližuje jeho zaměření se vyloženě jen na pointu a ničeho dalšího. Ono by ani to nebyl špatné, kdyby to bylo skutečně dlouhou dobu nejisté, ale SPOILER když přijdete na návštěvu k vaší ex, kde kromě vás, vaší partnerky a několika přátel nikdo další není a vaše ex se svým novým manželem vám pustí video, ve kterém umírá člověk a jakýsi sektářský kněz do toho mele podivnosti o vzkříšení v novém, lepším světě a těm dvěma to přijde strašně krásné a povzbuzující, je prostě jasné, že něco špatně bude na straně hostitelů. KONEC SPOILERŮ. Už napoprvé mi to přišlo příliš průhledné a druhé zhlédnutí samozřejmě nic nezměnilo. Zase ale můžu být rád, že to neskončilo klasickým klišé subžánru psychologických hororů (tz. magor je hlavní postava a ve finále mu hrábne), ale že tu vina byla na jiné straně a díky tomu to má do sebe prostě víc. Jen škoda, že to nebylo mysterióznější, protože tohle se dost brzo zúží na dvě možné odpovědi ohledně probíhajícího a je jasné, že žádná možnost c nepřijde... Ještě ale musím pochválit hereckou stránku filmu, jak hlavní dvojice hostů, tak i dvojice hostitelů předvedla skvělý výkon. Silné 3* ()

Abes

Spíše konverzační záležitost, která si bere příklad z těch temnějších filmových forem, přesto ji jen těžko můžeme bezpodmínečně zaškatulkovat. Ať už horor nebo thriller jde v obou případech o opravdu slabý žánrový výluh. Vítejte u hostitelů, kteří utratili poslední prachy za luxusní lahve vína. Už od dveří se po sobě vybraní hosté koukají podezřívavě, ve vzduchu visí cosi nevyřčeného. Mohu ti dolít? Né, to je dobrý. Večer se nese v podobě střídání nálad, od prvotně radostných očekávání přes apatická vyjádření ve věci domácího násilí až po hysterická obvinění kdo to kazí pohodovou atmosféru. Finále je nekompromisní, vše odsýpá v rozumné míře a bez nelogických zakopnutí. Závěr pak musí z nejednoho diváka vypudit citoslovce údivu. ()

bourec

S hororem to má společnýho pramálo,spíš by tam sedělo drama.Sedmdesát minut je to nuda,sice ve vzduchu lítá nějaká nepravost,ale než na to dojde,tak u filmu jeden vyroste.No a finále neni nakonec žádý peklo,protože,když si vlastně libujete,že alespoň ten konec má koule,najednou je po legraci,a pomalu to dopluje k titulkům.Ani s timhle se Kusama nevytáhla.40%. ()

dubinak

Tohle mohl být psychohoror roku. Popisek navnadil, trailer příjemně skrýval myšlenku, chvála se z počátku valila shora zdola, postavy nahrávaly opravdu nepříjemně tísnivé atmosféře, absurdní dialogy mě nutily klepat si na čelo. Naneštěstí zůstalo jen u toho. I když jsem si strašně přála napálit tomu aspoň ty čtyři, protože dusno, které v tom baráku vládlo, bych nechtěla nikdy zažít, tak daleko to nedosáhlo. Dvojče Toma Hardyho předvedlo sympatický výkon, už kvůli kterému jsem trpělivě seděla až do konce jako přibitá. Ke konci vládla super gradace, ale pak už se mi nechce věřit, že to skončilo tak obyčejně.Pro mou smůlu byla pointa asi tak desetkrát slabší než celý příběh do té doby. Mohla se z toho vymáčknout ještě o něco chutnější kapička. ()

PavelVanekArt

První letošní horor co mi doslova sednul. Královský casting (dvojče Toma Hardyho wtf), suprově zahraný, námět přesně mně po chuti a kurevsky dobře budovaná atmosféra s mírnou pachutí na konci, ale i tak obrovské překvapení. 5* a.k.a 95% ()

campix

Několik starých přátel je sezváno na večeři, kde se začnou dít poměrně divné věci. Už od začátku víte, že vazby mezi hlavními aktéry byly zpřetrhány tragickými událostmi a chvilku trvá než vše podstatné z minulosti vyplyne na povrch. Jediné, co je zřejmé již od počátku, je to, že se stane něco hodně nemilého. Většinu filmu tak jen čekáte na to kdy a jak se to stane. Bohužel se nestane nic tak objevného, finálná eskalace je poměrně náhlá a nemohu ani říci, že by byla nějak překvapivá. Herecké obsazení je hodně nepřesvědčivé a charaktery postav nezajímavé a archetypální. To by jeden nevěřil, jak se dokáže 100 minut vléct. Přišlo mi to jako věčnost. ()

A.Fish odpad!

Hodinu a čtvrt se jenom kecá aby film došel do nejpředvídatelnějšího závěru... Nuda bez nápadu, překvapení či pointy. Nic. ()

HorrFi

Možná ještě nejsem natolik velkej znalec, abych mohl posoudit skutečnou kvalitu tohohle filmu, ale nelíbilo se mi tu skoro nic.. nepřijde mi nic napínavýho a zajímavýho na tom, když parta podivínů vede podivný dialogy a skoro celej film se nic neděje.. už nějakej čas jsem se u filmu takhle nenudil, ale ten konec to trošku zachránil.. nemělo to jak já s oblibou říkam hlavu ani patu.. ()

URBAN

Má to svoje světlé stránky, jenomže to nenabízí nic navíc a hodně si tento film podráží nohy tím že má velice dlouhou předehru, ale na druhou stranu tato část je zajímavá a tajemná, ale někdy to je opravdu zdlouhavé. ( 20.7.17/MAC ) ()

midget

Snad ještě obdivuhodnější než to, jak dlouho ten film zvládá budovat tenzi, aniž by něco konkrétního prozradil, je to, že to nezkazí dramatickým závěrem, ale naopak, ve finále vygraduje vyšinutou atmosféru ještě víc.. ()

Sabrewulf

Máte plné zuby filmových (thrillerových) klišé, obehraných postupů jedoucích podle Hollywoodských šablon? Tenhle majstrštyk totálně nakopává zadek stereotypům. Zapomeňte na divoce fidlající smyčce, nebo stupidní lekačky. The Invitation pracuje s napětím úplně jinak, než jsem doposud poznal. Už od prvních momentů se nad těmi lidmi v domě vznáší něco zlověstného a i když se v podstatě každý negativní faktor dá nějak ospravedlnit, přesto pořád -stejně jako hlavní hrdina- cítíte, že něco sakra není v pořádku. Atmosféra tu geniálně houstne a já absolutně nechápu, jak se režisérce podařilo docílit toho, že i sebemenší detaily a drobnosti mi dokázaly sevřít srdce víc, než u kdejakého masakru. Ta práce s pouhými (zlověstnými) náznaky je neuvěřitelná . Graduje to neskutečně a já se normálně BÁL!!! To, co v dětství nedokázaly ani horory, se teď podařilo thrilleru. Velkou zásluhu na tom má uvěřitelnost a tady vzniká menší "problém" - najednou si člověk uvědomí, jak je například v Mlčení jehňátek ukřižovaný policajt s otevřeným hrudním košem vlastně strašně teatrální a tak jako jsem se po filmu Zachraňte vojína Ryana začal dívat na všechny další válečné filmy už jinak a přísněji, to samé nastane s thrillery. Při závěrečných titulcích jsem začal tleskat. Abnormálně zůstává zdravý rozum stát nad tím, že tohle nejen, že není v první třístovce nej filmů (ve srovnání s kdejakým blábolem, který tam je), ale ještě to nemá ani červenou barvu. Seven je z mojí top thrillerů sesazen. Král je mrtev, ať žije král. ()

Aargh

Hodinu a čtvrt sledujeme nesnesitelné postavy žvanit o nudných, nezajímavých věcech. Jen občas probleskne náznak toho, co bude následovat.To nakonec skutečně přijde v solidní závěrečné dvacetiminutovce završené povedeným rozuzlením. Jenže na tu strašlivou nudu předtím už nejde zapomenout. ()

Triple H

Solídny malý filmík. Natočený veľmi úsporne, jednoducho, ale práve táto úspornosť a držanie sa maximálne pri zemi umožňuje záverečnej tretine, aby tak dobre fungovala. ()

Tosi

Smrt syna způsobí velkou bolest a rozpad nejednoho svazku, takže když přijde po dvou letech pozvánka od exmanželky na večírek do jejího domu, působí to přinejmenším podivně. Sedíte tam, koukáte na vaše tehdejší společné přátele, posloucháte láskyplné řeči jejího nového přítele a jako jediný tušíte, že něco není dobře, kurevsky dobře. Strašidelná práce s kamerou a zvukové efekty budovaly paranoidní atmosféru, která vás bude ždímat až do konce. Tahle "pozvánka" je malý zázrak pro trpělivé fanoušky gradujících psychothrillerů, kdy druhá půle je za 100%. ()

Avathar

Túto pozvánku dostať nechcete. Takto to mám rád. Vynikajúci psychologický thriller-horor. Už úvod so zrazeným kojotom dal najavo, že tento reunion starých kamarátov bude mať trochu odlišný feeling. Réžia a kamera v spolupráci s hudbou budujú zvláštne ponurú, polosnovú atmosféru, napätie sa šponuje stále viac a celé sa to nesie v dosť nepríjemnom tóne. A nestráca to dych ani v závere. Celý čas som bol napnutý a fakt netušil, kam sa to celé stočí a komu vlastne hrabe viac, ak vôbec niekomu. Skvelé. Akurát poznámka: tie flashbacky boli úplne zbytočné, naviac strašne klišovité. Prečo sa všetko musí názorne ukazovať a nenechá sa pracovať fantázia diváka? Ale to je len malý detail, inak sakra pozoruhodná vec. ()

BROKEN_

Zatraceně povedený psychothriller s nepříjemnou atmosférou. Celý děj je tak nějak předvídatelný, vlastně když se nad tím člověk zamyslí, udělat to nepředvídatelný je zbytečný. Do každého filmu se musíte vžít, hlavně horory - thrillery, aby divák byl více vtažený do děje filmu. A tady je to velmi důležité. Od začátku je patrný, že půjde o nepříjemný atmosférický psychothrilller, ve kterém něco nehraje. Rodina, přátelé, zkrátka všechny postavy se jeví podezřele, a ta atmosféra od začátku jasně smrdí, dychtí to na vás. A to je vždy super na těchto filmech. Dále v čem je film super, je režie, kamera a hudba. Opravdu mrazivě, nepříjemně natočený film, u kterého bude na vás při každém záběru dychtit ta atmosféra. Momentálně furt chválím tu atmosféru, ta je právě to největší lákadlo. Ale taky musím zmínit ty úžasně přesvědčivý herecký výkony. Všichni protagonisté předvádějí ve svých rolí prvotřídní výkony, a i když jde jasně vidět na některých, že něco mají za lubem, tak díky tomu se divák bojí o hlavní postavu. Ta má poměrně dobrý flashback, kde divák pochopí co se mu stalo v minulosti, a díky tomu mu divák bude držet palce, jelikož jeho myšlení je zcela normální. Závěr filmu se proměnil do té dechberoucí atmosféry, která by se dala s klidem krájet. Opravdu jsem byl přivrtán k židli, a měl jsem sevřený prsty tak moc, že jsem musel přestat, jelikož jsem si je pěkně mačkal. Poslední scéna byla pro mě neskutečný žrádlo. U té scény jsem měl neuvěřitelnou husinu, a říkal jsem si " Jak je tohle možný? Šílený!". Tenhle film se nebude líbit každému, ale ten kdo má rád tu narůstající atmosféru, která graduje skvěle, a taky nepříjemný scény, kde je jasně viditelný dusno, zkrátka že něco smrdí, je tenhle film určitě pro vás. Zbytek lidí se bude pravděpodobně nudit a tvrdit, že je to divný, s viditelným dějem. Já spadám do té první kategorie, zkrátka mám rád to budování atmosféry. ()