• S.Quentin QUALE

Tak především jsem byl překvapen, což je ale samozřejmě jen a pouze moje chyba, protože zpravidla nečumím na trailery, že se, jak by mohl mást název filmu, nejedná o found footage. Výhoda/nevýhoda, to bude asi individuální, ale ono je to vlastně jedno. Proč se film jmenuje The Vatican Tapes, to opravdu nevím, zavádějící jsou obě slova. Díky průměrné režisérově předešlé tvorbě se dal očekávat dobrý horor, což podtrhovala účást dvou známých tváří ( Michael Peña, Djimon Hounsou), no řeknu Vám, nestojí to za moc. Originalita nula, nějaká ta akce v podobě sebedestrukcí a vymítaní se sice objeví, ale spíše zůstává kameře skryta, takže já tohle za sebe nedoporučuju. Za posledních 10 let vzniklo asi tak 15 filmů s motivem vymítání a více než třetina stají za hovno. A tento taky, za týden nebudu vědět, o čem to bylo. 35%(7.10.2015)

Podle mě nesmyslně podhodnocený film. Vatican Tapes sice nepřináší do posedle vymítacího hororu nic nového, ale osvědčené postupy a žánrová klišé podává zábavnou formou, přidává slušnou atmosféru a ždibec napětí, ačkoliv zrovna druhého jmenovaného mohlo být víc. A docela se povedl i casting, kdy poměrně známá jména zastínila ta nejméně okoukaná, Olivia Dudley. V pohodě jsem jí dokázala uvěřit všechny polohy a navíc ta holka dobře vypadá. Podle hodnocení jsem čekal průser, ale nakonec jsem byl víc neš příjemně překvapen. 75%(12.10.2015)

• George Stobbart

Kňaz a vatikánski exorcisti sa pokúšajú premôcť démonické sily, ktoré v kóme posadli mladé dievča. Hoci by sa to podľa názvu mohlo zdať – nejde o found footage a dokonca to ani nebolo také hrozné ako som sa vopred obával. Ale aj tak to vo svojom subžánri za zvýšenú pozornosť nestojí a nijak tomu nepomohol ani vyšší rozpočet a známejší herci. Pomaly každú druhú scénku som si hovoril, že keby sa to teraz zvrhlo do paródie typu "Scary Movie", tak by ten film bol omnoho účinnejší, funkčnejší a asi aj lepší. Toto je len slabá, predvídateľná somarinka, ktorá by možno tak vystrašila babky v kostole. Možno.(6.10.2015)

• malylada

S touto tématikou jsou filmy super a vzhledem k castingu jsem od toho dost očekával. Tak trošku mi vrtalo hlavou, proč menší horor s tak nabitými herci nebyl v kino produkci a prakticky jen prosvištěl na DVD. Postavy jsou v pohodě, dej se vyvíjí během jednoduché zápletky, tak jak člověk očekává, ale.... Scény, kdy se má projevovat zlo, démon, antikrist, tak jsou velmi nudné, nenápadité a závěr? Snad nejhorší v exorcistické filmografie a dostáváme neskutečný patvar. Docela by mě zajímalo, kdo ty herce do toho nalákal, asi honorář, na zbytek nezbyly peníze.....4/10(31.7.2016)

• verbal

Dnes jsou ty mravně závadné tagy trochu slabší, asi nemám den. Jen "mrdnout, kurva a černoprdelník", vše samozřejmě v uvozovkách, jak to mají cenzorští pokrytci rádi. Tristní výskyt vulgarismů však nahrazují oplzlé, sexuálně explicitní eufemismy, a tak se i dnes, milí bratři a sestry v Kristu, můžete spolu HOMOkamarádem Martinem freneticky křižovat a sborově hřímat „Apage verbalis!“ *** Ač slušně natočeny a osazeny spanilými herci, jsou Vatikánské pásky dobré leda tak k zatejpování zlomeného krucifixu, kterým člověk vztekle „mrdnul“ o zem, když po půl hodině vzali za své veškeré naděje, že se ve vymítacím žánru dočká ještě něčeho záživného. A tak matička církev, ty „kurvy“ nenažrané, zlodějské, pedofilní, opět unyle zaříkává vlastní, účelově vytvořené bludy, za pomocí kterých tu za 10 století ukradla blahoslaveným, co mohla. V rámci soudobého píárka Vatikánské banky tu otravně vymítají sympatičtí a kůl „černoprdelníci“ slizkou bloncku, které Satan přefoukl silikony a jíž by za normálních okolností vymetali někde v sakristii deseticentimetrovým duchem svatým, když by jí předtím po zpovědi naordinovali jako vykoupení půl hodiny foukání do šalmaje. A jakmile se to konečně začne alespoň trochu rozjíždět, tak to skončí, za což by celý realizační tým zasloužil za hysterického předčítání Rituale romanum análně zprznit borovou šiškou.(10.10.2015)