Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Illy

Na policajta tě nechtěli, tak jsi šel dělat kuchaře, viď? Zepředu teplo, zezadu zima a v hlavě kouř. Aneb jak nasrat kuchaře. K filmu. Hezky se na to koukalo, ústa se plnila slinami, žaludek samovolně pracoval a snad se zrychlila i peristaltika střev. Ale to u každého lepšího kulinářského pořadu. Alespoň u mě. Na film příliš dlouhé, s trochou vaty, o předvídatelnosti nemluvě. ()

JohnyD

Aj na ten presladený záver ide o najpohodovejší film tohto roka. Pred filmom odporúčam sa poriadne najesť, alebo mať aspoň plnú chladničku, nakoľko po zhliadnutí dostanete obrovskú chuť na niečo skvelé. ...on my way to kitchen 8/10 ()

JK-Stinger

Favreau je můj oblíbenec, ať už jako herec, nebo režisér, a tohle se mu opravdu povedlo. I to, že si s ním rádi zahráli hlavní postavy z jeho Iron Mana o něčem svědčí a osobně pořád nechápu, proč ho z Železňáka vůbec odvolali. Každopádně Chef je výborná komedie a rozhodně ji plánuju ještě několikrát vidět. ()

j0nathan

Po shlédnutí Chefa jsem měl chuť seknout z prací, pořídit si kuchyňský vůz, španěla, jezdit s ním po USA a vařit dobroty. Snímek je sám o sobě velmi příjemný a moc dobře se na něj kouká. Výborně jsem se od něj odreagoval a poté vybílil lednici. Mám moc rád filmy o vaření, kterého mohlo být ve filmu trochu více. Třeba by se člověk i něčemu přiučil. Palec hore pro Jona F. ()

Raimok

Film, kde nejde o žádnej hlubokej příběh a není v něm nic převratnyho. Sálá z toho ale taková pohoda, že dokonalou zápletku ani čekat nebudete. Navíc tolik skvělých herců bych v takovym filmu rozhodně nečekal. A to jídlo...73 % ()

Hepy13

Zase tak trochu jiný film o kuchařství. Pod kompletním dohledem (režie, scénář, hlavní role) Johna Favreaua. Z téhle letní pohodovky na vás bude pálit jak slunce, tak i chuťové buňky. ()

majec4

Velmi pohodova komedia. Nabila ma celkom pozitivnou energiou, aj ked minimalne v jednej scene to nebol uplne pozitivne naladeny film. Kazdy kto to videl vie o ktorej scene hovorim. Inak ma to velmi bavilo. Mozno je to tym, ze som nevidel nic kvalitnejsie za posledny rok, ale pocitovo sa mi to fakt pacilo. Je to kus naivne, ale komedie proste take byvaju. Favreau bol sympatak, tu kucharcinu som mu uveril. A ten roadtrip cez kontinent bol mily, nemam dovod nedat plny pocet. ()

TheSpearCZ

Výraz "kuchařský rodinný film" nebylo nikdy silnější. Parádní pohodová atmoška se suprově vybraným hereckým obsazením a s velkou chutí zdlábnout nějakou tu prasárnu. Jon Favreau, dámy a pánové. Čisté 4* ()

nonick1

Podivný a nijak moc zábavný filmový kočkopes, v jehož první „filmovější“ polovině, odehrávající se v restauraci, se jako návnada pro přivábení divácké pozornosti  krátce mihnou Dustin Hoffman, Scarlett Johansson a Robert Downey Jr., aby se film ve své druhé polovině, zbaven všech výše zmíněných filmových stárs, změnil v jakousi road movie s pojízdným stánkem, či spíše doku reality show ála Objevování chutí s Gordonem Ramsaym – dokonce s texaskou účastí skutečného „Mistra barbecue“, Aarona Franklina. To vše rámováno vlezlým, nepřehlédnutelným až neodbytným product placementem provozovatele jedné ze sociálních sítí a zakončenou kýčovitým Disney® happy endem. S bídou jedna hvězda za slušnou kameru a pochoutky, které tu a tam zabrala. ()

Jaroslaf

Chápu, že měl Favreau samozřejmě potřebu k sobě narvat pohledné ženské tvory, ale Sofía Vergara se k němu teda hrubě nehodila a měl jsem i problém uvěřit tomu, že někdo jako ona by byl schopen a ochoten pracovat v pojízdném bistru, a Scarlett Johansson je samozřejmě absolutely out of his league. Film je to zajímavý a rozjetý, ke konci je ale už přeslazenosti a amerického snu trochu příliš, a neustálá propagace twitteru tomu také nepomáhá a nutí se zamýšlet jestli náhodou film nevznikl za spolupráce s Elonem Muskem. ()

warrenur

Taky mily naivny rodinny filmik o kucharikovi, nic viac. Herci fajn, odvijanie deja je od zaciatku jasne uplne kazdemu. Pokial toho varenia v telke nemate dost, kuknite si toto a pri tom sa riadne "zdravo" naladujte. Cajicek, ktory mozno niekokmu pohladi dusicku, za mna vsak slabsi priemer. ()

Wardan

Velká pohodovka. Zatím asi největší pohodovka roku a s chutí zahrané a zrežírované. Jen mě trochu štval pocit, že se Favreau snaží vtlouct do hlavy tvrzení: "Kovbojové a vetřelci nebyla moje vina, ale může za to zlé studio, které mrzačilo mojí kreativitu." Ale Chef je fakt chutný kousek. ()

heihatchi

Když jsem se podíval na herecké obsazení, tak jsem zajásal. O to pak bylo bolestnější zjištění, že mí oblíbení herci se tam objevili jen na pár minutek. Škoda no... I tak ale film bavil a pěkně se u něj odpočívalo. Vytknul bych snad jen konec a toho přesocializovanýho kluka. ()

Martyr

Presne ten pripad ked prekladam film nejaky ten den v sufliku, uvazujuc ci ho nevymazem kvoli malemu hdd a ked uz mi fakt nic ine nezostava a zo zufalosti ho pustim, zerem kazdu jeho minutu. Velmi pozitivna zalezitost...lepsie pozerat najedeny. ()