Predestination

• Česko Paradox času (více)

BMAJTZ

Hodně zvrácený koloběh života, nejdřív jsem nevěděl kam to směřuje a pak mě to trklo. Přesto musím říct, že zápletku to mělo docela chytlavou. ()

Lukoboss

Tak to kluci motali, až to domotali jako hada, co si hryže vlastní ocas. Ne, že by to snad nebylo jasný, o co tam šlo (naopak to divák odhalí dřív, než přijde konec - resp. koho to nenapadne v té jedné scéně, kde to tvůrci naservírujou na stříbrným podnose, tak už nevím...), ale pořád mně tam něco chybělo. Říkal jsem si, kdy už konečně přijde ten zvrat, ta zásadní věc, která mě usadí, a ono nic. E. Hawke hraje dobře, ostatně jako vždy poslední dobou, S. Snook v mužské verzi je fakt hnusná, nicméně slušně hlavnímu hrdinovi sekunduje. Nechalo to ve mně takovej nemastnej neslanej dojem... ()

Kaceris

Tento film je tak trochu no, keď si človek potrebuje prevetrať mozog. Netreba ho ani nijako popisovať, keďže tento film sa proste musí vidieť aby ste mu (ne)chápali. ()

Tejkina

Tak tohle na mě bylo vážně moc. Ano, uznávám, že je to kvalitní a dokonale promyšlený film, ale takové mindfucky už jdou asi opravdu mimo mě.. Ty dvě hvězdičky jsou za první polovinu, která mi přišla zajímavá. Druhou polovinu jsem ale snad raději měla vypnout. ()

Maynard.

Sice je to už asi tak tejden, co sem tohle poprvý viděl, ale tak nějak sem zapomněl hodit čerstvej koment, tak tak činím právě teď. No, začátek fllmu parádní, vyprávění přešitýho týpka na holku (nebo obráceně, už ani nevím :o) ), ,mě celkem dostal a hlavně navnadil. Pak sem si byl pořád jistej o čem to je. No, ale ve 3 třetině se tam nějak moc začalo cestovat časem a stal se z toho možná až zbytečnej guláš. Hlavně sme se teda nedozvěděli kdo a proč je ten terorista. Taky sme se nedověděli proč se vlastně nechal poprvý přešít. Myslím, že tohle ani scénáristi neměli pořádně promyšlený. Asi jim šlo hlavně o to, udělat ke konci co nejoriginálnější zápletku a pointu, což se jim sice povedlo, ale pochybuju, že to mělo extra hlubší smysl jako Nolanovi filmy. Takže jako film dobrý, ale znova už asi nemusím tomuhle přicházet na kloub. ()

JADIM

Predestination je čakačka na to, kým príde nejaký zvrat, ktorý má objasniť neobjasnené a potom nastane to typické paradoxovanie všetkého, čo film obsahuje a to až do konca. To čakanie bolo sprevádzané príbehom, ktorý podľa mňa nebol až tak zaujímavý a aj napriek tomu, že druhá polovica pekne uzavrela kruh a že ukázala "šokujúce" fakty, zdalo sa mi to celé celkom jednoduché a prvoplánové a po tom čakaní na zvrat sa mi tie úžasné závery nezdali až tak úžasné. 6/10 (Videné 27.2.2020, CZ dabing) ()

klukluka

Šíleně překombinovaný. Lépe bych to mohl ohodnotit ve dvou případech: 1. Kdybych to všechno pobral (což je pro mě na jedno zhlédnutí bez šance a žádné druhé zhlédnutí neplánuju). 2. Kdybych chtěl mlžit a tvrdit, že jsem to pobral (což nechci, co kdyby mě z toho pak třeba chtěl někdo zkoušet). Takže můžu hodnotit jen technikálie. Ty byly prima. V kombinaci s nepochopeným, a možná dokonce nepochopitelným obsahem mi to vychází na 50 procent. ()

666Carnage

Neuvěřitelně výborný sci-fi o cestování čase. Všechno sedí, dává smysl paradox je hlavní hvězdou tohodle filmu. Prostě parádní film. Ústřední dvojice hraje neuvěřitelně přesvědčivě. Nečekal jsem takovouhle pecku a krásnou filmařskou práci. Velice propracovaný scénář. 85% ()

KoRner

Neuveriteľne komplikovaný príbeh idúci z jedného dejového twistu k druhému. Ale koniec som čakal nejaký väčší, ten ma vlastne iba posunul zase na začiatok. Celý dej je iba otázka za otázkou, ale bez poriadnej odpovede. ()

wooozie

Australská pecka s časovými paradoxy, kdy jsem určité zvraty tak trochu čekal (samozřejmě jsem se často i naprosto minul), ale ta závěrečná pointa byla stejně drtivá, jako přejetí parním válcem, jenom s tím rozdílem, že si klidně dám Predestation podruhé. Ethan Hawke a jeho druhá super role za rok, Sarah Snook jednoznačný objev roku. Slovo paradox dostává v konfrontaci s tímto filmem opravdu zcela nový rozměr. ()

RockChick

Přiznám se, na tenhle typ filmu jsem prostě až moc blbá. Né, že bych ho nechápala, ale po "prologu" v baru jsem v tom už začala solidně plavat a... ano, jsem blbá. ()

see_sawandrew

Úžasně zahrané a pohlcující "nic". Vzhledem k solidně dlouhému setupu a náznakům čehosi mnohem velkolepějšího, než se ve skutečnosti stane, je Predestination krásný kopanec do současných trendů a nolanovské (hyper)komplexnosti. Naopak svou střídmostí a citlivostí k tématu připomíná spíše filmy Andrewa Niccola. Dokonalé. 95% ()

charlie_ando

Nezvyklá sci-fi podívaná o cestování časem, podle povídky "All You Zombies" od Roberta A. Heinleina, natočila dvojice bratrů Spierigových. Tajný agent v podání Ethana Hawkea při poslední akci proti nebezpečnému "Fizzle Bomberovi" utrpěl těžká zranění a ani jeho psychika po tolika akcích už není co bývala. Prostě běhu času nikdy nikdo neunikne. Vyprávění příběhu má dvě velmi odlišné tváře. První půle je postavena na působivém vyprávění a dialozích s Jane (Sarah Snook), opravdu precizní je do posledního detailu propracovaná scéna v baru. Vlastě celá první hodina se sci-fi nemá nic moc společného a je to spíš vytříbené existenciální drama, které je postavené na hereckém umu obou herců a výtečně napsaném scénáři. Poté se v ději už ponoříme do cestování časem a do paradoxů s tím spojenými. Tvůrci vynášejí v druhé části karty na stůl a s odhalením jakoby celkové vyznění šlo trochu dolů. Tak nějak nevím, co si počít s hodnocením tohoto inteligentního počinu, prostě mám takové rozpačité dojmy. ()

iXtr3m3

Konverzačné sci-fi s asi naj wtf time loop efektom/odhalením v dejinách, skvelé, minimalistické a pritom tak dokonalé, v podstate taký spracovaním duchovný nástupca Gattacy, čo znamená jedno. Na prvé pozretie film super, ale viac pozerať naozaj nemusím... :) ()

Loki_Six

"What if I could put him in front of you? The man that ruined your life. If I could guarantee that you'd get away with it, would you kill him?" ()

Han22

Predestination neboli předurčení je časovka, která je poměrně slušně vymyšlená. Časové paradoxy jsou tu opravdu brutální a je to skvěle zahrané jak Hawkem, tak pro mě neznámou Snookovou. Abych mohl dát lepší hodnocení, sráží to pro mě tři věci. Zaprvé velice pomalé, noirové tempo vyprávění, kde se něco sci-fi začne dít až po půlce filmu; ne že bych se úplně nudil, ale druhý Butterfly Effect to zrovna není. Zadruhé ta nejšílenější teorie, která mě napadla se nakonec ukáže být jako pravdivá, čili mě ten film zrovna nepřekvapil. A zatřetí, já mám rád časovky, kde se na předurčenost, neměnnost časové linie nehraje, ale tady všichni přijímají své role v časové linii se stoickou odevzdaností a když se doví svoji roli, nehnou ani prstem, aby to změnili, což mě trošku štvalo. Každopádně to není špatný film, je to další slušné malé sci-fi, ale do geniálních časovek co jsem viděl tomu přece jen něco schází. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?