Kromě tajemné události, kterou Zach se Samantou zažili během líbánek, se musí novomanželský pár vypořádat i s neplánovaným těhotenstvím. Zach, jenž vše natáčí na video pro budoucí generace, si na své ženě všimne podivného chování, které oba nejprve připisují stresu, ale brzy je zřejmé, že znepokojující proměny Samanthina těla i duše mají mnohem zlověstnější původ. (HBO Europe)

MiGi87

Poměrně standardní horror tak za 3*, ale přidám jednu za kameru, protože ta se opravdu povedla. Obzvlášť u scény s jeleny v lese to byla paráda. Taky nesmím zapomenout na další obsazení Zacha Gilforda do hlavní role, což je v mém manuálu pro posuzování filmů velké plus :-). Taky mám chuť to trošku nadsadit jako protiklad některým zcela nesmyslně přehnaným odsudkům, které tomu tady dali jiní. Celkem za 4*. ()

sedm.1

Dle většiny komentářů z poslední doby k filmům zpracovaným found footage způsobem, mi přijde, že patřím nyní k opravdu už jen k velmi malé skupině příznivců a zastánců tohoto stylu. Skutečně nechápu, proč má právě tento subžánr tolik odpůrců, ale na to sere pes. Nicméně, jako neústupný zastánce těchto filmu je mi nyní o to víc líto, že musím konstatovat, že Devil´s Due se zas až tolik skutečně nepovedl. V žádném případě tedy nemám na mysli jeho působivost, ta je opět na maximální hranici, přinášející vrcholné momenty napětí a fungující atmosféry, prostě v tomto ohledu Devil´s Due šlape jako hodinky a je to opět nářez, ostatně jak je v tomto zpracování zvykem. Herecky jde pak navíc o jeden z nejlepších found footage snímků, s vesměs vysoce profesionálními výkony. Napadnout zde nelze ani jeden z nejčastěji kritizovaných prvků, a to roztřesenou kameru a časté používání nočních záběrů, to se tohoto snímku příliš netýká, vše je poměrně přehledné, žádná roztřepaná kamera, prostě tentokrát „klídek“. Problém, proč mě Devil´s Due až tak neoslovil, je ale zápletka. Podivná, nenápaditá a především zcela bez tempa, s nevýraznou gradací, jejíž vyústění také zrovna dvakrát neposadí na zadek, prostě fakt slabota. Takže, určitě nejde v rámci found footage filmů o ten nejslabší počin, ale na víc než průměrné hodnocení tentokrát nedosáhne ani u mne. ()

bari68

Tvorcovia asi ešte nepochopili, že už nejaký ten piatok prestáva byť podžáner found footage neaktuálny a otravný. Zasa nič nového pod slnkom, všetko sa jede podľa starých koľají a dejových liniek. Naviac je to nudné a nezaujímavé. 2* s privretými očami. ()

Han22

A další found footage. Tentokrát o mladém páru, čekající dítě, které je ďáblovo. Rosemary ale může být v klidu, tohle je jen tradičně nudný prefabrikát. Je tu sice celkem sympatický pár a když se to rozjede, nechybí troška magie, krve a házení s lidmi, za což dávám ty 2*. Zbytek je ale klasika - hodinová nuda než se začne něco dít, zlo se kterým nelze nic dělat (veškeré pokusy hrdiny skončí u kněze který mu přeloží větu z bible), špatný konec a třepající se kamera. Nejvíce mě na těchto rádoby reálných hororech vytáčí, že hrdiny může někdo kuchat a mordovat, ale oni ani těsně před smrtí nepustí kameru z pazour. ()

MareT.

Film neprekracuje zavedene klise a neresi problem, ktery FF ma. Naopak, vypada jako jeden z prvnich insirovany BWP. Velke pozitivum je ustredni dvojice, ktere fandite od zacatku. Ale co se hororove sceny tyce, jde vse do kopru. Vse je jen v naznacich, nic se doopravdy nedeje a poslednich 10 minut je smesice bizarnich zvratu a scen. Jedno se ale nechat musi. Mel jsem z toho neprijemny pocit ()

ZdenoLo

No už by stačilo točiť stále dookola tento nezmyselný žáner. Nejde o to že to každým dielom iba upadá do sračiek ale vždy to inšpiruje nejakého magora ktorý si potom myslí že dokáže zaujať. Ale zasa s toho zostane len kopa hnoja. ()

mazadlo

Taková mega příručka o chování ženskejch zaobalená do alobalu s malým antikristem. Protože jsem k tomuto filmu cítil jisté osobní vazby hlavně ve chvílích, kdy se Zach stará o svou přítelkyni až do úmoru napadlo mě že to vlastně není ani tak horor jako sonda do normálního moderního života. A za to bych dal nejraději čtyři hvězdy neb toto chování přesně film vystihl. Na druhou stranu až tak děsivý to nebylo takže ty hvězdy srážím. Ale pokud nemáte co dělat tak na nedělní sychravý večer je to ideální jednohubka. Pokud tedy ještě najivně nevěříte, že ženy jsou normální a hodné bytosti. ()

kritiklon

Určitě to není špatné až na zdejších 39% ale problém je, že atmosféra co má působit děsivě Vás nechá naprosto chladnými. Když už nějaká scéna začne vypadat zajímavě, je následně žalostně nedotažená a nebo zkrátka postrádá kýžený výsledek který divák očekává! Ani si nejsem zcela jist, jestli to lze na 100% nazvat Found footage snímkem, což není jediný důvod mých rozporuplných pocitů z tohoto filmu. Nápad toho příběhu není vůbec špatný ale celé to působí poněkud lacině a jednotvárně! Navíc zjištěním, že se rodí jeden Satan junior za druhým, to pro mě ztrácí i slibný a do určité míry uspokojivý závěr. Zkrátka čekal jsem víc! 2,5* za 48% ()

Flopik

Stále som sa snažil hľadať na tomto filme niečo pozitívne bohužiaľ nič som nenašiel.Horor 0 bodov bez atmosféry strašná nuda počas sledovania som sa nudil.Herci nesympatický.Zápletka bez nápadu no vlastne bolo tam originálne euro.Fakt neviem o čom to malo byť prečo sa to dialo v podstate ani Čo sa dialo.Na vysvetlenie nečakajte vlastne bolo : začnú sa rodiť antikristi toť vše.Nunda , bez známky strachu musím dať 1* a 20%.A to som človek ktorý dá 3* hororu čo ho vystraší raz tuto to bohužiaľ neprišlo vôbec. ()

Silviaxx

Pre mňa celkom ťažký oriešok, lebo ono sa mi to v istom smere páčilo. Herci boli sympatický, ff prevedenie cez home kameru sa dalo a páčilo sa mi ako bol vysvetlený dôvod, že chlap vkuse všetko natáčal (milé). Na druhej strane je to neskutočná vykrádačka, ktorá neprináša absolútne nič nové a ide si po svojej klasickej línii ako milión filmov pred tým. Tým pádom nie je možné diváka prekvapiť, keďže presne vieme aký bude vývoj, akurát koniec môže byť s malými obmenami. Koniec v Devils due dosť pochoval moje sympatie k snímku. Nápad s tajomnou sektou bol celkom fajn, aj keď by som pre ňu uvítala aspoň trochu viac priestoru. Záver - Devils due je teda klasická kopírka s pár svetlými miestami. ()

cskomando

Uplynul téměř rok co jsem si tento film zapisoval, že bych rád viděl a vkládal do toho hodně nadějí a hle, až na ten lehký děj to bylo pěkné. Atmosféra točená ruční kamerou co je střídaná s kamerami, které umístili členové nějaké sekty v baráku. Ve tmě jsou chvíle kdy očekáváte, že teď přijde ta lekačka a oni přidají i nějakou tu krev a nadpřirozené síly v průběhu filmu proč ne ! ()

petikacka

Snímání filmu osobní kamerou je od dob Záhady Blair Witch poněkud pasé, ale hlavně ne překvapující...V tomto případě je to docela rušivé...A příběh příchodu Antikrista je starý jak lidstvo samo, ale hlavně - Nejlepší je pořád Polaňského Rosemary má děťátko...Čekala jsem něco inovativního, ale nedočkala jsem se ničeho...Za mě 40% ()

Matli

Měl jsem co dělat, abych neusnul. Absolutně bez nápadu. Možná dvě krátké scény tam byly docela povedený, proto ta jedna hvězda. Ale jinak odpad. 15% ()

drankeryth

Najprv som mal obavy, ci to nebude strata casu pri tomto filme, pretoze ako to bolo natocene, ma to aj troska odradzalo, ze by som sa pri filme nudil. Moje obavy boli zbytocne a cele prevedenie filmu do pohladu vlastnych oci ma bavilo a bolo to zaujimave vo vyvine deja filmu. Uz samotna tema o tehotenstve, ktore malo komplikacie pocas vyvinu plodu v tele malo slusnu atmosferu a ani zahada okolo podivnych okultistov susediacich vedla nich nevyzerali zle zakomponovani, ale mohli na tom tiez zapracovat viac, aby nevyzerali tak trapossky vo filme postavat na ulici a nic dokopy nerobit, akoby sa im ani nechcelo robit nic. Uz ked sa schylovalo k poslednej stvrtine filmu, tak to nabralo spravne obratky adrenalinu a o nadprirodzene ukazy tiez nebola nudza v podobe demonickeho vycinania, coho bolo dokazom rozbijanie a natrasanie vsetkeho v dome. Skoda, ze toho nebolo pouzite vo filme viacej v tomto druhu besnenia demonika v tele. Urcite by to v tomto ohlade bolo spravne riesenie a film by mal ovela vacsiu atmosferu a o napati ani nehovorim. Ako jednohubka je to prijemne sledovanie, ale ze by som sa k filmu niekedy vratil spat po dlhsej dobe, to by som asi vahal, ci sa to vlastne oplati minut drahocenny cas znovu. ()

Rockerman odpad!

Naprosto zbytečný film! "Normálnímu" divákovi nic neřekne a hororového nadšence uspokojit nemůže, takže se ptám, k čemu se takový film točil? Navíc je tu zase ta zpropadená roztřesená kamera a s ní se to jó musí umět, aby to navodilo tu správnou atmosféru. Celý film se tu něco buduje, napětí se rádoby stupňuje a pak nepřijde nic! Za malinko dobrých scén hvězdu neuděluji. ()

MickeyStuma

Starý dobrý ´found footage´ a téma o zrodu Antikrista. Jako obvykle je použita již delší dobu zavedená šablona, takže nelze očekávat nic překvapivého. Po dějové stránce si mladý pár užívá líbánky, kdy navštíví i starou ženu čtoucí z ruky, která vyděsí proroctvím o čekající smrti. A od této chvíle se kolovrátek pomalu začíná roztáčet a to až do grandiózního finále. Zpočátku je použita vize domácího videa, ale později záběry střídají kamery všude možně ukryté, což vyznívá poněkud podivně. To byli opravdu tak paranoidní a nebo měli skutečně strach ze zlodějů? Tempo je na domácí video přirozené, děj jednoduchý a pro hororové veterány velmi dobře známý. A tak něco může přinést snad jen nové hororama neodkojené generaci. Doporučuji původní znění, neboť český dabing opět prasí co může. ()