Jason Bateman uvádí svůj režijní debut - podvratnou komedii Sprosťárny. Bateman představuje Guye Trilbyho, čtyřicátníka, který objeví skulinku v pravidlech národní soutěže v hláskování a rozhodne se soutěž vyhrát. Rozhodčí, rozzuření rodiče, ani přemotivovaní osmáci nemají šanci, protože Guy nemilosrdně ničí jejich sny o vítězství a slávě. Když se reportérka (Kathryn Hahn) pokusí zjistit jeho opravdové motivy, Guy vytvoří nečekané spojenectví s jiným soutěžícím: nešikovným desetiletým Chaitanyou (Rohan Chand), kterého Guyův přístup vůbec nevyvádí z míry. Kritici nešetří chválou a považují Sprosťárny za „nejlegračnější, nejchytřejší a nejzábavnější komedii za dlouhá léta!" (Pete Hammond, Movieline) (Bontonfilm)

Rajesh_K.

B-U-L-L-S-H-I-T! Ztráta času. Jeho debutní film se moc nevydařil..Možná jednou jsem se zasmál, jinak vůbec. Čekal jsem o hodně víc, škoda. ...(30%) ()

carlos 2010

Taká klasická americká komédia, s typicky americkou témou (smutno-veselý súboj mladých a starých) a klasický výkon Jasona Batemana a hlavne absolútne predvitaeľný koniec. Ale je to OK. ()

Streeper

Nejdříve mi to připadalo jako neuvěřitelně trapné, ale když t skončilo, tak mi nějak došlo, že to bylo i z části docela dramatická a milá komedie. Je pravda, že Jason Bateman mi celý film docela dost lezl na nervy, ale díky bohu, že se na konci zachoval konečně jako dospělý a ukázalo se proč, že se tak choval a tohle všechno udělal. ()

Icefist

Takhle chytrou, vtipnou, nepředvídatelnou, ale i dojemnou záležitost jsem neviděl už ani nepamatuju a daný mix se povedl namíchat s neuvěřitelnou lehkostí a grácií. Bateman je chvíli k sežrání, jindy zase na přesdržku, ale vždycky vás zaujme, ať už se právě nachází v jakékoliv poloze. Z jeho role jako by prýštil elán a nadšení do práce, kterou na pomyslném plátně odvádí. K tomu mu výborně sekunduje Rohan Chand a pro mě je tak extrémně obtížné v tomto skvostu najít nedostatky. Tím největším tak zůstává pitomý český název, který se snímkem téměř nekoresponduje. K plnému prožitku jednoznačně doporučuji zdatnějším angličtinářům původní znění s titulky, protože u dabingu se obávám, že zanikne kouzlo některých dvojsmyslů. 100 % Oblíbená část- Guyova oplátka urážky jedné z matek v restauraci ()

StanislachKo

Bateman je jeden z najväčších sympaťákov moderného hollywoodu, to bez debaty, vieme už dlho... Ale tým, že si sadol na post režiséra a dal sa točiť tento veľmi nenápadný film plný veľkých vulgarizmov, ma v pozitívnom zmysle prekvapil celkom dosť. Ako som už asi neraz spomínal, osobne ma skoro až zahreje na duši, keď vidím komédiu, ktorá sa v niečom vymyká od bežných šablónovitých koľají. A ide si proste svoje. S obrovským pohŕdaním som pozeral film o vulgárnom alkoholickom prasati, ktoré sa zúčastňuje detských súťaží v hláskovaní (lebo proste môže...), občas pretiahne reportérku, ktorá ho po týchto akciách sprevádza a skamoší sa s rozkošným 9ročným indom... pretože som presne vedel ako to skončí... Spoiler: Ale ono nie! Nehovoriac o tom, že humor je často na hranici všeobecnej akceptovateľnej korektnosti. Takže dva argumenty, ktoré inak priemerný film dvíhajú u mňa do malého (možno neobjektívneho) nadpriemeru. PS: Tá hudba! ()

Johnny.ARN

Ďalšia komédia, čo sa viac míňa účinkom ako by sa patrilo a je vtipná len na silu cez "sprosťárny". Dejovo úplná šablóna, ale aspoň zmenili prostredie. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Jak moc velká hovadina může být něco, kde se geniální čtyřicátník účastní dětské soutěže v hláskování a sem tam se vlastně i jako dítě chová? No, k mému nečekanému úžasu bych si označení „hovadina“ s radostí odpustil. I když je námět vskutku divný a může se takové zdát i na hlavu postavené přátelství dospělého s malým klukem, celé to dohromady funguje a nechybí tomu patřičný náboj! Zlomyslné jednání hrdiny mě prostě bavilo, malý otravný kluk prokázal ve výsledku taky velké charisma, a to samé by se dalo říct o dost uhozené novinářce. Humor byl střídmý, charakterový vývoj víc než uspokojivý a celkový důvod, proč se pošahaný pokus o narušení soutěže vlastně děje, zatraceně překvapivý. Ve výsledku jsem film dokoukal s příjemně hřejivým pocitem a nelituju ani minuty strávené sledováním. Tohle se povedlo! ()

zdenny

Já jsem v tom moc až tak vtipného zase nespatřoval. Pokud ale chtěli tvůrci poukázat na trapnost soutěže ve spelování, dotud bych to chápal. Protože Amerika je známá svými stupidními soutěžemi, kde se vytvářejí hrdinové díky každé hovadině. Ať už se jedná o výše zmíněnou soutěž, nebo o naprosto nevkusnou a obscénní miss malých holčiček. Nevím, zda v Americe vznikl i Big Brother, ale nedivil bych se. Jinak pár vtipných momentů tento film měl. Celkově to ale byla v poslední době jedna z mnoha poměrně slaboduchých komedií. ()

Mishqo

60% ... Nie že by to bolo výnimočné, ale ani ma to neurazilo. Navyše Bateman je skvelý a sympatický herec a v spojení s mladým americkým Indom boli k popukaniu. ()

zigíš

minimálně první půl hoďku nadějně amorální (!) pak se začne zbytečně sladit, aby se bad words nezvrhli v trpké zklamání, naštěstí netrvají dlouho ..debutům co to odpustím (70%) ()

V.Silver

Není to nic přelomového, nejsou tam žádné extra výkony, ale je to strašná sranda. Cynik Bateman si to opravdu užívá a musím říct, že některé scény mě opravdu dostaly (nejvíc asi humr a matka v restauraci). Nicméně je to film na jedno použití - příjemně se pobavíte a za chvíli vlastně nevíte, o čem to bylo a co to ve vás mělo zanechat. A zápletka je jasná skoro od začátku :) I tak dám 65%. ()

Guzo

Už dlouho jsem neviděl film, ke kterému by název tak sedl. Bad Words si opravdu nehrají na nějakou hravou komedii pro děti, byť se odehrávají v prostředí soutěže ve spellingu. Dialogy jsou tu ale skvěle napsané, Jason Bateman je tak zvláštní postavou, že i přes jeho ne-zrovna-milé chování mu začnete časem fandit. No a malý Slumdog je super. Přesto hlavně začátek filmu, než se začne něco opravdu dít, je lehce nudný. 6/10 ()

Hollohlaway

Úžasně jednoduchý film s vynikajícím asociálním hlavním hrdinou. Repliky a nadávky jsou výjimečně vtipné, a noční tah s malým klukem je osvěžující. Konec byl naprosto v pořádku, a to se cení. Silně doporučuji titulky. ()

zolo23

Nikdy asi nepochopím súťaže v hláskovaní, pretože je to asi tá najzákladnejšia vec akú musia školáci ovládať. Či sú americké deti až také hlúpe, alebo je to pre nich až taká ťažká vec? Preto som nemal nejakú chuť do tohto filmu ísť, veď čo originálne sa tu dá vynamýšlať? Ten príbeh teda nič moc, ale pár vtipných momentov sa tu nájde. Večerný výlet Guya s Chaitanyou stál za pobavenie, sex s novinárkou tiež, ale ostatné je len povinná vata. Vyhláskovať slovo asteroid asi nieje problém, ale keby dostali slovo (ževraj najdlhšie priezvisko na svete) Papandeovolorokomondulonikolokopulovský, to by som si teda pozrel :) ()

sedm.1

Batemanův režijní debut je vskutku zvláštní podívaná, která rozhodně není čistokrevnou komedií, jako spíš odlehčeným dramatem. Prim samozřejmě hraje právě Batemanova postava, kolem které se vše točí, po většinu času je zahalena do tajemného hávu, v podstatě ale vlastně jako celý film, kdy je až ke konci objastněna většina činů a myšlenek Guye Trilbyho, nepředvídatelného a neprokouknutelného podivína, jehož konání mi při závěrečné pointě nicméně přišlo velice sympatické a osobně mě i docela zasáhlo, neboť ono podané vysvětlení hodilo celý film i do naprosto jiného světla, které mi upřímně sedlo. Bad Words, kdy jinak český název Sprosťárny je zcela nesmyslný a zavádějící, je i hodně o emocích, které zde také poměrně slušně fungují, celá zápletka je pak sice až příliš jednoduchoučká, ovšem především díky oné nejednoznačnosti vůbec nenudí a má i slušný spád, z hereckého hlediska lze pak hodnotit snad právě také jen samotného Batemana, který prakticky nezmizí z plátna, a působí zde jako docela fajnový sympaťák, ikdyž čistě po stránce herecké i tady dokazuje, že díru do světa nejspíš nikdy neudělá. Takže, Bad Words není určitě filmem pro masy, jde spíš o takovou malou, poklidnější podívanou, která sice neoslní, ale ve finále dokáže docela silně zasáhnout. ()

radecacek

Když mírně nadprůměrná komedie sedne přímo do nálady, musím hodnotit plným počtem. Královsky jsem se bavil. Naučil jsem se několik zajímavých slovíček a konec autoři nezprznili nějakým duchaplným patosem. Palec nahoru! ()

bruceman7

Docela sranda, to se musí nechat - minimálně svým slovně nevybíravým stylem. Jinak mi to přišlo takové neohraničené - alespoň ten začátek tedy. Motiv Batemanova jednání se dozvíme až někdy v druhé třetině filmu a popravdě že by šlo o převratnou věc .. ale co, hlavně že se člověk zasmál. Nutno ještě dodat, že Bateman i reportérka mi byli oba dva sympatičtí. 6/10 ()

Hanys_

Dívat se na film o anglickém spelování v českém kulervoucím dabingu byla fakt chytrá volba. Nicméně i přes tenhle fakt, to prostě nebylo skoro vůbec vtipné. Takové hledání sama sebe a najití kamaráda plus sama sebe v celkem podivné verzi. 2.5/10 ()