Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

Jarda68

Kříženec X-Menů a Harryho Pottera,který ale působí jako jejich slabší odvar.....Škoda nevyužitého potenciálu...60% ()

mansonn

To co som ocakaval od Burtona som aj dostal. Film sa oplati pozriet. Z jednej strany super , krasne, zabava a nasledne tam bachnu zaporakov so zubami ako cervy z planety Dune. Premyslal som ci dam 4 hviezdy ale no Greenova tam malo hrala a bola stale oblecena takze iba 3 :-) film sa nehodi pre deti je to rozpravka pre dospelych ()

RoyBatty444

Prepojenie fantasy sveta a reálneho je vždy neľahké a presne to sa nepodarilo lebo konečný výsledok je veľmi kŕčovitý a Samuel L. a jeho banda nie sú vôbec desivý ale len odporný (Silent Hill) a k tomu nemotorne trápny. Hlavná postava je zbytočne ufňukaná a plochá a banda špeciálov nepresvedčí. Dve hviezdy sú len za originalitu a náznak burtnovstva. ()

RavenSpector

Pro děti drobet hrůzostrašné a ujeté, pro dospělé drobet nudné a hrůzostrašné. Cílová skupina mě vážně není jasná. Do nádherných obrazů a moderně pojaté kamery zasazená patlanina bez hlavy a paty. To všechno je Sirotčinec blablabla... Takže vzato velmi subjektivně - Hvězda za kameru, hvězda za mytologii světa (i když drobátko dojebanou), hvězda za hudbu a celkové vyznění a konečně hvězda za Evu, která je vážně nádherná. To máme čtyři hvězdičky za dojem a příběh nikde. Jenže o tom filmy jsou. Bohužel. Nemusí mít sofistikovaný děj a přesto nadchnou. Stejně tam nakonec něco bude chybět. ()

Raziel811

Burton je asi jediný, kdo v dnešní době dokáže vyprodukovat něco podobného a dostat na to i patřičný rozpočet. Ano, už přes 20 let točí velmi podobné příběhy, ale to je právě ono - je jediný, kdo to dokáže a jeho "novodobé" pohádky stále mají to kouzlo a estetiku. Mnoho lidí na něj nadává, že už nění co býval, ale v dobách Střihorukého Edwarda nám všem bylo o více než 1/4 století méně a Burtonův příběh nás tím pádem snáze a více oslovil, než nynější story. Pravdou však je, že stále umí vytvářet zajímavé světy a poutavé příběhy. ()

sir23

už len pre tie časové slučky ma film zaujal a veru musím pochváliť režiséra, scéna resetovania sa mi veľmi páčila. Tim Burton robí výborné fantasy, poznám snáď všetky jeho filmy, už od malička som ich rád sledoval. ()

jizvoun

Vůbec jsem nevěděl, co od toho čekat. Byl jsem ale nadmíru spokojen, jde o příjemnou oddechovku zasazenou do hezky barevného prostředí s ulítlým scénářem a ještě ulítlejšími postavami, které mě ale bavily. A Eva Green je tu výborná. ()

Dumaru

Už dávno som nevidel film s tak dlhým názvom :) Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej je rozprávočka pre deti a dospelých, nič viac a nič menej. Za herecký výkon Evy Green dávam 4 hviezdičky, mňa to celkom bavilo,,, ()

SaMaeL98

Člověk se tak usilovně snaží najít nějaký film, který ho přitluče k posteli a nutí ho o něm přemýšlet pořád a pořád dokola, doufat v pokračovaní a litovat, že nemůže alespoň na okamžik nahlédnout za oponu. Zrovna, když jsem se ani nesnažil takový film najít, sám jakoby ke mně přiletěl. Nějak jsem mu od premiéry nevěnoval pozornost, ale Ulož.to už bylo schopno mi ho poskytnout v dobré kvalitě. Neváhal jsem a ponořil se do děje. Osamělý chlapec, dědeček, který ho připravuje na cestu, příroda, tajemství, časové smyčky, divní lidé, děti, přátelství, láska... Zkrátka takový film je potřeba vidět, poněvadž jinak by toho člověk litoval do konce života. Nebylo to po všech stránkách dokonalé, ale svůj účel něčeho strhujícího co člověka už neopustí to splnilo. ()

Denzen

Burton sa konečne vrátil a vytvoril veľmi dobrý fantasy film. Páčilo sa mi prepojenie s moderným svetom, či už tým americkým alebo anglickým, hudba, veľa hororových prvkov, Eva a samozrejme aj šialený záporák Jackson. Výhradou je len dĺžka, lebo prvú hodinu a štvrť sa len zoznamujeme s postavami, a na poriadnu akciu príde až potom, no keď tá príde, to bolo neuveriteľne šialené. Teším sa na pokračovanie. ()

trx2010

Bohužel totálně nevyužitý potenciál knihy. Nečíst ji, asi se ve filmu téměř nechytám. Nevadí mi pozměnění postav i dějě oproti předloze, ale nemám pocit že by to bylo k lepšímu. Zdá se mi, že ten hravý Burton co vtipně děsí je už nenávratně pryč. ()

Pavlo

Dobrá jednohubka. Neurazí, zabavý, ale pomerne rýchlo sa na ňu zabudne. Tim Burton má oveľa lepšie filmy. ()

Michalsafr

Mám rád starého Burtona, ale co začal točit filmy pro děti, není to už on (ač pár scén ve Willym super, hlavně se sirem Lee, budiž mu na nebesích blaženost. Ale tohle? Zase si nějakej pisálek chce vydělat prachy po vzoru J.K., tak vychrlil bullshit ságu o dětech Xmenech. A ten film je fakt strašně debilní. Pardon. ()

Elizabethx

MILUJU Burtonovi filmy. Všechny. Každý je něčím skvělý. Ale tohle? Scénárista si přečetl tak prvních 20 stran a to je vše, ne? Ani postavy nejsou správné! Hlavní postava, jenž je s Jakem - Ema - je ta s ohněm. Olivie je lehčí než vzduch a je jí asi 6. Ta kniha skrývá tolik děje, dobrých nápadů, výborný příběh, který by vystačil na 3 úžasné filmy. A tohle nemá s předlohou společného téměř nic. Velké VELKÉ zklamání. Pokud bych nečetla knihu a koukala na film, stejně mi přijde dějově ne dost tahatelný. Tolik věcí zde chybí, na tolik věcí se divák ptá. Prostě ne. ()

zekon

Pěkný maglajz teda! Že si Burton hoooodně upravil předlohu na to nadávala dcera, to já nevím, nečetl jsem bylo mi to fuk. Ale přišlo mi to jako že vezmeme pár xmenů, do toho pár kapek Pottera, přisolíme Pans Labyrintem a trošičku vlastních nápadů. Dáme k tomu skvělou hudbu a diváku trp. Jako lepší než hnůj Karlík od čokolády, ale jinak stejný maglajz. ()

Stupet

Dlouho mě žádnej film nepohotil tolik, jako tenhle. Úžasný, skvělý, famózní. Jen si pořád nějak nemůžu ujasnit, jestli je to film pro děti, nebo dospělí. Pro děti je to moc strašidelný, pro dospělí zase pohádkový. Ale i tak je to prostě super. Chci si zkusit přečíst i knihy. Snad nebudu zklamaná. Zatím mám spíš zkušenosti, že filmy jsou mnohem lepší, než knižní předloha (jmenovitě Přítelkyně z domu smutku, Hříchy pro pátera Knoxe, Andělská tvář, většina knih ze sagy Harry Potter). ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona