Kromě tajemné události, kterou Zach se Samantou zažili během líbánek, se musí novomanželský pár vypořádat i s neplánovaným těhotenstvím. Zach, jenž vše natáčí na video pro budoucí generace, si na své ženě všimne podivného chování, které oba nejprve připisují stresu, ale brzy je zřejmé, že znepokojující proměny Samanthina těla i duše mají mnohem zlověstnější původ. (HBO Europe)

corpsy

Kritika padá hlavne na opäť ( už koľkýkrát ) použitý found footage style, ktorý už vážne začína unavovať. Štýlom, poďte so mnou na hajzel a ja nasmerujem objektív priamo na análny otvor, aby ste videli naozaj všetko ( obrazne povedané ), sa odvíja celý príbeh plný neoriginálností a klišé. Ale aby som podobne, ako kolega J*A*S*M prehlásil, nie je dôvod byť tak prehnane kritický. Ako hororová jednohubka obstojí. ()

Astaroth12

Zas jeden z ďalších pokusov o Found Footage,ktorý nielen ničím neprekvapí ale ani neukáže nič nového.Nemusím tu ani rozpisovať na aký film sa tento podobá,to každý pochopí.Asi dve scény mali aj atmosféru ale to asi bolo tak všetko,čo tento film dokázal.Niektorých momentoch to bolo efektné a aj lakačky boli pár krát na tom správnom mieste.Kamera po vaččinu filmu bola roztrasená a niekedy som ani nevidel čo sa tam deje.A to finále nesie v sebe chaotickosť a organizovaný bordel. ()

maddy

Najhorší found footage za posledné roky! Teda minimálne čo sa týka kino-produkcie, s amatérskymi počinmi „direct-to-video / on-demand“ nezrovnávam, aj keď ani tak by nemal zase až tak silnú konkurenciu. Nedôveryhodné držanie kamery v každej chvíli už pri podobných snímkoch vôbec neriešim, nakoľko ako diváci by sme potom z podobných filmov nič nemali, ale to nič nemení na fakte, že Devil's Due, nielenže neprináša do žánru absolútne nič nové (to som od neho ani len nečakal), on nevie ani pracovať s tým najzákladnejšími hororovými atribútmi. Po úvodnej potýčke nesympatického ústredného páru (hlavne tá tehuľa je na guľku) s rómskymi, pardon los español, spoluobčanmi nenasleduje nič, čo by len vzdialene pripomínalo horor = 20 minút otravných kecov a kňazovi sa počas omše spustí z nosa krv, ďalších 20 minút hlúpych kecov potom sa matke hnusne digitálne pohne počas spánku brucho, ďalších 20 minút diania o ničom a matka vystraší dieťa príbuzných a hrozivo za ním zabuchne dvere a to sú tak za hodinu asi všetky „strašidelné“ scény. Sorry, že som Vám to celé nekompromisne vyspoileroval, ale aspoň som Vám ušetril drahocenný čas, ktorý by ste strácali s týmto, ehm, „hororovým“ prírastkom. Záverečná asi 5 minútovka sa síce snažiť dianie trocha zintenzívniť, ale jednak je neprehľadná, chaotická a navyše som bol po predošlých minútach už tak otupený, že ma absolútne nezaujímalo čo sa deje. Akurát sa tam boja euro (€) symbolu (v tom mal film pravdu, Európska Únia je strašná! ale to nám zdeliť asi nechcel, takto sofistikovaných tvorcov za kamerou asi nemá). Jednoducho začiatok nuda, prostriedok ešte väčšia nuda a finále zase nuda. Aj napriek pomerne striedmej 85 minútovej stopáži neskutočne nudí ako už dlho nič. Ak si niekto myslel, že toto dokáže v dnešnej dome niekoho postrašiť tak sa nad demenciou tvorcov radšej ani nezamýšľam. A to že na takéto niečo boli potrební dvaja režiséri je už totálne fiasko. Matta Bettinelli-Olpina a Tylera Gilletta už k filmom nikdy viac nepustiť. Pritom ten námet o antikristovi nevyzeral až tak márne. Snímky s podobným námetom tu už dávnejšie neboli a posledné kvalitné už vôbec nie (naposledy snáď Rosemary's Baby v 60. rokoch minulého storočia). Ale asi je s filmom niečo veľmi zle, keď najpútavejšia je na ňom marketingová kampaň s devil-dieťaťom na ulici, ktorá nemá s výslednou kvalitou filmu aj tak nič spoločné. Avšak Devils Due má jednu výhodu, aspoň pri ňom všetci odporcovia docenia „kvality“ série Paranormal Activity (áno, nebojím sa priznať, že prvý a tretí diel ma slušne pobavili), lebo oproti Devil's Due vyzerá ktorýkoľvek diel tejto série ako nepretržitou akciou nabitá jazda. Devil's Due vyzerá tak akurát ako dokument zo života prvorodičky a v tom prípade je možno aj funkčný (vzhľadom na pohlavie komentujúceho nie je možné overiť platnosť tohto tvrdenia), ako horor však totálne stupídne. CELKOVO: 0,5* (1/10) ...aj tá jedna hviezda len z milosti, pretože v databáze CSFD sa nájdu ešte aj odpadové found footage horory. ()

kaylin

Ne, nejsem s výsledkem filmu „Zrození ďábla“ ani trochu spokojený. Pro mě je to jen další found footage, které si myslí, že použitím téhle formy natáčení, získá už tolikrát omleté něco nového navíc. Pro mě tím nezískává naprosto nic a já jsem hodinu a půl trpěl něčím, co mě nemá čím překvapit, ale hlavně něčím, co pro mě ani nemá atmosféru a nedokáže mě ani na chvilku vyděsit. ()

M.i.k.e odpad!

další handy cam "horor",který podobně jako Paranormal pasivity slibuje v traileru solidní podívanou,aby pak nabídnul bezbřehou nudu,kde se hodinu nic neděje a v posledních cca 20 minutách se děje něco málo a to málo je navíc špatně vidět.Některé trikově slušně zvládnuté scény ukazují jistý potenciál,ale ten je zabit hned v zárodku.A já blbec na ten trailer vždycky skočim...0% ()

Havaj8

Pěkný novomanželský video, oba dva herci strašně sympatickej pár. FF styl kamery mi absolutně nevadí, ale v tu ránu, kdy se to už už chce přehoupnout do Para activit a tudíž všude kamery po baráku a sledovat co děje, to jde z kopce. Nemělo to ani minimální nárok nějakým způsobem napodobit originál těhle démonskejch ff filmů. Občas tam ta atmosféra byla slušně vyhrocená, ale spousty se toho dalo čekat, ta sekta, který by se mělo bát, byla úplně klidná a pro mě rozhodně žánrová zbytečnost. Přitom to téma ještě není vyčerpaný, ale chce to holt přijít s něčím svým. ()

Flaxik

Nutno poznamenat, zvláště s přihlédnutím k tomu, že je vše nenápadně a velmi vkusně natočeno ve stylu amatérské kamery, což snímku dodává na autentičnosti a napomáhá vtažení do děje, je film ve svém oboru opravdovým skvostem a originalita je cítit...pardon, to byl jiný film. Tohle je zoufalá, trapná, nudná a monstrózně nepovedená found footage, jejímž jediným kladem je koukatelná hlavní hrdinka. Moc moc špatné. V celém komentáři jsem nepoužil jediné sprosté slovo, ač by si to tento snímek zasloužil. Kokotina zkurvená, půldruhý hodiny v hajzlu! ()

bourec

Po slabýpůlhoďce,kdy máte pocit,že jste to už viděli stokrát,jsem to začal přeskakovat,a sjetý sem to měl za 40minutek.20%. ()

Rodriguez odpad!

Tohle už se opravdu nedá. To je furt to samý a furt dokola. Něco lepšího by tam nebylo? I já mám doma v šuplíku pár takových videí a rozhodně s nima neotravuji svět! 0% ()

dubinak

Devil's Due mě neuspokojilo absolutně v ničem. Od slabého příběhu, přes nudný scénář až po bezcenné, nepřehledné a zmatené vyústění. Hezká tvářička hlavní hrdinky mi nestačila k plnohodnotnému zážitku a v podstatě ani k nějakému pozitivnímu dojmu. Naneštěstí už je pro mě tento film jen ždímání z již několikrát převařeného a found footage pomalu ale jistě přestává diváky lákat. Další faktor, který přispívá k tomuto případu je rádoby šokující námět, avšak i ten mě totálně minul účinkem a nezanechal ve mně emocí ani co by se za nehet vešlo. Zkrátka ztráta času. Alespoň pro mě. Tentokrát už jsem byla docela rozčílená, jak nezáživný celý tento snímek byl. ()

Nivenx

Filmů formou FF je hodně a Devil's Due se snaží alespoň zapadnout. Při porovnání jsou lepší tituly a samozřejmě i horší. Film není úplně zahozený do odpadu, protože je tam několik scén, které nejsou marné. Hlavní dvojice hrců se dobře přizpůsobili a hráli to velice důvěrihodně. Bohužel vše padá do kolejí mírného podprůměru mezi horory a velice rychle připadne k zapomění. 35% ()

Khumbac

Ejhle, líbilo se. A moc. Skoro jsem při tom měl pocit jako bych sledoval démonický příběh z VHS 2. Udivuje mě nízké hodnocení, neboť: Nenudil jsem se, rychlý rozjezd, který udrží diváka netrpělivě k dalšímu, tenhle typ FF mi nevadí, herci v pohodě, EFEKTY !!! ()

DJ Rocco iNc

Nevydarená hatlanina, ako inak, filmu PARANORMAL ACTIVITY, s prímesou zrodenia diabla. Úbohé, ako sa niekto snaží úboho napodobniť niečo, čo už úspech malo a čo už všetci dávno poznáme. Myslel som, že diabol je len jeden, to tam sa množili, ako na bežiacom páse. Aby som nezabudol, ak si to chcete pozrieť, pretočte si to na koniec, pretože dovtedy sa nič nedeje, iba napodobňuje. ()

ecceHOMMO

Vzhľadom na atraktívnu a vtipne hororovo ladenú kampaň na tento film, ktorá bola spravená v uliciach medzi ľudmi a ich preľaknutými reakciami (viď. video v mojom denníčku: http://www.csfd.cz/uzivatel/98021-eccehommo/denicek/strana-3/) som očákával, že zrodením diabla snímok nebude končiť, ale práve naopak bude jeho začiatkom. Takto sa z Devil´s Due stal len pomaly sa rozbiehajúci a pozvoľne atmosféru naberajúci film, ktorý v prvej tretine len pramálo dokáže zaujať a až posledná sekvencia vzbudí záujem (pričom nie je záruka, že vás práve tento spôsob chytí, že nebudete mať pocit prefláknutosti ale i prehnanosti zo scén). ()

Avathar

Tak zaiste... Priehľadné jak pohár vody a vykradnutá Rosemary. O nejakej originalite nemôže byť ani reč. No napriek tomu sa to sledovalo celkom fajn, nejaké napätie bolo, aj pár veľmi dobrých scén (les, záver v dome). Plus: found footage mám rád (a nie, stále ma neunavuje :)) takže nemám dôvod film hádzať do odpadu. Jednohubka na dobrú noc. ()

lennyd

Znáte to, svatba, první dovolená v Jugoslávii, první dítě. Úplně stejně to je u manželů McCallových, kterým se na svatební cestě - sice ne v Jugoslávii ale v podobné Tramtárii - podaří nečekaně zplodit potomka (aniž by se to kterýkoliv z nich pamatoval). Těhotenství Samanthy je zpočátku docela pohodové, ale postupem času sama, a i Zach, který si vše nahrává na kameru, začíná uvědomovat, že průběh není úplně standardní... První (nehororová) polovinu filmu se mi docela líbila, sice neobsahovala žádný příběh, ale tak nějak se docela hezky na film koukalo (no možná spíš na Allison Miller, které to docela slušelo). Proti tomu ta druhá půlka (hororovější) už za moc bohužel nestála, působila přes všechnu hororovost tak nějak nudně, a chvilkama i trochu směšně. Hlavně jsem nepochopil snahu tohoto filmu o FF, působilo to hodně nepřirozeně (kromě první půlky, která byla takové příjemné home video) - ale asi to je holt teďka moderní, všechno točit tímto způsobem. Natočit to normálně, tak bych možná dal hvězdičku navrch ()

Zagi20

Já myslel že u hororu by se měl člověk aspoň trochu bát ... ale asi sem se mýlil. Celé je to takové ... no o zrození ďábla. Do jedné sličné chuděry vypustí ďáblovo sémě, otěhotní a stane se z ní semetrika, co žere jeleny a pohledem vraždí kněze. Pak se narodí malý ďáblík, který jednoho dne zřejmě vyhladí půl planety a je konec. Těch pár laciných lekaček a někdy docela pěkných efektů ale nezachrání film, který je celkově o ničem. 30% ()