Budu v tvých vzpomínkách (E11) (epizoda)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 1 h 17 min

• Radko

Všetko je vo hviezdach. Máte horoskop nastavený na vraždu? Nuž, tak budete zavraždený. Všetky indície svedčia o tom, že vrahom bude ryba? Nuž, tak a nie inak - vrahom bude ryba. Pretože ani býk, ani rak sa tam jednoducho nehodia. Len verím, že takto sa vraždy naozaj nevyšetrujú. Že je to len literárna sranda pre tv seriál.(10.11.2016)

• rakovnik

Toto mohl být nejlepší případ a nejen proto, že zmizela největší prznitelka vyšetřování. Stejně její roli zdatně převzal major, takže o výkladu horoskopu jsme měli informací bohužel nadbytek. Podle starého výkladu kolize nebo čeho přišlo totiž neštěstí, moderní výklad oběti o příležitosti se ukázal pro její autorku lichý a koneckonců fatální. Horoskop jako pomocná kriminalistická metoda opět nelhal, jak jste mohli vidět v televizi. Tak plaťte, děti, astrologové nejsou šarlatáni! Škoda, jinak by byla tato epizoda parádní kriminálka. Skutečný pachatel byl zřejmý dost brzy, ale při odfiltrování astro nesmyslů byl film napínavý a chytře poskládaný. Ovšem model, kdy nám autoři předhodili od začátku takového podezřelého, že bylo zcela jasné, že pachatelem není, už je trochu ohraný. Linka s paní domácí už byla dost zbytečná.(6.12.2017)

Mou okamžitou radost, když jsme se konečně zbavili té nejzbytečnější postavy, vystřídalo velké zklamání. Paradoxně to byl jeden z nejnudnějších dílů, jehož zápletka sice zajímavá byla, to zpracování ale nějak pokulhávalo. Na mě tam bylo příliš mnoho emocí, což by se dalo pochopit, ale ve finále to úplně zabilo celou epizodu. Dějová linka s paní domácí ale naopak naprosto dokonalá, díky ní hvězdička navíc.(19.2.2019)

Drsný a napínavý díl od začátku. Sábina je hned v úvodu téměř popravena, umírá a Rosťa se dostává do psychické depky. Rozjíždí se pátrání, do kterého Holinova parta moc zasahovat nemůže, přesto však pomůže k odhalení motivu vraždu. Tentokrát se však nepodaří vraha najít, i když divák ví, jak to s oním vrahem skončilo. Dobrý, napínavý, drsný a zajímavý díl.(16.11.2016)