Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

winetach

Vtipný, svižný, nápaditý animáčik, ktorý sa nebere vôbec vážne. Ako veľké plus dávam prostrediu - San Francisco skombinované s Tokyom ma pohltilo a dúfam, že sa tam ešte niekedy vrátim. ()

Blue.Shark

Poněkud lepší, než klasické animáky, avšak příběh ničím nepřekvapil. Čím tenhle snímek exceluje, to je netradiční hudební doprovod a velmi dobrý styl humoru. ()

kamil.i

Dramatické scény medzi akčnými a komiksovými momentmi nemali práve najsilnejší náboj, no celkový dojem z filmu je vynikajúci. Robot v hlavnej úlohe je bezchybný. Zaslúžilo by si to pokračovanie. ()

Randwulf

Geniální vsázka na roboty, protože stejně jako u Intertellaru TARS, tak i Baymax dodává tomuto filmu jedinečný robotí humor. Začátek se vší to prací na univerzitě a později v garáži se mi líbil víc než to akční finále, ale co už. Zajímavé spojení prostředí Tokya a San Francisca a celkově dobrý nápad z toho nakonec dělají velmi nadprůměrný animák. ()

Standic1

Úžasný! Naposled mě takhle nadchlo Jak vycvičit draka, a to jsem si myslel, že nic lepšího nepřijde. Perfektní příběh, hudba... Jo a ještě jedna věc - Baymaxe chci domů :) Ty jeho pohyby a hlášky... prostě se ptám, kdy ho začnou vyrábět u nás :P ()

Hepy13

Trailer dával znát že tohle bude pecka, a tentokrát zásah!!! U těch top animovaných filmů mi stále zůstává rozum stát nad dokonalostí dnešní animace. Baymaxíček byl totálně boží, tak roztomiloučkej i pro mě dospělého, děti z něho musí být naprosto paf. Ta honička v autě by snesla přísnější měřítko i v kdejakym hranym akčnim filmu. Velmi chválim hudební stránku filmu, už si tvůrci v tomto směru nedávají záležet jen u hraných filmů. Také kvalitní animák potřebuje doplnit spoustu scén správně zvolenou hudbou aby dosáhl dokonalosti. (Super písnička od Fall Out Boy-Immortals při výrobě kostýmů a v titulkách). Vtipné a zároveň dost nahuštěně cool! ()

Pawlisman

Trošku jsem si možná sliboval od plakátů. že mě potká nějaká myšlenka. Bohužel nakonec opět a stále dokola stejný motiv, stejné rozuzlení, stejná zápletka, stejné vše. Je to škoda. Ale za sebe (obzvláště ve volné animované tvorbě) příliš nechci akceptovat. Průměr, nic nového. ()

nonick1

Jak příběhem tak skvělou animací jde o super záležitost, místy překvapivě dokonce i dojemnou. Jo a musím poděkovat místním kinofilům za tip - díky těm 81% jsem si film pořídil a to hodnocení vážně sedí! :-) ()

Yokolobuna

Big Hero 6 není dokonalý animák. Na to je tu příliš patosu a předvídatelných scén, ve kterých si občas scénáristé pomáhají trochu již lacinými triky. Jenže taky je tu skvostná animace a kupa zajímavých nápadů dotažených do konce. Ani záporák, pomineme-li jeho původ a motivace nepůsobí vůbec lacině, což občas bývá problémem. Já mám prostě tendenci kvalitním animákům nadržovat a tak je to za plnou palbu. ()

IvcaSammet

Kromě Baymaxe je Big Hero 6 spíš hodně podprůměrný animák, který by možná mohl mít i zajímavý námět, kdyby ho tvůrci tak totálně nedodrbali. Vtipné scény a hlášky měl "na starosti" pouze Baymax, samotní "lidští hrdinové" byli spíš otravní a někdy mi vyloženě až lezli na nervy, hlavně Hiro se svými neustálými výkyvy nálad. Závěr typicky "americký", stejně přemrštěný jako všechny Marvelovky. Navíc souhlasím s tím, že si nejsem úplně jistá, jestli byl film zaměřený spíše na dospělé a nebo opravdu na děti. Pomyslnou půlhvězdičku přidávám Baymaxovi, který mě několikrát opravdu skvěle pobavil. ()

Platom

Chytrý, zábavný, originální a skvěle udělaný animovaný příběh, který má hlavu a patu, určitou dávku humoru (ten nepůsobí nijak trapně, naopak..), napětí, dramatických zvratů a výborný závěr. Vztah kluka s robotem je sice již poměrně známou věcí, ale zde je tolik propracovaný a inovativní, že lze i tento fakt pominout a odpustit. ()

tomashrabek

Asi tak 12 miliónov krát lepší superhrdinský film, ako noví Spider-Mani. Príbeh sa sústredí na jednu dejovú líniu, ktorá dáva zmysel, má twisty a je zaujímavá. Má to skvelý humor, citlivejší divák i uroní slzičku, ale hlavne to má úplne skvelú akciu v zaujímavom prostredí. "I am satisfied with my care!" ()

Darren98

No, není to špatné, je to dobré, doočíbijící kombinace Disneyho a Marvelu. V kině jsme se všichni bavili a kamarádky se pořád smály, ikdyž byli jediné nešestileté děti. Ale dost legrační mi přijde, že na konci, kde Hiro všem poradil se dívat z jiné perspektivy a všichni vymysleli způsob jak se zachránit, ho vůbec nenapadlo, jak by se z toho hyperprostoru mohli dostat všichni. A legrační to je proto, protože to není bůhvíjak složitá otázka života, na kterou by dokázal odpovědět jeden člověk z miliardy, ale vyjma mě se i jedno malý děcko v poslední řadě furt ptalo, proč to neudělá chytře. Z toho, co jsem mu rozuměl ho myslím napadlo, že by Hiro chytil Baymaxe, a po vystřelení raketové ruky by Baymaxe táhl sebou. Mě napadlo, že by se Baymax levou rukou chytil toho malýho kokpitu, nebo co to bylo, a po vystřelení jeho pravé ruky by ho to táhlo sebou. Po všech filmech, u kterých jsem se já, když mi bylo šest, ptal, proč to neudělají chytře, jsem byl rád, že alespoň v jednom filmu používají hlavu, a hned na to jsem byl udivenej z toho konce, ale to je jedno, je to dobrý film. ()

Mona-Lisa

První polovina si říkala o rovných pět hvězd ale ta druhá už pro mě byla až moc ve znamení vizuálního a akčního zážitku na úkor vtipu a smysluplných zvratů. Škoda. ()

Pidzey

To co je animák, nemusí být nutně film pro děti. Šestka, podle mě pro děti moc není, pač se tu děje spousta věcí, kterým by děti asi nerozuměli. Ano, je to humor, citlivý a příjemný, ale přeci jen, už trochu složitější. Občas je to i smutný a akční. Akce a pojetí filmu na mě působili jako takový animovaný Avengers, což vůbec není na škodu. Tohle by fungovalo, i kdyby to bylo natočeno, klasicky s herci a tak. Velice povedený film, pln dobrých a neotřelých nápadů, stejně tak s dobrým využitím již viděného. (první polet s Baymaxem, mě připomněl létací scény v Jak vycvičit draka.) Filmu hodně pomáhá i vcelku slušný scénář, který není je celkem promyšlený. ()

Matli

Jeden z nej animáků loňského roku, to každopádně, ale jsou lepší. Vliv Marvelu je znát a to nemyslím potitulkovou scénu. Nějak zvlášť vtipné nebo dojemné scény jak jsem čekal, tam nejsou, takže čtvrtá hvězdička je spíše za scénář a grafiku. Povinnost to sice je, ale podruhé už asi ne. 70% ()

hanka_h

Vtipná, svieža rozprávka, veľkého nafukovacieho Baymaxa si musí obľúbiť každý, chcem takého doma! Škoda len, že sa to v druhej polovici začalo točiť okolo superhrdinov, s klasickým superhrdinovským lietajúcim finále. Na Baymaxovej stupnici od 1 do 10, som sa zabavila za 8. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord