The Invitation

Muž pronásledován svou vlastní minulostí dostane pozvání k večeři od své bývalé manželky a jejího nového manžela do domu, kterému kdysi říkal domov. Brzy však shledává, že jeho hostitelé a další stolovníci mají nečisté postranní úmysly. Večer začíná vyplňovat stoupající paranoia a hrůza. Nikdo si však nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoli... (FAITH.BABE)

YumiOkami

napinavy thriller; pripomina sektu Heaven’s Gate a malinko i Mansonovu rodinku (“𝚂𝚎𝚡𝚢 𝚂𝚊𝚍𝚒𝚎, 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚑𝚊𝚟𝚎 𝚢𝚘𝚞 𝚍𝚘𝚗𝚎...”). super psychologicke drama na zacatku; poklada dulezitou otazku - kdo je tady imposter? oba vousati muzi jsou totiz tak trosku sus! rozuzleni me zklamalo; ale uplne posledni scena me hodne prekvapila a kvuli ni jsem nakonec zvedla hodnoceni. || ❝𝐈 𝐚𝐦 𝐝𝐢𝐟𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐭. 𝐈'𝐦 𝐟𝐫𝐞𝐞. 𝐀𝐥𝐥 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞𝐬𝐬 𝐩𝐚𝐢𝐧, 𝐢𝐭'𝐬 𝐠𝐨𝐧𝐞. 𝐈𝐭'𝐬 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐧𝐲𝐨𝐧𝐞 𝐜𝐚𝐧 𝐡𝐚𝐯𝐞, 𝐖𝐢𝐥𝐥, 𝐚𝐧𝐝 𝘐 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘵𝘰 𝘩𝘢𝘷𝘦 𝘪𝘵 𝘵𝘰𝘰.❞ 🔐🧪☠️ ()

Lachtaan

Dlouhou dobu netušíte, o co tu vůbec kráčí, pak se to najednou solidně zvrtne a najednou je konec. Sahal jsem po Invitation jako po dalším kousku, který by se dal škatulkovat mezi mé oblíbené konverzačky odehrávající se v jedné místnosti, případně v jednom domě. Tady se ale bohužel jen u slov nezůstane a jako nepřílišný fanoušek gore a obyčejných vyvražďovaček zrovna "Pozvánku" nemůžu úplně nikomu doporučit. [viděno na Netflixu 14.3.2021] ()

uiu

Vůbec se neřiďte zdejším popiskem filmu, protože pak film vypadá mnohem zajímavěji než veskutečnosti je. Will se svou přítelkyní jedou na návštěvu k jeho bývalé ženě, kterou neviděl po smrti jejich syna 2 roky. Pozvala také bandu starých přátel. Všichni si sešlost užívají, až na Willa, který je velký introvert a spíš ho baví sedět sám v kuchyni nebo se procházet po domě, kterému kdysi říkal domov. Začne upozorňovat na věci, jako proč mají v oknech mříže nebo proč zamykají vstupní dveře. Několikrát za večer zábavu vyruší Willův záchvat paranoie nebo proč zde jsou dva nový přátelé, které nikdo nezná, aby vše nakonec skončilo jako obyčejný survival horor, protože bejvalka se s novým manželem dala k sektě a chtějí spáchat hromadnou sebevraždu se svými přáteli, kteří samozřejmě umřít nechtějí. Will má tu výhodu, že dům zná, protože v něm bydlel, takže má výhodu ve schovce. Průměrný žánr napínavého hororového thrilleru, který mě spíš zklamal, protože jsem pořád čekala na tu stoupající paranoiu a hrůzu a jak si nikdo nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoliv... ()

Tereszka33

Už jen přijet mezi partu dementních lidí, je známka toho, co nejrychleji odjet. Ještě ke všemu, když vás pozve psychicky labilní exmanželka. Na rozproudění zábavy doporučuji depresivní videa a kapesníčkové příběhy z rodinného alba. Palec nahoru za rozumného Willa, který se nechoval jako tupá ovce a správně tušil nějakou sviňárnu. Ono to vlastně i přes pomalé tempo nebylo tak hrozné. ()

KasparekZabijak

Tak jeste ze me na tenhle mejdan nepozvali ! Chlapikovi s vizazi letenskyho hipstra se od zacatku neco nezda a vi zatracene dobre proc. Od zacatku vite ze to nemuze dopadnout dobre ... a mate pravdu. Mistrovsky nakroucenej pribeh jednoho vecirku, kde se parta psychicky velmi zdravych lidi rozhodne, ze ostatni vezme na onen svet za pomoci nekolika vyzivnych koktejlu, za ktery by se nestydel ani jeden nejmenovany scientolog. A - L.A. div se - ono to funguje ! Sice jen na sikmoocku, ktera se neopatrne napije driv nez to hlavnimu kladasovi dojde, ale co nezvladnou ostatni drinky, hrave dokonci strelne a bodne zbrane. A posledni scena - jednim slovem nater ! 80% ()

ghatos

Minimalistické divadelní drama se znepokojivým podtónem. Buduje to dobře takovou divnou, paranoidní atmosféru, což je u takového snímku základ. Psychologické hrátky šponované v určitých bodech neselhávají. Má to pevně danou stavbu s nezbytným (očekávaným) matoucím momentem. Z druhé strany si to dává záležet na náročné formě (kamera, střih, hudba). Scénář dával smysl (motivace). Peklo, nebe, ráj za 66%. ()

stitch7

Od chvíle, co si Will sám prozkoumal obsah počítače, jsem se začal bát. A ani jsem nevěděl, proč. Po chvíli jsem to zjistil. Do té doby dění ve filmu působí spíše jako nezvykle dlouhé a skličující intro. O to silněji ale potom zapůsobí konec. ()

Skeksis

Pri rodinných či stredoškolských stretnutiach sa radšej zamykám na záchode a rozprávam sa sama so sebou v zrkadle. A to nie iba preto, že mám sociálnu fóbiu, ale aj preto, lebo mi viac ako dvaja ľudia idú na nervy. Jediné, čo mi pomáha, je fľaša absyntu. Keby si dal jednu fľašu každý v tejto partičke, možno by to celé dopadlo inak. Možno by tými lampášmi podpálili všetky domy v okolí, zvlášť, keď by im tiekli nepríčetné absintobé sliny. ()

KASUGI

Ultrareálný psychothriller, který za sebou nechává všechna slavná žánrová jména v čele se Sedmičkou. A pro mě za mě, klidně si ťukejte na čelo, ale tenhle film krásně odkryl obrovskou slabinu většiny thrillerů a tou je uvěřitelnost. Když se totiž zpracuje reálné uvěřitelné téma, např. zhrzená milenka, ochotna zabít svou sokyni, jedná se převážně o řemeslně impotentní televizní béčka, popřípadě nabubřelé hollywoodské tyjátry (Osudová přitažlivost). Pokud se zase díla chopí zručný a talentovaný profík, např. Fincher, vybírá si témata, která jsou našim životům na hony vzdálená. Kdo z vás kdy bude chytat geniálního psychopata zhmotňujícího sedm hříchů?  Kdo z vás je miliardář, jehož stejně movití kamarádi mu doporučí (v reálu absolutně neproveditelnou) tajemnou hru, či kdo z vás má doma megamoderní survival úkryt s trezorem, který napadnou ozbrojení muži? I přes veškerou snahu a skutečně nervydrásající napětí viz třeba krabicové finále v Se7ven, se nikdy nemohu zbavit té bariéry mezi mnou a plátnem/televizorem. Stále mám v ruce ten pomyslný popcorn a bavím se. Tady jsem se nebavil. Po pár desítkách minut jsem začal být nervózní stejně jako hlavní hrdina a až do konce už jsem se z té napjatosti nevylízal. Poslední půlhodinu by jste v mojí krvi mohli dělat vejce natvrdo, jak mi vařila v žilách. Tohle totiž bylo kurevsky uvěřitelné a proto tak děsivé. Sám jsem (samozřejmě hodně vzdáleně =D) typově něco podobného zažil, takže opravdu jsem neměl potíž vžít se do pohledu Willa. Ta neustálá nejistota a stupňující se paranoia byla dechberoucí. Hodně tomu dopomohla komornost, bez okázalosti, bez efektů s minimem hudebního doprovodu a bez nějakých extra hereckých superstar. Kdyby mi někdo před lety pověděl, že bude pro mě top thrillerem film, odehrávající se celou stopáž pouze v jednom domě, asi bych takového člověka poslal do blázince. A já opět (a velmi rád) dostal lekci, jak se za malý peníz dělá pořádná muzika. WoW! ()

zolo23

Nie, nedostalo ma to. Zväčša hodnotím celý film a nie záverečnú i keď príjemnú pointu. Hodinu som sa mrvil na gauči a nebol som ďaleko od toho ,aby som film nevypol. Pre niektorých to môže byť pecka, pre "nás" mierne nedočkavých otravná pomalá konverzačka s 15 minútovým slušným záverom. ()

manonfire

Poměrně brzy se vyselektovaly dvě možnosti toho, co vlastně příběh vypráví. Buďto má hlavní hrdina pravdu a jeho paranoická nedůvěra byla správným instinktem, nebo pravdu nemá a jeho paranoia je jeho diagnozou. Samozřejmě vyhrála ta mnohem spektakulárnější volba, ale kdyby se tvůrci rozhodli pro druhou variantu, že Will je svým neštěstím zruinovaný v chorobnou nedůvěru, která udělá z nevinného večírku smutné nedorozumění, možná by vznikla věc zajímavá v trochu psychologičtějším smyslu. To by ale byl spíš úkol pro Bergmana, jehož schizofrenní Hodina vlků se mi trochu připomněla. Karyn Kusama přesto potvrdila slušný cit pro atmosféru a tenhle horor patří určitě k tomu lepšímu. 70% ()

P1tr

The Invitation vás zve na atmosferickou a pozvolnou filmovou seanci, která ke své večírkové látce přistupuje velmi sympaticky a netlačí zbytečně na pilu a hezky postupně odhaluje svoje karty a poctivě a zaslouženě si udržuje vaší pozornost. Nečekejte žádná velká příběhová překvapení, která by vás hrozně šokovala, tady se na zbytečné zvraty nehraje a jde spíše o plynuly a souvislý zážitek, který disponuje silnou tečkou, která vás uzemní. Toto pozvání rozhodně prijměte, narozdíl od filmových postav svého rozhodnutí nebudete litovat. ()

samuele

Veľmi dobrý herecký výkon Logana Marshalla-Greena. V tej bradke mi pripomínal Kutchera. Počas celého filmu nie je jasné kto je ten zlý a divák sa udržiava v napätí. Minimalistické dielko nesporných filmových aj hereckých kvalít. Odporúčam. ()

herr_carter

Nebýt té šíleně nudné úvodní poloviny, hodnotil bych opravdu nadstandardně...v tomhle filmu člověk neví, co se vlastně stane a psycho-atmosféra se pomalu ale jistě vkrádá až propukne v krvavý blázinec. Opět další typický příklad toho, že dobrá atmosféra se dá budovat i v jedné místnosti a typický příklad promrhaného potenciálu, který tenhle film jistě měl..........moje hodnocení = 6 z 10. ()

Firebug

Famózně natočený psychologický thriller, který boduje zejména svou precizně budovanou atmosférou nejistoty. Minulost postav je divákovi letmo nastíněna jen v náznacích, jejich chování vyvolává pochybnosti o jejich příčetnosti a celé to komorní drama, jehož leitmotivem je paranoia, podtrhuje brilantní "mrazivá" kamera Bobbyho Shorea. Doporučuji si od snímku příliš nezjišťovat, protože postupné odhalování jeho tajemství, je na něm zdaleka tím nejzábavnějším. Nevšední filmový zážitek za 4+ ()

bari68

Spočiatku, vlastne až celkom dlho som bol spokojný, prekvapený. Film si udržoval dobré tempo, psychologické hry mali efekt a úlohy hercov boli tajomné, akoby sme stále čakali kto má v ruke Čierneho Petra. Atmosféra aj napätie boli výborne gradované, všetko bolo, tak ako má byť. ....Až do finále, ktoré mi prišlo laciné a ktoré sa malo uberať iným smerom a po inej rovine. ()

see_sawandrew

Dobře vystavěné, solidně zahrané a příjemně zneklidňující. Pro tento druh komorních thrillerů je ale vhodnější budovat napětí a atmosféru v postupném crescendu, nikoli, jako tady, hodinovým přešlapováním na místě a následnou raketovou akcelerací. Film pro mě prostě postrádá vývoj a je příliš rozseknutý. Závěr je ale parádní, o tom žádná. 65% ()

Corpsegrinder

Nebudu tady dělat machýrka že byl film předvídatelnej ale ten zvrat každýho průměrnýho diváka napadne dřív než skončí první třetina a honit si tady špepíka nad tim že až do konce netušíte je jen lacinej trik jak nalákat na film. Je to celkem obyčejnej film o slezině lidí v jednom baráku kde něco neni v pořádku a divný chování hostitelů to podezření jen prohlubuje, v posledních 15 minutách se to pak rozjede naplno a vše je zakončeno nápaditým závěrečným záběrem. Hlavní roli celkem slušně táhne klon Toma Hardyho a ani ostatní herci nejsou špatný. Chybí ale něco co by to vytáhlo z průměru. I tak je to film hodnej doporučení, nudit se nebudete. ()

666Carnage

Takhle tohle bylo velmi pěkné. Tady nevíte jestli je paranoidní Will(hlavní postava), hostitelé nebo vy. Hutná atmosféra s nadupaným finále a super zakončením. Film má 135 minut a pokud dokážete udržet těch 105 pak se budete parádně bavit. Moc povedený psycho horůrek. :) 80% ()