Snadný prachy 3: Život deluxe

• Švédsko Snabba cash - Livet deluxe (více)

JW žije na útěku a je rozhodnut zjistit, co se stalo s jeho zmizelou sestru Camillou. Každá stopa ho stále více zavádí do světa stockholmského organizovaného zločinu. Jorge chce provést svou poslední akci – největší loupež švédské historie. Během komplikovaných příprav však potkává Nadju, ženu ze své minulosti. Současně se do prostředí vůdce srbské mafie ve Stockholmu infiltruje policista Martin Hägerström. Série událostí vede k bojům uvnitř srbské mafie, do kterých je i nedobrovolně vtažena Natalie, dcera hlavy srbské mafie. (Film Europe)

jerenymo

Nejslabší díl, který je slátaný z několika dějů. Zmateně a do půlky filmu zcela nečitelné. Hlavní postava předešlých dílů je zcela v ústraní a všeho všudy je zde 5 minut. Škoda takovéhoto finále. ()

Hapretor

Nejakčnější, nejzáživnější díl. Ale už sem se v tom ztrácel. Až na některé úplně zbytečné postavy to ujde. Taková lacinejší "gangsterka" s několika velmi povedenými momenty. (např. Hej, Pičko !!! - prásk, prásk). Co mě ale překvapilo, že vlastně hlavní postava - a to i na plakátu - vlastně nemá tolik prostoru. Vlastně byla dost vedlejší. A závěrem se jako hlavní postava ukázal ten hašišák, vlasatej, mastnej, který se nějakým zázrakem dostal do výstavního kadeřnického salónu a prodělal výcvik USA mariňáků - jak jinak si mám vysvětlit, že oddělal úplně sám dvě po zuby ozbrojené party. No, podívání dobré. Ale musí se nemyslet a jen tak koukat. Zabaví, neurazí. ()

viviak

Tak a je tu koniec trilogie. Stopaz opat dlhsia ako pri prvom filme, avšak tento krat až tak neprekazala(síce uvod mohol byt kratsi). Celkovo ešte k uvodu asi tolko, ze trochu nudil a moc ma do deja nevtiahol. Potom však od určiteho momentu to nabralo grady, tak ako predosle casti. Dejovo bola tato posledna cast este mozno o trochu lepsia ako ta prva, a zamena hlavnych postav rozhodne prospela. Najviac sa mi na celej trilógii pačila dobre spracovana prepojenost a nepredvidatelnost. Co by som vytkol, asi kameru obcas pri akcii, a niektore slabsie pasaže, hlavne teda tie uvodne. Celkovo však hodnotim velmi kladne a tato trilogia ma jednoducho niečim dostala, a som rad, že som mal možnosť ju zhliadnut na jeden šup. Cudzojazyčnosť ma tiež nadchla, kedže angličtinu pocut odvšadial, a aspon som mohol film rovno pozerat s eng subs. Co by som este vyzdvihol, je to, že v zaver každeho filmu dokazal vo mne vyvolat neskutocne emocie. Pri tomto zaverečnom diele, to o to viac plati, kedže sa dalo trochu ocakavat, že to praveze nikto z hlavnych postav neprezije, kedze cela trilogia sa niesla v znameni smrti kvoli honbe za prachmi. Nakoniec sa im vsak aj v tomto podaril twist, a aspon jedna buduca rodina to dotiahla do happy endu. Posledny vyborny aspekt trilogie, ktory ma napada, bol ten, ked sa prelinali udalosti/sceny, ktore prebehli tesne za sebou ale ich vlastne popretacali a poprepajali a doplnali. Neviem, ci som vobec take nieco doteraz vo filme videl, ale neskutocne to dodalo štavu každenu dielu. S čistim svedomim, hodnotim kazdy film a aj trilogiu 4* - 75% a dufam, že ešte niekedy natrafim na nejaky podobny filmovy zazitok, pri ktorom ani neviem presne popisat, prečo ma tak chytil, zrejme to bude autenticitou a osudom hrdinou, ktori vlastne všetci boli kriminalnici, vrahovia atd., ale na druhej strane ich človek lutoval v niektorých chvilach a sledoval s napatim ich rozhodnutia, ktore ovplyvnovali ich zivot resp ich zivotne smerovanie. ()

john.h

Celkově povedenou trilogii uzavírá nejméně povedený díl ze všech. Je to moc dlouhé a nebavily mě osudy nových nepříliš zajímavých postav. JW je maximálně upozaděn a jen dějová linka Jorgego za to opět stojí. Nejzajímavější částí filmu je příprava na loupež a samotná loupež. U té mi ale vadilo, že nebylo pořádně řečeno, jak a kde loupež proběhne, nebo jsem to nezaregistroval. Celá loupežná akce vypadala celkem efektně, ale nevěděl jsem, proč ty postavy dělají co dělají a proč v loupeži postupují takto a dělají tohleto a támhleto. Ve výsledku jsem tak koukal na dobře vydařenou loupež, kde postavy procházeli jakejmasi skladištěma, najednou prošli kouřovou clonou a najednou byly v autě na cestě pryč. Já na to koukal a říkal si, oukej, tak jim to asi vyšlo podle plánu, jak to ale kurva chtěli udělat? Trochu zlepšit tuhle část filmu a prostříhat osud Radovana, jeho dcérky a jejího nabíječe, přidat víc JWho a bylo by to minimálně na čtyři. Takhle to je taková ušmudlaná trojka. ()

pushover

Nejslabší díl trilogie, narvaný klišárnama a zmateně přepínající mezi příběhama jednotlivejch postav. Ten hepáč marnost nad marnost... ()

Shitonit

POZOR! Film obsahuje poselství! ato: štěstí lásku atak, si za peníze nekoupíš, dále: bez peněz seš v hajzlu, a dále že na každou svini se v pekle vaří voda. V podstatě jsem nevěděl, komu fandit, páč ty kurwy to natočili tak mazaně, že jsem nakonec fandil všem. Dobrá byla Radovanova dcerunka, ta s tím pěkně vyjebala, akurát mi trochu mrzí, že nakonec nejebala s Martinem. JW byl stejně metrosexuální pičus, tak mu to vlastně patří, a Chorche přes všechny ty útrapy to dotáhl k dokonalosti, takže fajjn, palec nahoru :-) to je taky pěkně vylízanej obrat, původně to mělo být jistě napříklat : Takže za tuto povedenou scénu dáváme čůráka nahóru :-) Nebo, za toto vykokotěný konečno na konci nelze než dát kokot dolů.. atpdbn. (atakpodobně) pro ty více debentní spoluopčany. Jinak tomu dávám hvězdy pouze 4, atoprotože, že třetí díl je dost chaos, vyžadovalo to soustředivost jak při šukání veverky prvněnky, a taky že ten chaotickej scénář byl zasazenej do dost depre scény. Jinak samoška že jupí...hodnotím: Čurák nahoru a čtyry koule !! P.S. smí se tady takle čurákovat ? ............ jo a jestli to někdo ( jako ten film nechápe, nelíbí atd, tak to patrně proto, že to je fááááááááááákt těžkej zamotanec).- to píšu pro ty co to nepobrali, aby si nepřipadli jak kokoti bez vijagry. Mě to taky dlouho nechtěla kebule pobrat..A pak jsem si lupnul tu vijagru.. ale to je jiš inej příběh ... ()

Pete

Tento díl, uzavírající "snadnou" trilogii, se vydává dost jiným směrem - ukazuje starou pravdu, že ani ty vytoužené prachy samy o sobě nevedou ke štěstí, ba naopak - není divu, vždyť jsou taky hodně krvavé. Už minule však bylo vše dostatečně uzavřené, a nyní už mě další trampoty starých postav nezajímaly, a ty nové mi byly teprve ukradené. Sledujeme především pro mne nejméně zajímavého Jorgeho, ten je hlavní postavou v této části, a ono si člověk uvědomí, že tomu tak bylo vlastně i v celém triptychu. Takový Radovan je mnohem lepší figurka, ale není zde dlouho, Kinnaman pak prakticky vůbec (mihne se tu jen proto, aby mohl být na plakátě). Byla zde jakási snaha o širší vykreslení poměrů v mafiánských rodinkách, ale to již bylo provedeno stokrát jinde, a mnohem lépe (např.Gomorra). Úroveň této Stockholmské filmové série jde zkrátka konstatně dolů, a tedy sláva Hospodinu, že není ještě IV.díl. ()

smith22

Třetí díl a dost možná asi poslední.Nepamatuji si jak mě bavil první díl ale oproti druhému mě tento třetí díl bavil o dost více.Chvilku sice trvá než se film rozhoupe a vtáhne diváka do děje ale i přes občas krkolomné rozplétačky příběhu mi tento třetí díl sedl – dobré akce, postavy, dobrá hudba – zkrátka docela slušné ukončení trilogie. ()

Blazis34

Třetí díl této krimi triologie mě moc nebavil. Ze všech dílů mi přišel zbytečně pomotaný a tak nějak bez většího děje. Některé postavy už nebyly tolik vidět, naopak dostali přednost jiní a to mi nepřišlo též zdárné řešení. Celkově film nebyl špatný, sem tam slušná akce avšak na víc než dvě hvězdy to nevidím - 40%. ()

blondboss

Najslabší diel trilógie. Ani nie preto, že už sa varí z ničoho, ale preto, že až príliš sa odklonil od pôvodného zámeru celej série. Kinnamana tam už prakticky nie je vidieť, aj keď paradoxne hrá hlavný prím v celom scenári a až priveľmi sa tu režisér venuje srbskej mafii. Neviem, celé mi to prišlo nedotiahnuté a určite nebol využitý celý potenciál, ktorý to malo. Aj napriek tomu Snabba Cash považujem za jednu z najlepších akčných sérii súčasnosti, čo sa týka európskeho filmu. A Nadja mala nádherne mrazivý pohľad. 65 % ()

DonBraso

Snabba cash jako trilogie uzavřena a ač u všech dávám slabší čtyři,pořád tenhle díl je pocitově o prsa korejský běžkyně nejslabší. JW je tu vážně do počtu, aby v závěru twistnul příběh. Je tu už dost skoků s postavou o parník dál a logika občas díky tendenci se blížit do finále nezná hranice, přesto Jorge byl ten, kterýho už ve dvojce mohl a třetí díl je jen jeho. Samozřejmě je tu i Naty a Srbské žebírko, kde to začne haprovat mezi sebou, ale tam už začínají docházet munice v příběhu a přeskočí to do akčního okénka. Všude je ve výsledku Jorge, nějaký to zaprodání a love story, která se opět vrácí na scénu. Trojka vlastně jede v pořád stejném trendu jako ostatní díly. Jejich smysl občas jde stranou, proč má divák stále koukat na úplně stejný film, kde jen dostane toho či onoho na obrazu více, než jiné postavy. Radovan si zde užil a kruh v létě ve svém hotelu někde na Karibiku může být hotov. Jo, je to nakonec málo a rozhodně Dánský Pusher, kterého bych zde určitě rád  srovnal je úplně jiná trilogie, ale i lepší. Ale co, hotovo šmitec. 75% ()

paradoxman

Všichni to chtěli a jen jednomu se to nakonec povedlo, jen jeden může být vítěz. A dokonce to byl můj oblíbenec. Už jsem myslel, že mě tvůrci naserou... Děkuji za skvělou trilogii, kterou jsem sfouknul za víkend. Jako celek jsou tyto tři fimy rozhodně na 80%. ()

kokofek

Začátek trochu zdlouhavý než se ponoříte do děje a začnou vás zajímat další osudy protagonistů.Pak už má film spád,napětí a překvapení. ()

misiaq

finale je najslabsim dielom trilogie, v niektorych momentoch je rezia uplne strnula a dejove linie su pomiesane a chyba mnoho momentov, ktore by vysvetlovali priebeh. Co sa tyka finale, je uplne banalne az infantilne a nedotiahnute. Po vynikajucom prvom dieli ide o velke sklamanie. ()

v.indruchova

Je těžké tenhle film ohodnotit. Dělala jsme k tomu titulky, myslela jsem, že to bude stačit přeložit s angl. titulků, ale ty byly plné nelogických chyb, pak mi došlo, že z odposlechu to nedám, jelikož je ve filmu ještě kromě angličtiny, švédština, španělština a srbština. Takže, pakárna jak sviňa. Jelikož je film složen z různě prolínajících dějů, které se i bijí, tak celkový dojem je taky takový zmatený. Průměr, který se snaží oslnit svoji syrovostí a násilým. Průměr. Je to hold jiné na co jsme zvyklí, jelikož je to švédský film :) ()

Mejkby

Po pravdě už to bylo maličko slabší než první dva díly. A taky jsem si celou dobu říkal, že je tam nějak málo JW-ho. Ale ve finále se ukázal :-D Dohromady hodně slušná gangsterská trilogie. ()

sonB

Trojka se po nic neříkající Dvojce zase zvedla, je tam pár střihů, které nejdou moc po logice vývoje postav, ale jako takový "HEAT pro chudé" je to velmi dobrý. ()