Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

Vampira

Je to opravdu tak blbé jak se všude píše a důvod, proč nedávám odpad je za a) Pavel Horváth, za b) fakt, že si tuto kategorii schovávám pro opravdové nechuťárny, tohle je jen blbý. ()

Pohy

Naprostá katastrofa!!!! Ani nemá cenu rozepisovat důvody proč se mi to nelíbilo, bylo by to na velkou slohovku. Ale i přesto jsem tento film hodnotila jednou hvězdičkou a to kvůli Horváthovi. ()

JJ21 odpad!

Bez děje, bez návaznosti, bez myšlenky ... muzika dobrá, ale ty idiotské texty! I FUJ! BrianStorker to vystihl úplně přesně. Jen Horvymu jsem toho jeho popeláře věřila. Ještěže v kině měli popcorn. :-( ()

Beliel odpad!

Sečteno a podtrženo. Kolotoče na scéně aneb Michal David. Hrušinský po Discopříběhu opět ukazuje, že i po třiceti nebo kolika letech je vlastně cool, všichni jsou happy a ve finále vlastně ani nevíte, kdo s kým tam je, kam se ubírá nějaký příběh (je tam vůbec nějaký?) a do toho musíte dokolečka poslouchat jak někdo zpívá "oplodňováky" Michala Davida. Paní Janžurová, co Vás vedlo k tomu se do toho "filmu" namočit? Horváth jako popelář...Kam spěje naše kinematografie, kam? ()

Contti

Začít s hodnocením tohoto filmu je především změnit úhel pohledu. Tento film není klasickým filmem s úvodem kde jsme vtažení do děje pak dramatická zápletka se šťastným koncem, ne že by ten film končil nešťastně. Byl to první film, který jsme kdy viděl a od kterého jsem nic nečekal, když nic tak myslím vůbec nic. Jen jsem se koukal, koukal očima jednotlivých postav tedy očima scénáristy a režie. A myslím, že jsem našel, to co tím tvůrce chtěl sdělit. Velikost, sílu a zároveň pomíjivost běžného okamžiku všedního života. Bylo to jako by člověk mohl vnikat do mysli kolemjdoucích lidí a prožít s nimi běžný den. Rudolf Hrušínský nejmladší ve výrazu své tváře vzpomínal na svůj Diskobříběh, téměř mi připadalo, že se nostalgicky ohlíží do minulosti. Pak ta skvělá scéna – večeře pod stromy v podání Ivy Janžurové a R. Hrušínského, skvělá kamera, odvedla parádní kousek. No a nemohu nezmínit setkání dávné lásky v podání Karla Gota a Ivy Janžurové. Splnění jejího celoživotního snu, setkání se s dávnou láskou, která se záhy opět vytratila v běhu všedního. Budu tedy vzdorovat všeobecnému hodnocení a dávám velké plus právě tou zdánlivou všedností a neuchopitelnosti. ()

Ron_F odpad!

Divák lačnící po informacích se určitě před návštěvou kina od samotného Michala Davida, poskytujícího rozhovory o tomto filmu do různých komerčních médií, dozvěděl, že film nenavazuje na původní Diskopříběhy. Kdo tedy doufal, že se film ponese v podobném duchu, duchu možná přízemní, ale vtipné komedie plné líbivých písniček, byl na omylu. Po neustálém odsouvání natáčení z důvodu nedostatku financí by se dalo očekávat, že tvůrci chtějí udělat film zodpovědně a plnohodnotně. Po původních Diskopříbězích nezůstala ani památka, to je pravda, bohužel vytratil se i humor, nové písně i děj. To že ve filmu opravdu není příliš míst, kde by se divák zasmál, je neblahá skutečnost, daleko horší však je, že film nemá děj, ani zajímavé postavy. Do konce filmu není jasné, čí příběh měl být tím stěžejním, postavy jsou ploché a nezajímavé. Jsou na tom čeští herci opravdu tak finančně špatně, že i herecké legendy jako Rudolf Hrušínský ml. a Iva Janžurová sáhli po tomto počinu? Za vše mluví fakt, že možná nejlepší komický výkon podává neherec Pavel Horváth, zatímco nostalgické přemítání Hrušínského a Janžurové byla velká nuda. Ani bych nechtěl vidět, jak vypadaly dialogy těchto dvou postav, než je sama Janžurová přepsala a být paní Janžurovou, tak bych o svém scénáristickém debutu raději pomlčel. Další negativní věc byla ta, že byť je film dítětem Michala Davida, David se neobtěžoval napsat do filmu nové písničky. Drtivá většina písniček byly ty, které mnoho a mnoho let zpívá na svých koncertech. Po zhlédnutí rozhovorů se slavnými osobnostmi, které navštívili slavnostní premiéru a následně film vychvalovali až do nebes, si říkám, že jim ta slova musela hodně drhnout mezi zuby a jejich chvála byla pouze laciným gestem, aby neurazili svého kolegu. ()

xray0045 odpad!

Je to naprosto neuveritelny film. Naprosto neuverite, ze jste ho videli dobrovolne. Tohle se fakt nepovedlo, je to neco jako Bezdruzice s hudbou, ktera mimochodem neni nic moc. Zadny pribeh, zadny drajv, zadny emoce, proste tomu chybi uplne vsechno. Jeste se zkusim zhulit a pustit si to znova, treba zaziju poradny kopanec. U filmu suda a licha to fungovalo tak mozna i u decibelu lasky. ()

Stehno89

Dvě hvězdy, jedna za Horvátha, jehož herecký přednes byl nejlepší z celého filmu (fotbalu nefandím). A druhá za Plzeň, protože bydlím kousek... jinak bych celý film stál za :poop:. Ještě že jsem na to nevytáhl naše do kina. ()

Martin29

Tak , abych byl soudný (nepatřím mezi ty co tomu dají odpad aniž bych to viděl což bude nejspíše 70 procent hodnotících a nedám tomu odpad ani proto, že tam jsou písně Michala Davida) 2 hvězdy si to zaslouží. Když to porovnám například s takovými Kameňáky 1,2,3, (ten poslední jsem neviděl ani vidět nechci) nebo třeba s Muži v naději je to daleko lepší dal bych možná i třetí, ale iritovala mě tam ta plzeňská nula (čti Horváth) neměl jsem ho rád ani jako fotbalistu ( i když pojem fotbalista je možná urážka spíše simulanta co mu pískali jen penalty jinak nic neuměl) a jako herec potažmo zpěvák je ještě horší zlatá Anička Dajdo z Superstar. Když se člověk přenese přes to , že to nemá děj (v podstatě se chodí od lokace k lokaci, aby to došlo do finále) a ze začátku je to podivně sestříhané (střihače rovnou vyhodit ten by nezvládl ani vystřihovánky) tak se to dá. Písně jsou podařené a herci jsou též v pohodě. P.s. pro xxmartinxx Decibely Lásky tam zazní, ale jen konec a jmenuje se to tak protože se nedohodli na právech, aby se to jmenovalo Diskopříběh 3 ()

A161729 odpad!

Tak jsem byl zvědav jestli jsou zde diváci tak nároční nebo je film opravdu špatný. Nic horšího jsem neviděl stříhala uklízečka bez děje bez zápletky prostě ztráta času. ()

mdf odpad!

Ultra odpad,ještě,že se David nedohodl s Pergnerovou a tedy neměl práva na Diskopříběh 3,protože ty dva díly jsou z kultovní zábavy z mé dospělosti a tohle by pohřbilo všechno.Nedal bych za tenhle film ani korunu,ten film nemá hlavu a ani patu,nenašel jsem rozdíl mezi hercema a komparzem,prostě TENTO FILM JE JEN REKLAMA NA MICHALA DAVIDA,prostě je pro mě i ztráta času,tohle to psát.......... ()

les62

Už úvodní scéna s Pavlem Horváthem byla pro mne dosti hrůzná (a to pracuji jako sportovní redaktor :-)), jak říká klasik, vydržel jsem jen proto, abych zjistil jestli je druhá polovina filmu stejně slabá jako ta první. Bohužel je. ()

Falkenstein

Všichni tenhle film tady zdrbnuli, tudíž jsem čekal to nejhorší, co lze z české tvorby zhlédnout. Musím říci, že takový děs to zase není. Samozřejmě děj nic moc, ale oproti některým rádoby uměleckým filmům (říkají tomu art filmy) se na to dalo koukat. Délka filmu je ideální, žádné zbytečné dvě hodiny taky o ničem. Herecké obsazení je docela hvězdné a Pavel Horváth v roli popeláře mě pobavil. Hodně se mi líbila Alžběta Bartošová, sympatická a hezky zpívala. Při zhlédnutí tohoto snímku jsem si vzpomněl na film Kvaska a ta má 52 % a přitom je to stejný brak s jednou dobrou skladbou. ()

Maratonec

Do 40.té minuty jsem chtěl dát 3 hvězdy za nostalgii,ale pak to zabila scéna alá seriál První krok a mě došla nálada.Tak za prvé: Nechápu,proč drtivá většina filmů po 20 letech a více musejí být smutné?Za druhé:Proč chybí větší navázanost děje a vše vypadá jako varietní estráda?Za třetí: Proč celkem dobré texty nezpívá někdo s hlasem,jako tomu bylo před léty?Nebo se to dotyčným nesmí říkat,co je evidentní! No a za čtvrté:Rudolf Hrušínský nejml.-Kde je tvá energie?Nebo má patent jenom ČEZ?Trochu brzký syndrom vyhoření,jen co je pravda!Tímhle přístupem aby za 20 let začal příběh na hřbitově..A ten konec s Karlem?Tak to padá na jednu hvězdu.A nějaký pozitivum.Horváth byl nejlepší z herců.A to jsem Sparťan. ()

adinnka odpad!

Hrozně moc špatnej film! Celej film jsem čekala kdy teda dojde k nějakému ději, marně, nedočkala jsme se, poprvé dávám hodnocení odpad! ()

JerryPilsen odpad!

Absence jakýchkoli filmových pravidel.Dal jsem tomu šanci,leč marně.Chybí zápletka,vyvrcholení i logika.jediné co nechybí je Davidova hudba.a ta už dávno není to co bývala.Je na tom moc vidět,že se v průběhu produkce změnilo téma z Discopříběhu 3 na tohle. ()

AlesKrc1 odpad!

Film který je naprosto zbytečný.Pokud někdo není fanatický fanoušek Michala Davida nebo Viktorie Plzeň tak nevím proč by tohle bezduchou slátaninu měl zapotřebí sledovat. Herecký amatérismus je fascinující a dialogy o h... Tohle dílo se dá sledovat leda po rozsáhlé lobotomii mozku.Pánové a dámy zlatej tupej Discopříběh to bylo o něčem ()