Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

Jansuper odpad!

Ačkoliv sem opravdu hodně přemýšlel zda z milosti nedám jednu hvězdu tak sem se nakonec rozhodl pro odpad je mi to líto ale fakt to byla taková otřesna nuda, dit se tam skoro nic neděje ten děj je úplně na píču já ho vůbec nechápal a těšil sem se na to jak v průběhu filmu tam budou do děje hrát písně od Michala Davida tak jako v discopřiběhu ale bohužel ne, jednou tam hrála v průběhu děje kousek písně Michala Davida žít tak jak se má a pak už jen na jednom jeho koncertu v tom filmu. Chci říct že to není nic proti Michalu Davidovi, jeho písně i jako člověka ho mám velmi rád a mám velmi rád filmy kde sou jeho písně ale tady se to prostě opravdu nepovedlo sem nasraný na pana režiséra který udělal Michala Davida jako reklamu na tento otřesný film. Nudou sem to skoro nemohl dokoukat a ani nechápu proč se to jmenuje decibely lásky. No upřímně jednoduše a na rovinu, snad nejhorší český film co sem kdy viděl, ne li opravdu nejhorší český film ()

TomKey odpad!

Já bych to zařadil do kategorie: Všichni musí platit složenky. I takový Michal David, nebo Roman Vojtek, ba i Lucka Vondráčková. Takže z tohoto pohledu je vše OK, zaplaceno dostali. Ale film to nebyl, bohužel. Spíš takový delší díl Ulice, kde se občas zpívalo. Vzhledem k tomu, že tady opravdu "nebylo co hrát", všichni se tohoto kréda drželi, a snažili se chovat "přirozeně". Ubohý divák ovšem během sledování tohoto výtvoru musel vytrpět víc jak v křesle u zubaře. Zvláště závěrečný duet Gotta s Janžurovou coby oslavná píseň stáří, aspiruje na zařazení do kultovní audio kolekce Na české svatbě XX. Jediný klad tohoto díla spočívá v použití (namísto klasické dějové zápletky) "cimrmanovy dějové rovnoběžky", díky které dokáže divák odhadnout následující děj ihned po představení postavy. Pokud se ještě rozdává Plyšový lev, tak tenhle bude minimálně dvoumetrový. ()

avatarak393 odpad!

Tento film narozdíl od Discopříběhu nemá ani náznak příběhu, a celkově tak nějak děje. Jediné, co jakž takž vyzdvihuje tento film tak je Pavel Horváth a jeho vtípky. ()

PavelKral odpad!

Tristní, mučivý zážitek.... Pane Štancle už se na to vyserte, ten disco motor máte už opravdu zadřenej a pan Halík měl radši zůstat u vexlu a dál radši "votravovat s ňákejma falešnejma dolarama..." Myslím, že oba žijete nějakou zašlou slávou.... ()

karelhura

Nikdo ba ani za prachy by mě nedonutil na to koukat a při tom poslouchat ty sračky normalizčního hitmakera. Je mi líto lidí co za to platí nebo poslouchají tu skvělou muziku a dovolí těm kulturním parazitům přežívat. ()

Pcermis odpad!

Film krásně vystihuje co si jejich tvůrci myslí o divácích co na filmy tohoto typu chodí. Naprosto bezpáteřní patos který bych aplikoval jako trest v nápravních zařízeních a velmi mi je líto herců typu Hrušinských, Janžůrové že své herecké umění propůjčí filmu o ničem s písničkami nejhoršího hudebníka naší doby. Jen škoda že to nedělal ještě Troška ten by to posílil ještě o level hnusu a nevkusu víš. Film jsem sice nevyděl takový masochista nejsem ale ukázky a vyprávění jiných bohatě stačí abych si mohl vytvořit názor. A upřímně mi je líto všech kterým se toto bude líbit. ()

skromna

Odpad? Možná by všichni, kdo tomu tuhle nálepku dali, měli jít na brigádu do technických služeb, a měl by jim šéfovat Hrušínský s Horváthem :-) Původně jsem dala dvě hvězdy. Za Plzeň ve filmu a za Horvyho vtípky. Ale přidávám další dvě za ty negativní kritiky tady. A stejně si myslím, že to z vás kritizujících tak půlka neviděla :-P ()

saafi

Musím říct, že po přečtení kritik jsem se rozhodovala zda vůbec jít, ale jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Byla to taková oddychovka a rozhodně to není odpad! Jo pravda, že děje tam moc není, ale rozhodně film neurazí. Ráda se něj podívám znovu až bude v televizi :-) ()

Brroma

Rozhodla jsem se, že se dnes přesvědčím proč má tento film 10%. A vážně to netuším, protože 10% je až moc. Příběh žádný. Nikdo kromě Alžběty neumí zpívat. A kromě Ivy, Rudolfa a Romana ani hrát. Dobré byly ještě skoky Filipa a Horvát. ()

perteus odpad!

Ooo decibely hrůzy ooo to bylo zoufale. A neb. Michal David vzal všechny své nové ploužáky, které pořádně ani neznáte a místo pořádné disko hudby je to utahané, ubrečené, rádoby filozofické a neskutečně hnusné. Ani Kája to nezachraňuje. Smutné je, že jediný šmrnc to má v okamžiku, kdy nehraje hudba Michala Davida. A prosím, já mám rád staré disko hity Michala Davida. Čekal jsem nic, ale i to jsem čekal hodně. ps: Decibely lásky tam zazní přesně na 3s a to v podobě, jaké jsem je parafrázoval v úvodu. ()

JohnnyV odpad!

Diskopříběh byl takový originální, vtipný a měl i zápletku. Hlavně výborně zahrál Ladislav Potměšil. A co si budeme nalhávat, tehdy v 80. letech Davidovy písničky jaksi neprovokovaly. Zato dnes...to je jak s Vondráčkovou...Hanba blejt a vystřízlivět. Chtěl bych vidět ty odvážlivce, co to viděli až do konce. ()

jerzy1976 odpad!

K filmům, jako třeba Kameňák bývám shovívavý, ale tady jsem jen nevěřícně zíral. Divně sestříhané, skoro žádný děj, nejhumornější leda tak Pavel Horváth. Takový Discopříběh je proti tomu veledílo. ()

boyRT

To že jsem to vydržel v kině je jen z toho důvodu, že mi bylo líto vyhozených peněz. Bez hlavy, bez paty. O čem ten film vlastně je? A ta jedna hvězda je pouze za nostalgii Diskopříběhu. ()

DavidAAAA

Nepochopil jsem o čemto vlastně bylo. Vysloveně nuda ne, hrůza snad taky ne, kdyby tam byl Bobr častějc,byla by to fajn komedie. Ale jakmile Bobr zmizel ze scény, tak o ničem. A ještě Gottova vložka je solidní. A to je asi tak všechno, co o tom můžu říct. ()

DavidKovar

Ani nevím, jestli sem mohu psát, protože jsem film neviděl. Viděl jsem pouze upoutávku. Smaotná upoutávka je tak hloupá a závěrečný rozhovor Hrušínského , Janžurové a Kopty je tak bezduchý, že asi tuším jakých kvalit dosáhne film jako celek. Film na němž je nejlepší hudba Michala Davida asi opravdu neshlédnu. ()

fibur84 odpad!

Čekal jsem, že to bude hrozné, ale ten film byl ještě horší. Nejhorší film, co jsem viděl, za posledních několik let... Ten film měl vše, co film nemá mít! ()