Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

dr.slam odpad!

Nooo tak jsem si myslel, že Kameňák a jemu podobné, třeba Jak se krotí krokodýl atd.. je dno českého filmu, ale ouha jak jsem se strašně pletl :-) Tahle sračka naprosto vede :-) :-) Náhodou jsem viděl asi 15 prvních minut v telce a málem letěla z okna :-) :-) ()

Mermaidee

No, co k tomu říct. Obsadit známé neherecké tváře jen proto, že... no já vlastně nevím proč, asi kvůli vzhledu a popularitě, že jo... tak tady máme ukázkový příklad toho, jaká je to blbost. Umět hrát totiž pořád ještě zabírá líp. Talentovaná ne-úplně-kráska tu femme fatale nakonec stejně vystřihne tak, že jí věříte. A u chlapů platí totéž. A teď k věci. O tom, že všechny vztahy ve filmu byly ploché a bez života se rozepisovat nebudu, to by bylo na dlouho. Takže vyzdvihnu jeden jediný okamžik v tančírně, kdy hlavní pár konečně spolu, v pozadí zní Mandy, Filip Alžbětu zatočí, přitiskne si její ruku na bok, podívá se dolů a... usměje se. Jedinej upřímnej okamžik. V tu chvíli to konečně seplo a já se na pět vteřin zamilovala. Jinak kamera emoce úspěšně pohřbívala tím, že byla úplně jinde, než by být měla. Na konci si dají pusu jako manželé na zlaté svatbě a je to definitivně pryč. Za ten okamžik hvězda k dobru. Škoda promarněné příležitosti. ()

ceduard

Z osmdesátek má David úctyhodnou zásobu ostalgických hitů. Stačilo je splácat dohromady s minimem mluveného textu. To se ale kupodivu nestalo. Pár starých písniček tu sice je, ale většinu songů nikdo nezná, a hlavně se tu blábolivě, bez hlavy a paty žvaní. Chápu, že David nechce žít jen z minulosti, ale zde coby producent spoluvytvořil jeden z nejvíc uspávajících filmů, jaké jsem kdy viděl. Nijak mě to neuráží, ale je to prostě strašlivě nudné. ()

vlcekmirek odpad!

Vypadá to, že náš největší chyťmejkr Májkl Dejvid potřeboval vypucovat šuplík s uloženými nepoužitými HITY a bylo mu to líto jen tak hodit do hajzlu. Tak zapřemýšlel, jak tohoto materiálu využít a případně ho ještě i zpeněžit, no a nepřišel na nic blbějšího, než z toho udělat muzikál. Když to vycházelo dříve, proč ne teď, že? Bohužel, pan Pergner už mu scénář, který by měl aspoň trochu hlavu a patu, napsat nemohl, tak to celé nechal na kolegovi Halíkovi. Jenže když není scénář, není o čem hrát. Já už půl hodiny čumím na něco, z čeho nejsem ani trochu moudrý, protože jsem zatím nepřišel na to, o čem to je. Teda ne, že by staré Diskopříběhy byly Bůhví jak skvělá dramatická veledíla, ale ve srovnání s Decibely lásky se v jedničce i dvojce od začátku něco dělo a mělo to spád. Asi fakt stárnu, páč tohle asi fakt nedokoukám. Abych zjisti, o čem to je, musel jsem si přečíst popis děje na ČSFD (né, že by mi to ten děj nějakým zásadním způsobem osvětlilo...) a po pravdě nevidím důvod se dívat do konce. ()