Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

Fuksinka

Jediné čeho lituju je, že jsem na tenhle film nešla do kina, ale slibuju Jirko, že si koupím DVD. Protože jsi mě přesvědčil, že si zasloužíš podporu a uznání. Takhle milý, lidský, laskavý a přitom nepatetický a vtipný film jsem dlouho neviděla. Skvělé dialogy, hudba, "kamera", herci a bravurní scénář. Smekám všechny svoje klobouky a volám: "Toč a piš dál!!!" ()

listo

Opravdové. Civilní. Milé. Dojemné. Místy příjemně vtipné, jindy nečekaně bolestné. Herecky věrohodně podané. Tempem pomalejší, což může být při homevideové formě lehce na obtíž. Jinak ale pro Jiřího Mádla za jeho režijní debut 4 a půl hvězdy (ať se všichni filmoví rádobykritici v čele s ichtylem Kamilem Filou poserou). Kde se vzal, tu se vzal, objevil se nový talent. A světe div se, ani žádnou čtyřpísmenkovou výšku nevystudoval. Jde to i bez ní, což akademici Mádlovi nikdy neodpustí. Přemýšlím, kde končí ty zástupy absolventů FAMU. Zřejmě točí reklamy na vložky nebo tak něco..... ()

blekekeke

Tak Mádl opět všem kritizujícím divákům, jasně a zřetelně ukázal, že na to prostě má ze všech stran. Jako herec, jako scénárista, i jako rejža. Prostě i když během příběhu tak nějak tušíte, co se bude dít dál, a i tak nějak víte, jak to skončí. Tak je každá situace kamerově zpečetěna tak, že vás to stejně překvapí ... a realičnost je na místě. Žádný herecký přetvařování ... ()

Ironhead

Z ty letosni bidy by si Ceskyho lva rozhodne zaslouzil tenhle film a ne ta cikanska odysea o tom, jak chteji hnedocesi pracovat ale nemuzou, protoze jsou jini :_) ()

Aldanek

Snímek co pobaví, rozveselí, rozesměje, chytí za srdíčko, některými chvílemi donutí skoro k pláči. Jiří Mádl se chopil jednoduchého nápadu a natočil famózní film. ()

Hamar

Velice milé překvapení! Jirka Mádl urazil od Snowborďáků řádný kus cesty a tenhle film je toho důkazem. Silná čtyřka! ()

trigan

Po dlouhé době jsem opět viděl český FILM! Mělo to gradaci, příběh, emoce, děj a dalo se tomu věřit! Není to film, který bych si pouštěl 4x ročně, ale je to určitě film, který si na rozdíl od jiných budu pamatovat. ()

halberdier

Jirka Mádl je slušný herec a ostudu si neudělal ani se svým režijním debutem. Vlastně ukázal, že je by mohl být i hodně kvalitním režisérem, kterého český film potřebuje jako sůl. Zpočátku spíš hravý a úsměvný film se postupně přehoupne do hodně slušného dramatu a celý film okořenilo celkem překvapivé rozuzlení. Dětští herci jsou sympatičtí, dospělí nedostali tolik prostoru. Mádlův debut mě potěšil a dal mně naději, že na tom český film ještě není tak špatně. (7/10) ()

easer07

Jsem ohromně natšen ! Na osmadvacetiletého Mádla bych toto nikdy neřekl. Mám ho rád jako herce a očekával jsem velký průser, ale zažil jsem vskutku milý snímek, Pojedeme k moři . První plus je to, že jsem z Českých Budějovic. Kromě těch nezámých tam hráli fajn herci, třeba Vetchý. Tenhle film měl získat lva za nejlepší film a ne Cesta ven. Jestli si Jirka troufne na další, budu jenom rád :-) ()

petr.al

Cestovat k moři můžeme více způsoby. Buďto vyrazíme s Karlem a Karlem jako Účastníci zájezdu nebo si řekneme:,,Kašleme na Karly, pojedeme k moři sami, no a kdyby to náhodou nevyšlo, prd se stane, protože jsou i mnohem důležitější věci, třeba jako máma s tátou a samo, že kámoš Haris." Malý Jiří Mádl je velký lišák. Natočit svou režijní prvotinu z pohledu jedenáctiletých školáků byl výtečný ,,strategický" tah. Jakékoliv filmové nedostatky může hravě odbýt slovy:,,To já ne, to kluci, oni tak prostě vnímají svět kolem." Moje maličkost zbaštila Mádlův debut i s celým školním penálem včetně kružítka. V kategorii filmů pro děti a mládež či chcete-li snímkem pro tzv. celou rodinu je příběh ,,Pojedeme k moři" velmi milým překvapením. P.S. Tušil jsem jaké odhalení bude čekat na mladého hrdinu v rehabilitačním středisku, ovšem Jiří Mádl danému překvápku dodal ještě třešničku. ()

ZaFi.

Jsem nadšen a příjemně překvapen. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se mi film, o klukovi který natáčí film o sobě a své rodině, bude tak moc líbit. Tohle dílko se však s ostatními "klasickými" filmy jen těžko srovnává - vyniká svou originalitou a spontánností a to je na tom to parádní. Dokonce už během prvních minut filmu jsem tušil, že tohle je aspirant na 5*. Velmi tomu dopomohla i výborná kamera. Na režisérský debut vynikající! ()

superzurda

Zase tu máme něco podařeného. Trošku jinak pojatý film, který ale krásně a trefně ukazuje situace ze života lidského. ()

Kozlowski8

Příběh, natočený pohledem jedenáctiletého chlapce. Tomáš je vášnivým fotografem a kameramanem a jednou se chce stát slavným filmovým režisérem. Tento film natáčí o sobě, svém nejlepším kamarádovi Harisovi a o své rodince a jejím velkém tajemství... Režisérský a scénáristický debut Jiřího Mádla, ve kterém obstál na výbornou. Vytvořil film, který, byť je příběhově jednoduchý, dobře a příjemně plyne a nenudí.I když jsem čekal trochu něco jiného, vůbec mne toto velice nevšední a originální dílo nezklamalo. Právě naopak, prožil jsem s ním 90 příjemných minut. 75%. ()

Thailon

KONECNE. Pre mna velmi mile prekvapenie a nevaham s 5* (ano, jednu pridavam, pretoe z nasich koncin). Vtiahlo ma to do deja, vyborna atmosfera, kamera, rezia, strih, scenar. VYBORNE. ()

Mr. Movie odpad!

Dokoukal jsem to a jsem na to hrdej. Nic mě nezaujalo, vše mě nasíralo. Tomáš a další paňáři naprosto šílený, nelíbilo by se mi to ani jako školákovi. Zlatej Váleček. Myslím, že ani Mádl neví co tím vlastně myslel nebo vlastně nemyslel. A vůbec, docházejí mi písmenka. Howgh... ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz