Bones Conway a Jack Kaufman jsou dva mladí prodavači v obchodě s elektronikou. Víc než o kšeft jim jde o to, aby se nenudili. Když se jim ale podaří rozbít 21 televizorů "jednou ranou", je rázem po zábavě i po zaměstnání. V náborovém oddělení americké armády je zláká možnost stát se vcelku dobře placenými žoldáky - takže vzhůru do výcviku a pak si budeme žít! Budíček! Nastoupit! Poklusem klus! K zemi! Vztyk! K zemi! Nečekaný dril, povinnost poslouchat nesmyslné rozkazy despotické poddůstojnice, ztráta vlasů i svobody - to vše nutí naše dva kamarády hledat protizbraně. A tak "švejkují", jak se dá a plní rozkazy tak horlivě, že je ohrožena jejich vlastní armáda víc, než záludný africký nepřítel, proti němuž byli nečekaně nasazeni. Když se jejich povedená četa čističů vody ztratí v poušti a je odkázána sama na sebe, stane se zázrak: kulky najdou správný směr a s pomocí velblouda je dosaženo triumfálního vítězství! A cesta k vysněné "výslužbě" v potrhlé restauraci je otevřená. (oficiální text distributora)

JohnSmith odpad!

Myslím, že to je jediný film se Shorem, který jsem viděl a nemám zájem se na další koukat. Je top neskutečná píčovina a Shore je tak strašně nesympatický, že mi z něj bylo špatně. ()

3 AM Code

Ale jo.. tech 50 % proc ne. Ve vsech ohledech prumerna komedie o parte mladych existenci, ktere dostaly geniani napad, jak si trochu bez namahy privydelat: prihlasit se do pomocnych sboru strycka Sama (podobnost s PTP neni nahodna). Idilku samozrejme zbori mensi obcanska valka kdesi v Africe - takze hura do ostre akce (ostre zhruba na urovni tupeho otvirace na dopisy). Nasleduji presne v tomhle poradi (POZOR SPOILER): radosti a strasti zivota v pousti, roztomily velbloud, upadnuti v zajeti dabelskych lybijcu, uprk ze zajeti dabelskych lybijcu a konecne hrdinne zniceni SCUDu dabelskych lybijcu za pomoci roztomileho velblouda. Jako naborovy material USMC s cilovou skupinou "jesle a skolky" dokonale. Jo este musi ohodnotit herecke vykony.. hmm.. roztomile civilni? ()

Paity

Není nic krásnějšího, když ve filmu, do kterého je obsazena dvojice pitomců a rádoby komediantů Pauly Shore a Andy Dick, vidím závěrečné titulky. ()

Vejrrr

I takovýhle ulítlosti jsou někdy potřeba.. Dva maníci co hledaj práci, kde nic tu nic... Zkusej to v armádě. Komedie je to povedená a z fajn prostředí. ()

Sgt.Cliffer

Naprosto uhozený počin. Viděl jsem to náhodou, ale nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Hlášky a i předvídatelný situace byly vyvedeny neočekávaně dobře. Závěr samozřejmě slaďárna, ale ty 3* tomu dám. ()

Gloster

Nedokážu si představit, co ze všech slovních hříček zbylo v češtině, ale v originále se na to dívat dá. ()