Alexandr a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

• slovenský

Alexander a jeho naozaj veľmi zlý deň

Komedie / Rodinný

USA, 2014, 81 min

Tady jsem zase jednou někomu sednul na lep. Prvotním podnětem, proč jsem zasednul před Alexandra a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den, bylo doplnit si filmografii jednoho z mé herecké "top 10"......ano správně, jde o Steve Carella. Což o to, úkol byl splněn, ale nikdo mne nevaroval, že půjde o adolescentní střešťenost stylu Deník malého poseroutky. Nic proti,standardní Carell se sice nekonal, ale i nízkokalorické filmečky je třeba čas od času zařadit do jídelního lístku.......a v rámci svého kategorického šuplíku jde o celkem podařenou záležitost. Jelikož je opakování matkou moudrosti, tak ještě jednou: Steve Carell (Kouzelníci, Božský Evan, Noční rande) NE!!, dětský jogurt s kousky ovoce (Deník slabocha, Malí rošťáci, Prckové) ANO!!(22.1.2016)

Vše zlé je k něčemu dobré, aneb neztrácejme optimismus, když je den blbec a všechno jde nakřivo... ano to je slogan, který beze zbytku naplnila tato komedie, která mne bavila od začátku do konce a litoval jsem, že není ještě alespoň o půl hodiny delší. Alexander hrál přirozeně a vše bylo v rámci možného, žádné nelogické ztřeštěnosti, co bylo ve filmu, by se mohlo, za jistých okolností stát komukoliv, proto byla komedie uvěřitelná i vtipná a hlavně s dobrým koncem, který k dobré zábavě patří. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdičky, ale když se výborně bavil i můj taťka, dal jsem nakonec plný počet a rádi se na film po čase znovu koukneme.(18.2.2018)

• Druury

za prvé, začalo mě to srát od chvíle, co jsem zbystřil, že ten hlavní šulinek šišlá jak malá kunda! dále.. To bylo všechno tak trapně nepřirozený a předem očekávaný, že jsem byl nakonec uplně nasranej, že jsem to dokoukal do konce! jak tomuhle někdo může dát třeba 4* ???? to si ze mě děláte prdel! nevtipná absolutně americká sračka sraček.(23.1.2015)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $66,954,149Tržby Celosvetovo $101,379,287Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,456,977 //počet predaných kusov 130,021Tržby za predaj DVD v USA $10,408,716 //počet predaných kusov 531,454║ miestami tie kiksy ušli ale ako celok nie je to až tak ucelené a zábavné ako by si žiadalo /45%/(7.12.2015)

Dobrý malý i velký herci v lehce crazy podivaný o tom, že když máte den blbec, nedaří se vůbec nic. Jak je u Disneyho produkce zvykem, cílí se hlavně na menší diváky, takže nějaký hlubokomyslný úvahy nelze čekat. Každej si však najde něco, co ho zaujme (pokud mu teda žánr "rodinná komedie" zásadně nevadí). Humor je vcelku inteligentní a milej (jen čůrání a zvracení si mohli tvůrci odpustit) a celýmu snímku i napříč trablema, kterýma si procházej hlavní hrdinové, vládne pohodová atmosféra. Stopáž je pak dostatečně krátká, takže se člověk pořádně nestihne nudit, tři slabší hvězdy.(25.1.2015)

• - Steve Carell a Jennifer Garner chodili na stejnou vysokou školu v Ohiu, na "Denison University" v Granville. Carell promoval v roce 1984, Garnerová v roce 1994. (Amarria)