Predestination

• Česko Paradox času (více)

Dlaha

Nádhera. Myslel jsem si, že paradoxy umím pojmout, potom jsem viděl Predestination. Film je to dobrý, ale až teprve po shlédnutí přichází ten pravý zážitek, když se to snažíte celé dát do kupy. Některé zvraty jsou sice očekávané (třeba kdo je barman), ale zařadit to celé do časové osy, to je bolehlav. Nicméně ve výsledku to všechno sedne, celý příběh se vysvětlí, uzavře a je to kouzelné. Rozhodně nedoporučuji těm, kteří nepochopili ani Interstellar. A ani těm, kteří neumí u filmů přemýšlet. ()

Saur.us

Sci-fi o cestování v čase, které si hraje na mindfuck a přitom, kde nic tu nic. Při závěrečením odhalení, které bylo jasné díky nepatrným střípkům velikosti sloní nohy už od začátku poslední třetiny, následovalo z mé strany jen rychlé vypnutí KM Playeru a přesunutí celého toho těžce staženého souboru do koše. Predestination je snímek, který se bohužel jen tváří jako komplexní příběh z časových paradoxů ale ve výsledku je to jen nedořešená, nevygradovaná záležitost, na kterou rád rychle zapomenu. ()

Mackoun

V rámci žánru asi nejpromakanější paradox cestování časem, co jsem měl možnost vidět. I když člověk začne kroutit hlavou nad převratem děje, který se v druhé části filmu otevírá, předhodí mu film další trochu do mlýna, která zaskočení dějem posune o další úroveň výše. Pokud mi dosud uniká víc takových snímků, doufám že o ně brzy zase někde náhodou zakopnu stejně jako o Predestination a zpestřím si večer snímkem, od kterého příliš nečekám a nakonec strčí do kapsy většinu filmů, co jsem za poslední měsíce shlédl. ()

djfun

No,o ději vám nic vyprávět nebudu, spíšť by mě samotnýho zajímalo, co mě vedlo k tomu, že jsem si zde přečetl tolik komentářů, jako ještě k žádnýmu filmu. Každopádně, i kdyby nic jinýho, tak vás tenhle snímek donutí kapku rozpálit závity a zapřemejšlet. Možná i nad tim, jak to bylo geniální, nebo debilní...A nejlepší je, že -ač jsou zde komentáře protichůdné, pozitivní i negativní- každej z nich má svym způsobem pravdu... už jenom to svědčí o tom, že Predestination je minimálně trochu "jinej" film... A souhlas, že nejen Ethan, ale především Caprio s Jodie Foster v jedný osobě, jsou fakt hustý! Atmoška parádní, zručně natočený a -jediný, na čem se tady s některejma recnzema neshodnu- celou dobu vás to udržuje v napětí. Jen mi na tom celém příběhu trochu vadí "proč vlastně"...?! Přesto mě to docela dostalo. No, a jestli se vám tenhle koment zdá nesrozumitelnej nebo ujetej, tak si dejte film a uvidíme, co budet říkat...:) ()

TaanStari

Dlouho jsem se k tomuhle filmu nemohl dokopat, protože podle posteru to vypadá spíš jako pokračování Timecopa. Ale není, vlastně je to jeden z nejoriginálnějších filmů (byť podle předlohy), který jsem v poslední době viděl. *SPOILER* Příběh o chlapovi, který je svým vlastním otcem, matkou i dcerou, bombovým atentátníkem, ale i agentem, který ho má chytit. ()

Everyone

Za dost věcí si můžeme sami :-) __ tolik ve zkratce ___ o něco podrobněji: Když se narodíte jako hermafrodit, sami sebe oplodníte, porodíte a vaše starší já vás přenese do sirotčince, posléze ztratíte jedno svoje pohlaví, podstoupíte hormonální léčbu, po nehodě transplantaci obličeje, začnete kooperovat se svým vlastním já ve všech výše zmíněných fázích svého života napříč časem, nakonec sám sebe opustíte, zklamete, zradíte a bezprostředně a zároveň v časovém odstupu několika let zabijete, abyste zachránili teroristickými útoky v konečném důsledku, co nejvíce lidi. ___ Obecněji: V podstatě film v bledě modrém řeší, zda byste zabili Hitlera jako dítě, abyste odvrátili budoucí tragédii a využívá k tomu časovou smyčku způsobenou samoplozením (v podstatě je vejce i slepicí - i když tento tentokrát logický paradox ladně řeší evoluce a na to jsem přišel dokonce i já sám ;-)) a paradoxů času. Většině lidí vykreslí osud, neuvažujeme-li multivesmír, čáru, resp. úsečku života vytnutou na časové ose. Jsou ale tací, jako náš hlavní hrdina/hrdinka, kterému osud vykresluje několik kruhů, tečně se dotýkajících a vzájemně se ovlivňujících a nikde nekončící, ale také nikde nezačínající, pouze v jisté časovém úseku existující, a to i v několika různých starých verzí svého já. ___ Podobenství: Abych příběh přiblížil, tak ho v podstatě nejlépe vystihuje metafora matematická, a to složená a implicitní funkce, kde funkcí je vaše vlastní já, které se točí v kruhu času, aby sloužil veřejnému zájmu - záchrany lidských životů. ___ Zajímavá je na tom ta názorová a hodnotová konfrontace svého vlastního já s různě starou variantou vlastního já. ()

Monisek

Pozor spoiler! Ze začátku dobrý, ale když mi to postupně začalo docházet, čím víc to bylo ujetější, tím pro mě horší.. Nějak si nedokážu představit, že hlavní hrdina je svojí matkou, otcem, protivníkem i mentorem... Prostě na palici :-) ()

jiri.twist

Tento australský film s českým dabingem je naprosto něco odlišného, co tady je ... Rozjíždí se pomalu, aby nakonec gradoval s takovou rychlostí, a to nejen časovými posuny a výbornými hereckými výkony, že jsem na konci civěl s pokleslou bradou, jako čerstvě vyoraná myš ... 6997 ()

Eeuanmainyaq

Nerád si čítam čokoľvek o filmoch, než ich uvidím. A som rád, že som to nespravil ani pri tomto. Spätne vidím, že jediná veta tuto na ČSFD by ho celý pokazila. Takto mi to prišlo extrémne uletené a zaujímavé. V kategórií špinavých a trochu zvrátených filmov je tento super. ()

HyneX

Možná si Predestination zaslouží jen čtyři hvězdy, ale zase na druhou stranu už mě dlouho žádnej film takhle neupoutal k žídli. Škoda že to neběželo v kinech, klidně bych na to šel! První půlka mě trochu překvapila, protože: "to přece v traileru vůbec nebylo!" a nebo: "ten chlap vypadá dost jako ženská!" a ještě: "ty jo, vždyť se tam skoro necestuje časem, ale dobrý!".. no a pak se to rozjelo a začalo to do sebe zapadat ještě víc, než bychom čekali. ()

Hapretor

Zajímavé ano. Dechberoucí rozhodně ne. Stroj času ve tvaru pouzdra houslí dokáže ne posouvat čas, ale prenášet hmotu skrze časoprostor. Takže debilita ústředního agenta, který si nechá nastřádat několik vlastních já do různých časových linií, které se až nebezpečně začnou prolínat, je jeho vlastní problém. Z agentury by ho měli okamžitě odstranit a zneškodnit. Poutavé, ale dost nedomyšlené a naivní. V dnešní době to chce hodně namáhat mozek pro kvalitní sci-fi. Tady to neplatí. Možná to je také tím, jak super geniální režisér Ch. Nolan nasadil laťku kvality sci-fi strašně vysoko. Tak vysoko, až je na hranici idiocie a ostatní ho možná následují jak tupé ovce při pomyšlení, že to lidem stačí, že nebudou přemýšlet. Mně ne!!! A to moc nepřemýšlím. ()

Ydrosten

Takže .......... no .......... Ne. Nedokážu to vysvětlit. verbal to asi vystihl nejlíp. Jenže za moji osobu to teda bylo ještě horší, takže 1 hvězda. ( Dodatek : pořád se nemůžu zbavit dojmu, že jsem tohle četl jako povídku v jedné knize, kde se ale příběh jmenoval " Sám sobě v patách " ) ()

Rockerman

Zatraceně dobrá a originální sci-fi! Předpokládalo se, že v cestování časem už nelze nic nového vymyslet a ejhle, není tomu tak! Půlka filmu je trochu užvaněná, aniž by postrádala zajímavost. Vyprávění je totiž doplňováno obrazově a tak nuda nehrozí. Druhá část filmu je jízda časem tam a zpět a divák musí dávat dobrý pozor, aby se vtom zorientoval. I tak se zdá, že je to uzavřený kruh a že tu není vlastně začátku ani konce. To musela být hlava, která tohle vymyslela! ()

agassi68

Po moment, keď sa začali čary s časostrojom ma to bavilo omnoho viac. Príbeh bol zaujímavý a čakal som napäto na jeho pointu. Potom začali čachre plné absurdností, a aj keď si rád pustím fantáziu na špacír, snažím sa v rámci fyzikálnych zákonov aké-také normy dodržať. Takto máte z toho akurát zmätok v hlave a neviete poriadne, či sa na film dívam ja alebo ja o pár rokov. Jedine že by som to bol ja pred pár rokmi. Alebo je to môj syn? Opýtam sa otca ak som ho medzitým nezabil.. ()

Qeo

Není to co byste čekali. Nic není jak se zdá. Není to "pravé" sci-fi, spíše prostředek k hlubší analýze člověka - muže, ženy, života a smrti. Brilantně natočené, brilantně zahrané. Möbiův pás. ()

Doomedx

Pro mě "wtf did i just watch ?" roku. Nenudil jsem se, jeden velkej paradox, ale bohuzel neco bylo az prilis pro me a asi bych se na to znovu nepodival 45%. ()

Luk Skywalker

Já měl po hodině a pár minutách jasno, kdo je kdo, ale přesto jsem nevěděl, jak to skončí. Jedinou slabinou je ta klasika, že to spěje k tomu, že dokonají to, čemu chtějí zabránit. Zfilmované je to dobře, ale osobně o potkávání sebe sama a v tomto případě i další události, mám silné pochybnosti, bo to nabourává to co si myslíme, že o cestování v čase víme. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?