Film Lovci a oběti je inspirován skutečnými příběhy a životními situacemi, ve kterých se můžete už zítra ocitnout i Vy nebo někdo Vám blízký. Co máte dělat, když se ocitnete v nekonečné spirále dluhů? Jak se zbavit exekutorů nám hlavní hrdina Jakub (Martin Kraus) ukáže. Ale jak si poradit s partičkou gangsterů toho nejhrubšího zrna v čele s Jakubem Mohamedem Alim, před kterou žádný prachy neschováte? Nebo jak vyřešit podraz drsného lichváře Josefa Vrány a jeho asistentky Evy Decastelo s jejich pekelnými úroky, který naskakujou, jak puchejře v malejch botách? S tím Jakubovi pomůže mafián s ostrými lokty a neskutečně dlouhými prsty - jeho „Anděl strážný" Tomáš Hanák se svým právníkem Markem Vašutem a synem Pájou – Jaromírem Noskem, kterým kryje záda úplatný policista Zdeněk Mahdal se svým kolegou Milošem Vávrou. Tak to je hřiště, na kterém hraje Jakub hru jménem život ve stylu SEX, MONEY AND ROCKńROLL. Tedy až do chvíle než udělá pod nátlakem vymahačů krok vedle – za hranu zákona. V tu chvíli začíná jeho běh o život. Jakubovy problémy se dotknou i jeho rodičů Karla Heřmánka st. a Veroniky Freimanové. Pomocnou ruku se mu snaží podat jeho kamarádi Martin Písařík, Karel Heřmánek ml., zpěvačka EKI, raper JAY DIESEL, ale i psychiatr Zdeněk Podhůrský. A protože životní zoufalec Jakub je opravdu magnetem na problémy, sáhne si na dno i na poli lásky, a to s Nikol Kouklovou a Evou Marešovou. Tenhle film prostě jednou provždy změní Váš pohled na život! Jste připraveni vidět svět takový, jaký je? (oficiální text distributora)

LadyPupu odpad!

Námět ok, v téhle republice jsou dluhy mezi lidmi rozšířené jako mor. Ale to zpracování. Kamera zabírající převážně detaily obličeje "herců". Ty "herecké" výkony. Co to do pííííííp bylo? Kraus je herec? Je? Aha, tak to tady nebylo poznat. Přeju Marcusovi a jeho partě, aby se tímto filmem nezadlužil a pokud možno, aby už nenatáčel nic se stopáží nad 5 minut. Jo a ten závěr mi samozřejmě jako pozornému divákovi neunikl, dokonce jsem ho i pochopila. Pokud měl překvapit, nepřekvapil. ()

Johnny.ARN

Film, kde sa toho v prvej pol hodine udeje toľko, čo v iných filmoch ani za dve hodiny nie. Temné postavy, atmosféra, zákulisný biznis. Miestami som až krútil hlavou, ako je toto vôbec možné a znepokojene som sledoval duševný prerod Krausa. A čo ma potešilo, malo to okrem skvelého deja ak skvelé autá. Bolo by menej, ale na české pomery vyduchcený film, tak nadhodnotím. 4 z 5 ()

lennyd

Jakub má tak trošku smůlu. A nebo hodně smůlu. A nebo je jen prostě blbej - záleží na úhlu pohledu. Tak či onak se ocitá v situaci, kdy dluží všem a všude, jeden dluh vytlouká druhým, a za krkem mu sedí nejen banky a finanční ústavy, ale také banda různých lichvářů, mafiánů a dalších existencí. Ale Jakub má tak trošku i štěstí. Na kamarády (hlavně na svého nejlepšího kamaráda z dětství) a jeho otce, který se v podobných situacích umí orientovat, a je ochoten Jakubovi pomoci... Na rozdíl od většiny komentujících se mi tento film docela líbil - samozřejmě, člověk se musí trochu nadnést nad situaci (že je někdo tak blbej, a že většinu fíglů neprohlídne) a naopak že čirou náhodou otec jeho kámoše je multimilionář s potřebnými styky. Na druhé straně mi ale přišlo, že jako vstyčený prst (a teď nemyslím prostředníček) všem, kteří uvažují o nějaké té malé půjčičce, by to mohlo fungovat. Bavil mne docela i "akční" styl filmu, a až na poslední jednu dvě scény (které jsem tak nějak nepobral) mi to ani nepřišlo tak hloupé.. ()

Bobik9

Prosím ať Marcus Benois Tran nikdy,NIKDY, nedělá filmy! Vezmeme to popořádku. Příběh není nic strašného, celkem zábavný. Ale to zpracování! Hlavní "hrdina" Martin Kraus je totální jelito! Hrůza, nehraj! Jakub Mohamed Ali je na tom paradoxně lépe. Martin Písařík a především totální nicneuměl Karel Heřmánek mladší mi vadili na nejvyšší míru. Hudebně to není špatné. Mrzí mě, že v takovéto špatné věci se angažovali lidé jako Hanák, Freimanová, Heřmánek st. a Vašut. Nemají to zapotřebí. ()

KASUGI

Chodí Pešek po Praze, všude dluží peníze, kdo se na něj koukne, toho Pešek... mu ty peníze vrátí. Že se nějaký mladý režišér chce stát českým Guyem Ritchiem bych neviděl jako průser. Guy Ritche chtěl být zase anglickým Tarantinem, Tarantino chtěl být zase grindhouse, ale vykrádá své oblíbené filmy atd. Jsou tu horší věci. Žánrová rozplizlost je u tohoto filmu katastrofální, stejně tak kvalita kamery se tu neustále mění. Ze všeho nejhorší je ale nuda. Celý film chodí Kraus pujčovat a vracet peníze. Stačilo to párkrát na začátku. Výpovědní hodnota splní účel a můžeme se vrhnout na děj. Bohužel děj se objeví až ke konci, ke kterému se otrávený člověk prokliká přes neustálé a zoufale nudné dialogy. ()

voleman

Přiznám se, že po shlednutém traileru a popisu, který jsem o tomto filmu četl jsem čekal něco mnohem horšího. Lovci a oběti jsou celkem nevyrovnaným filmem, chvíli jde o svižný akčňák a chvíli o nudnou romantiku, která mi přišlo, že tam je jen aby film něčím zaplácli, když jim už došli nápady. Kdyby vynechali některé skutecně zbytečné a nudné scény a zkrátili tím stopáž udělali by jistě líp. Celý film je natočen hodně televizně a občas mi připadal jako nějaké amatérské domácí video. Herci hrají poměně slušně, i když mi hlavní hrdina nijak k srdci nepřirostl. Nejvíce film těží z jeho tématu, které je na české filmové poměry vcelku nevídané a místy i zajímavé. Scénář toto téma ale bohužel dost sráží a i když je příběh údajně podle skutečnosti, tak mi dost často připadal přitažený za vlasy a ne zrovna nějak inteligentní. Nicméně se na Lovce a oběti koukat dalo a to i přes zbytečně dlouhou stopáž, ne moc povedený scénář a amatérský look, který celý film provází. 55% ()

Gekacuk

Moderní pohádka o finančně negramotném českém chasníkovi, který si svou hloupostí způsobí velké nepříjemnosti. Dále zde vystupují zlí lichváři a vymahači a na druhé straně hodný ochránce-zachránce. Film je cenný kritikou současné společnosti a vážného negativního jevu-lichvy. Ovšem pouští se jen do té nejodponější lichvářské spodiny. Větší-legální firmy, které dělají podobně špinavou práci, nechává bez povšimuntí. Lepší by byl otevřený konec než pohádka. Takhle můžeme film bohužel srovnávat s Discopříběhem 2. Já bych ho raději srovnával se syrovými filmy Petra Václava. ()

netahlo

Marcus Benous Tran jako cesky (nebo snad vietnamsky?) Guy Ritchie? Tomu ja se nemuzu smat. Jedna hvezda za uplne posledni scenu a Vaclava Upira Krejciho. ()

LexBarker

Hlavní postava filmu je mně silně nesympatická,nicméně Martin Kraus se na to přesně hodí...Nejlepší scény jsou pro mě ty,kde se vyskytuje Tomáš Hanák,nebo kámo Ali :-) Marcus Tran začíná,nabírá zkušenosti,takže to zohledňuji a dávám za tři hvězdy. ()

bari68

Áno, áno (aj) taký je život. ...Námet je silný, jeho spracovanie je zaujímavé a hlavne chytlavé, dej a celý film plynie rychlo bez nejakých zásekov a pod. V celkovej forme to ale vyznieva gýčovito, naivne a je vidieť ešta mešia nevyrovnanosť tzv. režisérskeho panica. ()

klukluka

Začínající tvůrce, nízkej rozpočet. Polehčující okolnosti? Nejsou na místě. Prostě na to nemám, tak to nedělám. Jasný jak facka. A pokud to udělám, pokud si vezmu takový sousto, že tam chci drahý káry, akční scény a A (mínus) herce, přičemž jsem v branži naprostý ucho, a protože jsem poplatil ty drahý auťáky, tak už mi nezbylo na solidního střihače (například), tak musím počítat i s nepříznivou kritikou. A jestli tu máme zaděláno na nějakýho režiséra bezvadných akčních bijáků? Možná, když z toho vypadne to 'bezvadných'..? Decastelo nebude poslední nešťastník, kterej pustí pár míčů, když se v tom bude smět mihnout jeho stará... Tohle by třeba mohlo být do budoucna Marcusovo know how. Jestli se to potvrdí, tak už mu ale třetí šanci nedám. ()

vander19

Veľa som od tohto filmu nečakal, ale práve zrovna ma pochytila chuť na českú tvorbu. Film je vlastne akousi výpoveďou o našej spoločnosti, ako fungujeme, klameme a zavádzame. Autori sa snažia výstižne zobraziť ako sa časom z lovca stáva korisť a naopak. Doslova je to ako na NG WILD. Len v prevedení medzi ľudí. Nie je to zrovna najhorší film resp. zlý film, len je na škodu, že je až príliš naivný. ()

Blazin

Podle původních předkomentářů a upoutávek na film jsem příliš neočekával. Nebýt zde výhry lístků na předpremiéru :-), tak bych na film do kina určitě nešel. Nakonec ale nelituji. Po rozpačitém začátku filmu se to dobře rozjelo, Martin Kraus začal konečně něco hrát (víc než jsem očekával), Tomáš Hanák ani nemusel :-), k tomu dobré vedlejší postavy jako Jakub Mohamed Ali nebo Jaromír Nosek nebo Eva Staškovičová nebo nakonec i samotný Marcus Benois Tran, to pak i člověk přejde některé epizodní objevení postav jako je Pavel Novotný, apod. Akční scény se daly určitě udělat mnohem lépe navíc když je dělali skuteční bojovníci (ano mám na mysli to zpomalování :-)). Tento film určitě více dá lidem, kteří něco podobného zažili, ale určitě ho berme aspoň jako malé ponaučení. ()

mira007

Bylo to celkem moderně svižně natočeno, včetně solidní bitky, obsazeno dobře, včetně hromady známých lidí do menších rolí, původní muzika, celkem aktuální poutavé téma spadnutí do dluhů ... jenže mne ten film moc nebavil, dohromady to pro mne nefungovalo a vyzařovala z toho taková nuda. ()

Hepy13

Scénář by se dal shrnout do ''Zadluženej a v prdeli'' takže žádná velká výhra. No jo ale když já mám tyhle gangsterský filmy rád, a to i třeba že jde jen o malej českej odvar amerických gangsta filmů. Za sebe můžu říct ...Perte sem víc podobných filmů, ani trochu jsem se nenudil. Vadili mi akorát ty hudební zpomalovačky. Někteří herci se pro tyhle filmy vyloženě hodí (Kraus, Nosek, Hanák). Ja nevim co všichni pořád máte, kdyby to byl film z americké produkce tak tady budete nadšeně onanovat. ()

godycz odpad!

kdyz opominu strasnou technickou kvalitu, kdyz opominu strasny herecky vyrony, trapny odkazy a scenar? vazne se nekdo muze chovat jako uber mega curak bez jedineho rozumnyho duvodu ? cely film je o zadluzenosti po kokot ale ajfon kamelky a hajneken si doprava ymrvere.. ()

dawe787

Za mě teda spokojenost a rozhodně lepší zážitek než z letošních novinek jako byly např. Andělé všedního dne, Pohádkář, Hodinový manžel, Raluca, Burácení či Život je život. Jedinými konkurenti jsou snad Fotograf, Ghoul a ještě Vybíjená(ale to spíš díky bandě z Tele tele). Když pominu jaké měl hlavní hrdina ve finále štěstí, tak to byl dobrej film se zajímavým a aktuálním tématem, neboť v této době nezvládá splácet dluhy každý desátý zadlužený čech a upřímně se divím, že se ještě nenašel nikdo, kdo by ustřelil nějakému exekutorovi palici. ()

MickeyStuma

Námět je vskutku naprosto ze života a pro všechny opravdu varovný. I když má člověk dobrý podnikatelský úmysl, vždy se najde něco co vše zhatí a už se rozjíždí dluhová mašinérie že se jeden nestačí ani divit. Příběh Jakuba Nováka hodně připomíná velmi známý příběh Martina Holce ze snímku ´Bony a klid´. Tak to všechno řešil, až se dostal do naprosté beznaděje, do spárů mafie a tím i na hranu zákona. Jenomže tady je to všechno taková zábavná pohádka. Mafián Sedlák coby kouzelný mužíček... Vypadá to jako jakási inscenace s dokumentárním motivem na poli omšelého thrilleru. Proč? Když už se o Martinu Krausovi říká jako o českém Belmondu, mělo se toho náležitě a plně využít. Jako čistý thriller by takový honosný námět vyzněl daleko lépe. Klipový styl není na škodu, ale když se z toho vytrácí napětí a hlavně dramatičnost, je něco ve výsledku špatně. Zkrátka ta zábavnost je dost přehnaná. Nebo to opravdu mělo vyznít podobně jako již zmíněný ´Bony a klid´? ()