Ratchet a Clank: Strážci galaxie

• Nizozemsko

Ratchet and Clank

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Kanada / Hong Kong, 2016, 94 min

Playstationová legenda, kterou fanoušci dobře znají ovšem bohužel ji ocení asi jen nenáročné děti snad jen z toho důvodu, že je film barevný a hejbe se. Přitom to úplně špatné není, pár dobrých vizuálních nápadů jak vystřižených z dílny Dreamworks se najde, ovšem celé to je takové zoufale nemastné neslané a sterilní. Dabing celkově, ale i nových postav, které neznáme z předešlých her ani nového rebootu, potěší zejména kvůli dobrému dabingu známých herců, nic extra však tahle sympatická dvojka na velké obrazovce nabídnout nedokáže a asi měla zůstat jen jako in-game filmečky. Dvojky se beztak kvůli špatným finančním výsledkům nedokáčkáme, tak je lepší oprášit PS2 nebo dáš šanci novému dílu...5/10(16.8.2016)

• Shakers

Na Playstatione som moc času netrávil, takže som vlastne ani netušil o čom toto ma byť. A vlastne ma to ani nebavilo. Prišlo mi to akési nemastne, neslane, postavy a ani príbeh ma moc nezaujali. Slabý priemer. 50% - 2*(2.4.2017)

Hru jsem sice hrál jen jako demíčko na ps2 kdysi.. ale animák mě kupodivu docela bavil. Neškodná průměrovka.(12.2.2018)

Mám hodně rád herní sérii Ratchet A Clank. hrál jsem všechny díly a na film jsem byl zvědavý. Nakonec jsem první hrál hru(která vyšla jako hra podle filmu, natož film je remakem první hry RAC, natož hra je remake první hry a zároveň hra podle film:-)), hra byla parádní. Film už zas tak moc ne. Nechápejte mě špatně bavil jsem se dobře, ale něco mi tu chybělo. Humor byl podle hry s pár odkazama na popkulturu, jen občas mi přišel humor vnucenej. Animace byla parádní jako ve hře, a akce tu byla překvapivě slušně nasnímaná. Scény se zbraněma byly parádní, jen mi chyběl třeba takovej "Groovitron" :-)). Film se mi líbil ale proč sem posledních 20 minut furt koukal na hodinky? To není dobré znamení. Já jakožto fanoušek hry si nedokážu představit jak člověk na tenhle film kouká když hru nikdy nehrál.(30.3.2018)

Hru jsem nějakou dobu hrál a byla fakt super. Až budu mít pořádnej komp, přes emulátor si zase zahraju. Jinak jsem dlouho neviděl nějakej animovanej film a ani mě tohle moc nezaujalo. Krom stylového vizuálu, mi to přišlo málo nápadité co se týče kamery, hudebně nevýrazné, předvídatelné a tuna klišé mě taky moc nepotěšila. Ještě k tomu, když mi celej tým krom hlavní dvojce byl nesympatickej a otravnej. Nechybí "evil laugh" záporáků, jenom pár slušných hlášek a vtipných situací a badass Victor. Nejvíce mě bavil Clank, tématicky mě to moc nechytlo. Prostě zase outsider zachrání planetu před záporákem. O nic víc zde nejde. Na nějaké zajímavé dialogy zde taky není místo, je to spíš určený dětem. Musim pochválit pestrou paletu bouchaček a jejich provedení.(19.2.2018)

• 6thSun

Herní série Ratchet and Clank zaslouží absolutorium, film nikoli.(15.8.2016)

• FFilipCZ

Jeden z nejslabších novodobých animáků, které jsem v poslední době viděl. Bohužel tomu nejspíše přispívá fakt, že herní série na PS mne minula, ale i tak je děj nudný a vůbec mě ničím nezaujal, stejně jako místy až na krev nacpané rádoby vtipné scénky, které vůbec nefungují. Velké zklamání.(29.8.2016)

• kaylin

Hru jsem hrál, respektive jen jednu z her a celkem mě bavila, ale na druhou stranu tohle nejsou postavy, které by mě ve filmu nějak zásadně zajímaly. To se nakonec i ukázalo, kromě toho i na tom, že ten příběh je takový utahaný, v podstatě o ničem, jen klasika jak se z nýmand, kteří jsou přehlížení, stanou hrdinové.(19.8.2016)

"Ratchet A Clank" pre mňa spadá do kategórie - "Okey." Nehral som nikdy hry, takže nemôžem to posúdiť ako sa to drží predlohy a moje hodnotenie sa bude vzťahovať čisto na film sám o sebe. A nemyslím si, že je to to najhoršie, čo som tohto roku videl. Ani v rámci animovaných filmov. Len je to podľa mňa trošku priemerný film, ktorý nevie ponúknuť veľa originálneho materiálu a zaujímavých nápadov, ani len sympatických postáv. Výnimku pre mňa tvoria Elaris a Clank. Ratchet je celkom okey, no inak mám pocit, že ostatné postavy ma nejako neoslovili. Najmä kapitán Qwark je v tomto filme absolútne idiot a okrem toho absolútne nesympatický od začiatku filmu. Človek ho proste neznáša. Čo sa týka príbehu, tak je neskutočne rozutekaný a má niekoľko rôznych odbočiek najmä pri konci, ktoré sú skutočne zbytočné a len to zbytočne ešte viac komplikujú. A keď to máme s veľmi stereotypnými a nezaujímavými postavami. Animácie sú podľa mňa okey, ale je vidno, že Rainmaker ešte ako filmové štúdio len začínajú a nie je to nič svetoborné. Nemôžem povedať, že by som si to neužil ani trochu, ale je to len v rámci "okey kategórie." Hodnotenie: C(4.12.2016)

• Necrotongue

Z nostalgie ke hře jsem udělil hvězdičku,jinak je ovšem všechno špatně.Film po celou dobu zoufale tlačí na pilu,jak se snaží být za každou cenu vtipný,takže jsem na konci zjistil,že jsem se ani jednou nezasmál,děj mě vlastně vůbec nezaujal,jen jsem mohl v jednu chvíli souhlasit s jednou z postav,když vykřikla:"Kdy už to skončí?"(14.1.2017)

Jakožto velký (jako ale fakt. V-E-L-K-Ý) fanoušek herní série jsem se neskutečně těšil a doufal, že tohle bude ten film, co zvrátí pravidlo, že filmy podle her nejsou kvalitní. Hm, tak nic. Děj je neskutečně děravý a ta sluníčkovost mi opravdu lezla na nervy. Nemohu si pomoct, ale tohle bylo dětinské tak, že se ani ty tři děti, které se mnou v kinosále byly, nesmály. No.... a pak tu máme dabing, který tomu dodal onu třešničku na dortu. (je Solana galaxie, nebo město? ;)) Nicméně několik solidních scének se najde, jeden zvrat ke konci příjemně překvapil a Ratchet je děsně ťuťuťu, takže tedy tři hvězdičky.(29.7.2016)

Jako fanoušek série jsem trochu zklamaný ale mohlo to být mnohem horší, Animace je celkem pěkná ale mohla být o něco hezčí, potěší spousta akce a pár povedených vtípku, a také nesmím zapomenout na pár potěšujících odkazu pro fanoušky série, slabší 4*.(15.8.2016)

• Hapretor

Hezky animované, dabing milý - Stallone mě překvapil - ale málo vtipné.(25.10.2016)

Vedle náročnějších děl od Pixaru vypadá lišák s robůtkem jednodušeji spracovaný. Spíše jen pro dětský dopolední program v tv nežli trhák do kin. Občas i pobaví, ale nedojme. 60%(19.4.2018)

Vzpomínám si na ty krásné dětské chvíle strávené u hry Ratchet and Clank : Size Matters. Hra plná představivosti, akce a humoru. Tyhle 3 věci tento film také nabízí. Jednoduše řečeno - tento film je pro děti, proto ho i tak hodnotím. Rozsáhlá představivost ve filmu se mi opravdu líbila, především názvy různých intergalaktických ras a kreativní názvy zbraní, které ve filmu vystupovaly. Co se mi však nelíbilo a do tématu vůbec nesedělo, byl přehnaně jednoduchý příběh s žádnou zajímavou zápletkou. Hlavní hrdina začíná jako chudák, náhodou u něj přistane robot, a společně zachrání galaxii - nic hlubokého ani nijak extra zajímavého, ale jak už jsem říkal, film je dělaný pro děti.(22.8.2016)

Nemastný, neslaný, avšak humor skvělý. Spíše takový vhodný filmový doplněk k remasterované hře ze stejného roku, která byla ale zábavnější než film samotný.(30.3.2018)

Jedna z najlepších herných sérii Sony Playstation sa konečne dočkala filmového spracovania. Pravda, univerzum má gigantický potenciál, no na prvý celovečerák to bolo nadmieru slabé. Lombax Ratchet a chybný robot Clank ako ústredná dvojka až tak ústredná nebola, pretože na vlastný film dostávali trochu málo priestoru, ktorý zaberala hromada ďalších, mierne nudných postáv, ku ktorým si do konca nejak nedokážete nájsť cestu. Ako animák pre deti ok, nenudí, zabaví, vizuálne uspokojí, no v závere nič nepovie ani nič po sebe nezanechá. Ratchet and Clank je dobrým, oddychovým animákom viac menej pre deti, no vhodný by bol ako príbal k nejakému novému dielu hernej série. Ako film, ktorý má brázdiť celosvetové kiná, toho potrebuje ešte veľa.(28.8.2016)

pro fanouška herní série je to spíše zklamání ..(29.12.2016)

Je to příjemná podívaná na kterou se dá koukat.(13.4.2017)

• spoock

Pekna grafika a animace, ale strasne nezazivny dej.(19.8.2016)

<< předchozí 1 2