Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

ajaxx

Byl jsem popravdě ohromen. Eviku tentokrát nechala své poprsí za skálou korzetu a předvedla, že má i jiné kvality. Timovy filmy jsem měl vždycky rád a tohle je jeden z případů, kdy skutečně dokázal opět převést skvělou novelu na filmová plátna. Možná méně dětinskosti a byl by to jasný trhák, ale na druhou stranu stavba příběhu po částech člověka upoutá až do konce. Tentokrát nebyl na pořadu dne tolik ten temný odstín Burtonova světa, ale milý a celkem poutavý příběh několika dětí, které svými zvláštnostmi jsou odsouzení k životu v jediném dni. A nikdy nezestárnou stejně jako Timovi filmy...95%. ()

Nellie Lovett

Pokud jste nečetli knihy, hvězdičku přidejte. A pokud nechcete spoiler, dále nečtěte :) Strašná blbost - pardon, ale je to tak. Tim Burton točil zvláštní filmy, ujeté filmy, ale měly styl, byly zábavné nebo se na ně prostě dalo koukat. Tohle není ani jedno. Závěr filmu tvoří divný videoherní klip, v němž kostlivci kosí nestvůry. Základnu padouchů tvoří pět lidí, z nichž čtyři jsou neschopní mamlasové, ten pátý je nezbytný psychopatický superpadouch, ale jejich motivace se vytratila do ztracena. Přečetla jsem knižní předlohu. Není to žádné veledílo, logika místy pokulhává. Ale i to, co v knize fungovalo, je tady změněno, převráceno nebo se z toho stal nesmysl. Proč nestvůry žerou oči (víc nechutný = víc cool?)? Proč přežil Jacobův dědeček?! Proč se Jacob nenaučí ovládat netvory (docela zajímavá linka v knize)? Proč mají Olive a Emma vyměněné schopnosti, když to nemá vůbec žádný důvod? Takhle bychom mohli pokračovat dál a dál... Nejde o to, že si Tim Burton dovolil příběh změnit, jde o to, že ty změny nemají žádné odůvodnění a filmu nijak neprospívají. ()

teckax

Tak včera večer jsem se asi poprvé v životě zamilovala do ženy... je jí nádherná slečna Peregrinová. Naprosto kouzelná podívaná, která měla vše, co podle mě má správná pohádka pro velké mít. Jen dialogy byly místy poněkud podivné, to bude nejspíš dabingem, musím mrknout na film v původním znění, pak možná přehodnotím 4*... Time Burtone, pomalu a jistě si mě namotáváš.... ;) ()

Kuchna

Nuda, nuda, nuda..... Něco jsem od tohoto filmu čekal, nevím co, ale nějaké očekávání tam bylo. Nakonec se z toho vyklubalo béčkové fantasy.. Spousta nesmyslů, děj nudný, že jsem skoro usnul. Herecké výkony na úrovni mého křečka(jediný kdo to jakž takž držel je Eva Green a Samuel L. Jackson).. Našlo se tam pár hezkých scén a jedna s posledních scén na molu během slavnosti byla super. Jinak znovu připomínám, nuda, nuda, nuda... Už si to nikdy znovu nepustím(snad jen kdybych se chtěl nudit ještě víc, než se budu nudit) ()

tata22

Mistr se zase ujal svého řemesla a zvládl to navýsost bravurně. Pro mne asi nejlepší film Mr.Burtona. Je v něm tolik fantazie, tolik nápadů a tolik pohlazení. Člověk se bojí a při tom hodně moc fandí těm podivným dětem. Asi nebylo těžké uhodnout konec ale tvůrci to nějak udělali, že mně to vůbec nevadilo. Nějak jsem byl jako by v tom filmu s nimi a hrál to podivné divadlo. Že se to někomu nelíbilo ? Jasně, určitě mnoha lidem bez fantazie, kteří touží jen po velkolepém americkém bijáku. Je mi jich sice trochu líto ale budiž jim přáno, ať se tedy nedívají na fantazii a krásu světa , který leží daleko od našich hranic, kdesi v srdcích tvůrců, kterým vůbec nevadí, že se na ně sem tam někdo zašklebí. My ostatní voláme "sláva" a budeme se alespoň 3 (anebo 5) dní radovat, že fantazie ze světa filmu ještě nevymizela.... ()

Paulie2

Nebýt toho přetaženého finále, co mi trochu dojem z filmu kazilo, bylo by to 5*. Jinak moc hezký film, jeden z těch lepších, co jsem za poslední dobu viděl. ()

vlk++

filmová škola par excellence, dlouho jsem měl tenhle film odložený a nechtělo se mi do něj, kvůli názvu, režisérovi, stopáži... všechny obavy se nakonec ukázaly liché, vyvážený příběh v tempu, které stíháte sledovat, chápat a užívat si, špičková kamera, která se ani nehne a nebo velmi pomalu švenkuje, nádherně komponované a probarvené scény, ať už exteriéry či interiéry, 3D animace, která se nevystavuje, ale ohromuje, tohle musel točit maniak, který uznává pouze 100% odvedenou práci, a chce to velké plátno, velký obraz, živé barvy, šero a klid, v příběhu objevíte hodně inspirací, záleží, co vše jste viděli, za mně jsou to X-Men kombinovaní s Návratem do budoucnosti a na závěr opepření Piráty z Karibiku, a to jsou pouze ty hlavní, k tomu si doplňte Saudkovsky nasvícené scény, kde nikde není ani příliš světlo, ani příliš tma, žádné zbytečné předměty ani postavy, výborný herecký výkon Evy Green jako slečny Peregrinové, ani jednou mě během těch dvou hodin nenapadlo kontrolovat čas, uteče to jako voda, a i když některé starší filmy Tima Burtona nemusím, tak tímhle dílem se u mě opět zařadil mezi top světovou režisérskou elitu, nádherná fantasie, 5* (100%). upozornění - film má rozporuplná hodnocení a ne každému sedne, hrají tam náctiletí a některé typy žánrů jsou zcela vynechané, humor je "burtonovský", musíte mít rádi pohádky. ps: z hodnocení a délky komentáře je zřejmé, že jsem objevil film, který stojí za to vidět poprvé. ()

Wartord

Od roku 2005 nám Burton nabídne jenom barák zničený bombou s hákovým křížem. Alespoň tam nehraje jeho manželka. To je velké plus. Zato oční herectví Evy Green nikdy neunaví. Ale to je tak vše. Dům pro opuštěné děti, zamrznutý v časové smyčce, kterému hrozí neviditelná monstra. K partě podivných dětí, kterých se určitě rodičové rádi zbavili, se přidá člověk, který tyto stvůry dokáže vidět a zabrání tak rituálnímu pojídání mozků. Jacksonovi jsem nevěřil ani jeho tmavou pleť a to v dnešní době moderní záporáctví založené na vtipných dialozích nesmírně unavuje. V Kingsmanovi to bylo vtipné, ale tady se to prostě opakuje. Jednu hvězdu přidávám za to zvláštní propojení sněhové bitvy a pouťové hudby a taky protože to nebylo horší než ta děsivá opereta o holiči z Fleet Street. ()

Mr.Nobody

Tento film má řadu významných kladů, ale také několik menších neduhů. Je zde zřejmý "rukopis" Tima Burtona. V tom dobrém, i v tom horším. Děj by se dal rozlišit do tří částí. Těmi jsou pozvolný, nepříliš záživný úvod, hlavní část s vysokou mírou zajímavosti, plná překvapení, zajímavých triků a dějově plodných momentů, a táhlý až téměř nudný závěr. Kostýmy byly zajímavé, neotřelé a propracované do detailu. Podobně i efekty, kterých bylo poměrně hodně a byly zajímavé. A bylo zvládnuto i jejich množství, které bylo zcela přiměřené. Doceloa mne zaujalo obsazení, které bylo s výjimkou nevýrazného hlavního hrdiny velmi zajímavé. Ten byl zcela nevýrazný. Jednoznačně excelovaly dámy Eva Green a Judi Dench. Naopak Samuelu L. Jacksonovi jeho role "hlavního záporáka moc nesedla." Respektive to, její provedení, které bylo sice vtipné, ale na zcela nepatřičných místech, kdy tento humor zcela degradoval celý okamžik "závěrečné šarvátky." Při sledování mne pak napadlo, jaké by to bylo srovnání, kdyby stejný scénář natočili ještě tři další režiséři vedle Burtona. ()

datel13

Jsem příjemně překvapen, jak vyladěnej a povedenej film to byl. Jasně, vyladěnej pro věk 15-16 let, zatímco ty nejlepší kusy v žánru (Harry Potter) můžou být pro kohokoli bez rozdílu věku. Ale to dokážu pochopit. Burton má fakt super fantazii, i když něco už je lehce trapný nebo za hranou. V ději jsem se trochu ztrácel, na druhou stranu na film jsem nebyl až tak soustředěnej. Asi to bude tím, že mě úplně nestrhl. Místy ale zase hodně bavil. Bavily mě i nápadité prolínání se současnosti (selfie, závěrečná bitva v Blackpoolu), kéž by jich bylo víc.. Hodně přitažlivá je blonďatá Ella Purnell (v roli až příliš prvoplánové femme, nebo spíš girl fatale pro titulního joudu) a taky Eva Green, ale to každej ví asi už dávno. Suma sumárum, přestože znovu ovlivněn efektem kamenné kino (starobylá vůně kina Scala + film, co jste chtěli vidět, promítán za 40 Kč), musím jako člověk podobně jako Burton obdařený bujnou fantazií, hodnotit hodně kladně. ()

Fritaaa

Opravdu veliká škoda toho konce. Do chvíle, než vystoupili z potopené lodi a vydali se zachránit slečnu Peregrinovou, to bylo fakt super a přemýšlel jsem nad plným počtem. Závěrečné minuty však zkazily naprosto celý zážitek a tak i dvě * jsou asi moc :( ()

Naby

Výborná mystická pohádka plná napětí. Má ale v sobě i takové vnitřní kouzlo a je chvílema temná jak horor. Milovníkům Tima Burtona a Fantazy jasně k doporučení. Jeden z mála filmů, ke kterým člověk jednou rád vrátí. Celkem 4,2* ()

Emanuela

Na filme vás poteší hlavne klasický vizuál, ktorému do kariet nahráva skvelá knižná predloha aj keď nesedí to úplne s knihou a postavy sú vymenené. Každá postava má svoj špecifický vzhľad a nezameniteľný charakter, lepšie povedané, podivnosť. Krásna réžia od dobrého režiséra Tima Burtona nesklamala. ()

filipm

Zajímavý nápad i scénář. Vytkl bych na tento žánr až zbytečně naturalistické scény. Ale celkově je to příjemný film. ()

TwilightAC

Jsem lehce na vážkách. Na jednu stranu to na mě působilo jako těžká Tim-Bartnoská klasika, čili něco, na co se ráda podívám i stokrat. Na druhou se příběh ne zcela dobře sloučil s tím, jak je to natočeno. Tim vždycky dokaže z banální zápletky udělat totalbrutaldeep film... Tohle ale bylo až moc zamotaný. Musím přiznat, že jsem se v průběhu nejednou ztratila, žádná postava si nezískala nějak extra mé sympatie a fakt jsem nepochopila to s těmi monstry. Nemůžu si pomoci, ale těch pár šílených vecí (co se mi libí), je dost málo a přiběh je moc kostrbatý na to, aby se mi to dostalo nějak hlouběji pod kůži. 65% - lehký nadprůměr, snad po dalsím shlédnutí to bude lepší ()

laura123

Tento film bol naozaj dobrý, pretože bol veľmi fantasy čo mám veľmi rada a bolo to aj celkom strašidelné. Bola tam aj láska, ale film je dosť náročný na pochopenie, preto od neho nemôžte spustiť oči a bol trochu dlhší čo mi ale nevadilo a preto som mu nemohla dať menej ako 5*. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona