Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

NSN

Moc ukecaný, a to přepínání scén mezi realitou a Rileynýma emocema rušivý, až otravný. Do závěru už slušně nepřehledný a vlastně depresivní, protože se zde hlavně řeší smutek a celkový nepohodlí tý holky, což se tu znázorňuje bořením jejích ostrůvků vzpomínek a naopak, a tak pořád dokola. Až během titulků se objeví trochu tý vtipnosti, ale jinak pro mě - už nikdy více. ()

Tomulka

Film je sice trefný avšak jsem čekal přece jenom pohádku. Z tohoto filmu jsem měl skoro depresi. No naší dcerce to raději nebudeme pouštěn. Leda bych jí chtěl konfrontovat s krutou realitou života. Sice to je jeden z horších, ale koukatelný rozhodně je. Dokonce bych jej některým rodičům předepsal jako povinný, ()

Nathaniel8

Asi tu budu za špatného, ale pro mě jedním slovem peklo. Ani jsem nepochopil cílovou skupinu... pro děti to není a pro dospělé taky ne. A vtipná scéna jedna a tu jsem viděl uz v traileru... ()

Kivis

Byl jednou jeden život jen v modernějším hávu a s emocemi na místo krvinek. V hlavě plně využívá potenciálu, který tento námět skýtá. Děj odsýpá jako po drátkách bez zbytečné nastavované kaše, která už nejeden animák zabila. Chybí jen nějaké silnější hlášky, které by nejen pobavily, ale i zlidověly. Ve svém žánru vysoký nadstandart, ale do úplného top chybí V hlavě trochu víc zmíněných hlášek (např. Shrek), silnější hudba (např. Rango) a paradoxně ... více emocí při závěrečné gradaci (např. Toy Story 3). I když postava Bing Bonga možná leckomu oživí jeho vlastní Bing Bongy. ()

Nemezzis

Dobrej nápad, plnej fantazie a emocí, pro děti určitě za 5 bludištáků. Začátek dobře rozjetej, bohužel v momentě, kdy se vydá radost a smutek z5 na velitelství, jsem se začal nudit. Šlapat to začne, až když jsou radost a sloník v rokli zapomění a to už jsou 3/4 filmu v trapu. ()

Vanila01

Celkem dobrý animák, ale upřímě Smutek mi leze na nervy tak že bych jí zkopla do jámy zapomnění. Neuvěřitelně mě rozčiluje, neměla být Smutek ale Blbost. ()

vojacekr

Luxusní vzorek námětu, jak by měla vypadat fungující rodinka. Animaci nemá smysl hodnotit, jelikož jde o současnou top přehlídku veškerých stínů ruku v ruce s fyzikálními hrátky a nebýt maličkosti, která mě překvapila, dal bych plný počet. Štěstí, ano to štěstí, neustále motivující a veselé bylo ke konci smutné a nebýt emocionálních přátel okolo, zřejmě by se jednalo o tu nejšťastnější depku, jakou bych kdy uviděl. Bohužel ani tady jsem se nevyhnul vnímání štěstí po americku - zaměstnávat mozek neustálými vzruchy, protože kdyby se vzruchy nedostávaly, nastalo by zjevně neštěstí. ()

Da_reba

Pixaru sa nedá uprieť že sústavne prichádzajú s novými a zaujímavými nápadmi. Bohužial ich prevedenie je nie vždy dokonca posledných zopár rokov už len málokedy dotiahnutých do konca v obsahu príbehu. Z perfektných animákov pre doslova všetky vekové skupiny sa už stávajú len "rozprávky" pre malé deti. Inside out do tejto kategórie jednoznačne patri. Nebyť toho infantylného príbehe zdielal by som nadšenie ostatných ale takto nie - alebo možno už som príliš starý nato aby som to pochopil 60% ()

miskapejka

Animovaný film, který by měli zhlédnout všichni rodiče, ať už nastávající, nebo současní. Dokonalé popsání toho, jak funguje lidský mozek a vliv okolí na něj v dětském věku tak, aby to pochopili i ti nejmenší. Jestli vám někdy dělala problém psychologie, tenhle film je to, kde byste měli začít, máte-li se učit na zkoušku nebo ji prostě chcete konečně pochopit. Fantazijní ztvárnění zákoutí lidského mozku, kapka humoru bavící všechny generace a neuspěchaná dějová linie, to všechno z toho dělá jeden z nejlepších animáků (ano, i lepší než tak populární Já, Padouch) od dob Nema a Příběhu žraloka. Doufám jen, že to nezkazí druhým dílem. Zasloužených 5*. ()

Sidenius

Právem zasloužený oskar, nejen za animaci, ale také příběh, pojetí a vůbec celkové zapracování lidského inside světa. A vztek je nejvíc :) Pěkně jsem se pobavil a to mám na filmech pro děti nejraději, když je v tom něco co ocení i dospělí. ()

Tweetak

Pěkné, milé, místy odzbrojující. Nejvíc se mi líbila ta propracovanost a pointy, které asi divák pod 15 let neocení. ()

martin1m2

To bol tak nádherný animák ♥ Skvelý návrat PIXAR-u ... Toľko skvelých vtipov, nápadov a pritom niektoré scény boli také smutné a dojemné. Prekrásny film, a zážitok v kine s divákmi. Videl v kine - 100 % Geminiho komentár nemá chybu! ()

Pythonator

Pixar znovu zasahuje. Dalo by se říct, že film je bezchybný. Na můj vkus je to však jako vždy pixarovsky moralizující a přeslazené. Navíc je to celé spíš smutné než vtipné, až na pár vtípků. Kdyby byl celý film jako scéna při večeři s rodiči po prvním dnu v nové škole, tak dám bez váhání pět hvězdiček. ()

NeOn1702

Krásná animace, výborná myšlenka, ale až příliš zvláštní zápletka. Začátek filmu byl skvělý. Film má tak originální námět a ještě je skvěle zpracovaný a vtipný. Počáteční nadšení ale s komplikacemi v ději upadá a můj dojem z filmu se vlastně neustále zhoršuje. ()

Naby

Paradni zabava pro celou dobu, dokazal jsem se na to koukat i s 5ti letou dcerkou a byla nadsena. Ja taky, protoze mimojine mam dalsi paku na jeji chovani...... nebud jako modra (smutna) bud radej vesela..... Perfekti pohadka pro celou rodinu. Asi prvni takhle dlouhej film co jsme vydrzeli koukat. Scenář je tedy naprosto unikátní a plný super nápadů, některé věci pro děti asi nepochopitelné, ale o to víc se líbí potom dospělým. Jedna z nejhezčích pohádek s originálním a supernápaditým scénářem. Jasna 5* ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu