Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Saur.us

Emoce, roztomilost a neohrabanost jsme si užili už ve Wall-e, superhrdinství v Úžasňákových. Velká šestka přišla pozdě a i když jde o audiovizuálně nabušenou záležitost, ve všem ostatním je to silný průměr. Ode mě by Oscara nedostal. ()

adriane9

"Ahoj já jsem Baymax, balalala" :). Nádherný animák, který zároveň se svýma dětma miluju včetně skladby Fall out boy Immortals. ()

heihatchi

Humus, aneb smícháme milion klišé a stereotypů dohromady a uděláme z toho animák, kde japonec, co nevypadá jako japonec, ale má super střapatý vlasy, takže to prostě je japonec, navlíkne do iron menovského pyžama svojí kung fu pandu a jde léčit bolístky celému městu... ()

zdeny99

Animovaný film, oceněný Oskarem, ve kterém hlavní roli hrají geniální vynálezci robotů ještě v pubertálním věku. Za jejich vynálezy by se mohli pyšnit i přední japonští konstruktéři. Jenže tohle je především v prvních dvaceti pěti minutách, které jsou naprosto suprové. Jenže pak jeden z mladistvých konstruktérů umře a stává se z toho animované kriminální sci-fi, kde děj je naprosto mimo. Jen oceníte pěknou animaci, především animovaného robota Baymaxe. Bohužel to je až do úplného závěre už vše. [19361. hodnocení, 698. komentář, 82%, 954. nejlepší film] ()

Ydrosten

Bude to nejspíš obsahovat spoilery Big hero 6, je zvláštní film. Nevím jestli bylo ve filmu uvedeno ve kterém roce se odehrává, ale vadilo mi že je zasazen do města zvaného San Fransokyo, které má zřejmě odkazovat na to že ta žlutá společnost jednou zamoří celou planetu. Nevím proč přesně, ale nezaujal mě ani jeden " šprt " Baymax mohl být taky udělán trochu jinak protože jsem si celou dobu říkal že tenhle disain by nevydržel ani 20 minut v reálném světě. Vyskytuje se tady opět potrhlá postava - Honey, která hází koule které mají asi milion různých vlastností - která nesmí chybět v žádném animáku, aby se děti mohly plácat do kolen. Nemůže chybět ani vyváženost postav v podobě černocha, japonce, bělocha ( připomínajícího spíše zfetovaného magora, než vědce ) a samozřejmě určitá vyváženost ženského a mužského osazenstva. Zajímavý nápad byly ti minirobůtci měnící se na cokoliv co kdo chce, jenže i to bylo později přehozeno na nesmyslnou rovinu, kdy maskovaný padouch těchto minirobůtků, měl snad miliardy. Taky celá zápletka mě nebavila. Hodný je zlý, zlý není tak špatný, parta šprtů zachrání svět ( doslova ) Já prostě nevím, ale nezaujalo mě to. Jo a nevím proč všichni pořád mluví o Disnym, když všichni vědí že to dělal Pixar, kterého Disney zahrnul do svého impéria. Disney sám o sobě by takový animák nikdy v životě nevymyslel ( Obsahuje to i populární potitulkovou scénu, ve které se oběví Stan Lee ) ()

Octane

Parádní animovaný akční film, kterej se bude líbit jak dětem, tak dospělým. Děti si získá Baymaxem, jeho celkovým zjevem a chováním. Dále hlavním hrdinou, kterým je sympatickej malej klučina. Dospělakum se budou líbit narážky na marvelovský filmy a občasný humor, kterýmu budou i někdy rozumět děti. V dnešní době jsou všechny animovaný filmy graficky na stejný suprový úrovni. Stopáž je úplně tak akorát. Film se mi fakt líbil, vtipný to bylo, lehce akční taky a délka obsahu odpovídala. Spokojenost. ()

Hapretor

Nápadem ani tak ne, ale provedením a jednotlivými detaily (vtipy, gagy, vykreslené charaktery) se toto pro mě stává do teď nejlepším animákem. Vedle "Za plotem". Vtipné dostatečně, animace se posouvá tímto o kousek dále. Tohle prostě, podle mě, zábavností hravě strčí všechny doteď hrané komiksové předlohy (Avengers, Watchmen, Thor, atd....) - bez debat mnohem poutavější a promyšlenější. Tady je vidět, že lidé si s tím dali práci a přemýšleli nad každou vteřinou filmu. Není to žádný rádoby intelektuální výplach se super triky (animace špičková), které zakryjí nulový děj - narážím na unylý Nolanův Interstellar. Jo, tak ok, jsem infantilní. Přiznávám. Ale příjde doba, kdy pixely mistrně zformované udělají, co pan režisér chce a díky geniálním mozkům programátorů to i zahrají lépe než sebelepší herec/čka v tamním Hollywoodu. (Schválně si někdy všimněte gest a mimiky - zde v tomto animáku brilantní - jsou herci/čky, kteří jsou jak kus dřeva a nezmůžou se na jediný přijatelný výraz. (např. poleno Kellan Lutz) - a těmto nezpracovatelným kládám tímto odzvonilo. Věk lidí je u konce. Věk pixelů právě nastal. Tenhle animák mě prostě dostal do kolen. Grandiózně provedené. ()

Hopkins

Tak na začátek povedený animak, který mě nadchnul provedením.. je pravda, že některé pasáže jsou nudné a az příliš sentimentální, avšak celkový dojem je pro me na 5 hvězdiček. Hrdinové, kterým držíte palce. ()

SC

Napůl marvelovský animák s výtečným zasazením, animací a hlavním hrdinou, nafukovacím robotem, který zajišťuje 90 % vtipů ve filmu (od situačního humoru až po parodie na jiné komiksy). Krom zmíněného však nepřináší nic unikátního, příběh je víceméně klasický, s pár ponaučeními, jak už to bývá zvykem, a dalšími, veskrze nepotřebnými postavami, ze kterých za zmínku stojí flákač, který žere komiksy. Předpokládám, že v angličtině je ještě zajímavější. Bod za kraťas Feast, co běžel před filmem. ()

Radek.SCH

Rozjezd originální a božský, ale v momentě, kdy se na scéně objeví padouch, tak to jde do kytek (tedy spíš do průměrné, akční x-men animované komedie pro celou rodinu alá Spider-Man). Spousta akce, výbuchů a breku. Škoda ho. - 60 % ()

fila.tes

Jak pro malé děti, tak i pro ty dospělé děti. Film je koncipovaný tak, aby pobavil a potěšil nejširší věkové publikum. Na animovanou pohádku to má i nápadně nepředvídatelný konec. ()

Spaster

Hezký animák, který "rychle odsejpal" a měl pohodovou atmosféru. Nemáte moc možností seznámit se s vedlejšími postavami (i přesto jsem si oblíbila tu Růžovku s hromadou barevnejch bublin, haha), ale Baymaxe musí milovat každý a k tomu vám stačí jedna jediná minuta. Nejlepší věc na celém filmu je ale animace, která je opravdu překrásná a postavy se neskutečně přirozeně hýbou (jak je to jen možné?!) ()

loki5

Ptám se proč jsou animované filmy lepší něž většina ostatní produkce. A proč v animovaném filmu vypadá vše reálněji než ve všech hrdinských filmech poslední doby. Odpověď je jednoduchá. Protože se neberou vážně. A tohle je typický příklad. Svěží nápady jednoduchý, ale rozhodně ne hloupý příběh bez patetických keců o rodině a přátelství atd. A akce, která je nápaditá a vizuálně skvěle vymyšlená (některé věci v pozadí jsou také fajn viz létající elektrárny). Sice tomu nedám úplně plné hodnocení ale stejně bych to všem doporučil. 80% ()

Qeo

Parádní podívaná. Po debaklu How to train dragon 2, konečně animák, který má hlavu a patu. Pro děti, o dětech, bez dětí. ()

Wargoo

Pekný film s vtipnými a originálnymi scénkami.. Najmä Baumaxove prdenie :) Mierne mi však vadila slabá prezentácia hlavného záporáka, ktorý sa len premával po scéne na svojich mikrobotoch, ale to bolo tak asi jediné "záporné" čo som ho videl robiť. Veľká šestka sa ho pokúšala zmárovať, ale ja som ani poriadne nechápal prečo. Nechcem spamovať, tak sa ďalej rozpisovať nebudem. Musím ešte podotknúť, že Baumax bol oveľa zaujímavejší v prvej časti filmu, kde sa tvorcovia s jeho postavou hravo a hlavne komicky vyhrali. Neskôr to už bolo mierne príliš. Stále však zábavný film s rozumnou dĺžkou. Btw, keď už bolo všetko také "japonské", hlavná postava mohla mať o niečo šikmejšie oči ;) 4**** a 75,274% ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord