Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

jabba odpad!

Myslel jsem si, že bych nedokázal dát filmu číselné hodnocení nebo napsal komentář aniž bych ho viděl. Ale pro jednou s chutí udělám výjimku a napálím odpad. Hlavně proto, aby už se ten deformovaný prasopes a perverzní hříčka přírody vyprodávající Lucerny NIKDY NIKDY opakuji NIKDY ani nepřiblížíl k médiu zvaném film. ()

bloodcountes odpad!

tomuhle filmu musím dát odpad už jenom z principu, přičemž mě ani na sekundu nenapadlo se na to podívat. Roky rozhlasové šikany Michalem a Davidem, to dětské trauma se prostě nedá zapomenout a tak si ted aspon takhle s chutí zchladím žáhu. ()

Harapes

Film Decibely lásky je špatně natočený. Úvodní desetiminutovka kde se prolíná několik scén, které divákovi pomatou hlavu, protože vůbec na sebe nenavazuji. Až postupně se prolouskavame dějem, co nám to vlastně tvůrci chtějí říct... A řeknou toho bohužel velmi málo. Ani ta muzika film nepodrží. Chvílemi mě dokonce byla i na obtíž. Film má spousta mínus. Slabý scénář, strašný střih a herce neherce, kteří jsou spíše obsazovani kvůli své vizáži než hereckému umění (sl. Svoboda ). Není to dobrý film, ale i tak to nemohu považovat za odpad filmových dějin. Cílová skupina diváků se určitě najde a film oblíbí. ()

Asmodin

Jediné dobré je na tomto filmu jen to, že se natáčel v Plzni a můžeme tu vidět plno míst, kudy běžně procházíme. ()

peetriss

Hloupoučká, primitivní a zcela zbytečná snaha Michala Davida o navázání na zlaté časy, kdy jeho Discopříběh plnil kinosály socialistického Československa. Dle očekávání se nepovedlo, byť je to vlastně film docela neubližný. ()

suzanne1997

Tenhle film se hodí na klidný páteční večer, kdy jste unaveni z celodenního běhání a nechce se vám přemýšlet nad dějem. Nemůžu napsat, že jsem se od první chvíle bavila a že tenhle film naprosto překonal všechna má očekávání, ale něco na něm bylo, děj ve kterém se vzájemně doplňovaly tři generace mi v žádném případě nepřipadal nudný. V tomhle filmu šlo o to ukázat, že všechno se dá napravit a nic není tak strašené, jak se na první pohled zdá. To vlastně ukazují všechny tři generace a právě tohle bylo to, co se mi na celém filmu líbilo. Děj byl navíc doplněn skvělými písničkami a musím říct, že na to, že se jedná o český film jej zpracovali velice dobře. Psát tady, proč byste tenhle film měli vidět je naprosto zbytečné, protože věřím tomu, že polovina lidí, kteří tady tenhle film hodnotili jej ani neviděla. ()

mira007

Netrpím averzí na Michala Davida, a kdyby se natočilo něco podobně svižného jako Discopříběh tak mu budu tleskat. Jenže v tomhle filmu plném naprosto podprůměrných písniček krom asi dvou melodičtějších to je bída. Pokud bych točil film s písničkama Michala Davida, tak bych tam nacpal všechny jeho hitovky včetně Decibely lásky, která v tomhle filmu zazní jen na pět (!) sekund. Co se týká děje - nula. Jednomu klukovi se líbí jedna holka, dva důchodi vzpomínaj. Nic víc. Dialogy: polovina jich je vzpomínání a sentiment typu, tenkrát když jsem byla mladá a to byly časy. Herecké výkony dejme tomu, ikdyž opuchlý Hrušínský trochu ztratil kouzlo kominického učně. Velké zklamání a nezachrání to ani celkem hezký holky. ()

Cement73 odpad!

wtf ?!? toto čo už bol za grc ! Po pár minutách som už odchádzal od tv do záhrady až som nakoniec videl v podstate len útržky. Ale aj to bolo tak zlé, že neviem nájsť správne slová na takú katastrofu. Vrcholne, ale úplne vrcholne nechutní a nesympatickí Hrušínsky nejml. a ml. Obidvaja by mali v budúcnosti hrať tak maximálne zombie v Walking Dead (bez maskovania podotýkam...). Absolútne zaslúžený odpad: 0% ()

lukano

Příběh žádný, tak že dějově nuda. Dávám dvě hvězdičky pouze za hudební doprovod. Celkově je to zklamání. Myslím si, že za tu dobu mohli přijít s nějakým příběhem. Času na to bylo dost. Dyť Discopříběh 2 byl natočený v roce 1991. Osobně bych taky angažoval některé další herce nebo herečky z Discopříběhu. Některé jsem nedávno viděl v telce a vypadají dobře, některé dokonce ještě zkrásněly. ()

adelina8

Nic jsem od toho nečekala, ale aspoň ten děj tam dát mohli... Směs několika příběhů, které postrádají souvislosti a vlastně i konec. Nejhorší na tom je, že nejlepším hercem byl fotbalista Horváth. ()

arcticsky

Hrušinský nejml. zde opět dokazuje, že jeho volba obživy v podobě prodeje ponožek nebo v čem to vlastně podniká byl ten nejlepší nápad v životě. Výkon Romana Vojtka také nezklamal - stabilně děsný jako vždy. A rozhodně v tom nejsou osamoceni. Tolik amatéřiny! A k tomu nemožné kňourání Mišky D. Bodík za Janžurku, srandovního Horvátha a neodolatelně sebeparodického Karla G s kytarou v závěru... ()

nonick1 odpad!

Chtělo by se procedit skrze zuby: Kurv@ Halík..! Kvalita českých filmů je čím dál niŽŠí, NIŽŠÍ!!! Neboť jde o další naprosto zbytečný filmový propadák s panoptikální hereckou squadrou, které vévodí Janžurka s vizáží Jokera, dále nestárnoucí diblík/doktorka/dancing queen, jejíž obsazení zaručuje pro každý film „smrtící polibek“, reklamní konsolidátor půjček coby konsolidátor půjček a jako bonus překvapivě herecky zdatná bývalá kopačka coby kápo plzeňských metařů. A na závěr... sám božský Kája! Ani to však film neodpíchne ode dna, kde se v bahně českých filmových rybníčků poslední dobou tlačí čím dál více podobných počinů. A jelikož se (s ohledem na českou filmovou bídu) zdá, že brzy nebude stačit ani Bezdrev, je načase začít napouštět Orlík. ()

Bozvav

Navzdory plejádě účinkujících hvězd příšerná blbost bez myšlenky a vkusu. Nemám nic proti Michalu Davidovi, ale tohle je děs. Jednu hvězdu pro Hrušínského nejmladšího za ani nevím co, ale vypadá u toho dobře. ()

Olík

Šedesátýprvní nejhorší film historie (v době psaní mého komentáře).....ano, vlastně proč NE!!!!! Tohle je fakt hodně nepovedená záležitost.....krok nazpátek do časů, kdy prominent předešlého režimu seňor David převzal vládu po dinosaurech.....a ještě ke všemu krok do louže. David (Co více dodat), Vondráčková (ta holka se měla narodit o 30 let dříve, to by si čvachtala), nejmladší Hrušinský (zřejmě pan herec po dědečkovy), Cíl (jeho filmové kroky začínají připomínat ty Filipa Tomsi), režie, produkce, scénář, hlavní nástěnkář Miloslav Halík (desítkami snímků otřískaný rutinér)....má cenu pokračovat? Víte co je na tom všem úplně to nejsmutnější (pomineme li, že jde o skutečné dno tuzemské kinematografie)? Nejsmutnější je fakt, že co se týče hereckého projevu, tak nejlépe se presentuje bývalý profesionální fotbalista Pavel Horvát....a to je na zamyšlení! ()

MickeyStuma

Původně to měl být ´Discopříběh 3´. Ten po mnohaletých problémech nevznikl a tak přišla náhrada. A zoufalá náhrada. Avizovalo se, že to bude opět film s písničkami Michala Davida. Doba 80. let je však už spoustu let pryč a to, že měl Michal David na svých koncertech narváno a že muzikál ´Děti ráje´ měl ohromný úspěch ještě neznamená, že se stejně povede i filmu. A samozřejmě nevedlo. Jenom od Michala Davida tu písničky nejsou. Český film a opět se tu několikrát zpívá anglicky. Od písniček v podstatě jen úryvky, scénář téměř bez děje, absolutně bez humoru a bez logiky. Chybí tomu živost a patřičný švih, takže opět český film, který se táhne. Příběh o dvou zamilovaných lidech? Dobrá, ale proč jejich konečné vzplanutí připomíná ´Hříšný tanec´? Pak už to vypadá, že se to tvůrcům nějak vymklo kontrole a jakoby točili úplně jiný film. Přítomnost Karla Gotta a jeho duet s Ivou Janžurovou budiž naprostá zbytečnost. Co k tomu dodat. Na film sice přispěl Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie, ale stejně, jakoby tomu peníze chyběli. Ještě že nevznikl ten ´Discopříběh 3´. To by těm dvěma filmům pověst jenom pošramotilo. ()

Ozzy2

Proč to tu hodnotíte, když jste to vůbec neviděli?A pokud jste to viděli a dáváte odpad, jste sami odpad, protože když nesnáším Davida a vím, že jeho cílová skupina byly holky v pubertě, tak asi budu očekávat, že film není pro mně a vůbec do kina nepolezu! Viz Bloodcountes-a 80% příspěvků je pávě takových.Neviděl jsem, ale z principu....ty wole, já se domníval, že když nevidím film a hodnotím, je to hrubé porušení pravidel. Nebylo to tak strašné, ty třči hvězdy tomu klidně dám.Pavel Horváth překvapil, možná by si mohl zahrát ještě v něčem.Nejhůř hrál překvapivě Rudla Hrušínský nejmladší Mistr Karel Gott, ten by fakt neměl vůbec hrát.Ani ve filmu,ani na kytaru ()