Kdo věří na lásku

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 2014, 94 min

• kaylin

Klasická americká romantická komedie, která má celkem snesitelné postavy, s nimiž ten film projdete a nebudete se cítit moc špatně. Bohužel konec je opět klasické "pravá líska vítězí", což mi prostě nesedí a už mi to začíná vadit. Není v tom nic nového, ani náznak nějaké snahy cokoli přidat navíc. A proč? Ono to takhle přece bude fungovat...(21.2.2015)

Ono to celé na začiatku pôsobí veľmi sviežo. Hrdina je sympatický a pritom bez výstredností. Má okolo seba plejádu umelcov, ktorý sú taktiež v pohode(aj keď len relatívne), a má to prostoduchú, ale za dobrý koniec chytenú zápletku. Scenár je plný nápaditostí a scén na pousmiatie( keď si Plaza pri monológoch vyberá z nohavičiek časti bábiky), iné zase majú taký ten typický klišoidný základ a vyvrcholenie. Ako to už bohužiaľ býva koniec tieto dve línie nezvláda udržať v medziach normálnosti a tak to končí ako každá iná romantická komédia, čo zamrzí. Podobne ladené(aspoň v pocite) What If si dokázala aj napriek klišé udržať rovinu zábavnosti do konca. Tu sa z toho stane nie práve najlepšia variácia na lásku. Odrazu mi pri sledovaní prišlo, celé to snaženie tak strašne ubíjajúce, až som mal chuť povedať Evansovi, nech si ide radšej po línií Captaina Ameriku, lásky tam postretáva ešte habadej. Ale na zabitie večera, je to to pravé - nekrvavé.(11.2.2015)

Zajímavé je, že Chris Evans mi v podobných romantických komediích sedí mnohem víc než když si hraje na superhrdinu s americkou vlajkou na štítu :D Já jsem se bavil a ačkoli je poslední třetina filmu už dost velký klišé a nic nového pod sluncem, tak první dvě třetiny jsou naopak natolik fajn, že to ještě na 4 hvězdy vytáhnu. Fandům amerických romanťáren, kde si herci užívají každé klišé a umí každý trapný dialog brát s nadhledem, tenhle film rozhodně doporučuju. Na hodnocení 57% nehleďte.(12.8.2015)

Docela sympatická konverzačka. Jen tyhle kousky vesměs strašně rychle vyšumí z divákovy mysli. Tady to nebude jiné. Chris Evans před časem režijně překvapil sympatickou nezávislou romantikou Before we go, kterak se dva cizinci seznámili v nočním New Yorku. A příjemně se při jejich poznávání netlačilo na pilu. Tentokrát jeho hrdina na dívčí jména moc paměť nemá, když do jeho dobrodružství vlítne přítel dotyčné, je to ještě horší. Představuje spisovatele/scénáristu, kterému hoří termín s novou látkou. A navrch potkal jednu, u které by si její jméno moc rád zapamatoval. Zatímco v Česku jde banda přátel na pivo, proloží to několika panáky a vykládá o nějaké té korupci v politice a arogantním šéfovi, tady parta amerických přátel mele o lásce, o nejrůznějších teoriích a možných scénářích, o tom, jak romantici nevymřeli a jak dopadla jedna korejská telenovela. Vysmívají se romantickým klišé? Spěchají díky nic kupředu? Naznačují, že není úplně od věci jít na to od podlahy? Tak či onak, babrají se někde v sympatickém průměru.(29.2.2016)

• Riddick77

Z hlediska příběhu a schématu standardní rom-com, nicméně osobně mi vůbec neseděla forma vyprávění. Ty odbočky do hlavy fantazírujícího Evanse mi prostě nepřišly vtipné, navíc snímek pak ztrácel i tu trochu dynamiky, co mohl nabídnout. Kdyby tam nehrála dvojice Evans & Monaghan, tak by o to nikdo ani nezavadil. 4/10!(25.3.2015)

• - Film byl natočen už v roce 2012, ale kvůli problémům s distribucí se do kin dostal až o dva roky později. (VERA)