The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

Horor / Thriller

USA, 2015, 91 min

• S.Quentin QUALE

Tak především jsem byl překvapen, což je ale samozřejmě jen a pouze moje chyba, protože zpravidla nečumím na trailery, že se, jak by mohl mást název filmu, nejedná o found footage. Výhoda/nevýhoda, to bude asi individuální, ale ono je to vlastně jedno. Proč se film jmenuje The Vatican Tapes, to opravdu nevím, zavádějící jsou obě slova. Díky průměrné režisérově předešlé tvorbě se dal očekávat dobrý horor, což podtrhovala účást dvou známých tváří ( Michael Peña, Djimon Hounsou), no řeknu Vám, nestojí to za moc. Originalita nula, nějaká ta akce v podobě sebedestrukcí a vymítaní se sice objeví, ale spíše zůstává kameře skryta, takže já tohle za sebe nedoporučuju. Za posledních 10 let vzniklo asi tak 15 filmů s motivem vymítání a více než třetina stají za hovno. A tento taky, za týden nebudu vědět, o čem to bylo. 35%(7.10.2015)

• verbal

Dnes jsou ty mravně závadné tagy trochu slabší, asi nemám den. Jen "mrdnout, kurva a černoprdelník", vše samozřejmě v uvozovkách, jak to mají cenzorští pokrytci rádi. Tristní výskyt vulgarismů však nahrazují oplzlé, sexuálně explicitní eufemismy, a tak se i dnes, milí bratři a sestry v Kristu, můžete spolu HOMOkamarádem Martinem freneticky křižovat a sborově hřímat „Apage verbalis!“ *** Ač slušně natočeny a osazeny spanilými herci, jsou Vatikánské pásky dobré leda tak k zatejpování zlomeného krucifixu, kterým člověk vztekle „mrdnul“ o zem, když po půl hodině vzali za své veškeré naděje, že se ve vymítacím žánru dočká ještě něčeho záživného. A tak matička církev, ty „kurvy“ nenažrané, zlodějské, pedofilní, opět unyle zaříkává vlastní, účelově vytvořené bludy, za pomocí kterých tu za 10 století ukradla blahoslaveným, co mohla. V rámci soudobého píárka Vatikánské banky tu otravně vymítají sympatičtí a kůl „černoprdelníci“ slizkou bloncku, které Satan přefoukl silikony a jíž by za normálních okolností vymetali někde v sakristii deseticentimetrovým duchem svatým, když by jí předtím po zpovědi naordinovali jako vykoupení půl hodiny foukání do šalmaje. A jakmile se to konečně začne alespoň trochu rozjíždět, tak to skončí, za což by celý realizační tým zasloužil za hysterického předčítání Rituale romanum análně zprznit borovou šiškou.(10.10.2015)

• kaylin

„The Vatican Tapes“ nepřináší ani humor, který by se dal třeba díky přítomnosti Michaela Peñi očekávat. Není zde prostě nic, co by film nějak vyčlenilo. Snímek není špatně natočen, ale nemá v sobě nic, co by bylo trochu jiné, co by vás přimělo si myslet, že má pořád ještě smysl točit vymítačské filmy. Už dlouho jsem neviděl nějaký, který bych ocenil. „The Vatican Tapes“ je jen dalším z mnoha.(17.7.2017)

Film nakoniec dopadol celkom okey. Ale musím sa priznať, že som od neho čakal o niečo viac a to najmä čo sa týka faktoru strachu. To je dokopy možno jeden z mála problémov, čo film má, no podľa mňa je veľmi závažný. "The Vatican Tapes" nie je podľa mňa ani trochu strašidelný. Je to celkom fascinujúce sledovať a človek chce vedieť kam sa to posunie, no nebol jediný moment, kedy by som sa vydesil s výnimkou keď vrana vletela do autobusu. To bola najsilnejšia scénka čo sa faktoru strachu týka. Zvyšok bol znepokojujúci, ale nie desivý. Okrem toho ešte trošku vadili 3D Efekty, nakoľko som film videl v 2D. A je to len pre efekt... nič viac ani menej. Efekty sú ale podľa mňa solídne, postavy sú celkom v pohode, jediný kto je podľa mňa ale ozaj dobrý je mladý kňaz. Scénka exorcizmu je výborná a rovnako aj bitka bláznov stojí za to. Som rád, že som film videl a zapôsobil na mňa viac než mnohé iné horory tohto roku, ale skôr po vizuálnej a príbehovej stránke. Plus dávam veľký kredit filmu za to, že skombinoval found footage s klasickým filmom. To sa často nevidí a funguje to skvele. Ale ako som už povedal, z faktoru strachu je film dosť mdlý a preto dávam 3*(8.10.2015)

Ročne sa natočí až príliš veľa hororov o exorcisme a posadnutí démonom aby som bol z každého dosratý až za ušami. Vatikánske Pásky sa rozbiehali veľmi sľubne a pripravoval som sa na poriadnu bububu jazdu so všetkým, čo k poriadnemu diablovi patrí. Ale nestalo sa, teda nie úplne. Pár dobrých vecí som tu síce našiel, ale nebolo ich veľa. Obzvlášť ma sklamalo samotné vymietanie a zvláštný, neférový koniec. Priemer... 55 %!!(11.10.2015)