Kdo věří na lásku

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

USA, 2014, 94 min

• Riddick77

Z hlediska příběhu a schématu standardní rom-com, nicméně osobně mi vůbec neseděla forma vyprávění. Ty odbočky do hlavy fantazírujícího Evanse mi prostě nepřišly vtipné, navíc snímek pak ztrácel i tu trochu dynamiky, co mohl nabídnout. Kdyby tam nehrála dvojice Evans & Monaghan, tak by o to nikdo ani nezavadil. 4/10!(25.3.2015)

"Pojď, pustíme si romanťárnu." × "Hm, se mně nechce." × "Proč ne?" × "Páč je to stejná šablona pro každej příběh jen s jiným osazenstvem." × "Pojď, Chris Evans, Michelle Monaghan... a spousta jinejch herců z komiksáren, na který pořád čumíš." × "Tak jo..." × Myslím, že největším problémem hodnocení tohohle snímku je fakt, že většina lidí nepochopila ten scénář :) jako beze srandy, ne nadarmo se postavy nejmenují (ME [narrator], HER, STUFFY GUY apod.), ne nadarmo se tam láme čtvrtá stěna skoro každým monologem, ne nadarmo závěrečné finále ždímá každý klišé, který je v romcom zapotřebí. Ale i když nepochopíš scénář (řekněme to tak nějak postmoderně, že se jedná o velice vrstevnatý scénář), pořád si můžeš užít satiru a srandu z každýho romcom klišé. A to jak z pohledu cynických postav, tak z pohledu vlastního, teda Mého, teda vypravěčova. Sakra, v tom aby se jeden zamotal. P.S. K pochopení scénáře je myslím zapotřebí hlavně pochopit finále, cirka od pohřbu.(19.10.2015)

• kaylin

Klasická americká romantická komedie, která má celkem snesitelné postavy, s nimiž ten film projdete a nebudete se cítit moc špatně. Bohužel konec je opět klasické "pravá líska vítězí", což mi prostě nesedí a už mi to začíná vadit. Není v tom nic nového, ani náznak nějaké snahy cokoli přidat navíc. A proč? Ono to takhle přece bude fungovat...(21.2.2015)

• JohnCZ

I přes sympatické obsazení je Playing It Cool hodně průměrná romantická komedie. Proč? Popravdě ani tak úplně nevím. Je to sice takové hravé, dělá si to ze sebe srandu, má to hodně sympatické obsazení, ale jako celek to moc nefunguje, nemá to nic moc navíc a mezi Chrisem Evansem a Michelle Monaghan to moc nejiskří.(30.11.2015)

Takový mix představivosti Waltera Mittyho s minimalističností Coffee Townu. Jestli má Mitty nad 75 %, tak mi není jasné, proč má toto zhruba o 20 % méně. Ve filmu je snad sice každé druhé klišé romantických komedií, ale postavy si z toho podle mě celkem úspěšně dělají srandu. Pro mě klasická romantická komedie s občas zajímavými nápady a velice zajímavým obsazením.(9.5.2015)

• - Film byl natočen už v roce 2012, ale kvůli problémům s distribucí se do kin dostal až o dva roky později. (VERA)