Alexandr a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander a jeho naozaj veľmi zlý deň

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný

USA, 2014, 81 min

Nekonfliktní rodinná pohodovka o jednom špatném dni. Dějově naprosto jednoduchá komedie odehrávající se ve dvou dnech řešící rodinné vztahy a stojící především na situačním humoru a příjemné atmosféře. Je to dost americké, nechybí klasická šablona s klasickým happy-endem, ovšem na zlepšení nálady ideální. Jen ten Steve Carell by zasloužil více prostoru.(3.9.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Proklel jsem pro vás dnešní den." A já idiot jsem se hodinu díval na to, kterak se naplňuje Murphyho zákon o tom, že může-li se něco pokazit, tak se to pokazí. Bylo mi za všechny zúčastněné hrozně trapně a přestože člověka většinou potěší, když slyší o cizím neštěstí, tak mě to tedy nebavilo. Navíc jsem si kromě chytání klokana žádného vtipu nevšiml a to je na komedii strašná mizérie. Za nejhorší však považuju to, že jako milovník šťastných konců jsem ho tentokrát rodince Super Cooperových nepřál a jen jsem litoval toho, že je ten krokodýl nezbaštil i s triem rozverných australských kovbojů.(1.4.2016)

Carell nezklame v komediální, ani vážnější poloze - tohle pro něj bylo jenom takové příjemné odskočení si z reality do jednoho nepovedeného dne, který má na svědomí jeho povedený synek.."ať se všem aspoň jeden den nedaří jako mě" a heleme se, ono se to fakt povede. Pak už jsme jenom svědky různých scének, kterak se jednotlivým členům rodiny téhož dne všechno sere a padá z rukou (v lepším případě). Příjemné, škoda matoucího hodnocení, tohle je typická pětašedesátka................moje hodnocení = 6,5 z 10.(5.3.2019)

• Aljak

Sám som prekvapený, že také herecké hviezdy ako sú Steve Carell a Jennifer Garner stále berú aj role v takýchto filmoch, pritom na to nie sú určite vôbec odkázaní. Čo k tomu povedať? V podstate taká neškodná Disneyovka, ktorá je určite určená skôr mladším ročníkom. Ten humor bol často až príliš nátlakový a infantilný - a to je veru nemám rád. Ale občas sa vyskytli nejaké scény, ktoré pobavili (mňa osobne najviac scénka z autoškoly s mobilom). Ale inak to bola viacmenej úplne priemerná oddychovka, ktorá určite poteší viac dospievajúce deti ako dospelého diváka. Niekde na hrane 2 a 3 *, ale predsa len som dúfal, že keď už v tom hrajú Steve & Jennifer, tak to bude niečo aspoň o kus vyspelejšie.(27.1.2015)

Dobrý malý i velký herci v lehce crazy podivaný o tom, že když máte den blbec, nedaří se vůbec nic. Jak je u Disneyho produkce zvykem, cílí se hlavně na menší diváky, takže nějaký hlubokomyslný úvahy nelze čekat. Každej si však najde něco, co ho zaujme (pokud mu teda žánr "rodinná komedie" zásadně nevadí). Humor je vcelku inteligentní a milej (jen čůrání a zvracení si mohli tvůrci odpustit) a celýmu snímku i napříč trablema, kterýma si procházej hlavní hrdinové, vládne pohodová atmosféra. Stopáž je pak dostatečně krátká, takže se člověk pořádně nestihne nudit, tři slabší hvězdy.(25.1.2015)

• - Steve Carell a Jennifer Garner chodili na stejnou vysokou školu v Ohiu, na "Denison University" v Granville. Carell promoval v roce 1984, Garnerová v roce 1994. (Amarria)