Kdo věří na lásku

Many Splintered Thing, A

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

USA, 2014, 94 min

Ja vlastne isto neviem, či to autor myslel, ako to vyznelo. Na satiru seba sama (náznaky boli, doslovný asi len jeden) príliš nejasné. A práve preto to pôsobí ako obyčajná romantická komédia - presne tá, ku ktorej má Evans napísať scenár - pôsobí tak viac, ako keby nás zatiahla do vlastného vtipu. A keby aj, je to kontraproduktívne. Až k vrcholu, totálne neprirodzenej scénke v reštaurácií. Ten scenár, klišé, škatuľka, ten tam proste je, jedno v akom význame, pokazil sľubne začatý príbeh, čo vedel trafiť do pocitov. Zo začiatočných 80% až k priemeru, len preto, že ľudia sú tu z papiera a potrebujú svoj happy end. Tri a pol(30.3.2015)

• PauloZ

Velmi vlažné i přes zajímavé prvky (kreslená část) a lehce osobité zpracování. Jenže mít v komedii pouze tři opravdu zábavné momenty je pramálo. Co víc, obsadit ke Chrisovi totálně nevýraznou a o dost staře vypadající Michelle Monoghan, nebyl z mého pohledu vůbec dobrý tah. K němu pořádnou šťabajznu, aby se na to vydrželo dívat i pánské pohlaví.(4.5.2015)

Ono to celé na začiatku pôsobí veľmi sviežo. Hrdina je sympatický a pritom bez výstredností. Má okolo seba plejádu umelcov, ktorý sú taktiež v pohode(aj keď len relatívne), a má to prostoduchú, ale za dobrý koniec chytenú zápletku. Scenár je plný nápaditostí a scén na pousmiatie( keď si Plaza pri monológoch vyberá z nohavičiek časti bábiky), iné zase majú taký ten typický klišoidný základ a vyvrcholenie. Ako to už bohužiaľ býva koniec tieto dve línie nezvláda udržať v medziach normálnosti a tak to končí ako každá iná romantická komédia, čo zamrzí. Podobne ladené(aspoň v pocite) What If si dokázala aj napriek klišé udržať rovinu zábavnosti do konca. Tu sa z toho stane nie práve najlepšia variácia na lásku. Odrazu mi pri sledovaní prišlo, celé to snaženie tak strašne ubíjajúce, až som mal chuť povedať Evansovi, nech si ide radšej po línií Captaina Ameriku, lásky tam postretáva ešte habadej. Ale na zabitie večera, je to to pravé - nekrvavé.(11.2.2015)

Měl bych problém vymyslet sympatičtější a hezčí (no homo!) ústřední dvojku, než je Chris Evans a Michelle Monaghan, k tomu ultra sympatickýcasting vedlejších rolí - Aubrey Plaza, Patrick Warburton, Topher Grace, Anthony Mackie, Luke Wilson, Ioan Gruffudd. Nádherná kamera v překrásném San Franciscu (často jsem si při záběrech vzpomněl na Lincoln Lawyer z LA). Tím bohužel víčet pozitiv končí. Jak někdo mohl tenhle papírově tak sympatický romcom tak zvrtat? Strašný zklamání a obrovský nasrání na tvůrce, takhle debilně napsaný postavy, dialogy a osudy postav už jsem dlouho neviděl. *:-* 5/10(15.4.2015)

"Pojď, pustíme si romanťárnu." × "Hm, se mně nechce." × "Proč ne?" × "Páč je to stejná šablona pro každej příběh jen s jiným osazenstvem." × "Pojď, Chris Evans, Michelle Monaghan... a spousta jinejch herců z komiksáren, na který pořád čumíš." × "Tak jo..." × Myslím, že největším problémem hodnocení tohohle snímku je fakt, že většina lidí nepochopila ten scénář :) jako beze srandy, ne nadarmo se postavy nejmenují (ME [narrator], HER, STUFFY GUY apod.), ne nadarmo se tam láme čtvrtá stěna skoro každým monologem, ne nadarmo závěrečné finále ždímá každý klišé, který je v romcom zapotřebí. Ale i když nepochopíš scénář (řekněme to tak nějak postmoderně, že se jedná o velice vrstevnatý scénář), pořád si můžeš užít satiru a srandu z každýho romcom klišé. A to jak z pohledu cynických postav, tak z pohledu vlastního, teda Mého, teda vypravěčova. Sakra, v tom aby se jeden zamotal. P.S. K pochopení scénáře je myslím zapotřebí hlavně pochopit finále, cirka od pohřbu.(19.10.2015)

• - Film byl natočen už v roce 2012, ale kvůli problémům s distribucí se do kin dostal až o dva roky později. (VERA)