The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

Horor / Thriller

USA, 2015, 91 min

• korbitch22

Tak tohle bylo opravdu strašný.Mark Neveldine je úplně stejný dřevo i když točí sám.Hlavně střihač by si zasloužil přibít ke kříží, polejt benzínem a zapálit.Každý normální a byť sebemíň talentovaný režisér se snaží vyprávět nějaký souvislý děj, snaží se diváka vtáhnout do příběhu a gradovat děj, jenže to jsem snad už deset let neviděl takovej bordel.Naprosto nelogický střih scén, kdysi se jakoby něco děje, potom je střih úplně jinam, na scénu která s tim vůbec nesouvisí a pak zase zpátky na scénu, která měla snad bejt ještě před tou, která měla vyvolat nějakou tu reakci.Monumentálně nesouvislý guláš plný střihových a scénáristických zhovadilostí.K čemu máte ve filmu herce jako Peña, Hounsou atd. když jim dáte úplně minimum prostoru.Hlavně druhý jmenovaný...tvl takovej herec a on tu má snad tři věty!!!To by mětam mohli postavit taky, natřít mě na hnědo a odehrál bych jim to s nadšením zadarmo.Občas se sice povede nějaká scéna a Olivia Dudley je skvělá, ale to je všechno.Strašně promrhaný herecký potenciál, zhovadilý střih a příšerný styl vyprávění příběhu navíc s tak klišoidním a směšným finále, že sem zhnuseně vypnul televizi a šel na balkón zapálit svíčky do pentáče a uctívat mocného kulišáka Giglameše, pána temnoty, ať Neveldina vypenetruje krucifixem.Krucifix už!!!Zabitý, celý a hrozně.35%.(27.10.2015)

Film nakoniec dopadol celkom okey. Ale musím sa priznať, že som od neho čakal o niečo viac a to najmä čo sa týka faktoru strachu. To je dokopy možno jeden z mála problémov, čo film má, no podľa mňa je veľmi závažný. "The Vatican Tapes" nie je podľa mňa ani trochu strašidelný. Je to celkom fascinujúce sledovať a človek chce vedieť kam sa to posunie, no nebol jediný moment, kedy by som sa vydesil s výnimkou keď vrana vletela do autobusu. To bola najsilnejšia scénka čo sa faktoru strachu týka. Zvyšok bol znepokojujúci, ale nie desivý. Okrem toho ešte trošku vadili 3D Efekty, nakoľko som film videl v 2D. A je to len pre efekt... nič viac ani menej. Efekty sú ale podľa mňa solídne, postavy sú celkom v pohode, jediný kto je podľa mňa ale ozaj dobrý je mladý kňaz. Scénka exorcizmu je výborná a rovnako aj bitka bláznov stojí za to. Som rád, že som film videl a zapôsobil na mňa viac než mnohé iné horory tohto roku, ale skôr po vizuálnej a príbehovej stránke. Plus dávam veľký kredit filmu za to, že skombinoval found footage s klasickým filmom. To sa často nevidí a funguje to skvele. Ale ako som už povedal, z faktoru strachu je film dosť mdlý a preto dávam 3*(8.10.2015)

Podle mě nesmyslně podhodnocený film. Vatican Tapes sice nepřináší do posedle vymítacího hororu nic nového, ale osvědčené postupy a žánrová klišé podává zábavnou formou, přidává slušnou atmosféru a ždibec napětí, ačkoliv zrovna druhého jmenovaného mohlo být víc. A docela se povedl i casting, kdy poměrně známá jména zastínila ta nejméně okoukaná, Olivia Dudley. V pohodě jsem jí dokázala uvěřit všechny polohy a navíc ta holka dobře vypadá. Podle hodnocení jsem čekal průser, ale nakonec jsem byl víc neš příjemně překvapen. 75%(12.10.2015)

Ročne sa natočí až príliš veľa hororov o exorcisme a posadnutí démonom aby som bol z každého dosratý až za ušami. Vatikánske Pásky sa rozbiehali veľmi sľubne a pripravoval som sa na poriadnu bububu jazdu so všetkým, čo k poriadnemu diablovi patrí. Ale nestalo sa, teda nie úplne. Pár dobrých vecí som tu síce našiel, ale nebolo ich veľa. Obzvlášť ma sklamalo samotné vymietanie a zvláštný, neférový koniec. Priemer... 55 %!!(11.10.2015)

• Havaj8

Další pokus o natočení vymítačskýho filmu. Těch pokusů bych řekl že přibejvá s každým rokem, takže je vcelku těžký se prosadit, ale podle mýho by stačilo jenom vymakat příběh a přidat k tomu scény typu (protáčení hlavy o 360°, lezení po čtyrech po stropě,...) a podobný, který dokážou vyvolat hrůzu. Navíc střih byl ten největší guláš. Chápu že s malým rozpočtem tohle asi neni jednoduchý, ale jenom s jiným satanským hlasem a divnejma pohybama a grimasama to fungovat nebude. Ono je třeba fajn, že tu jsou poměrně známý herci, takže se to může zdát věrohodný, ale v tomhle subžánru na tom až tak nesejde.(12.11.2015)