Alexandr a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

• slovenský

Alexander a jeho naozaj veľmi zlý deň

Komedie / Rodinný

USA, 2014, 81 min

Spokojená rodinka (4 děti) prožívá jeden smolný den blbec - aby na jeho konci povstala vědomě šťastnější a stmelenější. Tuhle americkou limonádu nám strýček Disney pořádně přesladil a humorem rozředil velice slabým, předvídatelným (a nemálo "blitkoidním"), ovšem pozitivní naladění z ní čišelo takové, že mu to nešlo (z větší části) neodpustit.(22.5.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Proklel jsem pro vás dnešní den." A já idiot jsem se hodinu díval na to, kterak se naplňuje Murphyho zákon o tom, že může-li se něco pokazit, tak se to pokazí. Bylo mi za všechny zúčastněné hrozně trapně a přestože člověka většinou potěší, když slyší o cizím neštěstí, tak mě to tedy nebavilo. Navíc jsem si kromě chytání klokana žádného vtipu nevšiml a to je na komedii strašná mizérie. Za nejhorší však považuju to, že jako milovník šťastných konců jsem ho tentokrát rodince Super Cooperových nepřál a jen jsem litoval toho, že je ten krokodýl nezbaštil i s triem rozverných australských kovbojů.(1.4.2016)

Obyčejný rodinný film, ze kterého sála pohodová nálada a herci si sem přišli zablbnout. Steve Carell je hodně fajn, ale já si ho pořád pamatuji z Foxchatchera. Jennifer Garner je pořád nádherná a svoje si odehraje s přehledem. Zbytek je taky dost fajn a potěší cameo roličky Jennifer Coolidge a hlavně Donalda Glovera z Community. Film má dobrou stopáž, rychle uteče a pobaví a hlavně neurazí.(8.2.2015)

Vôbec nie zlé. Carell ako obvykle bezchybný a Bella Thorne ako obvykle dychberúca. Inak je to rodinná zábavka, bez výraznejšej ujmy na zdraví. Nie je nudná a svoje chyby hravo maskuje popiskom rodinný film. Neždíma emócie, niektoré vtipy sú podarené a zároveň končí bez morálneho posolstva. Netvrdím, že som z toho padal na zadok ale viem si predstaviť aj horšie filmy pri ktorých môžem stráviť večer. A zase vždy keď sa herci typu Carell a Garner rozhodnú pre podobne ladený príde mi to v rámci toho čo robia naozaj dobre, ako pomerne sympatické rozhodnutie - spraviť niečo aj pre svoje ratolesti a koniec koncov všetky decká, neodchované na resident evil.(21.1.2015)

Slabší čtyři hvězdy pro Disneyovku, která škobrtá jen ve chvíli, kdy se musí zavděčit i těm nejmenším (morálně). Jinak solidně gradující těleso, které nestíhá vzhledem k délce nudit a když přistoupíte na prostinký (byť pečlivě poskládaný) katastrofální děj (ve smyslu, že se skládá z katastrof) s absolutně sentimentálním super-pozitivním koncem, musíte uznat, že podobně dobrý hraný film pro děti a dospělé tu dost dlouho nebyl. I když v tomto případě je polovinou úspěchu casting dětských herců. 70%(27.1.2015)

• - Steve Carell a Jennifer Garner chodili na stejnou vysokou školu v Ohiu, na "Denison University" v Granville. Carell promoval v roce 1984, Garnerová v roce 1994. (Amarria)